דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 107 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

פתאום, אחרי עשרות פוסטים באורך כמה עמודים כ"א אין לך מה להגיד? נעלבת שחשפנו את הבלוף שלך, שפשוט אין לך מושג מה אתה מכחיש בכזו אדיקות?

מעולם, טוטא, מעולם לא שיקרתי לעצמי. אני טועה פה ושם, כנראה לא פחות ולא יותר מאשר כל אדם אחר - אבל שקרן אני לא. לא לעצמי, לא לך. שקרים הם מפלטו של אדם שמתקשה להסביר את עמדתו ע"י ידע. אצלך אולי יש ידע בתורה, בתלמוד(?) ובמה שמסביב - אבל שם הוא נגמר. אתה מרגיש שאתה יודע את כל מה שאתה צריך לדעת. אשריך. אני רק מקווה שהדור של בניך, או בני בניך, או בניהם, ישכילו סוף כל סוף מספיק כדי להעלים את המושג "דת" מהעולם, במקום להמשיך ולנהל ויכוחים כמו זה.

ואגב, טוטא, טוב לדעת שאתה גם קורא מחשבות. בוודאי שאני רוצה לזיין ולהשתכר כל היום. הרי אני חילוני\אתאיסט. זה מה שמלמדים אתכם, לא? או שזה פשוט אחד מאותם שקרים שאמרת לעצמך מספיק פעמים כדי להאמין בהם? או אולי זה בעצם מה שאתה רוצה בסתר, אבל אלוהים אומר נו-נו-נו ולא מרשה?

אני את הדיון איתך סיימתי, ובאותה נימה גם כנראה שכל דיון בנושא זה עם כל אדם דתי באשר הוא. דע לך דבר אחד: אני יהודי. אני אגן על העם הזה ככל שאדרש, אני אגן על זכותך להתפלל בכתל וללכת לבית הכנסת השכונתי שלך ככל שאדרש. עם זאת, אני ורבים אחרים כמוני לא יסבלו את התערבותכם בחיינו לנצח. לא לעולם חוסן, כמו שאומרים. לא לעולם תשב בציון ממשלה המוכנה לקבל לקרבה מפלגות שדוחות את השיטה הדמוקרטית. לא לעולם עסקים יהיו מוכנים לתת שלמונים לנציגי עדתך בשביל הזכות להתקיים. לא לעולם אזרחים משלמי מיסים ושומרי חוק יסכימו לראות לבושי שחורים החיים על חשבונם ובו בזמן בזים לכל מה שהם מייצגים. לא לעולם יסכים הישראלי הממוצע להיות "סוג ב'" במדינתו שלו. ישנן עוולות רבות בחברה הישראלית, אך מקומה של הדת בה תופש מקום טוב למעלה.

שינוי יבוא גם יבוא. לא בצורת המפלגה ז"ל שנשאה שם זה, אלא בצורת רבבות צעירים כמוני שפשוט נמאס להם, שבהבדל מרבים אחרים שבוחרים בפתרון הקל ומהגרים לחו"ל - מוכנים להאבק למען עתיד עמם ומדינתם. כולי תקווה שמאבק זה יעבור בשלום וללא קורבנות. תהיה בטוח שאני אהיה שם גם אם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המממ, אני לא יודע בדיוק איך הגעת למסקנה האחרונה שלך, רק מכך שהבחור טועה לגבי האבולוציה, יתכן שבמעקי השירשור הזה פספסתי כמה דברים

כך שרק לשם הבהרה, אני מאמין באלוהים ולמרות שאני לא נשחב לדתי אני גם לא חילוני וכן מל מה שאמרתי קודם לגבי התורה זה היה בשביל להמחיש לבחור את המעגליות של הדיון וחוסר ההגיון בטיעונים שלו, (אני רק מקווה שהוא לא לומד כך תורה) אבל זה בהחלט לא משקף את דעתי בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע אי אפשר לפשט רעיון במספר מילים מועט ?

אני עוקב אחרי הפוסט ואני עדיין לא רואה סיכום של דעות המשתתפים ,

אני עד היום לא מבין ויודע מה טוטא טוען .

מישהו יכול לצמצם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זומבי ( המיסיונר המכונה רוני )

אני אקדיש לך שתי שורות מ"לילות משי לבן " אלו שורות שכל הזמן מתנגנות בראשי כאשר אני קורא ו / או שומע דעות של אנשים כמוך .

Some try to tell me, thoughts they cannot defend,

Just what you want to be, you will be in the end.

