מעבדים וזיכרונות לעבודות גרפיות - מה מומלץ? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדים וזיכרונות לעבודות גרפיות - מה מומלץ?

ekmo

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ספציפית לגבי הדיון הזה הוא דיבר על תוכנות של ADOBE,

וכמו שאתה בעצמך אמרת לCS4 יש תמיכה בסט הפקודות החדש.

לגבי תוכנות אחרות, נתווכח שזה יהיה רלוונטי.

אני מרגיש שזה מתחיל לרדת לפסים אחרים...

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib אמר את זה.

בכל אופן- זה ברור שיש VT, SSE4.1 ויש הבדלים כמו קאש, תדר וכו'...

בשורה התחתונה, הנקודה שלי היא שאין להתחשב בדברים הללו אלא רק במבחנים של העולם האמיתי.

דיברתי נגד ההכללה, לא נגד שום דבר אחר.

בבנצ'מארק אחד יתכן שמעבד של אינטל יוביל ובבנצ'מארק אחר יתכן שמעבד של יוביל.

כמובן שאני מדבר על שמקבילים בתמחור שלהם, כלומר אשר באמת מתחרים אחד בשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהההה..

אם כבר פתחת את הנושא הזה ;D - תדע שיש עדיפות לצ'יפסטים של INTEL. ושוב - נקודה.

אני מדבר מנסיון, ואתה יכול לבדוק בכל האתרים המקצועיים שמתעסקים עם מחשבי עריכה כגון videoguys.

ובאתרים הרשמיים של התוכנות הנ"ל.

ובאמת - אני לא מבין בכלל מה העניין. זה לא ברור?

ולא, אני לא איזה ילד שמגן על INTEL, (או לינוקס לדוגמא) בחירוף נפש, כאילו איכפת לי מה אנשים יקנו.

אני יודע שכשאני מרכיב מחשב ללקוח, הוא צריך לעבוד. וטוב.

גרפיקאי בתלת מימד, עריכת וידאו ודו מימד (עובד על טקסטורות מאוד גדולות) כבר 8 שנים כמעט

עברתי 3 מעבדי ושלושה מעבדי אינטל ועל אין ספור תכונות.

duron 850,athlon1200,Barton 1866, P43000, 2 dueE6750, 2 due T7700

intel . נקודה.

(וזה לא דבר שהייתי ממליץ לך אם היית רוצה מחשב למטרת משחקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bunny, יפה אמרת.

מבחנים של "העולם האמיתי" הם לא בנצ'מרקים, למרות שהם משקפים טוב.

העולם האמיתי - זה העבודה !

לעבוד יום יום, לרנדר, להרגיש, ולחוות.

אני בדקתי רינדורים ב AE, AVID, ועוד.

מי שרוצה לבחור מסעדה, שישאל מי שאוכל שם יום יום.

:2girls:

בגלל זה אני אומר שאין על מה להתווכח, זה לא נושא ששיך להתווכח עליו, כי הוא לא שייך לדעות.

טוב, יש לי עוד מפרט להרכיב ללקוח, אז לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחנים של "העולם האמיתי" הם לא בנצ'מרקים, למרות שהם משקפים טוב.

העולם האמיתי - זה העבודה !

לעבוד יום יום, לרנדר, להרגיש, ולחוות.

אני בדקתי רינדורים ב AE, AVID, ועוד.

מי שרוצה לבחור מסעדה, שישאל מי שאוכל שם יום יום.

:2girls:

בגלל זה אני אומר שאין על מה להתווכח, זה לא נושא ששיך להתווכח עליו, כי הוא לא שייך לדעות.

טוב, יש לי עוד מפרט להרכיב ללקוח, אז לילה טוב.

בנצ'מארקים יכולים להיות מבחנים של העולם האמיתי. ובכל מקרה מבחן בעולם האמיתי לא צריך להיות עבודה עם המחשב כל יום, כי לא אתה ולא "BUNNY" עבדתם עם כל המעבדים של שתי החברות. יש מבחנים שמשווים את הזמנים שלוקח לפעולות כאלו ואחרות ועל כך אני דיברתי.

דבר אחר-

אף אחד לא דיבר על דעות, אני לא הבעתי את הדעה שלי, אני אמרתי עובדה. זו עובדה שכל מעבד יכול להיות פחות או יותר טוב ממעבד אחר, לכן בודקים השוואות ביצועים בפועל ולא מסתמכים על הרגשה אישית על המערכת.

חוץ מזה-

אם זו עובדה, אז אין על מה להתווכח? אחד אומר שהעובדה היא X והשני אומר שהעובדה היא Y, אז אין כאן על מה להתווכח? אין כאן שום קשר לדעות, אתה חושב שהאמת היא כזו ואני חושב שהאמת היא אחרת.

