WIIMote Whiteboard - מסך מגע בעזרת WII Remote | עדכון: 18.09.09 | - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WIIMote Whiteboard - מסך מגע בעזרת WII Remote | עדכון: 18.09.09 |

DanyL

Recommended Posts

אומנם זה לא , אך חשבתי שזה יעניין לא מעט אנשים ולכן החלטתי לפרסם זאת כאן.

אז ראשית, מה זה ואייך זה פועל?

הפרוייקט הוא בעצם בניית אפשרות להפוך כל משטח למסך מגע.

העיקרון הוא שיש לך הרואה אך ורק IR ומעבירה את המידע של ציר ה-X וה-Y למחשב בעזרת בלוטוס.

המחשב מפענח את המידע ויודע איפה לאיפה להזיז את העכבר\כמה פעמים לחצת וכד'.

המצלמה הזו, היא בעצם ה-WIIMote (השלט של קונסולת המשחקים WII) והאותות של ה-IR, מתבצעות בעזרת עט מיוחד, הכולל לחצן ולד IR, כאשר אתה לוחץ על הכפתור (ומחזיק אותו לחוץ) הלד נדלק והמצלמה קולטת אותו.

*אינני יודע אם אתם יודעים או לא, אבל אי אפשר לראות אור IR בעין האנושית, אך כמעט כל המצלמות הדיגיטליות כן רואות את האור, לכן כאשר אתם תראו של ה-IR דולק, תזכרו כי במציאות, לא באמת רואים אותו.

מה הולך להיות לנו כאן?

* הזמנת הציוד - הכל הוזמן למעט הדונגל של הבלוטוס הכל הוזמן ונשלח, למעט העט והדונגל בלוטוס.

* קיבוע השלט, ככה שהוא יראה את כל המסך ואני לא יסתיר אותו.

* סידור הכבל חשמל לסוללה המיוחדת שקניתי.

* החלפת הלד בעט, ל-IR.

* התקנת התוכנה בחלונות, והאקינטוש.

מה כבר הוזמן?

ה-WIIMote (שנמכר יחד עם הנונצ'אק):

6509_10.JPG

סוללה נטענת, המאפשרת להיות בהטענה גם בשימוש:

BP79_01.jpg

עט הכולל פנס, כאשר הלד שלו יוחלף בלד IR:

1.jpg

לדים IR איכותיים, המומלצים ע"י המון משתמשים ומפתח smoothboard (למי שרוצה את הדגם המדוייק: Vishay TSAL6400 IR LED):

LD274_m.jpg

סרטון המסביר את הטכנולוגיה:

אשמח לקבל הצעות, הערות וכמובן שגם לענות על שאלותיכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוט של העט מתחבר למקור חשמל - כאשר אני ישתמש בעט הכולל (עט מוכן - רק צריך להחליף לו את הלד ל-IR).

השלט מתחבר בעזרת בלוטוס למחשב (בדיוק כמו כל השלטים של הקונסולות החדשות - PS3 וכד').

אני עוד לא יודע במה אני ישתמש, מפני שהציוד עוד לא הגיע אליי (הזמנתי חלק אתמול בלילה וחלק היום בבוקר), אך לפי מה שהבנתי, התוכנה המקורית (הנקראת whiteboard - התוכנה מופצת ב-אופן סורס) לא תומכת בויסטה 64BIT ולכן בחלונות אני אשתמש ב-smoothboard ובלינוקס\מק OS אני אשתמש ב-Whiteboard.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרויקט מגניב!

תודה

בעצם כל מה שצריך זה עט IR ושלט של WII? יש אפשרות להחליף את השלט במשהו אחר?

ובלוטוס במחשב (לא כל דונגל עובד עם השלט!!!), כמובן שלד IR חייב להיות 940 ומעלה ומומלץ שיהיה הדגם שאני קניתי.

לגבי החלפת השלט - אפשרי, אך זה כרוך בהרבה עבודה (זה כרוך בפתיחת מצלמה , והוספת פילטר, המסתיר הכל, מלבד אור IR) ולבסוף, התוצאה - מאכזבת (מניסיון - לא עבד כלל).

http://www.webcam-whiteboard.com/

אשמח אם תגיד לי בפרטי איפה קנית א השלט...

קניתי אותו ב- במכירה פומבית - חיפוש קצר עם מילת החיפוש WIIMote יביא לך המון מכירות (הוא נימכר לרוב עם הנונצ'אק - קשה למצוא אותו לבד במחיר שפוי).

בהצלחה ;)

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי פתרון נחמד למעמד של ה-WIIMote.

לקחתי מנורה ישנה, שבאה עם שתי אפשרויות קיבוע:

קליפס גדול עם גומי (שלאחר כשנתיים הוריד את הציפוי של המדף).

או אפשרות להברגה לשולחן\קיר.

מכיוון שהקליפס לא נפתח מספיק בכדי לקבע אותו על השולחן (השולחן עצמו דיי עבה - כ-2.5 עד 3 ס"מ), החלטתי להשתמש במעמד ההברגה, רק שבמקום להבריגו, אני שם עליו משהו כבד.

כמו כן, למנורה היתה אפשרות להסתובב 360 מעלות - ככה שאוכל לכוון את השלך בדיוק לכיוון המסך.

dsc02690h.jpg

ניתן לסובב אותו:

dsc02692w.jpg

דוגמא עם סתם שלט:

dsc02693l.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכן החבילה:

עט IR מוכן (הוזמן אך ורק משום שהוא כבר נבדק עם מערכת עובדת ובכדי לוודאות של הצד הזה של המערכת עובד, אני אכין עוד מס' עטים לבד).

ו-10 לדים IR מהדגם המצויין בפוסט הראשון:

dsc02704m.jpg

העט IR המוכן:

dsc02708w.jpg

והכנתי לי עט נוסף, המקבל מתח זמנית מספק הכוח (בהמשך אני יחליף את זה לסוללות):

dsc02700ab.jpg

dsc02703k.jpg

dsc02702g.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דורון,

קודם צריך להבין אייך המערכת פועלת ורק לאחר מכן להחליט מה נוח ומה לא.

אז ראשית, רק כאשר אני צריך להזיז את העכבר\ללחוץ על משהו אני מדליק את ה-IR LED, כאשר אינני מזיז\לוחץ הלד חייב להיות כבוי.

זאת הסיבה שחייבים בעצם להשתמש בלחצן ולא במתג.

אגב, ראיתי מס' אנשים שהכינו (ואף אתרים שמוכרים) עטים אשר הלד נדלק ע"י לחיצה על הלד עצמו - מה שמאוד נוח אם משתמשים במקרן וקיר - על המסך, לא נוח ויכול לשרוט\להזיז את המסך - ככה שזה לא מתאים לי ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...