''מסרבים להשתתף בחיסולים'' - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

''מסרבים להשתתף בחיסולים''

Sting

Recommended Posts

• תגובות 137
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי אמר לך שלא ניתן להבדיל בין המחבל לאזרחים?

בכל חיסול, כולל זה של שחאדה, היה מידע מדויק לגבי מקום המצאותו של המחבל (בין אם מדובר במכונית ספציפית או קומה בבית);

מדבריך אפשר להסיק שכל פעם שאנחנו רוצים לחסל מישהו אנחנו פשוט משטחים את עזה עם טילים ופגזים, ולא משגרים טילי נ"ט ממוקדים לעבר המכונית שבה נמצא המבוקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לשיטות הממוקדות של צה"ל לחיסול מחבלים, ממש לא מעט אזרחים איבדו את חייהם בפעולות הללו.

ואת זה אתה אומר אחרי יום שבוא איבדנו 17 אזרחים (3 ילדים) ו-60 נפצעו ב-סיכול ממוקד פלשטינאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לשיטות הממוקדות של צה"ל לחיסול מחבלים, ממש לא מעט אזרחים איבדו את חייהם בפעולות הללו.

פחח. זה מזכיר לי את תקרית פעילת השלום האמריקנית שנדרסה ע"י דחפור. האזרחים האלה יודעים שאנחנו מחסלים את ראשי אירגוני הטירור. הם גם יודעים מי האנשים האלו. מבחינתי, בהגנה הפאסיבית שלהם על ראשי אירגוני הטרור, הם כולם מסייעים לרצח. אפשר היה לצפות שאחרי החיסולים הראשונים הם ילמדו להתרחק מהאנשים האלה ולהפסיק לעזור להם, ואני מאמין שזאת גם אחת ממטרות השיטה. לא יודע, כנראה שהם פשוט עקשנים. אם אתה יודע שאני בעל פוטנציאל גבוהה לחיסול, ובכל זאת מתעקש להסתובב לידי, יש לך בעיה.

אני אומר את זה כאדם מאוד כועס אחרי הפיגוע, אבל אולי בחיסול הבא כדאי להשתמש בפצצות מצרר במקום בפצצות של ראש נפץ יחיד, זה ייצור התרעה מכובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Yot, מיותר לחגוג על הדם. מיותר גם להשוות טרור לצבא.

אבירם, איזה הגנה פאסיבית? לעבור ליד האוטו שלהם על חמור, או לגור באותו בניין?

אתה מדבר על להפחיד אותם, טיל ממטוס זה לא מה שיפחיד.

אחרי קום המדינה היה עניין עם משלח פידאינים- עד שבן גוריון לא קיבל את כל הראיות וההוכחות שאחרי שיחסלו אותו אכן תבוא רגיעה,

הוא לא הסכים לאשר את החיסול.

כשהוא אישר את החיסול, בהתחלה התכוונו לעשות זאת מהאויר, וגם את זה הוא לא אישר.

אז מה עשו? הביאו לו דרך סוכן כפול חבילת נפץ, בתרגיל שעד היום נחשב אחד התרגילים המתוחכמים.

זה משהו שיכול להפחיד, וגם לא לפגוע בחפים מפשע (ואלו העומדים איתו באותו חדר כשהוא ממלא את תפקידו, באמת לא חפים מפשע).

התרגיל הזה נתן לכל אלו שמתחתיו את המחשבה ש"הם יודעים הכל ואם אמשיך יגיעו גם אלי".

חיסול כדרך קבע לא מפחיד אף אחד, אלא רק מעצים את השנאה. במיוחד שכל יום טוענת שאותו אחד היה "מפקד החמאס בX"

או "X בY".

התרגיל, מיותר לציין, הצליח. המצרים פרסמו הודעה שנהרג בתאונת דרכים או משהו, והישראלים פרסמו משהו אחר ורמזו שהם חיסלו אותו.

כל הנוגעים בדבר ידעו בדיוק מה קרה.

אבל איפה בן גוריון ואיפה אנחנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיש הוכחה שזה מה שיביא רגיעה לשני הצדדים, ומדובר על פתרון יצירתי שיתן ארכה שממנה אפשר ללכת קדימה, למה לא?

וניצן, בתור מעריץ מס' 1 של החוק- תגובתך לתגובה הארוכה שלי עמוד או שניים אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבירם, איזה הגנה פאסיבית? לעבור ליד האוטו שלהם על חמור, או לגור באותו בניין?

אתה מדבר על להפחיד אותם, טיל ממטוס זה לא מה שיפחיד.

אחרי קום המדינה היה עניין עם משלח פידאינים- עד שבן גוריון לא קיבל את כל הראיות וההוכחות שאחרי שיחסלו אותו אכן תבוא רגיעה,

הוא לא הסכים לאשר את החיסול.

כשהוא אישר את החיסול, בהתחלה התכוונו לעשות זאת מהאויר, וגם את זה הוא לא אישר.

אז מה עשו? הביאו לו דרך סוכן כפול חבילת נפץ, בתרגיל שעד היום נחשב אחד התרגילים המתוחכמים.

זה משהו שיכול להפחיד, וגם לא לפגוע בחפים מפשע (ואלו העומדים איתו באותו חדר כשהוא ממלא את תפקידו, באמת לא חפים מפשע).

התרגיל הזה נתן לכל אלו שמתחתיו את המחשבה ש"הם יודעים הכל ואם אמשיך יגיעו גם אלי".

חיסול כדרך קבע לא מפחיד אף אחד, אלא רק מעצים את השנאה. במיוחד שכל יום ישראל טוענת שאותו אחד היה "מפקד החמאס בX"

או "X בY".

