פרויקט מודינג - מודינג למברגה - עדכון תכנונים עמ' 3 - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט מודינג - מודינג למברגה - עדכון תכנונים עמ' 3

Iko89

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אה אוקי ..

יש המלצה לצבע ?

איזה בעסה המברגה נפלה ונישבר לה חלק מאחורה כזה .. לא בעיה להדביק עם דבק 3 שניות אבל ישאר סדק כזה

יש רעויות איך להעלים סריטות עמוקות וסדקים כאלה ? דברים שצבע לא יוריד ?

וצריך לשייף לפני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

טוב, יש חדש !

הזמנתי לפני שבוע לפרויקט אחר שלי ..

ולפתע, הגיעה 7.2V 2500MAH !

חחח מוזר ומפתיע .. אבל זה האמת .. אז היזהרו מסינים מטורפים באיביי !

בקיצור, מחר אני הולך לקחת אותה מהבן אדם שהזמין לי .. וכמובן מזמין עוד אחד לפרויקט האחר ..

ד"א, למישהו יש המלצה לצבע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, יש חדש !

הזמנתי לפני שבוע לפרויקט אחר שלי ..

ולפתע, הגיעה 7.2V 2500MAH !

חחח מוזר ומפתיע .. אבל זה האמת .. אז היזהרו מסינים מטורפים באיביי !

בקיצור, מחר אני הולך לקחת אותה מהבן אדם שהזמין לי .. וכמובן מזמין עוד אחד לפרויקט האחר ..

ד"א, למישהו יש המלצה לצבע ?

אני לא הייתי צובע מברגה בתנאי בית זה יכול לצאת גם מליון דולר אבל הצבע הזה ירד כי זה כלי שישש לו הרבה שימוש .. ובסוף זה יהיה כיעור ...

לשיקולך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי .. אבל יש כמה שברים פה ושם .. מה ההמלצה שלך בנוגע אלהם ?

ד"א, הסוללה אצלי .. אני מחכה עכשיו מטען חכם ואז נוכל להפעיל את הכל העסק שבנתיים מושבת כי אין מטען ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצת קראתי על בטריות ולפי מה שאני יודע ובדקתי ה NiCd מאבד מטען בערך 10% לחודש בזמן שסוללות NiMh רגילות מאבדות בערך 1% ליום או 30% לחודש תוך חודשיים הלך המטען. חבל שקנית מהסינים סוללה בלי לבדוק כי יש היום סוללות low self discharge כמו eneloop והrecyko שאומנם באות עם 1900-2000mAh אבל הם מאבדות רק 15% לשנה . אני קניתי סטוק של eneloops ו מטען טוב maha mh-c9000 ( שלחתי להורים שלי שגרים בארה"ב שהביאו לי את זה כדי לא להסתבך עם המכס למרות שהמשלוח יחסית זול לארץ) . עוד בעיה עם סוללות "בלי אבא" היא שהקיבולת שלהן יכולה להיות מזויפת. הeneloop שלי תמיד 1900 בדקתי גם AAA והיה רשום על הסוללה מינימום 750 ובפועל היה 850mah . אם הסוללות שם הם באמת 2500 אז יש לך מזל.

יכלת פשוט לקחת שני פלסטיקים של סוללות AA ולחבר ביחד ואז יכלת לשים כל סוללות שתרצה אבל ממש לא מומלץ להשתמש בalkaline כי בזרמים גבוהים הן מתות מהר מדי . (המצלמה הדיגיטאלית שלנו רוקנה סוללות ממש טוב עד שקניתי את הeneloop )

בקשר לLI-ION אפילו אל תחשוב על זה כי הן סוללות שנותות להתפוצץ/להתלקח ומאבדות קיבולת בטמפרטורות גבוהות (ni-mh מאבדות מטען מהר יותר בטמפרטורה גבוה). זאת יותר מסיבה אחת שבגללה לא כלכך משתמשים בLI-ION בכלי עבודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה אבל לא הבנתי את ההתחלה ..

הם מאבדות מטען ? אולי היתכוונתה מיטען ?

והeneloop, אפשר להכין מהם פק ?

