נבחרת ישראל-בזיון. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נבחרת ישראל-בזיון.

Sunny Jim

Recommended Posts

מה יש כאן להגיד? הכל פוליטיקה בנבחרת אצלנו... המאמן כנראה מפחד מהשחקנים...

איך אפשר לקחת את נימני, שהדבר שבשבילו הוא נולד זה לבשל ולהבקיע, ולשחק ליד שער היריב, ולתת לו להיות קשר אחורי?! איך? הכל פוליטיקה בנבחרת... גם ברקוביץ' אפס מאופס.

גרנט בא לי עם הרכב של 5 פליימיקרים, אבל למי הם יסדרו כדורים?! נימני, שיש לו הכי הרבה שערים בנבחרת, ובכל המשחקים האחרונים היה המצטיין של הנבחרת, מתופקד כבלם אחורי. אפק, שכובש בכל משחק, אפילו לא אופציה שניה לחילוף. בלילי! החלוץ היחיד בארץ שאפשר להגיד שהוא לא רע באמת, בכושר שיא, מבקיע בצרורות בליגה שלא רואה את שלנו ממטר, פותח על הספסל.

לאומת זאת רביבו, שהתחיל להתאמן אתמול, וברקוביץ' שמתייבש על הספסל בסיטי הם הכי בטוחים בהרכב. בושה.

ואין שום מצב שבעולם שאני אקבל את התירוץ שהם יותר טובים... הנבחרת שלנו מזכירה לי את מכבי תל אביב השנה עם כל המחנאות. לפחות מבחינת הכדורגל. הרי ברור שמכבי הייתה צריכה לעבור את ז'ילינה, ולנצח את נצרת בגביע הטוטו, ועוד כמה קבוצות(פשוט מגעיל אותי לדבר על זה) אבל היא דווקא משחקת כמו שהנבחרת שיחקה היום. הרי ברור שהנבחרת יכולה להפיק יותר מעצמה. אבל כאן הבעיה היא לא בשחקנים, אלא במאמן! גרנט פשוט מגעיל אותי!

2 דברים עשה גרנט במשחק הזה, שאפילו בליגה ג' כבר לא עושים.

דבר ראשון, תראו לי קבוצה אחת בארץ או בעולם שמשחקת עם 3 בלמים. לא עושים את זה יותר... עברנו את הזמנים ההם. 3 בלמים? אוקיי, אז ללכת על השיטה של קלינגר בשנה שעברה. 3 בלמים על חשבון 2 מגינים ואז מרוויחים שחקן נוסף בקישור. אין בעיה. אבל לאאאאאאאאא, עם 2 מגינים נוספים, שבכלל משחקים כמו בלמים לא פחות טוב! הרי חרזי שיחק בעונה שעברה הרבה פעמים כבלם, וקייסי גם שיחק כבלם מספיק פעמים בחיים שלו. בגדול שיחקנו עם 5 בלמים.

איכשהו אבל, אפשר לקבל את הקטע של ה3 בלמים. בא לך לשבור את הקיר, אבל איכשהו אפשר לעכל את זה. אבל לשחק בלי חלוצים?!!!!

מי שמע על כזה דבר?!

לא יאומן. פשוט לא יאומן. אין לי מה להגיד. לפני המשחק הזה חשבתי שזאת טעות גורלית. צדקתי. וזה לא טילים כאן.

במשחק שחייבים לנצח בו, שכל השחקנים צועקים שהם באו במטרה ברורה לנצח, שאפילו המאמן מתבטא בעניין, לא פותחים בהרכב של 3 בלמים, 2 קשרים אחוריים ובלי חלוצים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר אוספים את כל ה- *** כוכבים *** מהנבחרות שלהם. כותבתים בכותרות "המאמן הזמין את : " והזמין והזמין והזמין .....

מצעד הכוכבים מוביל למצעד האוהדים....

בדיחה עצובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ברקוביץ' אפס מאופס.

WTF?!

בנאדם, אתה שם לב מה אתה אומר?!

זו כבר לא קלישאה. איל ברקוביץ' הוא הכדורגלן הישראלי המוכשר ביותר שאי פעם צמח, ואני לא רואה בשנים הקרובות אחד שמתקרב לרמה שלו.

