מכללה מול אוניברסיטה, זה באמת משנה? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכללה מול אוניברסיטה, זה באמת משנה?

SweeT_EviL

Recommended Posts

^^ ממליץ לך לעשות כל מה שאתה יכול כדי להתחיל ללמוד באוניברסיטה. זה טיפשי - אבל ככה זה עובד. אנשים שופטים אותך לפני שהם מכירים אותך, וזה תקף לגבי צבע עיניים ומקום בו למדת. ברור שאין שום קשר בין כישוריו של אדם לסביבה בה למד, אבל ככה יותר נוח למעסיקים לא לקחת אחריות על ההחלטות שלהם. עצוב ? טיפשי ? מגוחך ? תכיר במגבלות האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אתה בעצמך אומר שיש לך מישהו בכיר בחברה שאין לו השכלה פורמאלית

ומצד שני אתה טוען שאתה מקרה בודד?

תתעורר איש, אתה לא המצאת את הגלגל ולא בראת שום דבר חדש,

אתה לא הראשון ובטח לא היחיד שמעסיק אנשים איכותיים ללא השכלה

פורמאלית, תואר ראשון מאונ' אל מול מכללה יכול לתת לך ייתרון

במקרים מסויימים(לא לרוב) לטובת בוגר האונ' במידה ולשניהם

אין ניסיון כלל וצריך להיות גם הבדל בממוצע הציונים.

זה תחום כזה מגוון ויש כ"כ הרבה מקרים שחבל להכניס סטיגמות לראש

של בנאדם, בעיקר כשהוא מדגיש שעבודה ללא השכלה לא תחסר לו,

הוא יהיה תכניתן בחברת היי-טק ייעשה שכר סבבה ועוד יילמד תוך כדי(עוד יהיה לו ניסיון של

5 שנים, תראה לי מנהל שיפספס ניסיון כזה על מישהו טרי שהרגע סיים אונ').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להתעורר. תשאל כל מנהל צוות או איש גיוס כוח אדם. מה שאני אומר הוא זה : בחברות גדולות ישנה בעיה תפישתית, וזה מחלחל לשכנים הקטנים. בבועה התל-אביבית לדוגמא בוגרי המכללות הם בעדיפות נמוכה (מה לעשות - שוק רווי), ובוגרי המכללות ככלל הם הראשונים שהולכים הביתה ביום הקיצוצים. אינה מעסיקה בוגרי מכללות בארץ. במיקרוסופט לבוגר מכללה קשה להיכנס למסלול קידום עד שהתמונה כיום היא שאין מנהלי צוותים בוגרי מכללה. אמדוקס טוענת לצדק - אך בפועל בוגרי אוניברסיטה מקבלים שכר גבוה ב70% משכניהם בוגרי המכללות. במחקר אין כלל בוגרי מכללות - פועל יוצא שהם לא עובדים בחזית הטכנולוגית בתקשורת ובעיבוד נתונים. התמונה זהה אצל מהנדסי חשמל. רק 3% מהמהנדסים המועסקים בתע"ש הם בוגרי מכללות.

כמובן שאין תחליף לניסיון, אך כשנקודת הפתיחה שלך כל כך קשה - אז גם הניסיון מאבד מערכו. ככלל חוק יד ימין הוא אם אין לך ניסיון רלוונטי אין לך ניסיון כלל.

לראייתי מהנדס תוכנה שעוסק בפיתוח אתרים זה בזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם נכנסים פה לויכוח אין סופי.

זה שאתה, djhenrya, מאמין רק באוניברסיטאות ומצעיד את הדגל שלהם בראש השיירה זה יפה מאוד, אבל אל תשכח שלא על זה סבב הדיון. הבנאדם פה בא ושאלה איפה בתור חייל כדאי לו ללמוד.

אם בתור חייל הוא יכול ללמוד במכללה ולקבל תואר עד סוף השרות בנוסף לניסיון העצום שהוא יקבל בשרות אז למי זה לעזאזל ישנה איפה הוא למד עם ניסיון כ"כ גדול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי, לדעתי עדיף אוניברסיטה, אך המקרה של פותח הת'רד לא כללי!

במקרה של פותח הת'רד לדעתי עדיף את המכללה וזה היות ובצבא הוא ירכוש ניסיון של כ5-6 שנים[יקר מפז!], ובמקביל יהיה בעל תואר ראשון [ממכללה כלשהי].

נאמר פה בדיון שלבוגרים של מכללות קשה לקבל את הניסיון האיכותי היות ופותחים להם פחות דלתות,

ופה בדיוק העניין, המקרה של פותח הת'רד הוא שונה לחלוטין, הבחור מגיע גם עם ניסיון רב, שמתעלה על כל בוגר אונ'!

ולכן, לסיכומו של עניין, לדעתי עדיף לפותח הת'רד להוציא את התואר ממכללה [שתהיה טובה כגון HIT\אפקה וכדומה], מאשר להוציא תואר מהפתוחה,

שכן היא גם לא מתאימה לכל אחד ובמצב שבו לא יהיה לחץ, פוןתח הת'רד עלול אף לא לסיים את התואר בסיום השירות הצבאי [כולל הקבע].

תואר ראשון ממכללה + ניסיון רב שהוא יצבור בשירות הצבאי מתעלה על כל בוגר אוניברסיטאי טרי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה, יש פה בוגרי טכניון ?

