התלבטות בין Dell ל-Eizo - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין Dell ל-Eizo

luiza

Recommended Posts

שלום רב

אני צלמת שעובדת בעיקר עם פוטושופ ולייט רום, זקוקה למסך מצויין.

ההתלבטות כרגע היא בין שני דגמים:

Dell 2209WA

Eizo S2232WE

אני מבינה שהמסך של איזו תומך בחלל צבע הרבה יותר גדול (Adobe RGB) לעומת שתומך מקסימום ב-SRGB.

מאחר ואין שום חנות שמאפשרת צפייה בשני המסכים בו זמנית, מאוד קשה לי להבין איך בפועל נראים ההבדלים בין שני החללים האלו,

והאם בכלל העין שלי מסוגלת לראות את ההבדלים האלה?

כמובן שקיים גם פער משמעותי במחיר, כרגע זה פחות מעניין אותי.

מה דעתכם?

תודה רבה

Luiza

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיזו הוא המסך המומלץ בשביל השימושים שלך, כמובן שמומלץ לקנות בנוסף מכייל בכדי להוציא ממנו את המקסימום.

בגדול המכלול צבעים שלו מאפשר שני דברים:

1. הצגה בצורה יותר נכונה של מכלולי צבע של הדפסה.

2. ניתן לכייל אותו להצגה יותר נאותה של AdobeRGB מאשר את הדל, עם שיודעת לצלם במכלול כזה התוצאות

יהיו הרבה יותר נכונת למציאות על גבי המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

בעבור 3000- 4000 ש"ח, אפשר לצפות לביצועים משובחים ביותר מה Eizo S2232WE.

מאידך, ה 2209WA הינו מסך מצוין.

תגידי באיזה אזור את נימצאת, אולי מישהו יזמין אותך כדי לצפות במסך שלו.

בברכה :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רעיון מצויין, אני גרה בתל אביב, אבל אני חושבת שרק השוואה בו זמנית בין השניים, תעזור לי לראות את ההבדלים...

כנראה שאין חנות שמחזיקה את שני המסכים, כמו שאין סוכנות שמוכרת גם טרקטור וגם מרצדס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה הוא ממש לא מסך מצויין, הוא פשוט מעולה ביחס למחיר שלו בהינתן רמת המחירים והתמורות להם נכון להיום.

צריך קצת אומץ, אבל אפשר בקלות להכניס אותו לקטגורייה של רמת כניסה בסקלה הגבוה שלה.

הEIZO הוא ליגה אחרת, החל מרמת הבנייה, בקרה, איכות חומרים, גימור ונאמנות לנתונים נכונים (בשוק שדורש זאת). חשוב לציין שלרוב האנשים הליגה הזו היא מיותרת ומבחינתם התמורה משני המסכים היא זהה.

הEIZO מיוצר ומיועד לקהל היעד שאת נכללת בתוכו כמעט בצורה בלעדית (ומכאן בין היתר המחיר). הDELL לא ממש, למרות שהשיווק מנסה להכניס גם קהל זה לשימושים שלו ביחד עם עוד המון קהלי יעד שונים, הוא בעיקר מנסה להיות זול לרמת איכות התמונה שהוא נותן, ואת זה הוא עושה בצורה מעולה.

אם הכסף לוחץ (וגם אם לא) אז בהחלט אפשר להסתדר איתו בצורה טובה למטרה המוזכרת, אבל אם מדובר בשיקולים קריטים - לא תמיד מומלץ לשחק בתחום הזה.

מעבר לזה, את הנתונים שקשורים אלייך ולעבודתך רק את מכירה ואת זו שצריכה לעשות את השיקולים. אם חוסר התאמה בין התוצר בדפוס לבין התמונה במחשב היא פאשלה קריטית כנראה הכסף שווה את זה , ובכל בחירה שלא תהיה צריך להשקיע גם בכיול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...