ראית פעם שחקן שבקושי ראה מגרש מס' חודשים, ובסוף פותח במשחק כ"כ גורלי ומשחק בצורה מושלמת? הבנאדם פשוט רץ 90 דקות בלי להפסיק (והוא עוד נחשב לאחד עם גופני בינוני. כמובן שהחלודה שהצטברה לה בחודשים האחרונים, די תורמת לעניין), לא מאבד כדור אחד (טוב, נו.. הוא איבד כדור אחד. אבל רק אחד!!!), תוך כדי כך שהוא השחקן הדומיננטי ביותר בנבחרת (הוא מסר הכי הרבה מסירות, כאשר כל מסירה - אמנות!).

אם שמת לב, הוא גם זה שהוביל לשער של רביבו.

המסירה הגאונית שלו לחרזי יצרה הכל...

באמת קשה לי להאמין שאפשר להגיד שברקוביץ' אפס.

כל נגיעה שלו בכדור מספקת תענוג בלתי רגיל.

אבל עזוב... כנראה שאתה סתם מעוצבן מההפסד...

דבר ראשון, תראו לי קבוצה אחת בארץ או בעולם שמשחקת עם 3 בלמים. לא עושים את זה יותר... עברנו את הזמנים ההם. 3 בלמים? אוקיי, אז ללכת על השיטה של קלינגר בשנה שעברה. 3 בלמים על חשבון 2 מגינים ואז מרוויחים שחקן נוסף בקישור. אין בעיה. אבל לאאאאאאאאא, עם 2 מגינים נוספים, שבכלל משחקים כמו בלמים לא פחות טוב! הרי חרזי שיחק בעונה שעברה הרבה פעמים כבלם, וקייסי גם שיחק כבלם מספיק פעמים בחיים שלו. בגדול שיחקנו עם 5 בלמים.

איכשהו אבל, אפשר לקבל את הקטע של ה3 בלמים. בא לך לשבור את הקיר, אבל איכשהו אפשר לעכל את זה. אבל לשחק בלי חלוצים?!!!!

מי שמע על כזה דבר?!

מערך עם שלושה בלמים הוא היעיל ביותר לפי דעתי.

איטליה משחקת כך, סלובניה (כן, כן. זאתי שהפסדנו לה היום), גרמניה - פינאליסטית המונדיאל - משחקת כך, ועוד...

אל תקשקש סתם.

היום, השיטה הטובה ביותר לפרוץ הגנה היא מהצדדים. כך שמשחקים עם שלושה בלמים, זה מבצר את האמצע (כמובן בהשערה שמתורגלים כראוי) ונותן למגנים (עידן טל, אלון חרזי. שחקנים שבהחלט יודעים לתקוף) ביטחון לעלות למעלה ולסכן את שער היריב.

להגיד שהתפקיד של חרזי הוא בלם, זו טעות.

אלון חרזי זה הכדורגלן הישראלי הכי מגוון שקיים.

הוא החל את הקריירה כחלוץ, לאחר מכן עבר לשחק כקשר אחורי ואז עבר להגנה. מהרגע שהוא בהגנה, הוא משחק בכל התפקידים שבה (בחיפה הוא משמש כבלם ולעיתים כמגן).

קייסי באמת אידיוט. גרשון היה חייב לשחק במקומו...

אתה די מעוצבן ואתה פולט הרבה דברים, שרובם לא נכונים.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בגדול, אני בא בטענות לנבחרת על שלושה דברים:

א. חוסר תרגול במצבים נייחים - כבר *שנים* שנקודת התורפה של הנבחרת היא העמידה במצבים נייחים. גרנט כנראה לא תירגל את העניין בצורה מספקת (להבדיל מנילסן, שדווקא בתחום הזה היה בסדר גמור), לכן אכלנו אותה שוב. שני שערים, תוך שתי דקות, כתוצאה ממצב נייח - It's too much.