יש לי אמנם עוד זמן אבל הקו הכללי שלי זה ללמוד בטכניון משהו, האם הטכניון נחשב למכללה ?

אם כן, לפי מה שדיג'יי הנרי אומר לא כדאי לי ללכת ללמוד באוניברסיטה ? אלא אם זה תלוי במקצוע וזה משהו אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאב, השאלה היא מה אתה רוצה ללמוד, שכן, מתמטיקה ופיזיקה עדיף ללמוד בירושלים\ת"א

וזה לפי לא מעט סטודנטים הלומדים בטכניון וגם לא מעט סטודנטים הלמדו בשני המקומות ויכולים לתת השוואה אובייקטיבית.

סך הכל, המקום הכי טוב ללימודי הנדסה הוא הטכניון, ואם זה מה שאתה מתכוון ללמוד - אז הטכניון הוא המקום שאליו אתה צריך לשאוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להתעורר. תשאל כל מנהל צוות או איש גיוס כוח אדם. מה שאני אומר הוא זה : בחברות גדולות ישנה בעיה תפישתית, וזה מחלחל לשכנים הקטנים. בבועה התל-אביבית לדוגמא בוגרי המכללות הם בעדיפות נמוכה (מה לעשות - שוק רווי), ובוגרי המכללות ככלל הם הראשונים שהולכים הביתה ביום הקיצוצים. אינה מעסיקה בוגרי מכללות בארץ. במיקרוסופט לבוגר מכללה קשה להיכנס למסלול קידום עד שהתמונה כיום היא שאין מנהלי צוותים בוגרי מכללה. אמדוקס טוענת לצדק - אך בפועל בוגרי אוניברסיטה מקבלים שכר גבוה ב70% משכניהם בוגרי המכללות. במחקר אין כלל בוגרי מכללות - פועל יוצא שהם לא עובדים בחזית הטכנולוגית בתקשורת ובעיבוד נתונים. התמונה זהה אצל מהנדסי חשמל. רק 3% מהמהנדסים המועסקים בתע"ש הם בוגרי מכללות.

כמובן שאין תחליף לניסיון, אך כשנקודת הפתיחה שלך כל כך קשה - אז גם הניסיון מאבד מערכו. ככלל חוק יד ימין הוא אם אין לך ניסיון רלוונטי אין לך ניסיון כלל.

לראייתי מהנדס תוכנה שעוסק בפיתוח אתרים זה בזבוז.

יש לך נתונים כלשהם שתומכים במספרים האלה?? ולא, הניסיון האישי שלך זה לא מה שתמיד קובע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סך הכל, המקום הכי טוב ללימודי הנדסה הוא הטכניון, ואם זה מה שאתה מתכוון ללמוד - אז הטכניון הוא המקום שאליו אתה צריך לשאוף.

קבל תיקון, בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מתחרות אוניברסיטת בן גוריון והטכניון על המקום הראשון

בקשר לשאר ההנדסות, אני לא יודע ולא מעניינות אותי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

djhenrya הנתונים שהבאת באמת נכונים ומאומתים..?

ולנושא, כמו שאמרתי עם הניסיון שיהיה לי אני לא רואה טעם ללמוד במוסד כלשהו לשם השגת עבודה..(כרגע)

הכיוון שאני חושב עליו, אם אני ילך על מכללה, זה על מכללה בראשלצ מקום שקרוב לשירות שלי. וכן זה אפשרי לסיים ללמוד שם תוך שלוש שנים כשאתה מקבל חצי יום בשבוע(חמישי שישי) כי יש להם בראשון תוכנית שמותאמת אישית לתוכניתנים(הפחתת קורסים שעות מתאימות וכו'). ועולה שם 36K~ לכל התואר...

כמו שאני רואה את זה לבנתיים, לא נראה לי שארצה להיות רש"צ, אלא להתמקד יותר בפן המקצועי...

אשמח אם תמשיכו את הדיון של מכללה VS אוניברסיטה בכל מקרה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם השאלה שלך היא יותר "האונ' הפתוחה מול מכללות"

ולא כלל האונ'(לפי מה שהבנתי).

שבמקרה הזה, שוב, זה תלוי בניסיון, ממוצע ציונים וכו', זה לא כזה שחור ולבן.

יש גם מכללות שנחשבות יותר טובות מחלק מהאונ' למשל המכללה האקדמית

ת"א יפו, נחשבת יותר בפקולטה הזאת מאשר אונ' חיפה למשל ואפילו בר-אילן

אאל"ט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפתח פה דיון כזה כל 3 שבועות בערך =)

הנה תקציר מתומצת:

ש: מה יותר טוב מכללה או אוניברסיטה?

ת1: ברור אוניברסיטה, מכללות זה חרא.

ת2: לא נכון מכללות זה לא חרא.

ת3: בטח שחרא. אף אחד לא מוצא עבודה. כל בוגרי המכללות מקבלים גרושים ובוגרי האוניברסיטאות מיליונרים.

ת4: זה תלוי בניסיון בכלל.

ת5: כולכם קשקשנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זו תוספת ולא תיקון :P

ב. הטכניון מוביל, אב"ג מיד אחריו ובמקום השלישי והמכובד לא פחות היא אונ' ת"א.

מאיפה הנתונים הללו?

עדיין יש מקומות עבודה(פחות ופחות) שדורשים בוגרי הנדסה אך ורק מהטכניון או את"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...