סקר-הטנק המיתקדם והחזק בעולם! - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר-הטנק המיתקדם והחזק בעולם!

HWgeek

מיהו הטנק המיתקדם והחזק בעולם לדעתכם?  

1189 הצבעות

1. 1. מיהו הטנק המיתקדם והחזק בעולם לדעתכם?

Recommended Posts

המרכבה (בגרסה מוקדמת יותר) הביסה את ה-T72 שהוא עוד נחשב לטנק מודרני.

המרכבות אף פעם לא נתקלו בT72.

ובקשר לנושא, לא יודע לגבי שאר הטנקים, אבל אני לא הייתי ממהר להחליף את המרכבה 2 שלי במרכבה 4 חדש ונוצץ... סימן 2 אולי בן שלושים שנה כמעט אבל עדיין עובד כמו גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נראה כאילו שהמהנדסים הושפעו מ STAR WARS

אולי סטאר וורס הושפע מזה דווקא (תראה את הקסדת נאצי של דארט' ווידר למשל), גם יותר הגיוני כרונולוגית ;).

בקשר לטנק הכי טוב? אני חייב ללכת על השרמן, ואני אסביר, לדעתי לטנק טוב צריכים להיות כמה שיקולים, קלות ייצור, מספרים,

יכולת הרתעה ומיגון. את השרמן ייצרו בכמויות ענקיות במפעלי פס ייצור מה שנקרא, אני לא זוכר את המספרים המדויקים אבל המון טנקים נבנו,

קל מאוד להסב את השרמן לתפקידים שונים, הוא טנק מהיר יחסית, השיריון שלו לא היה משהו אפילו לא לתקופה, ויכולת הרתעה אני גם

לא בטוח שהיה לו בפני עצמו (כמו לטייגר או קינג טייגר של אותה תקופה שרק האמריקאים היה נדמה להם שהם רואים טייגר הם נכנסו לפאניקה ובצדק).

הוא גם שרת בארץ תקופה לא קצרה (אומנם שונה קצת, מנוע, תותח וכו') ,הוא הוריד טנקים רוסים (T54 ו55 נדמה לי) מודרנים יותר ממנו.

זה דגם שאני בניתי של השרמן (איזי 8 ) ...http://www.degem.net/viewgal.php?galid=219

הטנק המודרני הכי טוב, זה קשה יותר, כל טנק תוכנן לדברים קצת אחרים, הצ'אלנג'ר 2 למשל

עם כל הייתרונות מיגון ותותח שלו,הוא מאוד איטי יחסית, האברמס יקר מאוד לתיחזוק (יש לו מנוע מיוחד שצורך דלק מיוחד ויקר)

אבל יש לו תותח ומערכת כיוון משוכללות מאוד, לכן פה אני חייב ללכת על גאוות יחדה ולומר שהמרכבה סימן 4 היא לדעתי הכי טובה

לצרכים שתוכננה עבורם (היא גם עברה הכי הרבה "אבולוציות") ויש לה תיכנון טוב ששם דגש על הגנת הצוות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודות שהצ'לנג'ר והלקלייר הפתיעו אותי לטובה. אני לא יכול לשפוט בלי לראות את הטנק בפעולה, אבל במטווח תותחים בצרפת ראיתי לקלייר מוריד 4 מטרות מ3 ק"מ ב27 שניות... מצד שני זו היתה הצגת תכלית ולא תרגיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרכבות אף פעם לא נתקלו בT72.

ובקשר לנושא, לא יודע לגבי שאר הטנקים, אבל אני לא הייתי ממהר להחליף את המרכבה 2 שלי במרכבה 4 חדש ונוצץ... סימן 2 אולי בן שלושים שנה כמעט אבל עדיין עובד כמו גדול

אתה שריונר ולא מכיר את המור"ק של החיל שלך? תברר על הקרבות מול השריון הסורי במלחמת של"ג. לפי מספר מקורות פומביים הושמדו בין 9 ל-11 טנקים מסוג ‎‎T72 ועוד רבים מסוגים מוקדמים יותר. בהתקלויות במלחמות אחרות ה-T72 הוכנע בקלות על ידי מערבי המקביל לזה שיש לצה"ל (תותחי 105 ו-120 של נאט"ו עם פגזים מסוגים שונים, טילי טאו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בשטח הלחימה.

לאברהמס יש עליונות על כל הטנקים מבחינת מהירות ודיוק בנסיעה במהירות גבוהה אבל צריך לנהוג על כביש או חול בשביל זה.

ל-T90 יש עליונות בבוץ וב"שטח".

ל-מרכבה יש עליונות בשטח הררי ובשטח סלעי. וכמובן מערכות כוונות אלקרוניות.

בקשר לכוח אש של ה- T90 המיוחד בו זה לא הקליבר הגדול יותר אלה הקנה החלק מה שמאפשר לו לירות טילים.

איכות טנק לא נקבעת לפי כח אש אלה לפי תנאי שטח, זמני תגובה, שריון, ועוד... כל טנק בשטח לא מיועד לו יפרוס זחל, יתקע ויהפוך למטרה סטטית.

ולכן אין הטנק הכי טוב אלה הטנק האופטימלי לתנאים מסויימים.

מבחני ביצועים נערכו בארץ בין אברהמס לבין מרכבה ואין תוצאה חד משמעית

בדיוק, מה טוב T90 המהיר עם השיריון הדק בשטח בנוי ?

או מה טובה המרקבה בשטחים הרוסים ?

