בעיית התחממות עם הכרטיס שלי SAPPHIRE 4830... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית התחממות עם הכרטיס שלי SAPPHIRE 4830...

tk4

Recommended Posts

אז ככה.. בלי OC הוא מגיע במאמץ ל 65 ככה... עם OC הוא מגיע ל76 וזה כבר נראה לי הטמפרטורה שבה הכרטיס כבר מתחיל לעשות בעיות ולקבל נזק בלתי הפיך... קיצר אני לא יודע מה לעשות.. בכל האתרים שביקרו ת'כרטיס הם היו על OC של 690 על 995 והצליחו לעבוד והטמפרטורה המירבית שראיתי זה 68... למה הכרטיס שלי כל כך חם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נגעתי בקירור אף פעם... מארז יש לי RAIDMAX COBRA... יש לו מקדימה מאוורר אחד של 120MM בחלון יש לו אחד של 80MM ומאחורה אחד של 80MM...

דרך אגב קראתי פה באיזה דיון משהו על לנעול את הPCI EX 100... מה זה אומר? יכול להיות שהייתי צריך להגדיר משהו בביוס ולא עשיתי את זה ולכן הוא ככה מתחמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשור,

הOC שביצעת זה שינוי בביוס של הכרטיס, הPCIE 100 זה שינוי בביוס של הלוח.

המאוורר מקדימה מכניס, מאחורה מוציא ומהצד מכניס ?

אם לא תסדר אותם ככה ותראה אם יש שינוי.

לא יודע אם יש לך מה לדאוג כי יש שבנויים לעבוד ככה

הGPU שלי עובד במנוחה על 78

ממליץ להוריד את הדרייבר האחרון של ATI ולשנות את מהירות המאוורר (שלא תהיה אוטומטית, פשוט תלך בתפריט ל ATI OVERDRIVE, תלחץ על המפתח ותוכל להעלות מהירות עד שהרעש יתחיל להפריע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסדר הוא כמו שאמרת לגבי המאווררים... אבל מה זה הנעילה הזאת על 100? מה היא נותנת בדיוק?

יש לי את הדרייברים הכי מעודכנים ובתכלס מה כל פעם עכשיו שאני ארצה לשחק אני אצטרך לשים מהירות אחרת למאוורר זה דיי מעיק...

ובתכלס לא נראה לי שה100 אחוז שיש שם אמור להתבצע מתישהו... הכרטיס גם במאמץ נמצא על מהירות של 60 אחוז ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנעול את תדר הPCI-E על 100 נחוץ רק במצב שאתה OC למערכת (לא לכרטיס המסך בלבד)..

זהוא תדר השעון שבו עובד האפיק..

על כל מקרה הטמפ' שלך לא גבוה כלל..מה שכן השוואה של טמפ' צריכה להיעשות באותו טמפ' חדר ובאות המערכת..

שכן הסירקולציה וכו מאוד משפיע..

נסה למצוא את מספר האחוזים והטמפ' הרצויה בשבילך לעבודה..ותישאר שם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC למערכת? כי עשיתי OC למעבד.... האם אני צריך להגדיר את זה על 100? ועוד משהו.. עכשיו כשאני עשיתי שהמהירות מאוורר תיהיה על 100 אחוז תמיד אז המעלות ממש ירדו... משהו כמו 64 במאמץ על 980 ו 990 בזכרונות... עדיין הייתי רוצה לדעת אם יש צורך להגביל אותו ל100 כי אני לא רוצה לשרוף משהו חס וחלילה... ובאותה הזדמנות לשאול האם זה בריא שכל הזמן המאוורר יהיה על 100 אחוז או שכדאי לי להוריד כשזה על IDLE וכשאני משחק להחזיר ל100?

פשוט לפני מהחשב הזה היה לי 7600GS XT שהוא כל הזמן עבד על 100 אחוז במאוורר ועד עכשיו הוא עובד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ביצעת OC למעבד אז אכן תגדיר את תדר הPCI-E ידני..

כמו כן היה עוזר אם הייתה מפרט על המערכת שלך..

ובגדול כל עוד אתה לא משחק או מאמץ את הכרטיס מסך בצורה כלשהי אין סיבה שהמאוורר יהיה על 100 אחוזים..

ואתה לא תשרוף כלום..אל תדאג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ביצעת OC למעבד אז אכן תגדיר את תדר הPCI-E ידני..

כמו כן היה עוזר אם הייתה מפרט על המערכת שלך..

ובגדול כל עוד אתה לא משחק או מאמץ את הכרטיס מסך בצורה כלשהי אין סיבה שהמאוורר יהיה על 100 אחוזים..

ואתה לא תשרוף כלום..אל תדאג..

ככה זאת המערכת שלי:

E5200 @ 3100

לוח P5KPL-CM

זכרונות GSKILL 4GB 1000MHZ 5-5-5-15

כרטיס 4830

וזהו בעיקרון...

יש לי איזה עדכון... המעלות שבדקתי עד עכשיו היו עם 3DMARK06 עכשיו שיחקתי בGTA4 ושוב אני רואה שהן על 75 :\ זתומרת השיידר על 75 וכל השאר על 70...

המאוורר אצלי על 100 אחוז ובלעדיו הטמפרטורות יהיו מאוד גבוהות... כי עשיתי ב3DMARK ובלי ההגדרה על 100 אחוז המעלות אפילו יותר גבוהות ממה שהן עכשיו

לגבי הנעילה... רציתי לדעת למה בעצם עושים את זה? למנוע מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי לביוס וניסיתי לשים את ה PCI EX FREQ אבל אין בכלל אפשרות כזאת בלוח שלי :\ מוזר לאללה... זה אפשרי בכלל שאין לי אפשרות לשלוט בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיניתי ת'תדר ידנית... זה לא איזה OC PROFILE שהרצתי במוטמע בביוס... בכל מקרה השאלה שלי השתנתה עכשיו... איזה מעלות הן בסדר לעבוד עם הכרטיס מסך הנ"ל? ועם איזה תוכנת מאמץ כדאי לי לבדוק את זה? זתומרת הCATALYST לא נראה לי ממש נכון ועובדה שכששמתי אותו על AUTO TUNE הוא הגיע למשהו מפלצתי בזיכרון 1185... חחח שזה כמעט 300MHZ לזכרונות... בקיצור השאלה היא האם העבודה עם הכרטיס הזה על 76 מעלות היא בסדר או שזה צריך להדליק נורה אדומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

70-75+- במאמץ זה בסדר גמור..גם 80-90 זה בסדר לכרטיס המסך הנ"ל..אין לך מה לדאוג..

אתה רציני? וואי אז אני לא מבין בגלל מה הייתי לחוץ כל כך :\ כנראה שבביקורות של הכרטיס שלי עשו אותם עם וואחד סירקילציה כי המקס שלהם זה היה 68 במאמץ... אם אתה אומר אחי שלא צריכה להיות בעיה עם 70-75 אז מעולה :) כי כשאני עם OC נחמד אז זה על 76... בכל מקרה רציתי סתם לשאול שאלה... למה הטמפ של הSHADER תמיד יותר גבוהה? זתומרת כשאני במשחק אני נכנס לCATALYST ורואה נגיד טמפ של 75 ואז נכנס לGPUZ ורואה בMEM טמפרטורה גם פחות או יותר אותו הדבר אבל הSHADER על 82... לא מוזר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...