פרוייקט המשך CNC (לטובת הפרוייקט הקודם) - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט המשך CNC (לטובת הפרוייקט הקודם)

i-pink

Recommended Posts

שוב שלום,

חשוב שתדעי שבהכשרתי המקצועית "המוכחת" אני בס"הכ טכנאי מכונות...

לומד כל הזמן דברים חדשים.

לצערי לא יודעים להעריך בארץ ידע אמיתי אלא רק תעודות... :-\

טוב. קצת חרגתי מהנושא .

כשאני מסתכל על התכנון שלך די נראה שחשבת על אנקדוטות שמנחות את רוב האנשים שבונים מכונה כזו או ... שפשוט העתקת את המכונה שלי ;D

הייתי ממליץ לך לחסוך בחומר (הרבה חומר) בכך שבסיס המכונה יהיה גם משטח העבודה שלה. זה חוסך המון. הנה תראי את המכונה שלי (שוב...)

יש דמיון מסויים למה שאת תכננת.

אגב,

את יכולה להתחיל עם תכנות של מיקרו. אם אני הצלחתי ללא שום ידע מקדים לבנות דברים יפים את תצליחי הרבה יותר מהר כי יש לך רקע חזק יותר באלקטרוניקה.

לי יש מטרות כל הזמן. מוצר כזה או אחר. ואני לומד בדרך את מה שצריך כדי לפתח אותו. שיטה לא הכי יעילה אבל מוכיחה את עצמה.

אשמח לעזור ולהדריך בנושא ה CNC.

בברכה,

ניר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהחלט המכונה שלך נראת יפיפיה.

אבל את המכונה שלי תכננתי לבד מהראש, אחרי שראיתי כמה מכונות אחרות ברשת, אבל דווקא את שלך לא ראיתי.

בכל מקרה, אני תקועה כרגע בחלק של המסילות, לא יודעת מה לקנות וכמה להשקיע (אם יש תמורה יותר גבוהה במסילה יקרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענבר,

הייתי ממליץ לך בשביל המכונה הראשונה (בטוח תהיה גם שנייה...בה כבר יהיה כדאי להשקיע - לאור הנסיון) להשתמש בפרופילי אלומניום זולים יחסית שנמצאים בטמבוריות (לא ממליץ על הום סנטר ,אייס וכו' כיוון שיקר מאוד שלא לצורך).

עבודה מדוייקת - תניב מכונה מדוייקת.(ובדיוק להפך)

חשוב לזכור שדיוק המכונה נמדד כפונקציית תמסורת כלומר מכפלה של כל השגיאות - היא שגיאת המכונה (בין המצוי לרצוי).

אי אפשר לבנות מכונה רק ע"י שימוש במשור,שופין ומקדחה.

צריך יותר מזה. צריך מקדחים ומברזים וכו' ,צריך לדעת לעבוד איתם וצריך ידע בסיסי בפיסיקה מבנית ותורת החוזק.

ראיתי פעם פוסט של איזה בחור בן 16 באתר FRESH שבנה ע"י מסילות ציר מונע. עכשיו , זה יצא נחמד וזה עבד . כלומר זז מצד לצד. אבל לא הייתי נותן לזה צ'אנס ולו הקטן ביותר לשמש כציר במכונת CNC.

יש חשיבות אדירה לשיטת העבודה.

ממליץ לך לחפש פרופילי 20X20 ותבריגי נירוסטה M6 (תבריג M6 הוא בעל פסיעה של 1 מ"מ כלומר 1 מ"מ תנועה לכל סיבוב) שהוא הכי נוח לעבודה.

כל הצירים צריכים להיות מקבילים. ואת המקבילות צריך להשיג לא ע"י סימון מרחקים עם סרגל ומדידה אלא ע"י שימוש בשבלונה (שאפשר לייצר לבד) או ע"י שיטת "העתקת חורים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענבר - את היית בכנס אוגוסט פינגווין, נכון?

