סיפור שהיה לי עם נטויז'ן - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיפור שהיה לי עם נטויז'ן

mrraz

Recommended Posts

היה לי סיפור מהסרטים עם נטויז'ן

לפני כמה חודשים התחילו להגביל אותי בביטורנט

פתאום ראיתי שכל טורנט מקבל מקסימום 20% מסה"כ התעבורה של ה-5 מגה שיש לי

ככה שאם הייתי מוריד 4-5 טורנטים במכה הייתי מקבל רוחב פס מלא אבל הורדה בודדת לא עברה את ה-20%

בהתחלה חשבתי שהביטורנט התחרבש אז עברתי מביטקומט ליוטורנט אבל הבעייה המשיכה.

עדכנתי גירסה חדשה לראוטר, מחקתי הגדרות, הגדרתי מחדש, ניסיתי הכל . הורדות רגילות קיבלו רוחב פס מלא. רק הביטורנט נדפק.

פתאום גיליתי בפורום שיש עוד אנשים עם תופעה דומה ואז הבנתי שכנראה לנטויז'ן יש יד בנושא.

אתמול התקשרתי לשרות הלקוחות של נטויז'ן.

הבחורה בשירות אומרת לי אנחנו לא מגבילים אבל נעביר אותך לתמיכה הטכנית.

התמיכה הטכנית הבינו מייד את הסיפור שלי אבל אמרו לי אדוני אין לנו שום הגבלה על האינטרנט

התחלתי לגשש אולי רוצים עוד כסף. אבל כלום. אמרו לי נעביר אותך לתומך בכיר.

גם התומך הבכיר הבין את הסיפור שלי במהירות שיא, ישר הבנתי שיש עוד הרבה כמוני אז אמרתי לו בטח יש עוד הרבה כמוני שמתלוננים.

התומך הבכיר הכחיש, אמר אתה הראשון שמספר לי על הבעיה הזו. ניסה למכור לי תוכנת ביטורנט חדשה בקיצור הכל אצלם בסדר רק אצלי הבעיה.

אמרתי לו ממילא ההתחייבות שלי נגמרת עוד שבועיים, אני אנסה אצל ספק אחר ונראה.

אז התקשרתי היום לאורנג'

נתנו לי חודש חינם, התנסות. בלי התחייבות.

החלפתי את החייגן לאורנג' וכאן התחילה החוויה

האינטרנט התחיל להגיב כמו פופאי על תרד

הכל עובד וזורם כמו שצריך

הביטורנט חזר לעצמו, אין שום הגבלה, כל טורנט מקבל את המקסימום האפשרי.

חוויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שמה שאתה מתאר עם נטויז'ן זה מה שאני חווה כרגע עם בינאלומי.

הורדה ישירה תקינה פצצה, גם תשתית וגם ספק עשיתי את הבדיקות שלי, פינגים טובים גלישה הכל..

רק מה.. בביטורנט אני לא עובר את ה-20-30 KB במקרה הטוב, וזה מאתרים סגורים ומהירים לא אתרים פתוחים שיש בקושי 10 סידרים ו-900 ליצ'רים.

בקיצר אני כבר הבנתי שבזק מגבילה אותי, אבל שיחות לתמיכה של הוט וגם בינלאומי הניבו התנערות מאחריות והאשמות הדדיות.

את הבעייה הם לא ייפתרו לי, מעניין, גם בדקתי פורטים מסויימים ובשעות הצהריים והערב הם חסומים, רק אחרי 12 בלילה הם נפתחים, כל הכבוד בינלאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובר כאן רבות על הנושא, כדאי לעשות חיפוש.

כל הספקיות "משבשות" שיתוף קבצים ברמה כזו או אחרת.

אורנג בוודאי תתחיל גם אחרי שיהיו לה יותר לקוחות בדיוק כמו שקרה לבזק בנלאומי ולספקיות בעולם כולו.

לא ניתן במחיר שאנחנו משלמים על החיבור לספק לנו את מה שמורידים כבדים לוקחים ללא הפסד גדול.

אין לכם מושג קלוש כמה עולה 5 מגה ל BACKBONE. זה לא 50-100 שקל.

תומך במחלקה הפרטית יודע מה שאומרים לו בדרך כלל, אין לו גישה למערכות והרבה פעמים הוא אומר את מה שהוא מאמין בו למרות שזו טעות.

והבחורה בשרות לקוחות , נו באמת ,מה אתם רוצים שהיא תגיד בדיוק ,אין לה מושג טכני ואמרו לה שלא חוסמים.

מתי תפסיקו עם סיפורי הקונספירציה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nikf, אני חושב שהבעיה שאתה מתאר לא קשורה רק לשיתוף קבצים בכל העולם, אלא לבעיה שאנשים מתחילים לבנות יותר מדי על הפרוטקול של האינטרנט בשביל להעביר קבצים - כדי לחסוך בהוצאות.

דוגמאות: כתבים של ערוץ 1, 2 ו-10 שמדברים מארה"ב או אירופה הרבה מאוד פעמים מתחברים דרך WEBCAM או משהו קצת יותר משוכלל דרך האינטרנט במקום להתחבר בחיבור לוויאני. למה? כי זה חוסך המון. אנשים היום מעדיפים את השיטה הזאת, או אפילו שיחות בינ"ל דרך על פני להתקשר בתשתית הקיימת והישנה. הדבר אולי חוסך ללקוח אבל בסופו של דבר יש חברות שצריכות לתת את הכסף לחברות הלוויאן והתשתית - ומישהו בסופו של דבר מפסיד.

