אתגר: מודיניג למיני מקרר והפיכתו ליותר קר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתגר: מודיניג למיני מקרר והפיכתו ליותר קר

motiyair

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי אתגר, יש לי את המקרר הנ"ל (מצ"ב תמונה), הוא כולה 4 ליטר ומקורר ע"י הPeltier Plate, הנתונים שלו הם:

Maximum cold performance 37W.Maximum temperature difference 75 deg C.Maximum output 16.1V,Maximum current 3.3A,Maximum working temperature (constant) 150 deg C.Resistance 3.6 Ohms.

אני רוצה להפוך אותו למעט יותר קר. הPeltier Plate דבוק ע"י משחה טרמית למה שאני חושב (או לפחות כך אמרו לי) ל"צמד טרמי".

כמה שאלות:

נניח שאני לוקח Peltier אחר (חזק יותר) האם הוא יתאים למערכת החשמלית של המקרר?

האם כאשר אני ילחים אותו במקום הנוכחי, באמת המקרר יהיה קר יותר? הרי הוא צמוד לגוף המוזר הזה (צמד טרמי) ויכול להיות שהוא משמש כצווואר בקבוק והקור עובר דרכו בטמפרטורה ואז רמת הקירור יורדת.

אשמח לעזרה/המלצות.

במידה וחסר לכם מידע/תמונות אשמח לצלם ולהעלות פה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אם אני אחליף לו ספק כח? כמה עולה אחד?

אני יודע שבמבט ראשון עדיף כבר לעזוב את זה וזהו, העניין הוא שהגודל שלו מצויין (מתאים לי בול במשרד על השולחן), ולשים בו פחית או איזה מילקי זה אחלה. וממש בא לי להפוך אותו למשהו מעט טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

המליצו לי על אחד שהוא 60W והיות וששלי כרגע הוא 37W נראה לי ש"קפיצה" ל45W היא לא משמעותית. מה אתה חושב?

האם 45W המערכת תסחוב? (בערב אני יעלה תמונה של כל האלקטרוניקה של המקרר).

לגבי הדבר הזה עם החוטים הכחולים, שאלה טובה באמת... אני אנסה להסביר.

לפלטייר יש צד אחד קר וצד אחד חם. ה"מקרר" הזה ע"י לחיצת כפתור יכול לחמם גם.

הפלטייר מוצמד אל הדבר הזה (שאני חושב שקוראים לו צמד טרמי אבל אני לא באמת בטוח), והוא "הופך" את הטמפרטורה מחם לקר.

אני חושב שלא משנה כמה קר הפלטייר יהיה הדבר הזה - זה צוואר הבקבוק. אבל שוב, אני לא ממש בטוח.

שוב תודה על הסבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיכת המקרר לחום [ כפי שאמרת ע"י מפסק ] פשוט הופך את הקוטביות שלהמתח ללוח הקירור ואז במקום לקרר הוא מחמם,

הרכיב שמחובר לחוטים הכחולים זהו טרמוסטט [מנתק מגע בטמפרטורה מסויימת] נועד להפסיק לחמם מעל טמפרטורה מסויימת.

שוב אם תיקח לוח יותר חזק 65W אז תתצרך להחליף ספק וגם להתקין מאורר ללוח פיזור החום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להתחיל לשנות חלקים בספק הנוכחי שלך על מנת להכניס 400 וואט...

יש גם פלטייר של 90W

קח בחשבון שמה שרושמים לך זה לא באמת ההספק שלו

45W זה הספק רגעי לא מוצא לזה שם אחר חוץ מ PMPO

אם אני לא טועה ההספק האמיתי שלו הוא 35W לפי האתר.

אני ישים היום או מחר מאמרון קטן על פלטייר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה תוסיף לצד החיצוני של הפלטייר (גוף ומאוורר גדול יותר + תחליף את הארקטיק סילבר). יותר קר מבחוץ - יותר קר מבפנים כי ההבדל בטמפרטורות נשאר קבוע

ההספק של מאוורר לא עובר בדרך כלל את ה 1 - 2 ואט ורוב הסיכויים שתוכל להפעיל מאוורר קצת יותר גדול אם הספק כוח הקיים שלך ללא בעיה

תוודא שהגומיה בדלת נצמדת בכל ההיקף של הדלת

פלטייר גדול יותר יצתרך ספק חזק יותר (אבל תבדוק ייתכן שהספק הקיים שלך היה אם הספק גבוה מדיי ונשאר לך מקום איתו). תלוי בהתנגדות של הפלטייר החדש יתכן שתצתרך ספק למתח שונה בכל מקרה

הבקרה (תרמוסטט) יכולה להתאים כמו שהיא לפלטייר החדש או שתצתרך להחליף רכיבים או להוסיף טרנזיסטור שיתאם את הפלטייר החדש אם יתר המקרר (במיוחד אם המעגל בקרה שלו אלקטרוני ממש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש... אתם רציניים.

סבבה, אני יעזור לכם לעזור לי.

אני מעלה תמונות של החלק האחורי של המקרר - לדעתי אין צורך להחליף את המאוורר היות והמטרה שלו היא רק לקרר את צלעות הקירור ולא להכניס אוויר קר למקרר. אבל בעצם יכול להיות שאני טועה.

