תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15 - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15

Born2Kill

Recommended Posts

הוא מדבר על משפחה אם ילדים קטנים

תראה לאחותי יש 2 ילדים קטנים -בלי המשפחה שעוזרת בשמירה אליהם (כולל אני לפעמים ) מימון מעון ומטפלת היה מוריד להם איזה 2000-3000 שקל כל חודש

וזה בלי הוצאות אחרות כמו חיתולים וכו

בקרוב הם יתחילו לשלם משכנתה שזה גם יוריד להם

והם עוד במצב טוב כי את הרוב הם חסכו לפני

אבל כמרוויחים לא רע עדיין לא היה להם קל להגיע לדירה ועדיין הם צריכים לעבוד קשה עוד שנים ובאותו רמת שכר

תחשוב על זוגות אם ילדים במשכורות נמוכות -זה פשוט מצב לא אפשרי

זוגות כאלו יעבדו קשה כל עוד הם יכולים רק כדי להיות בלי כלום בזקנה -כי הכל ילך לשכירות וגידול הילדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי אמר דירה חדשה ?

וככל הידוע לי בחיפה אין הרבה עבודה ולא אני לא בררן אני עובד בגינון

אני פשוט לא מטומטם לעבוד במפעל תמורת 18 שקל לשעה ולדפוק את כל הגוף עד גיל 50 שאז גם יפתרו אותי בלי פנסיה ובלי חסכונות

חוץ מזה בחיפה ככל הידוע לי יש המון זיהום -וגם אם תיתן לי אחוזה של יו אפנר כולל הבנות אני לא ירצה לגור קבוע במקום שכניראה יש סיכוים יותר גדולים משמעותית לחלות בו בסרטן או מחלות אחרות שקשורות לזיהום

אתה יוצא מכמה נקודות הנחה מאוד לא נכונות:

1. מי אמר שלא תמצא עבודה בחיפה בתור גנן? ניסית פעם?

2. מי אמר שגם אם לא תהיה גנן תלך לעבוד במפעל ב-18 שקל לשעה (המינימום זה 20.7 אגב)? יש עוד המון עבודות אחרות, חלקן יותר וחלקן פחות זמניות, שעם קצת מאמץ אפשר להתקדם בהן. דן, לדוגמה, מרוויח סכום מאוד יפה בשביל בן אדם שבא עם תעודת בגרות (כרגע הוא לומד), וגם השקעות נכונות וקצת מזל הוא מכניס בחודש כנראה יותר ממה שמשפחות שלמות מכניסות - וכל זאת תוך כדי הלימודים, אני חושב שזו הוכחה שאפשר להסתדר בחיים גם בלי השכלה פורמלית.

3. אזור המרכז לא הרבה פחות מזוהם מחיפה. נכון, הסיכוי שילד יוולד עם אסטמה גבוה יותר, אבל כרגע אתה בן 30, גר עם ההורים ובלי שום תוכניות ריאליות לצאת מהבית. אני לא מדבר על חברה או חס וחלילה אישה.

בעניין נשר לא יודע למה המחירים כאלו זולים כניראה ששם אין עבודה בכלל

בגמלאות סבבה אבל לא שאני צריך לעבוד

נשר זו עיר שינה של חיפה. אתה קם בבוקר, נוסע לחיפה, עובד, וחוזר הבייתה - לנשר, לישון. הקרקע שם יותר זולה והמיסים הרבה יותר נמוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות, אני מתוסכל מהמצב הכלכלי אליו הגעתי... אפילו שאני מנסה לתמרן עם עבודה זה עדיין לא מספיק (אני בתקופה של מבחנים לכן אני ממעט לעבוד).

אבא לא עובד, בגלל שזה חורף וכמובן לדובדבן שבקצפת שטייניץ מעלה את המס בלו על הדלק, תעריפי הביטוח ועוד שורה של העלאות שרק מעמיסות על הנטל.

ואני עצבני עוד על ביבי אשר ייצא בצהרות שהוא יוריד מיסים בלה בלה בלה... וקרה ההפך.

כנראה פתחתי תראד כדי לחפש את הנחמה של חברי HWzone. :P

חחח אתה עונה לתגובה שלי, אבל לא נראה לי שקראת אותה :|

1. תיסע בתחבורה ציבורית, מה אתה מתבכיין? אני נוסע כל יום, ההורים שלי גם נוסעים לפעמים, תלמד לחסוך. שמע החינוך שקיבלת על הפנים.

2. אתה לא כל כך חכם, אז זה מה שמגיע לך, אנשים חכמים יותר יקבלו יותר, אנשים פחות חכמים יקבלו פחות. (לא רוצה להוסיף יותר מידע, ואם אתה מקבל את זה בתור העלבה.. באסה לך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויודע מה, זה אפילו לא קשור לחכם או לא, זה תלוי כמה אתה באמת רוצה. חורף אז אבא שלך לא עובד? למה שהוא לא ימצא עבודה אחרת לחורף (שיפתח מודעות דרושים או ילך לחפש בקניון הקרוב לביתך או משו כזה)? יקר להחזיק אופנוע? אל תחזיק אופנוע, יש דבר שנקרא אוטובוס - ללא ספק פחות נוח, אבל הרבה יותר זול.

