שיתוף ADSL ברשת ביתית עם נתב - עזרה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיתוף ADSL ברשת ביתית עם נתב - עזרה

NuXeR

Recommended Posts

שלום !

ככה , יש לנו 3 מחשבים בבית כולם עם כרטיסי רשת......כבלים CAT5 מוכנים.....

עכשיו יש מודם שאפשר לפרוץ - להפוך לנתב ואז רק לקנות HUB או SWITCH, אך אני מעדיף לקנות נתב טוב כמו שצריך לעתיד .

עכשיו ההגבלה הכספית שלי היא בערך 300 שקל לנתב..אז יש 2 אופציות :

1. למצוא אחד זול זול זול

2. לקנות מחול.

אני מעדיף לקנות בארץ כמובן אז מצאתי פה אחד

http://www.top100.co.il/Product.asp?Pid=BR-6004&Cat2Cat1ID=47&Cat2ID=139&aff=zap#

במחיר די סביר (269 ש"ח) והוא נראה לי טוב אני לא כל כך מבין בזה בגלל זה רציתי להתעייץ איתכם !

אני מעוניין (אם אפשר..) להגדיר לכל מחשב אחוזים מרוחב הפס (לי 70% לאחותי 15% ולאחי 15% חחח ;D ) אנחנו על ADSL 1.5 מגה ביט ככה שזה לא רע בשבילהם כל אחד יוריד בערך 30K זה מספיק להם.....

רציתי לשאול אם יש את האופציה הזאתי בנתב הזה - ואיך הוא בכלליות !

אשמח לקבל המלצות על נתבים אחרים במחירים דומים...אם יש.

תודה רבה !!!

עריכה : תיקנתי את הלינק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שיש בעיה וזה שקצב ההורדה מוכתב ע"י קצב ההעלאה

ככה זה ב ADSL

הם לא צריכים להעלות ;D חחח

תראה אחותי בת 6 היא בקושי צריכה אינטרנט

אמא שלי גולשת באינטרנט באתרים מדי פעם ולרוב סתם קוראת ושולחת אימייל....

אחי בטח יהיה ב- 99% מהזמן.....

אם הם יצטרכו יותר אני ייתן להם טיפה יותר.....זאת לא אמורה להיות הבעיה יש לי שכן עם 4 מחשבים ברשת על 750K של מתב....

סוחב מצוין :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אצלו בטח אין חלוקה לפי משתמשים, כולם מקבלים הכל.

אם תהיה בעיה אני יעשה שכולם יקבלו הכל....זה לא העניין פה עזוב אותך מקטנות.....

השאלה העיקרית היא על הנתב הזה........והאם יש בו את האופציה הזאת בכלל של חלוקת רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר אותו

לי יש אלקטל משודרג שעושה את העבודה בצורה מעולה ככה שלא חשבתי על אחר

אוקיי תודה רבה בכל מקרה :)

קראתי עכשיו קצת מידע , החלוקת רוחב פס נקראת SNMP ואני רואה במפרט שיש לנתב הזה תמיכה בזה.

כמו כן אני רואה תמיכה ב- וPPPoE וחייגן וכל מה שצריך !

האבטחה נראית לי מצוינת יש NAT ופיירוול מובנה.

נקודה חשובה בשבילי היא בעייתיות ברשתות ביתיות שאני מכיר בשליחת קבצים ב- לדוגמא...

אני מכיר המון אנשים שבמירק\ICQ\תוכנות מסוימות מקבלים המון בעיות מוזרות , לא יכולים לשחק באינטרנט משחקי רשת , לא יכולים לקבל (או לשלוח..אני לא זוכר) קבצים ב-.....וכל מיני בעיות כאלו , במפרט של הנתב כתוב :

Support Multimedia application (ICQ, NetMeeting, CuSeeMe, Quick Time, etc)

אז זה אמור להיות בסדר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד בשבילך, שאמור לבצע את העבודה (לא בדקתי אותו אישית :-\):

Edimax BR-6104+ Broadband ADSL Router 4 ports

מחירו עומד על 360.53 ש"ח

ותחפש באתר החברה(Edimax) כדי לקבל יותר פרטים עליו.