עדיין לא פתרנו את העניין של ה"גוף המוזר" - הרי יכול להיות שהוא צוואר הבקבוק והוא לא מעביר את הקור לחלל המקרר.

אגב בתמונות הראשונות שהעלתי חלל המקרר הוא בצבע לבן. אני חשבתי שהוא פלסטיק. הוא לא. הוא פח, ה"גוף המוזר" נוגע בפח (צמוד לברגים) וכך בעצם הקור חודר לחלל המקרר.

מתח והספק - תאמרו לי אתם (אם תוכלו לפי התמונות)

שוב תודה[br]פורסם בתאריך: 26.10.2009 בשעה 20:32:28

תמונה של חלל המקרר + הפלטיר שהמליצו לי עליו

http://cgi.ebay.com/1pc-12706-Thermoelectric-Cooler-Peltier-Plate-60W_W0QQitemZ260494326187QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3ca6abf9ab

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלטייר יוצר הבדל טמפרטורות של X מעלות כשמצד אחד הוא מחמם ומצד השני הוא מקרר

הבדל הטמפרטורות קבוע. זה אומר שאם אתה הורדת X מעלות בצד החם אתה מוריד X מעלות בצד הקר (ועושה את זה קר יותר)

ככל שתקרר טוב יותר את הצד החם אם המאוורר (אתה רוצה שהגוף קירור יהיה כמה שאפשר יותר בטמפרטורת החדר) אתה תקבל יותר קור בהתאמה בצד הקר. ולכן חשוב שהמאוורר והגוף קירור יתנו את הכי מקסימום שאתה יכול להוציא מהם

המתח והזרם שהספק שלך נותנים כתובים אליו (נראה כמו 12 V 4 A). הספק המקס' שהוא יכול לתת הוא מתח x זרם = 48 W. מומלץ לא להעמיס אותו יותר מ 80 % אז ההספק המקס' שאתה יכול לחבר אליו הוא 40 W בערך

הגוף המוזר יכול להיות חתיכה שאמורה להעביר את הקור בצורה אחידה יותר לתוך המקרר (זה דומה למעבדים - כמו שבמעבדים של החלק של הליבה פתוח והגוף יושב ישר אליו ובמעבדים של CPU יש חלק מתכת נוסף שמובנה במעבד והוא עומד בין הליבה והגוף קירור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי,

אני חושב שהגוף המוזר הופך את הטמפרטורה הרי, איך ע"י לחיצת כפתור המקרר הופך מקר לחם?

האם ניתן להחליף את הספק לאחד טוב יותר, ואז לקחת מאוורר טוב יותר + פלטייר טוב יותר. ולהעיף את הגוף המוזר (כי בעצם אני לא צריך שהמקרר יחמם).

אגב,

יש לי מקרר נוסף שלא עובד (אין לי מושג למה) עליו אני יכול לערוך ניסויים.

איזה יכול להפעיל פלטייר איכותי (וחזק) + מאוורר (טוב אבל שקט)? מישהו יכול להפנות אותי לאיזו חנות בEBAY? האם הספק המומלמץ פשוט מתחבר לחשמל?

כי אם כן,

אני יעיף את כל המערכת החשמלית מהמקרר שלא עובד, יתקין במקומו פלטייר אחר, במקום ה"גוף המוזר" נשים קוביה מנחושת שתתפוס את הנפח של הגוף מוזר, לצד החם של הפלטייר אני יסים את הצלעות שיש כיום, אליהם אני ישים את המאוורר שתמליצו לי הכל אני ילחים לספק (שוב, כאן תצטרכו לומר לי מה הולך לאן) וזהו. יהיה לי מקרר שיצליח להוריד באיזה 5-10 מעלות?? אם כן. נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפת חום - קור נעשית אל ידיי החלפת ה + - של החשמל בפלטייר. הגוף הזה שמאחוריו לא נראה לי קשור

בתור ספק קח כל ספק ג'נרי של מחשב ותחבר את המעגל שלו שם. שים לב שהספק גם צריך איוורור (לא חייב שיהיה חזק) ושהאוויר שהוא מוציא חם אז הוא לא טוב לגוף (אתה יכול לשים את הספק אם מאוורר נפרד או שתעשה שהאוויר הקר יעבור קודם דרך הגוף ואז דרך הספק). את המאוורר תחבר לפניי התרמוסטט כדיי שיעבוד כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

האם ע"י ה+- משנה את הכיוון של הקור חום בפלטייר? ז"א הצד הקר פתאום הופל לצד החם?

לגבי הספק. אין לי יותר מידי מקום לספק כזה ליד המאוורר.

המעגל שכרגע קיים מקבל את החשמל שלו מהשקע ומעביר את החשמל לפלטייר. (תסלחו לי מראש עם ההגדרות שלי לא מספיק מדוייקות) הוא תומך בפלטייר מסויים נאמר עד 35W. אין מעגל אחר (שיחליף אחד לאחד את מה שיש היום) ויתמוך בפלטייר עד 60W (לדוגמא).

כי להתחיל לפרק ספק של מחשב לחבר לו מאוורר וכ"ו נראה לי מורכב מידי.

אני מחפש משהו שיחליף לי אחד לאחד את מה שיש לי היום (וידרוש ממני מינימום "התעסקות")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...