שירות בצבא וקבא - עמוד 16 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

לא יודע מה עשית בתיכון, אבל חדו"א באוניברסיטה, לפחות החלק הלא תיאורטי, קל פלוס מינוס כמו בתיכון. והחומר שלמדת בתיכון מבחינת חדו"א זה בדיוק מה שתלמד, רק ברמה טיפה יותר גבוהה (אם זה אומר לך משהו, תלמד אינטגרלים טיפה יותר מסובכים, וטורי טיילור, בשביל לגזור לא צריך לחשוב יותר מדי. הכבוד לתיאוריה מונח במקומו, כל עוד אתה לא מתמטיקאי הוא לא יעזור לך).

אני לא יודע מה אתם עושים מחדו"א, אבל חכו שתגיעו לטנזורים, אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם את המהנדס אויר'? :P

3. מבחינת הרמה, אין לי ספק שכבר מהשיעור הראשון עברנו את הרמה של התיכון. אבל את החומר מכסים בסמסטר. זו התקטטננות וסמנטיקה סה"כ :)

יואב, בתור עתודאי בהנדסה, אתה רואה יתרון בזה שאתה צעיר? כי אני שקלתי עתודה בהנדסה אבל די חושש שאני לא אהיה מסוגל מבחינה מנטאלית לעבור קורסים בחדו"א בגיל כזה. :-X :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא לא מממן באופן מלא את הלימודים לעתודאים?

ומבחינת הלחץ באוניברסיטה הלימודים הרבה יותר לחוצים?

כי זה לא כמו בית ספר,אוניברסיטה הסטודנטים באים רק 3 פעמים בשבוע ללמוד,לא כל יום כמו בצפר

אולי הלימודים מבוססים בעיקר על לימוד עצמאי בבית,ובאים לשם רק כדי לחזק דברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור עתודאי שמסיים השנה, אם אני צריך לשים את האצבע על אחד הקורסים הקלים יותר שהיו בתואר (מבחינת אתגר, זמן, קושי החומר וכו') זה חדו"א. ברגע שקולטים שכל החלק ההזוי בקורס כמעט ולא נכנס למבחן (כל עוד אתה לא עושה את החדו"א הכי מתקדמת) מה שנשאר הם תרגילים שלא דורשים מחשבה או הבנה, אלא הליכה לפי אלגוריתם קבוע מראש.

* אני רק מציין שאני לא לומד הנדסה אלא פיסיקה, בנו נוטים להתעלל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, בתור עתודאי בהנדסה, אתה רואה יתרון בזה שאתה צעיר? כי אני שקלתי עתודה בהנדסה אבל די חושש שאני לא אהיה מסוגל מבחינה מנטאלית לעבור קורסים בחדו"א בגיל כזה. :-X :P

קצת ביטחון עצמי ידידי, אם אתה יודע שאתה טוב - אתה תהיה טוב [כמובן שזה גם דורש קצת הרבה יכולת ולא רק אמונה עצמית :smile1: ]

הצבא לא מממן באופן מלא את הלימודים לעתודאים? חלקם הוא נותן מימון מלא - 15K' date=' ולחלקם מימון חלקי - 7.5K.[/b']

ומבחינת הלחץ באוניברסיטה הלימודים הרבה יותר לחוצים? כן, מן הסתם, הרבה יותר.

כי זה לא כמו בית ספר,אוניברסיטה הסטודנטים באים רק 3 פעמים בשבוע ללמוד,לא כל יום כמו בצפר

אולי הלימודים מבוססים בעיקר על לימוד עצמאי בבית,ובאים לשם רק כדי לחזק דברים? לא, לומדים כמעט על יום בשבוע.

pepo, רוב הסטודנטים רואים את חדו"א כמקצוע הכי מעצבן שיש נובע מעניין ה"טראומטיקה",

הרבה פשוט מרגישים דחיה כלפי המתמטיקה עוד מימי התיכון העליזים.

כפי שציינת, בהנדסה, לאחר שקולטים אל האלגוריתם לפיתרון בנושא כלשהו, סביר להניח שכך תצטרך לפתור בד"כ.

מאידך, אם אתה עושה תואר במתמטיקה או מדעי המחשב - אז מה לעשות, מצפים ממך ליצירתיות וזו כבר בעיה שלך :P

עריכה:

אני מבזבז את זמני פה בדיון יותר מדי במקום ללמוד לבחינה בתקשורת AM AF וקווי תמסורת =|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלנו בב"ש כן - בגלל זה אני מרשה לעצמי להתפרץ לוויכוח :)

אבל המבחן בסוף היה מורכב מ-60 אחוז טכניקה ו-40 אחוז תיאוריה, ככה שלא נקרא לזה מתמטיקה שימושית ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה עשית בתיכון, אבל חדו"א באוניברסיטה, לפחות החלק הלא תיאורטי, קל פלוס מינוס כמו בתיכון. והחומר שלמדת בתיכון מבחינת חדו"א זה בדיוק מה שתלמד, רק ברמה טיפה יותר גבוהה (אם זה אומר לך משהו, תלמד אינטגרלים טיפה יותר מסובכים, וטורי טיילור, בשביל לגזור לא צריך לחשוב יותר מדי. הכבוד לתיאוריה מונח במקומו, כל עוד אתה לא מתמטיקאי הוא לא יעזור לך).

אני לא יודע מה אתם עושים מחדו"א, אבל חכו שתגיעו לטנזורים, אם בכלל.

חדו"א הוא באמת אחד המקצועות הפשוטים יותר, אבל הוא נורא מעצבן ובשנה הראשונה הוא נראה כמו האפוקליפסה... אני יכול לחשוב על איזה 10 מקצועות אחרים שהיו הרבה יותר טראומטיים...

אבל החומר שלומדים שם הוא הרבה יותר מתקדם מהתיכון, ובתור משהו שלא מסוגל לזכור נוסחאות בעל-פה (שום דבר.) הייה כמעט בלתי אפשרי ללמוד- מזל שהמבחנים, כמו שכתבו פה, היו שפויים..

אצלנו בב"ש כן - בגלל זה אני מרשה לעצמי להתפרץ לוויכוח :)

אבל המבחן בסוף היה מורכב מ-60 אחוז טכניקה ו-40 אחוז תיאוריה, ככה שלא נקרא לזה מתמטיקה שימושית ^^

למדת אצל גרדסקול במקרה? (זה המרצה שיש\ היה לו משרד בבניין 26- קריח כזה וממש נחמד ומובן... ביחס לבן ציון רובשטיין, לדוגמא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"למדתי" אצל וויניקוב, אבל אני לא אחד שהולך להרצאות.

את גדלין עברתי, 90 באלקטרודינמיקה, כבוד :yelclap:

שאומרים אינפי בדרך כלל מתכוונים לחדו"א ברמה הגבוהה יותר (תיאורטית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גדלין פשוט רוצה לתת לך את השוק של החיים שאתה נכנס לאונ' (רק הפיסיקאים מקבלים אותו, וגם זה ישר בסמסטר א'). בשיעור הראשון הוא טורח להסביר על נגזרות חלקיות וטורי טיילור לפונקציות מרובות משתנים.

בהמשך הוא פשוט מעביר לך קורס ברמה שהיא כמו כל הקורסים בפיסיקה בהמשך, אבל שזה הקורס הראשון ולא יודעים למה לצפות, זה לא מפתיע שיש 60 אחוז נכשלים כל שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...