אתה כל הזמן מסתבך בהסברה והגנה על דעות שאינך יכול להגן עליהם . ( באמת רוני אתה שם לב לזה שאתה לא מביע את דעתך אתה ?! אתה שם לב לזה שאתה בקושי פייון ? - אם אתה צודק הרי אתה לא צדקת ואם אתה טועה , לא הבינו אותך ? - לא נמאס לך להסתתר מאחוריי דעות של אנשים אחרים ? אתה כל כך מפחד מטעות ? למה ? זה עולמו של הקודוש ברוך הוא , אתה יודע "השגחה " - אז למה אתה מפחד ? - קפוץ רוני ! קפוץ! , אני יודע , האמת היא שאנשים כמוך מפחדים שאין באמת אלוהים ושאין באמת השגחה , לכן הם מאמינים במורים רוחניים למיניהם למרות שהם בפנים יודעים שהם עצמם טועים , אתה רוצה להגיד לי ( לדוגמה ) שהרמב"ם אם הוא היה חי היום , הוא לא היה מתיר לבני אדם להדליק אור בשבת , ( סתם דוגמה , כן ? ) ? או למשל עם כל החומריי ניקיון שיש הוא לא היה מתיר להשתמש בכלים לבשר וחלב ? הרי אתם הולכים אחורה כל הזמן , אתם הולכים אחרי הקיצוניים כל הזמן - הם אלו שמטווים לכם את הדרך , לא ההיגיון והפשרה ? אתם לוקחים מכשיר ומקצצים אותו ( כמו בסדום ) אינכם מפעילים את הידע שלכם והיכולת שלכם לשחרר את עצמכם , אתם משתמשים ביכולת שלכם כדי להגביל את עצמכם . אני מסכים לימודיי תורה , אבל אתה לא חושב ש"חירבנתם" את העסק ? זה שמגזר שלם מתענה וסובל , למה ? - אני אגיד לך לפני שתיסתבך עם השטויות שטוחנים לך בראש כדי שלא תוכל לראות את האמת , התשובה היא פשוטה מאוד , - כוח ושליטה . כאשר אתה מגביל את הציבור שלך , יש לך עליהם כוח ואתה שולט עליהם . טוב זהו .

הרי אתה יודע ( לפי כל פוסט שאתה טוען שלא כל החרדים הם פושעים וכו' ) שהשיטה של החרדים איננה טובה יותר מכל שיטה אחרת , ואין ערבון לשום דבר ובאחוזים יש אותו מספר דוסים בכלא כמו נניח בני קיבוצים , כי סתם זה עיניין של השקעה ( והחינוך הדוסי הוא מושקע - אני מודה ) ולא עיניין של שיטה או אמונה , נכון זה כן עיניין של ערכים אבל אין חזקה על סוג הערך בין אם זה חילוני או דתי .

טוב אני אעביר את התגובה לתת האמונה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? [אין לי אוזניה] תתחיל לספר את האמת? :hat:

נבואה חמודה -פרקי דרבי אליעזר ל' :"רבי ישמעאל אומר, חמשה עשר דברים עתידין בני ישמעאל לעשות בארץ באחרית הימים. ואלו הן, ימדדו את הארץ בחבלים :smile1:, ויעשו בית הקברות למרבץ צאן אשפתות, וימדדו בהם ומהם על ראשי ההרים, וירבה השקר, ותגש האמת, וירחק חק מישראל, וירבו עונות בישראל, שני תולעת כצמר, ויקמל הניר והקלמוס, ויפסל סלע מלכות, ויבנו את הערים החרבות, ויפנו הדרכים, ויטעו גנות ופרדסים :yelclap:, ויגדרו פרצות חומות בית המקדש, ויבנו בנין בהיכל.[הר הבית ]"

הכל התקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ויש .

ותגיד לא נימאס לך לחיות את החיים של אנשים שמתו מיזמן ? אתה מסתתר מאחורי הדברים שלהם שאינך יודע בכלל אם הם היו מסכימים לפרושים שלך ואם הם בכלל היו אומרים את מה שהם אמרו אז , היום .

כבר כתוב שצריך ללכת לזקנים שיהיו באותו דור , אתה הולך לזקנים שהיו ליפני אלפיים שנה :screwy:

לי יש איזה זקן גנוב בשכונה , כל פעם שאני רוצה לדעת משהו לעשות אני הולך לשאול אותו - חחח .

טוב מר אוזנורה . "הגיטה נאכט " ותרגיע את הפרנויה - אתה רואה את העכביש הקטן שמה ? חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...