ב. מנטליות - זה דבר שכנראה תמיד נצטרך לסחוב אחרנו. המנטליות של הנבחרת הישראלית לדורותיה, אומרת שכאשר חוטפים שער (בייחוד לאחר דקות טובות באופן יחסי) - מתפרקים, פשוט מתפרקים. על זה אני מאוד כועס. אחרי הגול הראשון, הנבחרת הייתה צריכה להמשיך לשחק כאילו לא חטפו שער. זה היה שלב מאוד מוקדם של המשחק, כך שלא היה צריך להשתגע. בסופו של דבר זה אולי החלק שגמר אצלנו את המשחק...

ג. חוסר איזון. פשוטו כמשמעו... יש לנו את קישור חלומי, פשוט חלומי. קישור שופע בשחקנים יצירתיים ואיכותיים (ברקוביץ', בניון, רביבו, נמני... גם אבוקסיס מתגלה לי לאחרונה כשחקן מצוין) והתיאום בינם לבין עצמם מעולה. אבל התיאום צריך להיות בינם לבין חלקי הנבחרת האחרים, הגנה והתקפה. פה אנחנו דווקא ממש גרועים. הגנה לא מתורגלת ולא יודעת להתמודד עם מתפרצות ומצבים נייחים, התקפה תקועה משהו...

אם שלושת החסרונות הללו לא היו קיימים, אין לי ספק שהיינו מנצחים, ובקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין איך הנבחרת שיחקה כל כך גרוע

ולמה לעזאזל הוא לא הכניס את בלילי מהתחלה שנמצא בכושר טוב ובין היחידים שמשחקים בליגה עכשיו

ביזיון ביזיון ביזיון, ביזיון ביזיון ביזיון, ב-י-ז-י-ו-ן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לרדת על הנבחרת המהוללת שלנו אני לא ממש ציפיתי שינצחו...אולי בנס.

לנבחרת יש היסטוריה מכובדת של אי עמידה ברגעים קריטים(*הממ*אוסטריה 1-1 *הממ* ועוד הרבה שלא אזכיר..)

התפרקות במצבי לחץ, חטיפת גולים שטותים ובעיה רצינית עם מצבים נייחים. עכשיו אני נזכר דווקא בכותרות

העיתונים-"אווירה מאוד טובה"..."הפעם חכולם יש הרגשה שנעשה את זה"...הקיצר המון בולשיט. לא שביטחון

עצמי זה דבר רע אבל לא היו צריכים להאכיל אותנו לוקש...כל פעם י אווירה טובה ואחרי זה חוטפים אז עדיף

לפעמים לשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרנט פשוט שם כל שחקן בעמדה הכי לא מתאימה לו... רביבו ובניון לא חלוצים, קייסי לא בלם, עידן טל לא קשר שמאלי, נמני לא קשר אחורי.

איפה שמעון גרשון?

איפה השחקנים מהקבוצות הקטנות יותר, אורי אוזן ותומר חליבה?

לפני המשחק אמרתי לחבר שנראה לי שגרנט מקריב את המשחק הזה רק כדי להעיף את אלימלך מהשער ולשים את דוידוביץ.

במשחק עצמו כבר הייתי בטוח.. 3 בלמים + 2 מגנים שעושים רק, אבל רק, עבירות ובלי שום מושג מה עושים במצבים נייחים.

במחצית השניה גרנט הרגיש שהוא עומד לקבל תבוסה, היה חייב להכניס את בלילי והכניס גם את באדיר.

את בלילי באמת היה צריך להכניס, אבל במקום נמני ולא במקום קייסי

באדיר היה צריך להכנס במקום קייסי ואז עוברים ל2 קשרים אחוריים טבעיים.

שמעון גרשון היה חייב להכנס.

גרנט פשוט מרגיש מחויב למכבי חיפה בצורה מגעילה.

ההרכב שלי?

אלימלך

חליבה גרשון בנאדו אוזן/סבן (חשוב שהשוער יכיר את ההגנה)

אבוקסיס באדיר

רביבו ברקו בניון זנדברג

בלילי/הולצמן/אברג'יל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבכיין מדבר !

