זיהוי כבלים ומה צריך כדי לחבר ל-Router + Modem - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיהוי כבלים ומה צריך כדי לחבר ל-Router + Modem

biodome

Recommended Posts

אוקיי אני בקרוב הולך לקנות ראוטר עם מודם מובנה ו-4 פורטים בשביל לנסות לשתף את האיטנרנט בבית.

אז מספר שאלות:

1. איזה סוג כבל מתחבר בין המחשב הראשי לראוטר?

2. איזה סוג כבל מתחבר בין הראוטר לשאר המחשבים (לקוחות)?

3. אני אחבר גם נקודת גישה אלחוטית לראוטר אליה יתחברו עוד מחשבים (ללא כבלים כמובן), בהנחה שמחשבים אלו גם יוכלו לחלוק את האינטרנט עם הנק' האלחוטית. האם הכבל בין הראוטר לנק' גישה צריך להיות אותו כבל כמו הכבל שמחבר בין מחשב לקוח לראוטר?

4. אחרי שהכל נגיד מסודר ועובד מבחינת חומרה, את היוזר יש להגדיר רק על הראוטר והכניסה לאינטרנט מתבצעת באופן אוטומטי לאחר שמערכת ההפעלה עולה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שאתה מתכוון לרשת מהסגנון הזה:

image007.jpg

באופן כללי חיבור הכבלים נעשה בצורה הבאה :

image015.jpg

אם אתה מחובר בעזרת מודם ADSL, החיוג נעשה בעזרת הראוטר, והמשתמשים שקופים ואינם "מתעסקים" במלאכת החיוג.

לגבי סעיף מס' 3- ישנם מס' סוגי נקודת גישה אלחוטית. הגישה הבסיסית היא איך בדיוק מגדירים נקודה כזו ואז קובעים את תצורתו הבסיסית.

בכל אופן אם תצטרך להחליף כבל אני מניח שלא תהיה בעיה מיוחדת (עלות נמוכה מאוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודה, תגבה/תשלול את ההשערה שלי:

ראוטר הוא ללא ספק מכשיר מסוג DCE.

ונקודת גישה היא גם מכשיר DCE (או שלא?...)

ובין DCE ל-DCE, כבל מוצלב, לא כך?

ועוד דבר אחד:

אם אתה קונה ראוטר עם מודם מובנה, אז הראוטר יהיה זה שמחייג או מתקשר בצורה כלשהי עם הספקית שלך בעצמו, ללא מחשב. כל העניין בראוטרים הוא שאין תלות במחשב כלשהו. לכן: אין יותר מחשב ראשי/לקוח. כל המחשבים לקוחות, והמחשב הראשי (השרת) הוא הראוטר עצמו. אין תלות יותר בשום מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודה, תגבה/תשלול את ההשערה שלי:

ראוטר הוא ללא ספק מכשיר מסוג DCE.

ונקודת גישה היא גם מכשיר DCE (או שלא?...)

ובין DCE ל-DCE, כבל מוצלב, לא כך?

ועוד דבר אחד:

אם אתה קונה ראוטר עם מודם מובנה, אז הראוטר יהיה זה שמחייג או מתקשר בצורה כלשהי עם הספקית שלך בעצמו, ללא מחשב. כל העניין בראוטרים הוא שאין תלות במחשב כלשהו. לכן: אין יותר מחשב ראשי/לקוח. כל המחשבים לקוחות, והמחשב הראשי (השרת) הוא הראוטר עצמו. אין תלות יותר בשום מחשב.

אכן אתה בכיוון הנכון אך כיוון שלא נתקלתי במכשיר קצת קשה לי לתת את המילה האחרונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין ההאב לנקודת גישה אתה מחבר כבל מוצלב בין 2 חיבורים רגילים או כבל ישר בין חיבור רגיל ל-uplink

כל ההבדל בין חיבור רגיל ל-uplink זה שחיבור ה-uplink מוצלב

תבחר מה שאתה מעדיף במידה ויש לך חיבור uplink פנוי

בדרך כלל נהג לחבר עם כבל ישר בין חיבור uplink של מכשיר אחד לחיבור רגיל של מכשיר שני

הראוטר הוא אכן זה שמחייג וכל המחשבים (האלחוטיים וקווים) מקבלים ללא תלות אחד בשני

סתם להערכה כבל 20 מטר ישר מסוכך 8 גידים עולה בערך 50 שקל ככה שלא מדובר בכל יקר כל כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשיג/תקנה מכשיר לחיצה כדי שתוכל להיות גמיש בעבודה ולתקן טעויות של ישר/מוצלב

אני לא ממליץ לך ללכת על נקודות גישה אלחוטיות למחשבים קבועים. לשיתוף זה בסדר אבל להעברת קבצים זה איטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הנק' גישה יש ברשותי כבר למעלה משנה כמדומני, לתוכנית המקורית שלה היא לא היתה מספיק טובה.

נקווה שלזאת היא תתאים.

והיא מיועדת בעיקרון רק כדי לשתף את מחשבי הקומה העליונה באיטנרנט מהיר.

מחשבים שכוללים את הנייד של אבי, ועוד מחשב נייח.. שכבר יש לי את הכרטיסים שלהם גם כן..

אם זה יעבוד אולי גם נרכוש כרטיס לנייד של אחי.

נראה לי אני פשוט אבדוק אם יש חיבור עם הנק' גישה כשאני מחבר אליה כבל מסויים.

איזה כבל יש בין מודם ADSL לבין המחשב? מוצלב או ישר?

ככה אני אוכל לבדוק ולהגיד לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...