לדים לפי המוסיקה - חיזוק... - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדים לפי המוסיקה - חיזוק...

Moty_p

Recommended Posts

אם נפעיל 120 לדים כפי שמתואר כאן (כלומר בקבוצות של 4 במקביל) יתקבל הספק רגעי מקסימלי של 7.2W (בתכלס ההספק הממוצע בפעולה ממושכת יהיה נמוך בהרבה) ההספק הרגעי המקסימלי של המעגל כולו יהיה טיפה גבוה יותר בערך בעשירית וואט כלומר משהו באזור 7.3W אבל זה זניח לכל הדעות

עדיין לא מצדיק מגבר של 60W חחחחחחחח :bash:

אם לא הבנת את ההצעה שהיתה כאן לחבר מגבר לכניסת המעגל - הכוונה היתה לחבר מגברון קטן כמו איזשהו מגבר שרת או מגבר טרנזיסטורי פשוט (אני מקווה מאוד שזאת הייתה הכוונה אחרת הבן אדם טיפש :s07:)

אבל זאת ממש לא הנקודה הספק המעגל לא נובע מהספק המגבר!!!!!! ממש לא!!!!!! ההספק שנדרש להדלקת הלדים נלקח כולו ממקור המתח DC של המעגל ורק משם!!!!!! ההספק שנדרש מהמגבר נופל על הטרנזיסטור!!!!!!!!!!!!!!!!

דרך אגב אין כאן כמעט חשיבות להספק המגבר כי הוא מתחבר לבסיס הטרנזיסטור כלומר נדרש ממנו לספק זרם נמוך מאוד

וגם המתח כאן הוא דיי חסר חשיבות כי במתח של כמה וולטים בודדים הטרנזיסטור יכנס לרוויה

חוץ מזה...... מאיפה הבאת עכשיו את ה120 לדים האלה?!?! אנחנו מדברים פה על מעגל שמפעיל כולה 4 לדים :kopfpatsch:

אבל חלאס נמאס לי כבר מכולכם אז...... :yelclap:

צירפתי שרטוט של מעגל ממש מגניב שתכננתי עם 5 לדים

(שתי התמונות זה אותו מעגל כי יש פה הגבלה של גודל קובץ ורציתי לשמור על רזולוציה סבירה של התמונות)

כאשר אין מתח כניסה כלומר לא מתנגן שום דבר והלדים ידלקו בעוצמות שונות

(הראשון חזק השני יותר חלש השלישי עוד יותר חלש וכך הלאה)

וכאשר יש מתח כניסה הלדים ידלקו לפי המוזיקה (מוזיקה חלשה תדליק את הלדים הראשונים ומוזיקה חזקה את האחרונים כמו שצריך להיות)

ודרך אחב המעגל הזה פועל בלי שום מגברים ושטויות רק לחבר למחשב הוא רגיש יחסית אז אם הלדים דולקים יותר מדי תורידו את הווליום מהנגן במחשב

(הוא מקבל מתח הזנה של 5V לשים לב!)

טיפ: ל"תזוזה יותר חלקה של הלדים" ניתן לחבר קבל 0.01µF במקביל לכל לד (למרות שלא נראה לי שיהיה הבדל משמעותי)

המעגל הזה מגניב לאללה ומי שלא מבין שלא יבנה זה מעגל קצת יותר מורכב מהדבר העלוב הזה שהראיתם פה

ועוד דבר אחד: סביר להניח שאני לא יענה על שאלות כי כבר נמאס לי :pissed:

(כל השאלות כמו: איך אני יודע איזה רגל בטרנזיסטור.... מה זה המשולש הגדול?... מה זה העיגול?.... ושאלות מפגרות אחרות)

:hi:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינוי הספק לפי הצורך?!!!??! חחחחח

ניכר שאתה לא ממש מבין את ההגדרה של הספק חשמלי.....