"יוסי בניון / שלמה שרף מתעסק בשטויות"

הוא "משיב אש"... ""שרף מתנהג כבר שנים כמו ילד ומנסה לסגור חשבון עם גרנט. ומי זה בכלל אלון מזרחי? "

אני לא מבין מה יש לילד הבכיין הזה, ולמה מעקבים אותנו בכותרות הראשיות על דבריו המנופחים?

אחד מהתגובות בכתבה:

"אופנה חדשה פשטה בקרב כדורגלנים. כל אחד שיוצא לשחק באירופה (כוכב אלק) פותח לו טור בעיתון זה או אחר. פתאום הם יודעים להתנסח, לפרשן ולברבר שטויות. אם במקום זה היו מתאמנים יותר אולי היה לכדורגל הישראלי יותר הצלחות.

בניון, את מה ששרף שכח בכדורגל אתה עוד לא למדת, לכן תן לו לכתוב, כי זה מה שנשאר לו לעשות ואתה, במקום לכתוב לך ותשפר את הכושר הגופני שלך על מנת שלהבא תוכל להתמודד עם שחקני אירופה החסונים והגבוהים..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF?!

בנאדם, אתה שם לב מה אתה אומר?!

זו כבר לא קלישאה. איל ברקוביץ' הוא הכדורגלן הישראלי המוכשר ביותר שאי פעם צמח, ואני לא רואה בשנים הקרובות אחד שמתקרב לרמה שלו.

ראית פעם שחקן שבקושי ראה מגרש מס' חודשים, ובסוף פותח במשחק כ"כ גורלי ומשחק בצורה מושלמת? הבנאדם פשוט רץ 90 דקות בלי להפסיק (והוא עוד נחשב לאחד עם גופני בינוני. כמובן שהחלודה שהצטברה לה בחודשים האחרונים, די תורמת לעניין), לא מאבד כדור אחד (טוב, נו.. הוא איבד כדור אחד. אבל רק אחד!!!), תוך כדי כך שהוא השחקן הדומיננטי ביותר בנבחרת (הוא מסר הכי הרבה מסירות, כאשר כל מסירה - אמנות!).

אם שמת לב, הוא גם זה שהוביל לשער של רביבו.

המסירה הגאונית שלו לחרזי יצרה הכל...

באמת קשה לי להאמין שאפשר להגיד שברקוביץ' אפס.

כל נגיעה שלו בכדור מספקת תענוג בלתי רגיל.

אבל עזוב... כנראה שאתה סתם מעוצבן מההפסד...מערך עם שלושה בלמים הוא היעיל ביותר לפי דעתי.

איטליה משחקת כך, סלובניה (כן, כן. זאתי שהפסדנו לה היום), גרמניה - פינאליסטית המונדיאל - משחקת כך, ועוד...

אל תקשקש סתם.

היום, השיטה הטובה ביותר לפרוץ הגנה היא מהצדדים. כך שמשחקים עם שלושה בלמים, זה מבצר את האמצע (כמובן בהשערה שמתורגלים כראוי) ונותן למגנים (עידן טל, אלון חרזי. שחקנים שבהחלט יודעים לתקוף) ביטחון לעלות למעלה ולסכן את שער היריב.

להגיד שהתפקיד של חרזי הוא בלם, זו טעות.

אלון חרזי זה הכדורגלן הישראלי הכי מגוון שקיים.

הוא החל את הקריירה כחלוץ, לאחר מכן עבר לשחק כקשר אחורי ואז עבר להגנה. מהרגע שהוא בהגנה, הוא משחק בכל התפקידים שבה (בחיפה הוא משמש כבלם ולעיתים כמגן).

קייסי באמת אידיוט. גרשון היה חייב לשחק במקומו...

אתה די מעוצבן ואתה פולט הרבה דברים, שרובם לא נכונים.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בגדול, אני בא בטענות לנבחרת על שלושה דברים:

א. חוסר תרגול במצבים נייחים - כבר *שנים* שנקודת התורפה של הנבחרת היא העמידה במצבים נייחים. גרנט כנראה לא תירגל את העניין בצורה מספקת (להבדיל מנילסן, שדווקא בתחום הזה היה בסדר גמור), לכן אכלנו אותה שוב. שני שערים, תוך שתי דקות, כתוצאה ממצב נייח - It's too much.