ושוב- אתם אומרים שוב ושוב את אותם דברים מבלי להבין את מה שאחרים אומרים. לא אמרתי "AMD טובים יותר. נקודה". אם הייתי אומר זאת אז התגובות שלכם היו נראות הגיוניות בעיניי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה השאלה של הבחור

"שלום,

למטרות של עיצוב גרפי מקצועי האם כדאי ללכת על או אינטל?

כמה זיכרון יספיק למטרות הללו (כן, אני יודע ש-32bit לא יחזיק יותר מ-3.5 ג'יגה לכל היותר)?

תודה. Smiley"

והינה התשובה שלי:

"אינטל נקודה"

והינה הפירוט על סמך הניסיון שלי:

גרפיקאי בתלת מימד, עריכת וידאו ודו מימד (עובד על טקסטורות מאוד גדולות) כבר 8 שנים כמעט

duron 850,athlon1200,Barton 1866, P43000,Core 2 dueE6750,Core 2 due T7700

intel . נקודה.

(וזה לא דבר שהייתי ממליץ לך אם היית רוצה מחשב למטרת משחקים).

ואוסיף:

בנצ'מארקים זה טוב, אבל אתה לא יודע אם יש לטומס אינטרס כלכלי בלפרסם נתונים שיקריים או לא, בואו נצא מהתמימות אתה לא יכול לסמוך עלייהם במאה אחוז.

אתה תעשה את זה אם אין לך ברירה.

אבל יש לך ברירה, כי הינה אני בא עם ותק של 8 שנים בתחום הזה אני אומר מניסיון אישי מה עדיף.

ולי אישית אין אינטרס.

נייק אני לא יודע מאיזה תחום אתה.

אבל אני יודע מה הוא צריך.

בפוטושופ כל העיבוד תמונה זז מהר יותר ומראה לך תוצאות ריל טיימ כמו שאתה מצפה ממנו.

שאתה מכניס הרבה tiff לפרימר, או עובד על תמונת PSD בגודל 3000*3000 בפוטושופ וברקע MAYA פתוח, אתה רואה את ההבדלים בין המעבדים שאתה עובד איתם והחומרה שאתה משתמש בה.

תעשה export מפרימר בקודק HD של quicktime - H264 עם מעבד ומעבד ותראה איך האינטל רוצח אותו (דגמים מתחרים כמובן).

וזה עוד כלום, במנטאל ריי ההבדל בכלל מטורף.. כל עבודה עם FG בתוכנה מהיר יותר עם .

אפילו החלון priview נפתח מהר יותר וחלק יותר עם למרות שעל פניו לא אמור להיות שום קשר.

קיצור נייק יש עוד הרבה דברים שהתנסיתי איתם במהלך השנים שאתה לא מודע להם, ודברים שהבנצ'מארקים של טומס לא מספרים לך.

אבל חבל על הויכוח ... כל שוק הגרפיקה מבוסס . וגם אם הוא צריך להוסיף 300 שקל בשביל מעבד אז כן זה שווה את זה למטרה הזו.

האנשים היחידים שמבינים בגרפיקה ולא קונים אינטל זה אלה שיש להם dual opetrons. שזה יקר בטרוף. וגם לא נחוץ במיוחד אלה אם כן אתה חוות רינדור בפני עצמך. ובטח שלא נחוץ לעבודה עם דו מימד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני נכנס באמצע למומחים אבל אף אחד לא הזכיר שהפוטושופ החדש יש לו תמיכה ושימוש בכ.מסך ולא רק מעבד וזכרונות.

כלומר עד כמה שאני הבנתי שהוא ישתמש אפילו בכ.מסך של ולא רק ב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BUNNY היקר,

אין לי את הניסיון שיש לך ואשר אתה רכשת, זה בטוח, אבל אני לא מדבר על משהו שדורש ממני ניסיון רב כל-כך.

אני לא דיברתי על TomsHardware, אני דיברתי על המון בנצ'מארקים שיש ברשת. אם היה רק אתר/מקור אחד אז לא רק שלא הייתי ממליץ להסתמך עליו אלא אפילו הייתי ממליץ שכלל לא להסתמך עליו.

מבחינת הניסיון שלך, נשמע נחמד אבל כמו שאמרתי אתה אינך מנוסה במעבדים החדשים של שתי החברות ולכן זה כלל לא רלוונטי. מה גם שלפי הנראה אתה התנסית במעבדים אשר אפילו לא ניתן להשוות בניהם. אם לא הבנת אז דוגמא מוקצנת אך מבוססת על אותו עיקרון תהיה ניסיון עם מעבד Phenom 2 955 וניסיון עם מעבד .