אם תחפש בזאפ אולי תמצא את אותו במחיר זול יותר(רק שים לב לעלות המשלוח)!!

* אודה לך מאד אם בעתיד(עדיף הקרוב) תספר פה איזה בחרת, ואם הוא ביצע את המוטל עליו, מכיוון, שגם אני בקרוב מאד מתכוון לעשות בדיוק מה, שאתה עושה עכשיו ;)

בהצלחה...

עריכה: איך השכן שלך משתף את המחשבים שלו?

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד בשבילך, שאמור לבצע את העבודה (לא בדקתי אותו אישית :-\):

Edimax BR-6104+ Broadband ADSL Router 4 ports

מחירו עומד על 360.53 ש"ח

ותחפש באתר החברה(Edimax) כדי לקבל יותר פרטים עליו.

אם תחפש בזאפ אולי תמצא את אותו במחיר זול יותר(רק שים לב לעלות המשלוח)!!

* אודה לך מאד אם בעתיד(עדיף הקרוב) תספר פה איזה בחרת, ואם הוא ביצע את המוטל עליו, מכיוון, שגם אני בקרוב מאד מתכוון לעשות בדיוק מה, שאתה עושה עכשיו ;)

בהצלחה...

עריכה: איך השכן שלך משתף את המחשבים שלו?

8)

מצאתי אותו כבר ב-300 :)

אבל בעקרון יש לי ב-85 (כולל משלוח) את הנתב שהראיתי ואני לא רואה יתרונות בזה שאתה הבאת ::)

קראתי את המפרט אני די משוכנע שזה אחלה של דבר ועומד לפני קנייה...אבל אני מעדיף לחכות למחר אולי יהיו כמה תגובות שיחדשו לי משהו :)

שכן שלי יש HUB 8 פורטים של ג'ניוס...סתם משהו , ומחשב שמשמש כראוטר....היה בלאגן אצלו המוכר אמר לו שזה ראוטר וזה לא..סיפור ארוך.

אתה שואל מסיבה מיוחדת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי סתם כדי להתעניין :)

קראתי עכשיו קצת מידע , החלוקת רוחב פס נקראת SNMP ואני רואה במפרט שיש לנתב הזה תמיכה בזה.

בלינק, שאתה נתת באמת ניתן לראות, שיש תמיכה SNMP, אך באותו דף למטה יש לינק לאתר היצרן, ושם כשבוחנים את המפרט של הנתב ניתן לשים לב שבכלל לא מזכירים את ה SNMP.

קישור לאתר היצרן

באותה הזדמנות רציתי לבקש ממך(וגם ממכם אנשי הפורום) אם תוכל לתת לי מספר לינקים של אתרים העוסקים בנושא(נתבים ושיתוף אינטרנט) כדי, שאוכל לקבל מידע יותר מפורט על הפרוטוקולים השונים ולהבין מה אני בדיוק רוצה מהנתב שלי.

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה חשובה בשבילי היא בעייתיות ברשתות ביתיות שאני מכיר בשליחת קבצים ב- לדוגמא...

אני מכיר המון אנשים שבמירק\ICQ\תוכנות מסוימות מקבלים המון בעיות מוזרות , לא יכולים לשחק באינטרנט משחקי רשת , לא יכולים לקבל (או לשלוח..אני לא זוכר) קבצים ב-.....וכל מיני בעיות כאלו , במפרט של הנתב כתוב :

Support Multimedia application (ICQ, NetMeeting, CuSeeMe, Quick Time, etc)

אז זה אמור להיות בסדר ?

כל הבעיות שציינת נובעות מפורטים שלא מופנים למחשב המתאים ולכן אופציות מסויימות נחסמות.

בכל בעולם אפשר להפנות פורטים למחשב שאתה רוצה, ואפילו יש אפשרות ל-DMZ, שזה הפנייה של כל הפורטים למחשב אחד. כך שלא צריכה להיות שום בעייה.

אני עם אלקטל משודרג, שנחשב לנתב פשוט יחסית, ואין אצלי שום בעיות. רק צריך לדעת איך לעבוד איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...