ב. מנטליות - זה דבר שכנראה תמיד נצטרך לסחוב אחרנו. המנטליות של הנבחרת הישראלית לדורותיה, אומרת שכאשר חוטפים שער (בייחוד לאחר דקות טובות באופן יחסי) - מתפרקים, פשוט מתפרקים. על זה אני מאוד כועס. אחרי הגול הראשון, הנבחרת הייתה צריכה להמשיך לשחק כאילו לא חטפו שער. זה היה שלב מאוד מוקדם של המשחק, כך שלא היה צריך להשתגע. בסופו של דבר זה אולי החלק שגמר אצלנו את המשחק...

ג. חוסר איזון. פשוטו כמשמעו... יש לנו את קישור חלומי, פשוט חלומי. קישור שופע בשחקנים יצירתיים ואיכותיים (ברקוביץ', בניון, רביבו, נמני... גם אבוקסיס מתגלה לי לאחרונה כשחקן מצוין) והתיאום בינם לבין עצמם מעולה. אבל התיאום צריך להיות בינם לבין חלקי הנבחרת האחרים, הגנה והתקפה. פה אנחנו דווקא ממש גרועים. הגנה לא מתורגלת ולא יודעת להתמודד עם מתפרצות ומצבים נייחים, התקפה תקועה משהו...

אם שלושת החסרונות הללו לא היו קיימים, אין לי ספק שהיינו מנצחים, ובקלות.

אוף... פשוט לפעמים אתה שואל את עצמך למה אתה מגיב לשטויות של אנשים... אבל, נו טוב.

דבר ראשון, אני יכול להגיד שאתה כתבת שטויות בכיף, כי פשוט אמרת דברים לא נכונים מהבסיס(אני אפרט בהמשך). אתה אומר שאני פולט שטויות רק בגלל שאתה לא מסכים איתי.

תסכים עם זה, אל תסכים, תעשה מה שבא לך. העובדה היבשה היא שברקוביץ' איבד 12 כדורים במשחק מול סלובניה. 12!!! לא המצאתי את המספר הזה, לא ספרתי במשחק, זה מה שהיה כתוב בבירור בעיתון.(אגב, אני עד עכשיו זוכר לפחות 5-6 איבודי כדור שלו... אולי לא ראית אותם בגלל האהבה העיוורת שלך אליו או משהו). הוא לא לחץ בכלל את ההגנה של הסלובנים, וכבר בדקה ה25 הוא לא הצליח לנשום נורמלי והיה עם הלשון בחוץ, אז בבקשה אל תבלבל לי את הביצים(סליחה על הביטוי, לא יודע אם מותר להשתמש בו פה ;D... אם אסור, אז זה היה חד פעמי:) )

תגיד לי מה הקשר בין זה שברקוביץ' הוא השחקן הטוב של בכל הזמנים(למרות שאני לא מסכים, רביבו ייצג את המדינה באירופה לא פחות, ואולי יותר טוב, אבל זה ויכוח מאד ישן ואין עליו תשובה עד עכשיו לגבי זה שמהם שהוא השחקן הטוב בכל הזמנים) למשחק מול סלובניה?! העובדה היא שהוא לא התאמן בצורה סדירה, לא פתח בשום משחק בליגה, ויש לו הרבה בעיות. אם להוסיף לזה שברקוביץ' אף פעם לא הצליח לבטא את עצמו בנבחרת, אפשר היה להגיע בבירור למסקנה שעדיף היה לא לפתוח איתו!

אף פעם לא אמרתי שברקוביץ' הוא אפס כשחקן. אמרתי שהוא היה אפס במשחק ההוא, ועוד לפני המשחק ידעתי שלא היה צריך להרכיב לא אותו, ולא את רביבו שבכלל לא התאמן מאז סוף השנה שעברה ורק לפני שבוע-שבוע וחצי חזר להתאמן. חוץ מזה, שני השחקנים האלה היו בכושר לא טוב באימונים! אני קורא את העיתונים כל יום, וכל יום שעבר עד המשחק של סלובניה, כתבו שרביבו וברקוביץ' נמצאים בכושר לא טוב.

