אתגר: מודיניג למיני מקרר והפיכתו ליותר קר - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתגר: מודיניג למיני מקרר והפיכתו ליותר קר

motiyair

Recommended Posts

לדעתי כן אם תחליף + - אתה תחליף את הצדדים החם והקר

תבדוק בעצמך - אם במקרר שלך מאחוריי המפסק של החום קור יש 2 חוטים מוצלבים בין החיבורים של המפסק שנמצאים בפינות

במעגל ספק כזה משתמשים במעגל מובנה של מערכות אלקטרוניות (תהיה לך דיי בעיה למצוא אחד בהספקים כמו של 60 W)

ספק של מחשב נראה לי כמו הפתרון הכי מתאים. ממש קל להשיג אותו ואם הוא לא נכנס תנסה לקמבן משהוא אם ספק קומפקטי יותר (כמו הג'נריים הממש זולים שהוא קטן יותר באורך מספק רגיל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ... ???

אז בעצם אין מעגל טוב יותר שיכול להחליף את שלי? (מישהו נוסף יכול להמליץ לי על מעגל שכזה).

בעצם אני צריך מעגל אלקטרוני שיכול "להריץ"גם מאוורר וגם פלטייר שיחליף לי את הקיים. אני אמשיך להשתמש באותו המפסק (שאליו מתחבר חוט החשמל) וזהו. +-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש.

כל ספק מחשב (ג'נרי לא כל כך מומלץ, מפני שפלטייר מכניס לעומס) יכול להחזיק לך את הפלטייר + כמה מאווררים שאתה רוצה.

אבל שוב, הבעיה פה היא מקום, אני לא בטוח שיש לך שם מספיק מקום בכדי להכניס ספק כח של מחשב - אפילו את הג'נריים הקטנים.

אתה יכול לנסות לקנות אחד מה-pico-, מאיביי - אבל אני לא חושב שאתה רוצה להוציא כל כך הרבה כסף על זה. ההחלטה שלך.

נ"ב

אתה הכנסת לי רעיון לבנות מיני מקרר לחדר - נראה, אולי עוד מס' שבועות זה יתפתח לאנשהו. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעייתיות.

זה אף טוב יותר מהספק שיושב אצלך, מפני שהוא בעל קיבולת גבוהה יותר (וזאת במידה והוא לא ג'נרי כמובן).

הבעיה היחידה שיש לך, היא בעיית המקום, הספק פשוט לא ייכנס לשם - הוא גדול מידיי.

המעגל שיושב אצלך בתוך המקרר, הוא הספק אם הבנת לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל מה הזרם שהספק הג'נרי נותן ב 12 V

תכפול זרם x מתח = הספק W שהוא יכול לתת

תיקח 1/2 מההספק הזה בתור ההספק המקס' של הפלטייר שאתה בתכלס יכול לחבר לספק (מקדם בטחון של 1/2 מאפשר להשתמש גם בספק ג'נרי ללא בעיה)

פלטייר הוא כולה נגד לא אכפת לו ממתחים לא יציבים וכל היתר שבגללם ספק ג'נרי לא מומלץ למחשב

יתן להוציא ספק מהמארז שלו כדיי להקטין אותו יותר (לשים לב איך מתקינים אותו שיהיה בטיחותי)

תבדוק בספקים on cable של מכשירי חשמל אם יש אחד מתאים

אם מצאת ספק של 24 וולט בערך אז לדעתי תוכל לחבר אליו בטור 2 פלטיירים אם הם זהים בדיוק בהספק ובהתנגדות שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול לתת לי קישור לחנות מebay לספק שמומלץ? כי כשאני מדמיין ספק של מחשב אני רואה את הדבר הענקי הזה של ה400W.

אני באמת אשמח אם תוכלו לצרף לי קישור לספק מומלץ שיכול "לסחוב" פלטייר טוב + מאוורר.

אגב אם אני כבר אבצע הזמנה של ספק + פלטייר (יעלה גרושים אני מניח לא?) ואנחנו כבר בעניין המוד, הייתי רוצה לשלב מד טמפרטורה דיגיטלי בתוך המקרר (באחד הדפנות) אז אשמח להמלצה גם לזה.

תודה מראש על הסבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמצא באיביי את מה שאתה רוצה ותן לינקים

האמריקאים קוראים לספק שיושב אל כבל power block או power brick

המעגל עצמו שבתוך הספק נקרא smps circuit

תשים לב שהוא יהיה למתח כניסה של 240 ולא 120 V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג אפילו איך נראה הספק...

אני באמת אשמח לעזרתכם בקישורים...

אני מניח שהכוונה היא לא לדבר כזה לא?

http://cgi.ebay.com/LM317-In-DC-or-AC-4V-30V-Out-DC-1-5V-27V-1A-Converter_W0QQitemZ370281789203QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item563683b713

ראיתי פה איזה חנות מומלצת (למטה באחת ההודעות - להלן הקישור שלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי !!

תחפש ספק SMPS ("שנאי אלקטרוני") למורות הלוגן של 12 וולט וכמה שאתה צריך ואט

כדיי להיות מוגן נגד התחשמלות הספק חייב להיות מסוג SELV (סימן של ריבוע בתוך ריבוע) או PELV (אתה חייב לחבר להארקה את המתכת של המקרר). הסוג כתוב בדרך כלל אל הגוף של השנאי. אני לא בטוח שבשנאים זולים מה שכתוב נכון אז תמיד תחבר הארקה למתכת של המקרר ליתר ביטחון

תמצא גם גשר דיודות לזרם המתאים שיהפוך AC ל DC וגוף קירור

איפה יכול להיות מכשול - אם הספק הזה מוציא AC בתדרים גבוהים (המעגל הפנימי עובד בתדרים גבוהים ולא בטוח שהוא ממיר את זה ל DC ביציאה) תצתרך דיודות מיוחדות (ולא סתם כל דיודה שתתאים למתח וזרם)

תחפש באינטרנט ותחכה לעוד תשובה כי באמת יכולה להיות בעיה רצינית אם הוא מוציא AC בתדר גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, זה נראה לי מתחיל להיות מסובך...

אני חשבתי שתיק תק אנ מוצא ספק אחד טוב + איזה פלטייר. 2-3 הלחמות והופ יש לי יופי של מקרר...

בהתחשב בעובדה שאני לא ממש מבין באלקטרוניקה, עצם החיפוש של הספק שהבאת נהפכת מאוד קשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...