איך להיזהר מטכנאי מחשב חאפרים - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להיזהר מטכנאי מחשב חאפרים

alex.turovsky

Recommended Posts

כן כןןןןןן

זה באמת מה שאבא של חברה שלי אמר לי(מהנדס מחשבים)

אל תפרמט למה לפרמט

תפתור את הבעיה ..

יותר טוב....

זנה באמת יותר טוב

אבל אני מעדיף להשקיעה את הזמן בלחכות לוינדוס שיסיים את התתקנה ולחפש באינטרנט

כמה תוכנות והנה מחשב חדש....

כי אחרי הכול

גם פה וגם פה נפםתרת הבעיה ..

חוץ מזה......

תמיד אפשר לקחת את המחשב לבית ......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אתה שוכח שלעסק יש הרבה הוצאות

מס\רכב\וכו והכל מגולם במחיר ללקוח

אם כן יש להגדיר שעת עבודה ולא לפי סוג העבודה.

בין ששעת העבודה תהיה 30 ש"ח ובין ששעת העבודה תהיה 100 ש"ח.

איזה יופי נהייה פה כמו נהגי המוניות. יש תעריף משרד התחבורה ויש את המחירון של נהגי המוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שלעסק יש הרבה הוצאות

מס\רכב\וכו והכל מגולם במחיר ללקוח

אתה משלם מס בהתאם לכמה שאתה גובה, לא בהתאם למה המקצוע שלך.

חוץ מזה כמה מה"טכנאים" שם בחוץ נותנים קבלה בכלל?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה יש לך את התפיסה הזו אבל אתה בהחלט "חפר" - תדדדדע הי חברים עלינו על "חפר" :jump: :jump: :jump: :jump:

אל תעלב - אבל אם אותה לקוחה אקראית חזרה מח"ול עם 200 יקרות ערך ואתה ברוב (סליחה ברשותך) בורותך פירמטת את המחשב ומחקת

את התמונות ואת התיעוד ואת התיכנון עזוב את המחשב עזוב את המערכת הפעלה לחומר יש ערך רגשי !!!!!!!!!!!!! ולא רק שהיא לא תשלם לך סביר להניח

ויש כאלה שגם יחכו לך ויתנו לך מכות (סיפורים מהקולגה שלי...) חבר של חבר שלי מחק 20 גיגה של תעוד משפחתי של ילדה מאז שגדלה

סבתא סבא ואם החבר שלי לא היה אומר מילה לעזור לו (לעצור את הזעם ואת הכעס על הזילזול שאתה כביכול מציג פה) אז היו פשוט מחטיפים לו מכות רצח.

אתה כניראה בתחילת דרכך אולי....ואם לא הפנמת את זה בתקלות אפשר לתקן לא רק בפירמוט אז אתה צר לי לומר לך אתה ח א פ ר !!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לתקן תקלות בלי פירמוט, רק שזה יותר ארוך וקשה, ומה מקבלים אח"כ? מערכת הפעלה פגומה עם שאריות של , רוגלות ורגיסטרי מזוהם. ושלא יגידו לי עכשיו שטכנאי טוב יודע לתקן הכל בלי להשאיר עקבות, כי תמיד יהיה איזה פגם שיכול לעשות בעיות אח"כ. איך מגבים את כל המידע? מסתובבים עם HD , שעליו מעתיקים את כל המידע שהלקוח רוצה לשמור, ואחרי הפירמוט מ. אם הוא שכח משהו - בעיה שלו, למרות שגם את זה טכנאי טוב יוכל לשחזר לפעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שעברתי מספיק לקוחות קשים וקלים וידוע לי כל הסרטים האלה.

ואני בא גם עם דיסק קשיח חיצוני עם תוכנות ניקוי מותקנות לכל למיקרה.אבל לפרמט במקום להתמודד עם תקלות זה לא מראה על מקצועיות בעיני.

וזה כל נושא התרד הזה הלא כן???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא פרסמתי את עצמי בשום מקום

אנשים מכירים אותי מפה לאוזן וכן אני עובד מחירי זנות - או שהם פשוט מאוד יקרים.

לא למדתי שום דבר ואני לא מתבייש גם להגיד את זה אם שאולים.. המוניטין שלי בנוי על לקוחות מרוצים.

ברגע שהם רואים שאני מספיק מקצועי, גם באיתור תקלות ובכל מה שקשור לתוכנה וחומרה..זה מספיק בשבילם.

לגבי איבוד מידע אפשר לשחזר היום עם תוכנות ... כל מה שצריך זה סבלנות.

וכן טכנאי טוב זה טכנאי עם HD חיצוני.

ואפשר להחיות .. אני לא חושב שהלקוח יאהב את הרעיון שצריך להתקין את הכל מחדש כולל ותוכנות ומשחקים .. שמירות של משחקים זה גם חשוב לאנשים..