כי ראיתי שם מישהי שמאוד מזכירה אותך (הלכה עם וורוד+מחשב וורוד+היתה בכנס לינוקס).

באתי להגיד לך מס' פעמים שלום (למרות שלא ידעתי בוודאות שזאת את), אך כל פעם דיברת שם עם מישהו אחר.

בהצלחה בפרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגוף פרטי קשה להשיג מסילות לניאריות בארץ.

(אמריקה - ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

- ארץ המגבלות הבלתי אפשריות)

עבודה עם פרופילי אלומניום היא יותר קלה ממה שנדמה ובכל אופן הרבה יותר קלה מלעבוד עם לוחות שלמים - אותם חייבים לשלוח לבית מלאכה לעיבוד שבבי יקר.

היתרון שבפרופילים הוא האחידות של המידות. כך ניתן לקבל את המקביליות הנחוצה.

בכל מקרה המטרה היא לבנות משהו עובד ופונקציונלי בהשקעה ריאלית. לא ?!

ואם אפשר ללמוד כמה דברים בדרך - אני בעד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלו ... מאסטר !!!

מי שלא מנסה, לא ניכשל ולא לומד.

שיטת אדיסון :

" לא ניכשלתי עשרת אלפים פעמים, מצאתי עשרת אלפים דרכים שלא עובדות ואחת שכן "

סלח לי. לא התכוונתי להעליב או לפגוע.

אהבתי את הציטוט שהבאת. אני אוהב ציטטות. הנה אחד משלי ממקור לא ידוע:

"האושר מקורו בשיפוט טוב, שיפוט טוב מקורו בניסיון וניסיון מקורו בשיפוט גרוע."

נכון. אפשר להגיע למטרה ע"י ניסוי וטעייה. אבל האם לא עדיף לעתים להפעיל שיקול דעת, כזה שיחסוך זמן,משאבים ותסכול ?

מהיכרותי את המערכות הללו ואיך שהן פועלות אפשר ששימוש בהן למטרה הזו זה כמו להכניס בורג למקומו בעזרת פטיש. לא הגיוני נכון ?!

תוסיף לזה קצת הומור דבילי ותצא לך התגובה שכתבתי למעלה...

סתם שאלה משעשעת:

איך מצאו מה המתח המסוכן לבני אדם ב"שיטת אדיסון" המוזכרת לעיל ?!

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני ממש על סף יאוש, אין לי מושג איפה אפשר להשיג מנועים גדולים וחזקים בלי לפשוט רגל. ומסילות ליניאריות.

אני שוקלת לבצע ניסוי עם מסילות של שולחן.

ולגבי זה:

ענבר - את היית בכנס אוגוסט פינגווין, נכון?

כי ראיתי שם מישהי שמאוד מזכירה אותך (הלכה עם וורוד+מחשב וורוד+היתה בכנס לינוקס).

באתי להגיד לך מס' פעמים שלום (למרות שלא ידעתי בוודאות שזאת את), אך כל פעם דיברת שם עם מישהו אחר.

בהצלחה בפרוייקט.

אתה מתכוון לזאת?

IMG_3994.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך לפני שנה קניתי בחנות מקומית בבאר שבע שלושה מנועי יוניפולר קטנים ו"שובבים" במחיר שווה לכל נפש של 53 ש"ח ליחידה.(50 ש"ח למנוע לאחר הנחת כמות)

דיי הרבה זמן לא ביקרתי שם למרות שאני לקוח קבוע. שם החנות "בלנקט אלקטרוניקה". אישה מקסימה בשם חדווה מנהלת אותה.

כדאי ליצור קשר ולשאול...

http://www.d.co.il/889710/3150/

בכלל,

תמיד רציתי לבקר בשדרות הר ציון. רציתי ,רציתי וכשהגעתי - התבדיתי לגמרי.

המחירים שם די גבוהים לעומת החנויות פה.

הסיבה היחידה לקפוץ שם לביקור היא שאולי אין פה רכיב מסויים. (וגם הבעיה הזו כבר אינה בעיה כי ניתן להזמין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...