אופס כתיב חסר מיטען . אומרים שסוללות NiMh רגילות לרוב מאבדות 10% אחרי 24 שעות ואז 1% ליום אבל נראה לי שזה תלוי מאוד בסוללה. אתה יכול כעיקרון להחליף את הסוללות בתוך הpack ל eneloop או recyko (של GP הרבה יותר נפוצות בארץ) זה הרבה פחות מסובך/מסוכן מלהחליף תאי LI-ION . (הוסף בעריכה) צריך גם לקחת בחשבון שטעינה במקביל של כל הpack (כל הסוללות ביחד בניגוד לאחת אחת) סוללות עם נתונים סטיסטים נמוכים (התנגדות וקיבולת) ישפיעו על הטעינה ורצוי לעשות cell matching .

יש פורום באינטרנט שנקרא candlelight שמדברים שם המון על סוללות ועושים גם בדיקות . הנה שירשור על בדיקה של ה eneloop והנה עוד שרשור מעניין שמצאתי בחיפושים . מצאתי עוד אחד שמשווה בין recyko ו eneloop אבל הוא פחות מעניין . לפי דעתי מה שמעניין אותך זה גם ה disccharge graphs ו גם ה self discharge statistics . כלי עבודה נותים למשוך הרבה זרם . לפי הגראפים של candlelight בשירשור על הeneloop אפשר למשוך מהסוללה 8 אמפר בלי שיהיה לזה הרבה השפעה על המיטען השמור בה . ב10 אמפר יש כבר ירידה של 10-15% בכמות מיטען שאפשר למשוך לכל טעינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, תודה לך דבר ראשון.

דבר שני, ממתי הם מאבדות 10 אחוז ?

מההטענה הראשונה ?

והאם אני יכול להלחים פאק של אנלופ או ריסייקו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללות NiMH לרוב מאבדות 10% מהמיטען שלהן 24 שעות אחרי הטעינה. עם low self discharge זה לא בדיוק קורה . האובדן מטען המשמעותי קורה אחרי חודש ולא ולא אחרי יום. בלינקים שנתתי לך אתה יכול לראות את קצב איבוד המיטען של רגילות מול LSD. ב "לינק המעניין" הוא בדק NIMH רגילות אחרי שעה והם כבר איבדו 5% מהמטען . בקיצור אם יש לך את האפשרות תחליף את הסוללות ל LSD או שתצתר להטעין את המברגה לפני כל שימוש. אני קניתי את ה LSD כי הalkalain במצלמה שלנו נגמרו צ'יק צ'ק ומתי שהיו בה נטעננות כשרצינו לצלם הדלקנו את המצלמה והיא נתנה לנו בערך לצלם תמונה אחת ואז אמרה "low battery " וסגרה את עצמה. עכשיו אין לנו את הבעיה הזאת אלא אם כן אשתי שוככת את המצלמה דלוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי ..

לצערי אין לי אפשרות להחליף את הסוללות מכיוון שהם כבר אצלי ..

בשני אני קונה מטען חכם ואז מתחיל את כל עסק הבטריות ..

לאחר מכן יגיע המעגל ואז יסגר כל הסיפור ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

עדכון

הפרויקט לא היה פעיל הרבה זמן אבל עכשיו התחילו להגיע לי כל מיני דברים ועזרים .. הסוללות הגיעו וצריכות להגיע אליי אחרי שכבר נבנו

כנראה שאת העניין עם המעגל שיראה את האור וכל השטויות אני כבר לא יעשה

מה שכן, אני כנראה יקנה לד UB ויחבר לנגד 100אום וטרניסטור 7805 כדי לקבל 3V .. הוא יקבל את המתח מהמנוע

ככה שקבל פעם שאני אלחץ על המברגה שתעבוד, הלד יפעל .. אני יעדכן שוב בימים הקרובים לגבי הסוללות ..

אלה התיכנונים:

סוללות חדשות - יגיע אלי בימים הקרובים

לד כחול שמצביע על כך שהמקדחה פועלת ושיהפוך לאדום אם הסוללות ריקות - רק לד כחול

צבע חדש - לא אפשרי

קצת שימונים וניקויים למנוע - נעשה

חוטים חדשים+הלחמות - יעשה כאשר הסוללות יגיעו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...