פוטנציומטר+קתודה/מאורר=איך? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פוטנציומטר+קתודה/מאורר=איך?

monya2007

Recommended Posts

אני רוצה להכין פוטנציומטר/rehobus

לקתודות ומאוררים אבל אני לא ממש יודע איך

איזה חלקים אני צריך?

קראתי קצת בנושא אבל זה התחיל לבלבל אותי

על איזה pot מדובר בפונציומטרים ולמה הוא משמש/איזה אני צריך למאורר/קתודה

אשמח אם מישהו יעשה לי סדר בראש xD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר על פוטנציומטר (נגד משתנה):

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%92%D7%93_%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%A0%D7%94

זה כמו מה שיש בווליום (לפחות כשהווליום עוד היה אנלוגי), שסיבוב של החוגה

גורם להתנגדות לעלות / לרדת (בהתאם לכיוון) ואז המתח שעובר קטן / גדול יותר (בהתאמה),

ואז ישמעו חלש / חזק יותר (בהתאמה).

אם נשליך את זה לכאן, הרי ששליטה באמצעות פוטנציומטר על מאורר תגרום לכך

שיסתובב מהר / לאט יותר.

בנוגע לקתודה, אין לי ניסיון עם אחת, אז אני לא יודע אם היא תעבוד עם מתח נמוך יותר מהמתח עבודה הרגיל,

אם כן, הפוטנציומטר יעבוד כמו דימר (מאחר שדימר זה בדיוק זה, פוטנציומטר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוורר של מחשב לוקח זרם דיי גדול - כמה מאות mA במהירות מלאה וכמה עשרות לפחות במהירויות דיי נמוכות

לא כל פוטנציומטר יכול להחזיק זרם כזה. אתה אמור להשתמש בפוטנציומטר 'חזק' שיכול לעמוד בזרם או להשתמש בפוטנציומטר חלש + מעגל אלקטרוני שמתאם את הפוטנציומטר והמאוורר. (האפשרות אם המעגל האלקטרוני בדרך כלל טובה יותר)

לקתודה יש ממיר אלקטרוני שמייצר את המתח הגבוה שלה. חלק מהם האלה ניתן לחבר בדיוק כמו מאוורר לפוטנציומטר 'חזק' או מעגל אלקטרוני (זה קצת יותר רגיש ממאוורר - יכול לא לעבוד טוב אם חלק מהמעגלים). בחלק אחר יתכן שיש מקום בתוך הממיר להוסיף את הפוטנציומטר (או שניתן למצוא מקום מתאים)

אני לא בטוח שקתודות 'אוהבות' לעבוד בעוצמה נמוכה. קתודה לא שונה בהרבה ממנורת פלורסצנט. פלורסצנט רגיל של 36 ואט כשמורידים לו את הבהירות בצורה משמעותית זה מקצר את החיים שלו. יתכן שגם בקתודה תהיה בעיה דומה. עריכה - אתר של תאורה כללית / חשמל שמצאתי (לא של מחשבים) אומר שקתודות ניתן לשים בדימר והם לא נדפקות כמו נאונים

לדים (בכמות קטנה) לא מושכים הרבה זרם וניתן לחבר אותם בצורה הפשוטה ביותר כמעט לכל פוטנציומטר (יש לבחור כזה שנותן בחירה טובה של בהירות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר הפרטני infer73 אבל אני יודע מהוא פוטונציומטר, מה שלא ידעתי זה איך להכין מעגל שישלוט בקתודה.

מצאתי את זה... http://www.nordichardware.com/Guides/?skrivelse=331&page=5

זה לשליטה על מאוררים

ואיזה pot אני צריך? כלומר אם אני בונה מעגל עם ווסת מטח כמו בכתבה הזאת?

כל אחד יעשה את העבודה?

כי אני רוצה משהו כזה

http://cgi.ebay.com/5x-50K-ohm-Potentiometer-Audio-Slide-Pot-Resistor-S50K_W0QQitemZ300374168374QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45efb21336#ht_1412wt_939

ואיזה ווסת מטח אני צריך?

הקתודות הן 5mA והממיר 670V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משנה הזרם שהממיר של הקתודות לוקח מהספק של המחשב - לא 5 mA שהקתודה לוקחת מהממיר

אם אתה משתמש רק בפוט ללא מעגל תיאום לזרם הזה אתה אמור להתאים את הפוט בדיוק לעומס שלך מבחינת התנגדות והספק

אם אתה משתמש במעגל תיאום כמו בכתבה התנאים לפוט הרבה יותר גמישים כי 'האתגר' נופל אל הטרנזיסטור T1. ואז T1 אמר להתאים לזרם של הממיר / המאוורר. הפוט עדיין אמור להיות בתחום מסויים של התנגדות כדיי שיתאים למעגל אבל ניתן 'לתקן' אם R2 את המעגל כדיי שיעבוד אם פוט קיים (אם הוא לא יותר מדיי רחוק ממה שצריך)

הפוט שהבאת אליו לינק יכול להתאים לחיבור במעגל הזה - תלוי ב T1 שתשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...