כך שלדעתי בארץ רק ABRAMS ו MERKAVA רלונטים ובינהם אני בוחר MERKAVA.[br]פורסם בתאריך: 9.11.2008 בשעה 16:28:06

אולי סטאר וורס הושפע מזה דווקא (תראה את הקסדת נאצי של דארט' ווידר למשל), גם יותר הגיוני כרונולוגית ;).

בקשר לטנק הכי טוב? אני חייב ללכת על השרמן, ואני אסביר, לדעתי לטנק טוב צריכים להיות כמה שיקולים, קלות ייצור, מספרים,

יכולת הרתעה ומיגון. את השרמן ייצרו בכמויות ענקיות במפעלי פס ייצור מה שנקרא, אני לא זוכר את המספרים המדויקים אבל המון טנקים נבנו,

קל מאוד להסב את השרמן לתפקידים שונים, הוא טנק מהיר יחסית, השיריון שלו לא היה משהו אפילו לא לתקופה, ויכולת הרתעה אני גם

לא בטוח שהיה לו בפני עצמו (כמו לטייגר או קינג טייגר של אותה תקופה שרק האמריקאים היה נדמה להם שהם רואים טייגר הם נכנסו לפאניקה ובצדק).

הוא גם שרת בארץ תקופה לא קצרה (אומנם שונה קצת, מנוע, תותח וכו') ,הוא הוריד טנקים רוסים (T54 ו55 נדמה לי) מודרנים יותר ממנו.

זה דגם שאני בניתי של השרמן (איזי 8 ) ...http://www.degem.net/viewgal.php?galid=219

הטנק המודרני הכי טוב, זה קשה יותר, כל טנק תוכנן לדברים קצת אחרים, הצ'אלנג'ר 2 למשל

עם כל הייתרונות מיגון ותותח שלו,הוא מאוד איטי יחסית, האברמס יקר מאוד לתיחזוק (יש לו מנוע מיוחד שצורך דלק מיוחד ויקר)

אבל יש לו תותח ומערכת כיוון משוכללות מאוד, לכן פה אני חייב ללכת על גאוות יחדה ולומר שהמרכבה סימן 4 היא לדעתי הכי טובה

לצרכים שתוכננה עבורם (היא גם עברה הכי הרבה "אבולוציות") ויש לה תיכנון טוב ששם דגש על הגנת הצוות...

שרמן, אתה רציני? זה לא אחד הטנקים השנואים שהיו להם?

כל פגיע הוא היה עולה באש ולהמלט מימנו לא היה כל כך קל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, מה טוב T90 המהיר עם השיריון הדק בשטח בנוי ?

או מה טובה המרקבה בשטחים הרוסים ?

כך שלדעתי בארץ רק ABRAMS ו MERKAVA רלונטים ובינהם אני בוחר MERKAVA.

טנקים לא נועדו ללחימה בשטח בנוי. מול יריב ראוי הם לא ישרדו יותר מידי זמן. אנחנו ברי מזל שיש לנו את האפשרות להפעיל טנקים בתוך ערים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שלא, תראה למשל את הרוסים והבושות שעשו להם במלחמת צצניה הראשונה.

חוץ מזה זה מובן שאתה לא מכניס טנקים ככוח חלוץ (אלא אם אתה זקוק נואשות לפרוץ דרך החוצה) אלא כגיבוי אלטילרי.

חוץ מזה טנק זה לא רק זחל ותותח, יש גם סוגי חימוש שונים ומערכות אלקטרוניות רבות שצריך להתחשב בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה שמעניינת אותי

זה נכון שטילי נ"ט עוברים כמעט בכל שריון מתכת ביגלל סילון המתכת הנוזלית בטמפ' שכל פלדה נמסה (או סוגי הסגסוגת)

רציתי לדעת מה טמפ' ההתכה של קרבון? ראיתי איפה שהוא שזה בסביבות ה3K ומעלה

האם שימוש בלוחות קרבון מאחורי השיריון הרגיל לא יעזרו במיגון?

כי ראיתי שיפן הולכת להוציא טנק שבו כבר מישתמשים בקרבון עם לוחות קרמיים.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי טנקים אלו לא הושמדו ע"י המרכבות שלנו.

ממה שמצאתי במקורות פומביים, מרבית הטנקים הושמדו על ידי טילי טאו, אולם היו גם שהושמדו על ידי טנקי מרכבה. אתה מוזמן לעשות חיפוש משל עצמך ולפרסם את התוצאות כאן (בתנאי שהמקורות גלויים כמובן).

טנקים לא נועדו ללחימה בשטח בנוי. מול יריב ראוי הם לא ישרדו יותר מידי זמן. אנחנו ברי מזל שיש לנו את האפשרות להפעיל טנקים בתוך ערים.

למרבה הצער, החיזבאללה ולאחרונה גם החמאס הם בהחלט יריבים ראויים. לחיזבאללה לפחות יש את מיטב הנ"ט הקיים בעולם. למרכבות, עם השריון הכבד שלהן והעמידות הגבוהה יותר נגד דליקות, יש יותר סיכוי לשרוד בסביבה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה שמעניינת אותי

זה נכון שטילי נ"ט עוברים כמעט בכל שריון מתכת ביגלל סילון המתכת הנוזלית בטמפ' שכל פלדה נמסה (או סוגי הסגסוגת)

רציתי לדעת מה טמפ' ההתכה של קרבון? ראיתי איפה שהוא שזה בסביבות ה3K ומעלה

האם שימוש בלוחות קרבון מאחורי השיריון הרגיל לא יעזרו במיגון?

כי ראיתי שיפן הולכת להוציא טנק שבו כבר מישתמשים בקרבון עם לוחות קרמיים.

מה אתם אומרים?

יש למישהו תשובה לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...