איש חכם יכול להיות עני בדיוק כמו שאיש טיפש יכול להיות עשיר, ושניהם יכולים להתפרנס בכבוד - וזה תלוי רק בכמה הם באמת רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלה שמתווכחים עם דן - אל.

הוא מפונק, טחון וכל שאר הסטיגמות שאתם רק יכולים לחשוב עליהן. הוא חי בבועה משלו, אז תפסיקו לנסות להוציא אותו אל העולם האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אתה עונה לתגובה שלי, אבל לא נראה לי שקראת אותה :|

1. תיסע בתחבורה ציבורית, מה אתה מתבכיין? אני נוסע כל יום, ההורים שלי גם נוסעים לפעמים, תלמד לחסוך. שמע החינוך שקיבלת על הפנים.

2. אתה לא כל כך חכם, אז זה מה שמגיע לך, אנשים חכמים יותר יקבלו יותר, אנשים פחות חכמים יקבלו פחות. (לא רוצה להוסיף יותר מידע, ואם אתה מקבל את זה בתור העלבה.. באסה לך)

WTF?! :s07: :-X :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויודע מה, זה אפילו לא קשור לחכם או לא, זה תלוי כמה אתה באמת רוצה. חורף אז אבא שלך לא עובד? למה שהוא לא ימצא עבודה אחרת לחורף (שיפתח מודעות דרושים או ילך לחפש בקניון הקרוב לביתך או משו כזה)? יקר להחזיק אופנוע? אל תחזיק אופנוע, יש דבר שנקרא אוטובוס - ללא ספק פחות נוח, אבל הרבה יותר זול.

איש חכם יכול להיות עני בדיוק כמו שאיש טיפש יכול להיות עשיר, ושניהם יכולים להתפרנס בכבוד - וזה תלוי רק בכמה הם באמת רוצים.

כוח רצון (או בצורה כללית יותר, גישה) זה לדעתי סוג של חוכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא שלי גם מחפש... זה שאומרים לו שייחזירו לו תשובה זה לא אומר שלמחרת הוא עובד זה לוקח זמן, מדובר בעבודות שעוסקות בנדל"ן.

אתה מודע לזה שאם אני מבטל את הביטוח הם לא ייחזירו לי את הכסף אז למה לעבור לאוטובוס? אם אני אמכור את האופנוע אני אצא עם הרבה נזק.

קצת תחשוב ותבין עניין לפני שאתה זורק משפטים לאוויר.

ו... למצוא עבודה שתהייה תפורה עליך גם שיהיה לך כיף בה וגם שתרוויח לא הולך ברגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא שלי גם מחפש... זה שאומרים לו שייחזירו לו תשובה זה לא אומר שלמחרת הוא עובד זה לוקח זמן, מדובר בעבודות שעוסקות בנדל"ן.

אתה מודע לזה שאם אני מבטל את הביטוח הם לא ייחזירו לי את הכסף אז למה לעבור לאוטובוס? אם אני אמכור את האופנוע אני אצא עם הרבה נזק.

קצת תחשוב ותבין עניין לפני שאתה זורק משפטים לאוויר.

אם אתה מבטל ביטוח הם כן יחזירו לך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שזה לא הולך ברגל, אלא שזה אפילו מאוד מאוד קשה ויש בזה יותר מזל משכל לפעמים. אלא שזה בכלל לא קשור לא למצב הכלכלי ולא למה שיואב אמר; מי שיושב רגל על רגל ומחכה שהעבודה המושלמת (כזו שתפורה עליו, שהיהיה לו כיף בה ושהוא גם ירוויח) תיפול עליו מהשמיים, יגלה מהר מאוד שהמצב הכלכלי שלו בקרשים או לפחות מתחיל להיראות כך, וירוץ לפתוח ת'רדים בפורומים באינטרנט (שאם המצב שלו באמת היה קשה אז כנראה שלא היה לו כסף לשלם על חיבור פס רחב מלכתחילה) ויאשים בהם את שר האוצר וראש הממשלה במצב שהוא נקלע אליו.

מי שצריך כסף, הולך לעבוד, גם אם העבודה לא רווחית מי יודע מה וגם הוא לא נהנה ממנה. זה באמת לא תורה מסיני, זה א' ב'.