לפרמט ולהתקין הכל מחדש ולשחזר למצב שהיה לוקח הרבה יותר זמן מלהציל XP!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתם מפספסים קצת את הנקודה.

זה שהוא נותן מחירים נמוכים (ואני לא יודע כמה הם נמוכים, אין לי מושג מה הולך בשוק הזה כי אני לא חלק ממנו) לא אומר עליו שהוא חאפר.

אבל זה שכששאלו אותו אם הוא מוסמך, הוא אמר שכן ושהוא עשה קורסים, ולאחר מכן ניתק ולא ענה לטלפון כשניסו לברר איתו איזה קורסים - זה רבותיי מדליק נורת אזהרה אדומה מאוד, הבחור משקר ללקוח. ועל כן הייתי נזהר ממנו ואף מזהיר אחרים בדיוק כמו שפותח הת'רד עשה.

"איך להזהר מטכנאי מחשבים חאפרים" - סביר להניח שהמשתמש הממוצע לא יידע איך להזהר, לכן עליו לבקש לראות תעודות. או שיקבל המלצות מלקוחות מרוצים.

משתמש מתקדם כנראה בכל מקרה לא יצטרך טכנאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת???????

ואם ללקוח יש תמונות מידע ויש לו רק מחיצה אחת ואין לך פרטישין מג'יק זמין ואין לו צורב ואין לך כל דרך לגבות את המידע שלו.בקיצור אתה חייב להתמודד עם התקלות מה תעשה??

תראה לו כמה שאתה לא מיקצועי ??

שאתה מחפש פתרונות קלים.טכנאי טוב פותר בעיות לא מפרמט.פירמוט הכי קל.כל ילד זב חוטם יעשה את זה.בעל מיקצוע יתמודד עם התקלות

ויפתור אותם ועל ידי כך יזכה באמון ואהדת הלקוח.

כמה אם ואם ואם ואם ?

ואם מטרואיד נופל לו על המחשב ?

אם אני הייתי עובד בתור טכנאי הייתי לוקח איתי ארד דיסק חיצוני גדול

עושה גיבוי פרמוט והתקנה

לתקן יכול לקחת כמה דקות אבל גם כמה שעות

ובגלל זה יש את החברה הזאת שמפתחת דיסק לתיקון מערכת ההפעלה במהירות יחסית ובלי צורך בפירמוט

אבל זה רק בשלבי ניסוי ולא תומך בכל דבר ודבר

בפועל תנסה למכור ללקוחות שלך היום מחיר לפי שעה וניראה מה יקרה אם תיקון ייקח כמה שעות בבית של איזה ערס עצבני

אתה משלם מס בהתאם לכמה שאתה גובה, לא בהתאם למה המקצוע שלך.

חוץ מזה כמה מה"טכנאים" שם בחוץ נותנים קבלה בכלל?...

מי שלא נותן קבלות או מתקין תוכנות פרוצות עובר על החוק וזה עניין שלו

אם בן אדם כזה מתמכר גם בזול זה ההחלטות שלו

אבל זה לא אומר שבגלל שיש כאלו טכנאים כולם צריכים לא להוציא קבלות למכור פרוצים ולתמחר נמוך

אני לא יודע מאיפה יש לך את התפיסה הזו אבל אתה בהחלט "חפר" - תדדדדע הי חברים עלינו על "חפר"

אתה תמים מאוד שמדובר בעולם האמיתי

העולם לא מישר קוו לפי הערכים ושיטות העבודה שלך

יש לקוחות מגוונים ובעל עסק רציני צריך להסתגל לתנאי השוק אחרת העסק נופל

לי אישית יש ערכים ופחד מלהיכנס לתחום הזה

כי אני לא רוצה להתחיל להתקין תוכנות קנייניות בחינם חוץ מתשלום על העבודה ואני יודע טוב מאוד

מה הרבה לקוחות רוצים

אבל יש מספיק אנשים שמוכנים לזה ויש להם מספיק לקוחות

אתה מצליח למרות אותם אנשים סבבה

אבל לא בהכרח אתה עדיף להרבה לקוחות שרוצים זול ומהר ואין מה לעשות

יש אנשים שאוכלים גורמה ומשלמים בהתאם ויש אנשים שאוכלים גאנק ומשלמים הרבה פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף מגיב רציני (נו טוב קרירין :yelclap:)

לידעתך יש היום עולם שלם של תוכנות חינם.מאנטי וירוס ועד נגנים.

פיירפוקס - מעולה

אנטי וירוס AVG

VLC תחליף למדיה פלייר המזעזע

ווינאמפ לMP3

מיידה פלייר מובנה -"חינם"

חבילת קודקים אייס מגה פאק

תאמין לי שכל איש מחשבים ממוצע מכיר את עולם החינם ויודע להפוך אותו לכלי כסף טוב.אופיס או OPEN יש לכל טכנאי

וMS לא תחפש בבית למי יש רישיון ולמי אין.

