מפרט ללא OC הכולל מסך ב-5K לשימוש במשחקים בעיקר - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט ללא OC הכולל מסך ב-5K לשימוש במשחקים בעיקר

6th Finger

Recommended Posts

לפני כחודש ביקשתי כאן מפרט, והשבוע אני הולך לקנות את המחשב. הקנייה תיעשה בחנות פנדה, ולכן אם יש שינויים כלשהם, אשמח אם תפנו אותי לרכיבים שיש פנדה ולא בחנויות אחרות.

מעבד:

Intel 2 Duo E8400 3GHz 1333FSB 6MB Box 45nm

מחיר: ¤880.

לוח אם:

Gigabyte GA-EP43-DS3L Intel® P43 Express Chipset LGA 775

מחיר: ¤535.

זיכרון:

G.Skill 4GB Kit PC6400 800MHZ 4-4-4-12 F2-6400CL4D-4GBPI

מחיר: ¤400.

דיסק קשיח:

Seagate Barracuda 500GB 3.5 7200Rpm SATA II 32MB ST3500320AS

מחיר: ¤319.

כרטיס מסך:

Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512Mb GV-R485ZL-512H Zalman Cooling

מחיר: ¤902.

צורב DVD:

LG GSA-H20N Super Multi Rewriter X20 SATA BLACK OEM

מחיר: ¤155.

מארז:

Cooler Master CM 690

מחיר: ¤359.

ספק:

Seasonic M12-500 Active PFC 500W

מחיר: ¤435.

מסך:

Samsung 20" LCD T200

מחיר: ¤1,157.

סה"כ: ¤5,142.

הנושא העיקרי בו אני מתלבט הוא כרטיס המסך. אני מתלבט בין ה-HD4850 לבין ה-9800GTX+, שהם בעצם כמעט באותה רמה. לאחרונה התווספה גרסה זולה של ה-9800GTX+ של Twintech ב-950 ש"ח לפנדה, ואני שוקל לקנות אותה. ההתלבטות בעניין הזה נובעת מנושא השקט. עדיף שאבחר את הכרטיס השקט יותר, כיוון שכמו שאמרתי, ההבדל בביצועיהם די זניח. הסיבה שהחלטתי ללכת על אחד מהכרטיסים הללו ולא על ה-HD4870 היא בגלל שהפרש המחירים גדול מאוד ביחס להבדל בביצועים, ואני מעדיף לקנות כרטיס משתלם יחסית עכשיו ובהמשך להשקיע את ההפרש ביניהם על כרטיס חדש.

בגלל העניין של החלפת הכרטיס בעתיד, לקחתי את ספק ה-500W של Seasonic. אני יודע ש-400W-450W יספיקו למפרט הזה, אבל אני פוחד שזה לא יספיק לכרטיס המסך שארצה לרכוש בעתיד. האם אני צודק במה שאני אומר? או שאני אוכל להסתפק בספק עם הספק נמוך יותר מזה שבחרתי ולחסוך עוד קצת?

וכמו שאמרתי, העדיפות שלי היא שקט. לא שקט חרישי, אבל גם לא רעש של טרקטור. שקט שיספק קצת יותר מאדם ממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מסכים איתך בקשר לספק. לא הפרש נורא ועדיף מלהחליף ספק.

2. תישאר עם הקירור של זלמן אם חשוב לך השקט.

3. כמו כן אם השקט חשוב תשקול להחליף את הקירור של למעבד. (ac freezer ב- 100 ש"ח בערך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתעקש על פנדה אז תשאיר את זה ככה, זה הכי טוב שאפשר להוציא בתקציב.

היתי מציע לך לחשוב בחיוב להוסיף עוד כמה גרושים ולקנות מסך 22" במקום ה-20" - ההבדל בכיס לא כ"כ מורגש, ההבדל בחוויה - הרבה יותר מורגש לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. תישאר עם הקירור של זלמן אם חשוב לך השקט.

דווקא הבנתי מתגובות באינטרנט שהוא די רועש. הבעיה היא שרעש הוא דבר יחסי, ולכן אי-אפשר לדעת אם זה באמת ישפיע עליך.

היתי מציע לך לחשוב בחיוב להוסיף עוד כמה גרושים ולקנות מסך 22" במקום ה-20" - ההבדל בכיס לא כ"כ מורגש, ההבדל בחוויה - הרבה יותר מורגש לדעתי

תגיד את זה לאבא שלי... הוא פשוט ננעל על המסך הזה בטענה ש-22" גדול מדי ובגלל השם Samsung.

ניסיתי לשכנע אותו אחרת, אבל כשהעליתי את הוא טען שהם לא יודעים לייצר מסכים, וכשהעליתי את Chimei הוא ישר סירב.

בסה"כ הוא זה שיוציא את הכסף מכיסו ויגיד את המילה האחרונה, ואני לא ממש יכול להתווכח עם זה...

אשמח לעוד תגובות/חוות דעת/הצעות לשיפור וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אולי לא יכול להתווכח אבל אני כן.

מניין בדיוק אבא שלך לקח את הידע שבעזרתו הוא החליט ש- לא יודעים לייצר מסכים וכנ"ל לגבי CM?

חוץ מזה, בתור אחד עם 22" אני יכול להגיד לך שאביך טועה. הוא יכול טעון עד מחר, אבל 22" מצריך את אותה תקופת התרגלות כמו שמצריך 20" וזו פשוט שטות לקנות היום 20" אלא אם כן אתה באמת מוגבל ע"י גודל הספרייה וכו' וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...