רשת אלחוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת אלחוטית

alon83438

Recommended Posts

שלום!

אני רוצה לעשות רשת אלחוטית אבל לפני זה אני ארצה לשאול כמה שאלות:

1) האם המוצר פולט קרינה מסוכנת?

2) האם יכולים להיות הפרעות בקליטה (כמו שלמשל בטלפון סלולרי לפעמים הקול מקוטע)?

3) אם יש לך אקספי אני יכול לחסום גישה למחשב שלי דרך מחשבים אחרים רק על ידי יציאה למסך הלוג-אין ושימת סיסמא?

4) האם החיבור לאינטרנט המהיר (שיש לי) הוא דרך מחשב מסויים (ככה שצריך להיכנס למחשב הזה דרך מחשב אחר ואז דרכו להתחבר?) או שהחיבור הוא לשלושת המחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי מה שאמרו לי כשעשיתי את זה אמרו לי שזה לא פולט קרינה מסוכנת.

2. יש הרבה מאוד הפרעות (אין לי אקווריום ולא ממ"ד) והמרחק הוא בערך 17 מטר למרות שאמרו שעד 25 מטר זה עובד טוב

אבל זה לא.. יש כל הזמן ניתוקים פעמיים בשעה.. לפעמים יותר.. זה ממש דפוק במיוחד כשאתה מוריד קבצים.

3. לא הבנתי למה אתה מתכוון =\

4. אם יש לך ראוטר אתה לא צריך להתחבר דרך המחשב והוא לא צריך להשאר דלוק כל הזמן כדי ששאר המחשבים יוכלו להתחבר..

אבל אם אין לך ראוטר, אז הם מתחברים דרכו. וכדי לגלוש בהם באינטרנט המחשב הראשי צריך להשאר דלוק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום!

אני רוצה לעשות רשת אלחוטית אבל לפני זה אני ארצה לשאול כמה שאלות:

1) האם המוצר פולט קרינה מסוכנת?

2) האם יכולים להיות הפרעות בקליטה (כמו שלמשל בטלפון סלולרי לפעמים הקול מקוטע)?

3) אם יש לך ווינדוס אקספי אני יכול לחסום גישה למחשב שלי דרך מחשבים אחרים רק על ידי יציאה למסך הלוג-אין ושימת סיסמא?

4) האם החיבור לאינטרנט המהיר (שיש לי) הוא דרך מחשב מסויים (ככה שצריך להיכנס למחשב הזה דרך מחשב אחר ואז דרכו להתחבר?) או שהחיבור הוא לשלושת המחשבים?

1.המוצר פולט קרינה מסוכנת/ לא מסוכנת בדיוק כפי שיש עדיין יש ויכוח האם הקרינה של הטלפונים הסלולרים מסוכנת לבריאות. כל קרינה בתדרים גבוהים -

2.4Ghz-5Ghz, גובל באורך גל כזה שיכול לגרום לרטט מולקולרי בתאים החיים שנמצאים בגוף. רטט כזה גובל בחום ואף בויברציות שגורמות לשינויים קיצוניים יותר.(עד כאן, כיוון שהנושא נמצא במחקר מתמיד וארוך).

2.הפרעות בקליטה נגרמות כתוצאה ממכשיר שפולט/משדר בקרינה "קרובה" לתדרים של רשת אלחוטית. השיטות היום נוטות לתיקון הבעיה בעזרת שידור כמות ספציפית של ערוצים אורתוגונליים (ניצבים), ובכך להיות כמה שפחות תלויים בתדרים שגורמים לרעש.

תקן 802.11b משדר בתדרים של 2.4Ghz אשר נפוצים במכשירי מיקרו גל, כך שזה שיקול עבור שימוש אינטנסיבי בסביבות בעתיות.

3.אם אני מבין אותך אתה זקוק להגנה. ובכן בנושא הגנה יש ללמוד מקרוב על האספקטים של שימוש לרעה של רשתות אלחוטיות והזמינות של מוצרי סריקה אשר מסוגלים לגלו הכל על הרשת המקומית ומכשיר ה- Access Point.

כיום כשאתם קונים מכשיר אלחוטי, יש לשנות את כל ערכי ברירת המחדל , ליצור ולהפעיל את הפונקציונליות של הצפנה ואבטחה בין התקנים אלחוטיים.

לכל כרטיס רשת "רגיל" יש כתובת Address - כתובת ייחודית לכרטיס. לרשת אלחוטית מתווסף התוסף של מספר מזהה רשת:

Essid- Extended Service-Set Identifier, כאשר המספר מופיע בכל תחילת תשדורת ובעזרתו המשדר מזוהה על ידי המקלטים.

כיוון שהמספרים האלו נתנים לשינוי והם ממוספרים כברירת מחדל, עליך לשנות אותם ולקבוע מספרים שונים.

אמצעי זהירות ואבטחה נוסף, הוא ביטול הזמנת חברים, והגבל מספרי זהות אשר נקודת חישה Access point ייקבל כעובדים קבועים.

יש צורך בהפעלת מנגנון הצפנה WEP כמינימום לאבטחת סודיות, וכמובן הפעלת מפתח הצפנה ברמת 128Bit.

רמה נוספת של אבטחה הוא הגבלת כתובת מורשות , כך נקודת ה- Access point תתעלם מאורחים בלתי רצויים.

מכאן והלאה הרשת ב- WindowsXP/2000 היא זהה לחלוטים כמו ברשתות מחווטות.

4. בשביל חיבור מספר מחשבים (גדול מ-1) צריכים ראוטר, וזה כבר נדון בפורום הזה. תוכל לעיין במדריכים ע"מ לקבל מושג בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...