דוגמא אפשר לראות מהחברות שמפיצות סרטים בTORRENT בתשלום באופן חוקי.

הדוגמא הנוראית ביותר שאפשר למצא זה לקטסטרופה שנקראת VOIP - הוט(כמה שיש לי בעיה איתם) וגם - חייבים לספק תשתית לחברות שסתם מוכרות שיחות טלפון דרך האינטרנט. לכל מכשיר טלפון שעובד על VOIP יש איי פיי והוא לא שונה בהרבה ממחשב שרץ עליו סקייפ. הספקיות יכולות לעשות מה שהן רוצות מאיכות השיחה, שהיא בד"כ נחותה מאוד לעומת קו של , וסובלות מניתוקים. הדבר יוצר תעבורה של מידע באינטרנט על תשתית פיזית של מישהו אחר. בסופו של דבר מישהו מפסיד מהדברים האלה וההערכה שלי שיקרה לאינטרנט, לטלפוניה ולחיבור הוידאו מה שקרה בארה"ב עם הפסקות החשמל, שגם נבע מהפרטה פראית של חברת תשתית(חשמל), והחברות שסיפקו "תוכן"(חשמל) על התשתית הקיימת לא היו מוכנות להשקיע והדבר הסתכם בהפסקות חשמל ענקיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שמה שאתה מתאר עם נטויז'ן זה מה שאני חווה כרגע עם בינאלומי.

הורדה ישירה תקינה פצצה, גם תשתית וגם ספק עשיתי את הבדיקות שלי, פינגים טובים גלישה הכל..

רק מה.. בביטורנט אני לא עובר את ה-20-30 KB במקרה הטוב, וזה מאתרים סגורים ומהירים לא אתרים פתוחים שיש בקושי 10 סידרים ו-900 ליצ'רים.

בקיצר אני כבר הבנתי שבזק מגבילה אותי, אבל שיחות לתמיכה של הוט וגם בינלאומי הניבו התנערות מאחריות והאשמות הדדיות.

את הבעייה הם לא ייפתרו לי, מעניין, גם בדקתי פורטים מסויימים ובשעות הצהריים והערב הם חסומים, רק אחרי 12 בלילה הם נפתחים, כל הכבוד בינלאומי.

אני גולש דרך בינלאומי ואין שום הגבלה על טורנטים. דרך טראקרים פרטיים עדיין מוריד לי על 180K לשניה בחבילה של מגה וחצי.

שמעתי על האיטיות אצל החברות האחרות האחרות אבל בבזק בינלאומי זה לא קרה לי.

שווה לנסות להצפין את הנתונים - יש הגדרות כאלה בתוכנת UTORRENT - זה אמור לעזור בשיפור המהירות מול ספקיות שמגבילות את התעבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כחצי שנה גלשתי דרך מודם ונטוויז'ן.

אחרי ירידה בקצב ההורדה התקשרתי אליהם.

נאמר לי שאני נחשב משתמש כבד(אימיול) - ואם אני רוצה להמשיך אני צריך לעבור לתוכנית עסקית.

שנכון לאז לפי זכרוני, היתה פי 5 יותר יקרה.

אבל אם אני לא מעוניין - הם יפסיקו את החוזה ויזכו אותי.

דיפדפתי קצת באינטרנט ומצאת הרבה אחרים רגוזים שחוו סיפור דומה.

היה אחד שעשה אנלוגיה שמצאה חן בעיני:

בקווים העירוניים של דן ואגד נוסע שעולה לאוטובוס משלם כרטיס המקנה לו זכות ישיבה.

חלק מהנוסעים עומדים (לפעמים הרוב הגדול) ולכן הנהג יכול לקחת יותר נוסעים ממקומות הישיבה (הכסאות- או במקרה שלנו רוחב הפס).

רוב הנוסעים בכלל שוכחים או לא מעוניינים לממש את זכות הישיבה שלהם.

נניח שפתאום מס' הנוסעים שרוצה לממש את ה"כרטיס" שלהם - הזכות לשבת (רצון להוריד בקצב\ ברוחב פס מלא שאנחנו משלמים בעדו נניח 1.5M)

גדל.

לדוגמא - ניגש אחד העומדים ומבקש מהנהג לשבת וכל המקומות תפוסים.

או דוגמא אחרת - רוצים לפרק מהאוטובוס כמה כסאות כדי שיהיו יותר מקום לעמוד. (שזו האנלוגיה לת'רד הזה לפי הבנתי).

הנהג (או אגד - או ספק האינטרנט) שהיה יכול להרוויח על נוסעים בעמידה מחיר כרטיס מלא נמצא בבעיה.

לנטוויז'ן בזמנו היה קל לבטל חוזים עם משתמשים "כבדים" שסה"כ רצו תמורה מלאה לכספם כדי לאפשר ליותר משתמשים קלים להכנס.

זה החשבון לפי הבנתי.

כנראה שהשיקול היה, שפחות חשובה כאן הפגיעה באמון הלקוחות והשם שלהם באי עמידה בחוזים, לעומת השגת נפח לקוחות "קלים" גדול יותר.

לרגע כעסתי, אבל אחרי ההבנה שזו זכותם, עברתי לספק אחר - 012 דרך , שהבטיח לי בהתחברות שאצלם זה לא יקרה.

ואכן.

להשתמע.

נלוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...