טווח רשת אלחוטית (ראוטר 614+) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טווח רשת אלחוטית (ראוטר 614+)

prince amir

Recommended Posts

בקרוב אני אמור לקבל ראוטר של חברת D_LINK מדגם 614+ שהוא הדגם יחסית חדש למחיר בגלל התקן של X4 שבו הוא משדר

וכן 22 MBPS שטוענת החברה.

עקרונית זה לא משנה כלכך אבל רק הייתי רוצה להגיד לדוגמא על הגניבה שהולכת פה בארץ.

מחיר הראוטר כולל כרטיס לנייד נמכר בדיוטי פריי ב 200 ש"ח, בסאקל בארץ 999 ש"ח.

בארה"ב - 130 דולר עם החזר של 30 דולר חזרה שיוצא בערך כל העסקה 430 ש"ח

כיצד הגיעו היבואנים למחיר כלכך גבוהה ונסיון לגניבה.

בדרך כלל שאר המוצרים שווים פחות או יותר למחירם בחו"ל כולל ולוחות אך כיצד הגיע מצב זה?

טוב לעניין!

אני רוצה לשתף את האינטרנט לשכן ליד, עקרונית הראוטר יכול להיות ליד שני מקומות, אחד חדר הממ"ד מה שהבנתי שלא רצוי בגלל בעיות הקליטה ושנית ליד החלון בחדר הכביסה עם שדה ראיה החוצה, השכן נמצא למטה והמחשב בחלון למטה נמצא,

מה תטווח הקליטה אשר יתקבל, האם גם תהייה קליטה לצדדים של השכנים שבמידה וגם יהיהו מעיניינים להתחבר?.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.המוצר פולט קרינה מסוכנת/ לא מסוכנת בדיוק כפי שיש עדיין יש ויכוח האם הקרינה של הטלפונים הסלולרים מסוכנת לבריאות. כל קרינה בתדרים גבוהים -

2.4Ghz-5Ghz, גובל באורך גל כזה שיכול לגרום לרטט מולקולרי בתאים החיים שנמצאים בגוף. רטט כזה גובל בחום ואף בויברציות שגורמות לשינויים קיצוניים יותר.(עד כאן, כיוון שהנושא נמצא במחקר מתמיד וארוך).

2.הפרעות בקליטה נגרמות כתוצאה ממכשיר שפולט/משדר בקרינה "קרובה" לתדרים של רשת אלחוטית. השיטות היום נוטות לתיקון הבעיה בעזרת שידור כמות ספציפית של ערוצים אורתוגונליים (ניצבים), ובכך להיות כמה שפחות תלויים בתדרים שגורמים לרעש.

תקן 802.11b משדר בתדרים של 2.4Ghz אשר נפוצים במכשירי מיקרו גל, כך שזה שיקול עבור שימוש אינטנסיבי בסביבות בעתיות.

3.אם אני מבין אותך אתה זקוק להגנה. ובכן בנושא הגנה יש ללמוד מקרוב על האספקטים של שימוש לרעה של רשתות אלחוטיות והזמינות של מוצרי סריקה אשר מסוגלים לגלו הכל על הרשת המקומית ומכשיר ה- Access Point.

כיום כשאתם קונים מכשיר אלחוטי, יש לשנות את כל ערכי ברירת המחדל , ליצור ולהפעיל את הפונקציונליות של הצפנה ואבטחה בין התקנים אלחוטיים.

לכל כרטיס רשת "רגיל" יש כתובת Address - כתובת ייחודית לכרטיס. לרשת אלחוטית מתווסף התוסף של מספר מזהה רשת:

Essid- Extended Service-Set Identifier, כאשר המספר מופיע בכל תחילת תשדורת ובעזרתו המשדר מזוהה על ידי המקלטים.

כיוון שהמספרים האלו נתנים לשינוי והם ממוספרים כברירת מחדל, עליך לשנות אותם ולקבוע מספרים שונים.

אמצעי זהירות ואבטחה נוסף, הוא ביטול הזמנת חברים, והגבל מספרי זהות אשר נקודת חישה Access point ייקבל כעובדים קבועים.

יש צורך בהפעלת מנגנון הצפנה WEP כמינימום לאבטחת סודיות, וכמובן הפעלת מפתח הצפנה ברמת 128Bit.

רמה נוספת של אבטחה הוא הגבלת כתובת מורשות , כך נקודת ה- Access point תתעלם מאורחים בלתי רצויים.

מכאן והלאה הרשת ב- WindowsXP/2000 היא זהה לחלוטים כמו ברשתות מחווטות.

4. בשביל חיבור מספר מחשבים (גדול מ-1) צריכים ראוטר, וזה כבר נדון בפורום הזה. תוכל לעיין במדריכים ע"מ לקבל מושג בנושא.

זה היה ציטוט ממה שכתבתי לגבי אלחוטית.

לפי סעיף 3 תוכל כמובן להגביל "אורחים" לא רצויים כך ששכן אחר לא יהנה מרשת אלחוטית "חינם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...