לא ממש מעניין אותנו ההספק כאן מכיוון שהמגבר מתחבר לבסיס הטרנזיסטור שצורך זרמים קטנים מאוד

הדבר שיקבע את עוצמת הלדים הוא המתח שהמגבר מסוגל להוציא (וגם זה לא ממש חשוב כי מתח של וולטים בודדים מספיק כדי להכניס את הטרנזיסטור לרוויה)

כל מגברון טרנזיסטור קטן ובסיסי יספק את הצרכים למעגל הדבילי הזה :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התרד הזה לא מוביל לשום מקום לכן אמליץ לנעול אותו

רק שתדעו שמה שרציתי בסה"כ לעשות זה לבנות מעגל לדים הפועלים לפי המוסיקה ובאופן רגיל עם מפסק און אוף און ועשיתי את זה ככה:

taresihm.jpg

זה עובד הכל טוב ויפה רק באופן חלש יותר כאשר הלדים פועלים לפי המוסיקה וזה די הורס

חוץ מזה ראיתי במעגלים שלך טרנזיסטור על כל לד זה נראה לך הגיוני? זה יצא מעגל מפלצתי כזה מגעיל

אפשר לבנות אני מאמין מגבר של 10W זה יכול להיות פתרון טוב.. או לקנות כי כמו שאמרתי אני לא מהנדס אלקטרוניקה שאני יתחיל לעשות מעגלים מושלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה הציור ההזוי הזה?!?!!

בקיצור לא עשית כלום זה אותו המעגל שהצגת בהתחלה עם אותם הדפקטים :kopfpatsch:

במעגל שהראיתי כאן יש טרנזיסטור על כל לד כי זה סוג של תצוגת BARGRAPH מגניבה כזאתי !!!!!!

חייבים לחבר טרנזיסטור על כל לד כי צריך זרם שונה בכל לד(=זרם שונה בכל טרנזיסטור)....... קצת היגיון :bash:

[glow=red,2,300]הסברתי קודם מה המעגל עושה[/glow] והוא ממש מגניב ופשוט יחסית וממש [glow=red,2,300]לא[/glow] מעגל "מפלצתי ומגעיל" אם יודעים לבנות !!!!

אפשר להכניס אותו בקלות בלוח 8X8 ופחות

ועוד פעם בקשר למגבר:

1) זה פתרון דפקטי כמו שאמרתי כאן כבר 700 פעם :pissed: :pissed: :pissed:

2) מגבר של 1W יספיק עד הגג (אבל עוד פעם - הגבר מתח הוא זה שבאמת משנה) !!!!!!! :bash: :bash: :bash:

עדיין אם אתה רוצה את הפתרון הכי פשוט ההמלצה הראשונה של עדיין בתוקף תחליף את הטרנזיסטור ל 2N2222

אבל אם רוצים להשקיע בתוצגה מגניבה אז המעגל הנחמד שהראיתי פה עדיף :yelclap:

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

why did you put the op-amp there?

as for my calculations if vin+=vin- so there vsource =vout of the opamp...

what is he used for?

שאלה טובה והנה התשובה:........

לטרנזיסטורים יש מתח פריצה שנקרא VBE זהו הפוטנציאל המינימלי הדרוש על מנת לפרוץ את הטרנזיסטור ולאפשר מעבר של זרם

אם מכניסים לבסיס טרנזיסטור שמוזן ממקור מתח יחיד (רק VCC+) גל סינוסואידלי בעל אמליטודה חלשה של יציאת אודיו לא מוגברת (שיש לו שני חצאי מחזור - חצי חיובי וחצי שלילי) הפרש הפוטנציאל בין הבסיס לאמיטר יהיה רוב הזמן קטן ממתח הפריצה (בחצי החיובי עד שערך האות לא יגיע למתח הפריצה לא יזרום זרם בטרנזיסטור ובטח שלא יזרום זרם בחצי המחזור השלילי)

בדיוק מסיבה זו הכנסתי שם את מגבר השרת - המגבר מחובר כמגבר מחסר הוא מחסר את מתח הכניסה הסינוסואידלי מרמת OFFSET קבועה (מתח DC) כך שגם בשיא חצי המחזור השלילי של האות עדיין יתקיים מתח מספיק גבוה כדי להחזיק את הטרנזיסטור באיזור הפעיל שלו ולאפשר נאמנות בהצגת אמפליטודת הסינוס

ללא מגבר השרת הלדים היו דולקים לזמנים יותר קצרים ובעוצמה פחותה ולא היו משקפים נאמנה את שינויי המתח

דבר נוסף שנגרם מכך הוא המצב הסטטי של המעגל - כאשר אין אות כניסה הלדים ידלקו בצורה הבאה: לד ראשון חזק, לד שני יותר חלש, לד שלישי עוד יותר חלש וכן הלאה.......... בצורה כזאת גם ששאין אות כניסה (כלומר לא מתנגן כלום במחשב) הלדים ידלקו בצורה מגניבה והמעגל לא יהיה כבוי ומשעמם

:yelclap::hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...