שאלה בקשר למטען של פלאפון ושיפור יעילות הטעינה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למטען של פלאפון ושיפור יעילות הטעינה

ndv

Recommended Posts

הסוללה של הפלאפון ניזונה/מספקת 3.7V ב1200mAH ואילו המטען מספק 5V ב350mA (יש הבדל בין mAH ל mA ? )

אז זה אומר שאם נגרום למטען להוציא 1200mAH אז הסוללה תיטען במהירות אופטימלית?

מדובר במכשיר נוקיה

עריכה: נכתב בטעות ביומני פרוייקטים, נא להעביר לאלקטרוניקה ומודינג, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש... מדובר על קיבולת

A=Amper

(שזה אלפית) m=mili

H=Hour

כלומר הסוללה יכולה לספק מתח של 3.7 וולט בזרם של 1200 מיליאמפר במשך שעה. אם תנסה להוציא ממנה את כל ה-1200 מיליאמפר בבת אחת (=קצר) ייגרם פיצוץ אז הנתון הוא תאורטי ומדובר כמובן לטווח זמן ארוך יותר.

מה שמוביל אותנו לחלק הבא של השאלה שלך...

הספק רשום כ-5 וולט עם מקסימום אספקת זרם של 350mA. הקטע שבתאוריה אם היית יכול לספק לאותה 1200 מיליאמר אז היית מגיע למצב אופטימלי, הבעיה שהסוללה לא תוכל לעמוד בכך ותתפוצץ עקב חום הרב שייווצר (וסוללות ליתיום ידועות בכך). ואם זה לא מספיק, גם אם תקח מטען עם 5000 מיליאמפר, הסוללה תצרוך שברירית מכך. שוב ע"י מעגל הטעינה שאמור לטעון את הסוללה ולא לפוצץ אותה, ולשם כך הוא צריך כ-150 מיליאמר אם זכרוני אינו מטעה (יש בגוגל...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במטען החדש של נוקיה, במטענים הישנים יש אותו mA אבל מוציאים רק 3.7V לעומת 5V בחדשים ויש הבדל במהירות הטעינה של הסוללה עם שני המטענים.

אז בעצם צריך להעלות את המתח שהסוללה מקבלת לטעינה יותר מהירה. תקן אותי אם אני טועה...

מצאתי בגוגל מטען של נוקיה עם הנתונים:

Output: 4.5V-9.5V

220MAH-550MAH

http://www.monde-tech.com/product_info.php?cPath=23&products_id=2291

אז זה אומר שזה אפשרי, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא... אתה לא אמור לעשות את זה, אתה תשרוף את מעגל ההטענה או תפוצץ את הסוללה. :bash:

סוללות ליתיום מסתדרות עם 5 וולט כאשר המתח שלהן מוגדר 3.7. אבל לא יותר מזה ובכלל לא רצוי לשנות מתח, כי אתה סתם תשרוף משהו.

שמע זה יותר מורכב ממה שאתה חושב:

partone-12.gif

תראה יש שלב הטענה שהוא מהיר (שעה ומשהו) שהוא מגיע לכ-70-80% מההטענה בזכות זרם גבוה, שאר הזמן שזה עוד כשעתיים זה השלמת הטעינה ל-100% (שואף ל-100 בעצם). כנראה מה שהם עשו זה הארכת הזמן של אותו פרק זמן, מה התוצאה? אולי זה רק זירז את ההטענה ואולי זה גילח שנה בתוחלת חיים של הסוללה. אבל תאמין לי, מה שהם לא עשו שם, זה לא בזכות "מתח של 9 וולט".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...