לצורך העניין- הניסיון שלנו עם הוא זהה (פחות או יותר) אבל זה לא אומר שום כלום על המסקנות שלנו. במילים אחרות, אתה עסקת יותר ממני בתחום העריכה אך לא עבדת עם מספיק בשביל לומר כזה דבר. כמות המעבדים שעבדת איתה אפילו לא נחשבת ל"הרבה", אלו מחזורים סבירים שבהם שדרגת/הוספת מערכת ותו לא.

לכן אני לא חורץ ואומר אינטל/AMD אלא לבדוק השוואות ברשת של השימושים הספציפיים. (תוכנות ספציפיות ולא "עריכה" בכללי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

duron 850,athlon1200,Barton 1866, P43000,Core 2 dueE6750,Core 2 due T7700

intel . נקודה.

(וזה לא דבר שהייתי ממליץ לך אם היית רוצה מחשב למטרת משחקים)

עם כל הכבוד, אתה לא היחיד בתחום.

לי יש נסיון של 20 שנה בתחום הגרפי, אז...?

אני אומר דווקא לא רק אינטל! כי יש הרבה פרמטרים בעבודה שאתה מתעלם מהם, או שאתה לא מודע אליהם?

למשל בתוכנות אדובי יש יתרון למעבדי אינטל, זה נכון אבל... יש פעולות שמעבדי עושים מהר יותר למרות היתרון של מעבדי אינטל.

הינה דוגמה: פוטושופ פתיחה ושמירת מסמך מעבדי עדיין מהירים יותר, אינדיזיין שירשור מלל אוטומטי עדיין יותר מהיר במעבדי .

C4D הפיכת אובייקט פוליגוני ל-NURBS, מתבצע יותר מהר על מעבדי AMD.

למה אני כותב את זה? כי אנשים חייבים להבין שיש עוד אלטרנטיבות, ל-AMD יש יתרון של ביצועים/מחיר מעולה,

אתה ממש לא יכול לכתוב "רק אינטל" זה ממש לא מקצועי, צר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים לחלוטין עם ADIA. ואם הבנתי נכון, אז אני חושב שלא הבנתם בצורה נכונה את משמעות ההודעה שלו.

הכוונה היא איננה שהמעבדים של פחות טובים לשימושים הנ"ל אלא שבכל מקרה יש לוודא זאת בהשוואות שנעשו ולא לקבוע בצורה חד משמעית שאינטל יהיה עדיף ללא שום בדיקה או שאילתה.

ולא, זה לא אומר שהוא מסכים עם הקביעה שאינטל עדיפים לעריכות, אלא יש לבדוק זאת בהשוואות (מבחני ביצועים) וכך גם אני חושב.

:xyxthumbs:

הבנת נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, אתה לא היחיד בתחום.

לי יש נסיון של 20 שנה בתחום הגרפי, אז...?

אני אומר דווקא לא רק אינטל! כי יש הרבה פרמטרים בעבודה שאתה מתעלם מהם, או שאתה לא מודע אליהם?

למשל בתוכנות אדובי יש יתרון למעבדי אינטל, זה נכון אבל... יש פעולות שמעבדי עושים מהר יותר למרות היתרון של מעבדי אינטל.

הינה דוגמה: פוטושופ פתיחה ושמירת מסמך מעבדי עדיין מהירים יותר, אינדיזיין שירשור מלל אוטומטי עדיין יותר מהיר במעבדי .

C4D תלת מימד הפיכת אובייקט פוליגוני ל-NURBS, מתבצע יותר מהר על מעבדי .

למה אני כותב את זה? כי אנשים חייבים להבין שיש עוד אלטרנטיבות, ל-AMD יש יתרון של ביצועים/מחיר מעולה,

אתה ממש לא יכול לכתוב "רק אינטל" זה ממש לא מקצועי, צר לי.

מודה עם C4D לא התנסיתי.

אבל האמת שזו תוכנה מאוד לא פופולרית בשוק הבידור, וחוץ מbodypaint שזה לא הסנימה.. אין לה מקום רציני בתעשיה (באף תעשיה למען האמת ממשחקים ועד קולנוע...)

בעיקר כי אין לה כילים רציניים בCA

אם אתה 20 שנה בתחום אז בן כמה אתה? 35+ ? אשמח לראות פורטפוליו נשמע שאני יכול ללמוד ממך כמה דברים.

בכל מקרה, כנסו היום לסטודיאו שמתעסק בגרפיקה ותראו איזה יש להם שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...