אתה נותן לי כאן דוגמאות של נבחרות שמשחקות עם 3 בלמים. איטליה וגרמניה. נכון? עכשיו תחשוב קצת... אני באמת צריך להגיב על זה? אני באמת צריך להזכיר לך שאצל גרמניה ואצל איטליה יש את הבלמים וההגנה הטובות בעולם, ומאז ומעולם הם היו מפורסמים בגלל הגנת הברזל שלהם? תעשה טובה... בקשה... וסלובניה אגב לא שיחקה עם 3 בלמים... וסלובניה זאת דוגמא בכלל?! לא מהם אנחנו צריכים לקחת דוגמאות. תזכיר לי בבקשה ממתי החלק החזק של היה ההגנה? ב"דור הזהב" הזה, הכישרונות שגדלו פה היו התקפיים ולא הגנתיים... תראה לי בלמים שמשחקים באירופה... אז היינו צריכים לתת לצד החזק שלנו, היצירתיות במרכז המגרש להיות זה ששמים עליו דגש. מה שטוב באמת בישראל זה היכולת לבשל... אז היינו חייבים לשחק עם חלוצים שלהם אפשר היה לבשל!

ובגלל ברקוביץ' כבשנו את השער?! :lol: מה שתגיד...

העובדה היא, שמשחק של 3 בלמים אף פעם לא הוכיח את עצמו, וזה מגעיל, אנטי כדורגל ובכלל, ובטוח לא יעיל. והנבחרת שלנו הוכיחה שאפילו בהרכב פחדני של תיאורתית 4 בלמים, 2 קשרים אחוריים ובלי אפילו חלוץ אחד הצלחנו לספוג 2 שערים במחצית אחת, תוך כדי לתת משחק גרוע.

אין לי מושג מה יש כאן לא להסכים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבכיין מדבר !

"יוסי בניון / שלמה שרף מתעסק בשטויות"

הוא "משיב אש"... ""שרף מתנהג כבר שנים כמו ילד ומנסה לסגור חשבון עם גרנט. ומי זה בכלל אלון מזרחי? "

אני לא מבין מה יש לילד הבכיין הזה, ולמה מעקבים אותנו בכותרות הראשיות על דבריו המנופחים?

אחד מהתגובות בכתבה:

"אופנה חדשה פשטה בקרב כדורגלנים. כל אחד שיוצא לשחק באירופה (כוכב אלק) פותח לו טור בעיתון זה או אחר. פתאום הם יודעים להתנסח, לפרשן ולברבר שטויות. אם במקום זה היו מתאמנים יותר אולי היה לכדורגל הישראלי יותר הצלחות.

בניון, את מה ששרף שכח בכדורגל אתה עוד לא למדת, לכן תן לו לכתוב, כי זה מה שנשאר לו לעשות ואתה, במקום לכתוב לך ותשפר את הכושר הגופני שלך על מנת שלהבא תוכל להתמודד עם שחקני אירופה החסונים והגבוהים..."

בדר"כ אני לא לוקח את הצד של הכדורגלנים, אבל מישהו היה צריך להשתיק את שלמה.

ומי זה באמת אלון מזרחי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת אני בעסקי הכדורגל הרבה שנים טובות במיוחד(רק) באירופה....

ואף פעם לא שמעת על קבוצה שעולה בלי חלוצים.... שמעתי חלוץ... 3 חלוצים אפילו 4... אבל בלי חלוץ מה זה???

וגם 17 כשרים(אחלה קשרים) אבל עזבו אותכם לי זה היה נראה בכוונה שהמאמן האהבל רוצה שהם יפסידו

מאז שראיתי את הFormation...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא... אלימלך הוכיח את עצמו כבר מספיק פעמים שהוא השוער הטוב בישראל. לפני שניר נפצע, הוא באמת היה הכי טוב. אבל עכשיו הוא צריך להוכיח שהוא יותר טוב משביט. משהו שהוא בינתיים לא עשה. הרי אתה מעביר את הביקורת הזאת על שביט בגלל המשחק מול סלובניה, ובמשחק הזה אי אפשר להאשים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...