אלה תוכנות הבסיס.אני בתור טכנאי לא חייב להתקין את כל המשחקים של הילדים אני צריך להחזיר את המחשב למצב עבודה (אינטרנט עבודות בוורד

וצפיה בסרטים ואם צריך השמעה של מוזיקה) מעבר לזה זה כבר עניין של הלקוח.

ואם רוצים תוכנות קנייניות אז כן מה לעשות גם את זה אפשר לסדר

בהתקנת תוכנות משנה...

אני מעודד מעבר לקוד פתוח שככה זה גם חוקי וגם לא פג אחרי כמה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה אנשים שלא נוח להם עם המושג חאפשר כי אולי הם עצמם כאלה וזורקים על החוק, מתקינים הכל לכולם עד שייתפסו ע"י מס הכנסה.

אני לא מפרסם עצמי בציבור הרחב ולא שום עוסק בטכנאות כמקצוע בציבור הפרטי. אני עוזר לחברים עם הידע שלי ואני בעצמי עובד בהיי-טק בלבד באותו תחום.

מי שרוצה לעבוד בתחום באופן מקצועי שיוציא תעודת עוסק פטור ממס הכנסה או עוסק מורשה לקבל זיכויים במע"מ ואז יתחיל לעבוד כעצמאי. מי שעובד רציני בתחום ויש לו חוג לקוחות גדול (ולא משנה אם זה מפרסום או מפה לאוזן) יודע לא להתעסק בדברים לא חוקיים, מסתובב לכל בית עם תיק מלא ציוד ולא לוקח מחשבים הבייתה (מה זה היה בכלל חח, זה כמו שבתוכנית"יצאת צדיק" הראו איזה חאפר שלוקח דוד שמש הבייתה לתיקון :lol:) ומתקן את הכל על המקום עם חלפים ויש לו את כל הציוד והסודות (ואל תשאלו, יש דברים ששומרים לעצמכם) שצריך בשביל לתחזק מערכות במקום. אם זה מושבת אז זה מושבת, אין מה לעשות אבל להגיד שחבר אחד או שני פה עובד לא נכון ו "מתאים עצמו לתנאי שוק" כי מתקין תוכנות , לא מוציא חשבוניות,מסתובב עם ידע של פיסטוק ולוקח כסף זה חאפר בהגדרה שבסוף יימצא עצמו בצרות או שלא יתפס לעולם. אשרי המאמין.

נראה לי שאתם מפספסים קצת את הנקודה.

זה שהוא נותן מחירים נמוכים לא אומר עליו שהוא חאפר.

אבל זה שכששאלו אותו אם הוא מוסמך, הוא אמר שכן ושהוא עשה קורסים, ולאחר מכן ניתק ולא ענה לטלפון כשניסו לברר איתו איזה קורסים - זה רבותיי מדליק נורת אזהרה אדומה מאוד, הבחור משקר ללקוח. ועל כן הייתי נזהר ממנו ואף מזהיר אחרים בדיוק כמו שפותח הת'רד עשה.

תודה.

לפחות מישהו הבין את הנקודה בגינה נפתח הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרתם לי מקרה, לפני חצי שנה חבר שלי שאל אותי למה המחשב שלו עושה רעש של מטוס, כמובן שחשבתי לעצמי- סטוק שלא נוקה פעם אחת והמחשב כבר בשימוש 5 שנים.

בכ"מ, הסברתי לי מה זה גוף והמאמץ של המאוורר לקרר, אז הוא ניסה לנקות לבד, אחרי זה הוא ראה את הP4 המעפן שלו התלהב, הוציא אותו ולא הבנתי ממנו איך הוא הרס אותו.

הוא לקח אותו לקרוב של שכנה שלו, החליפו לו לוח, מעבד וכרטיס מסך, לפחות טובים, ורצו 700 שקל, ועוד כשרק המעבד היה תקול! אני ראיתי את זה והיה לו סיפור לא קטן עם הטכנאי, בסופו של דבר הוא קיבל פיצוי כספי מלא, את הלוח והכרטיס מסך בחזרה ומעבד זהה לזה שהיה לו, מאז הטכנאי הזה לא עובד באיזור שלנו, כולם יודעים שהוא חאפר.

בקיצור, אם מישהו מחפש טכנאי ואתם לא רוצים לתקן לו, שלחו אותו לחנות מוכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שווה בשום פנים להיות טכנאי במיוחד אחד שעושה ביקורי בית.

הלקוח הישראלי הוא הלקוח מהסוג הגרוע ביותר.

מנסיון עוד לפני שהתחלתי לעבוד כמו בנאדם, הייתי מתקן מחשבים, אפילו לכמה משרדים גדולים בבורסה ליהלומים (הרבה הרבה כסף).

לא שווה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...