התרגיל, מיותר לציין, הצליח. המצרים פרסמו הודעה שנהרג בתאונת דרכים או משהו, והישראלים פרסמו משהו אחר ורמזו שהם חיסלו אותו.

כל הנוגעים בדבר ידעו בדיוק מה קרה.

אבל איפה בן גוריון ואיפה אנחנו.

כמו שאני רואה את זה, ואני לא מתבייש להגיד שאני רואה מנקודת המבט הישראלית בלבד (מה לעשות, נולדתי בכפר-סבא ולא בקלקיליה, למרות שזה קרוב), עצם העובדה שהם לא מסגירים אותם לנו זה הגנה פאסיבית. בכל חברה נורמאלית, המרצחים לא אהודים ע"י האוכלוסיה. אם מוות פתאומי שנוחת עליך בלתי התראה מלמעלה זה לא מה שיפחיד אנשים, אז קשה לחשוב על הרבה דברים שכן יפחידו אותם, בהנחה שאנחנו לא מדברים על ללכוד אותם לענות אותם מול מצלמות .

השיטות שאתה מציע אכן נוסו וננקטו, בייחוד כאשר המוסד יצא לתפוס את חברי חוליית "ספטמבר השחור", שביצעה את את הפיגע באולימפיידת מינכן. אכן הופגנה שם מידה רבה של יצירתיות (פלאפונים מתפוצצים, הריגה בסמטאות אחוריות, פצצות שהתפוצצו כאשר הותנעה המכונית, ירי צלפים ועוד). מצד שני, הוכח שגם שיטה זאת לא חסינת טעויות (ע"ע "תקרית סאלמה", וכאשר פוצצו את מכוניתו של ראש החוליה נהרגו גם ארבעה אנשים שהיו ברחוב), והיא דורשת מודיעין מצויין, וזמן רב. לא תמיד אירגוני המודיעין רוצים לשרוף סוכן על העברת חבילות נפץ וכו'. כאשר מתקבל מידע שמבוקש X יהיה במקום Y תוך כמה דקות, אין זמן לארגן גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאני רואה את זה, ואני לא מתבייש להגיד שאני רואה מנקודת המבט הישראלית בלבד (מה לעשות, נולדתי בכפר-סבא ולא בקלקיליה, למרות שזה קרוב), עצם העובדה שהם לא מסגירים אותם לנו זה הגנה פאסיבית. בכל חברה נורמאלית, המרצחים לא אהודים ע"י האוכלוסיה. אם מוות פתאומי שנוחת עליך בלתי התראה מלמעלה זה לא מה שיפחיד אנשים, אז קשה לחשוב על הרבה דברים שכן יפחידו אותם, בהנחה שאנחנו לא מדברים על ללכוד אותם לענות אותם מול מצלמות .

מהסוף להתחלה, ברשותך.

זה לא מה שמפחיד, כי אין לך מה לעשות נגד זה, זה לא מלחמת מוחות אלא מלחמה של אנשים עם לאנשים בלי.

בחייך, למי הם יסגירו אותם? לנו?

אף אחד לא חשב, באף מצב, להסגיר אנשי אצ"ל/לח"י לבריטים, ומדובר על הבריטים לא על להסגיר לצד השני.

עצם המחשבה על דבר כזה מראה כמה אתה חושב על הצד השני. סימון "בן מוות" על כל אחד שלא מסגיר את שכנו הפעיל בחמאס,

לחבריהם ובני דודיהם מעבר לגבול, שהתייחסו אליהם בשיא הכבוד 35 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Actually, חברי אצ"ל ולח"י כן הוסגרו לידי הבריטים.

וזה לא הקטע שיש לנו , כי החיסול של סרחאן סרחאן היום לא נעשה באמצעותם, אלא הידיעה שבסופו של דבר, אנחנו נחסל את כל מי שאנחנו רוצים לחסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברי אצ"ל כן הוסגרו לידי הבריטים, והחשוב שבהם היה יעקוב מרידור, שאומנם לא הוסגר ישירות, אך חברי ההגנה מסרו את מקומו לבריטים.

אני לא רוצה שהם יסגירו אותם כי הם אוהבים אותנו, אלא אני מקווה שבסופו של דבר הם יבינו שאם הם לא יסגירו אותם, הם סתם ימותו איתם. עד כמה שזה מצער, ויעשה המינימום כדי להימנע מזה, זה מה שיקרה, ובכנות אני לא בטוח כמה איכפת לי. עם כל פיגוע ההבנה שלי לצד הפלשתינאי הולכת ופוחתת. כל פעם אנחנו מפנים את הלחי השניה, ומקבלים סטירה אחרי סטירה. טיפת כבוד עצמי לא נשארה לנו, והדבר האחרון שחסר לנו זה שחבורת טייסים במילואים תחליט שהיא לא מוכנה להילחם באויב מטעמים מצפוניים. איפה היינו היום אם ככה היו חושבים החיילים בסיני במלחמת יום הכיפורים? אם הם היו אומרים "זה סיני, אז בואו ניתן למצרים לכבוש את זה וזהו"?

עצם המחשבה על דבר כזה מראה כמה אתה חושב על הצד השני. סימון "בן מוות" על כל אחד שלא מסגיר את שכנו הפעיל בחמאס,

לחבריהם ובני דודיהם מעבר לגבול, שהתייחסו אליהם בשיא הכבוד 35 שנים.

מה לי ולצד השני? אני מודאג מהצד שלי, הצד השני Can go f*ck themself, והם אחראים העיקריים לגישה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...