השתחררתי מהצבא הגעתי למסקנה שאני צריך כסף, אז הלכתי לעבוד בתמיכה הטכנית בנטוויז'ן בשכר של 22 ש"ח לשעה. אתה חושב שנהנתי מהעבודה הזאת? שהרווחתי בה מלא כסף? ממש לא. אף אחד שעובד בתמיכה טכנית לא נהנה מזה, אבל כשצריך כסף אז צריך כסף, והולכים לעבוד במקום להתבכיין.

הרגת אותי עם זה שאבא שלך לא עובד בגלל שזה חורף. אם הוא יכול להרשות לעצמו לא לעבוד במשך 3 חודשים (לפחות) בשנה, סחטיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שבחיים, אתה לא תמיד עושה או בוחר במה שטוב לך או קל. והרבה פעמים בשביל שיהיה לך טוב, בהתחלה אתה "סובל" בשביל להגיע למקום טוב יותר.

צבא זה כיף לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שבחיים, אתה לא תמיד עושה או בוחר במה שטוב לך או קל. והרבה פעמים בשביל שיהיה לך טוב, בהתחלה אתה "סובל" בשביל להגיע למקום טוב יותר.

צבא זה כיף לעשות?

בזה אין לי מה להתווכח איתך, אתה צודק.

אבל השכר המינימום הוא שכר מצחיק, תסתכל לאחרונה איך מדד הצרכנים עלה לעומת השכר המינמום שעלה רק ב-70 אגורות.

איך שלא נסתכל על זה, בפועל אתה צריך יותר להוציא מיץ מעצמך לעומת מבעבר על אותו מוצר.

ולא רק זה, למעסיקים מותר להעסיק אותך אפילו 4 שעות ולשלם לך שכר מינימום, כן כן זה חוקי.

לעבוד 4 שעות בשביל שכר של פחות מ-100... אני אישית בא בשביל לפחות 5 שעות ואם 5 שעות אז לפחות 25 ש"ח לשעה.

המעסיקים רוצים להוציא את העובדים פרייארים אז אני מעדיף להמשיך לחפש (אפילו שהחיפוש עולה לי כסף) ולמצוא עבודה יותר נורמלית.

שמע סיפור קצר, עבדתי בעבר בפיצריה בתור שליח פיצה, נתנו לי לקרוע את התחת משלוח פה ומשלוח שם... איך שסיימתי את המשמרת הוא אמר לי תבוא בסוף חודש ואני אתן לך את הכסף וכו'... (אמרתי לו שאני רוצה להתפטר כי העבודה הזאת לא מתאימה לי).

באתי בסוף חודש, הוא נותן לי את הכסף (שזה כמובן שכר מינימום) השכר עמד אז על 20 ש"ח לשעה אז הוא היה אמור לתת לי 120 ש"ח.

הוא נתן לי בפועל 114 ש"ח, כלומר הוא טען בפני שלגיליי 18 נותנים 19 ש"ח... כך הוא טען בפני אחרי שאני אמרתי לו שאני צריך לקבל עוד 6 שקל.

הסתכלתי אליי במבט של זילזול ואני לא יכולתי לעשות שום דבר, לתבוע אותו בשביל 6 שקל?!

הבנתי שבטח הוא עושה זאת גם לעובדים אצלו והוא רגיל לחסוך על חשבונם, פה שקל, שם שקל...

דפקתי לו מבט של "וואלה אתה מגעיל" והלכתי משם, לתבוא אותו בשביל 6 שקל?! כנראה שזה לא שווה לי.

בידיוק קרה לי את אותו מקרה שעבדתי בחלוקת פלייארים והרווחתי לפני 5 שנים 14 ש"ח לשעה...

ואני פשוט קרעתי את התחת! אבא שלי היה המום מהשכר שקיבלתי ומיד טלפן למעסיק שיוסיף לי כסף על השכר שקיבלתי (כמובן שזה מלווה בצעקות), אחרי כמה ימים נשלח אליי צ'ק הבייתה עם תוספת שכר.

אתה מבין אותי עכשיו?!

קורה שאתה עובד ימים ולילות ופיתאום המעסיק או שדוחה את השכר או שמקצץ לך בו, וכמובן אף אחד לא הולך לתבוע כי זה שכר זעום ואתה מפחד מולו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך, שעלויות המחיה כאן לא תואמות את שכר המינימום. אבל כמו שרבים אחרים אמרו כאן. אם יש לך את הכישורים המתאימים, אין שום סיבה שתעבוד כל חייך בשכר מינימום. בד"כ מי שעובד בזה, זה אנשים שלא מצאו את עצמם וחיכו שדברים יקרו / אנשים בלי תעודת בגרות, או ללא השכלה.

אע"פ שפגשתי לא מעט אנשים, עם תארים (הנדסת תעשייה וניהול/ הנדסת מכונות) שפשוט מאוד לא מצאו שום עבודה והם היו חייבים להתפשר על עבודות בינוניות ומטה. או זה, או כלום. לי לפחות הם לא נראו עצלנים או חסרי כישורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...