מסך רחב 19"-22" בתקציב של עד 1,300 ש"ח - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך רחב 19"-22" בתקציב של עד 1,300 ש"ח

6th Finger

Recommended Posts

בזמן הקרוב אני מתכנן קנייה של מחשב חדש שיכלול גם מסך. תקציב המסך, כמו שרשום בכותרת, הוא עד 1,300 ש"ח. המחשב יהיה מיועד בעיקר למשחקים, אך גם חשוב מאוד שאיכות הצפייה במסך לצרכים אחרים [כמו צפייה בסרטים וגלישה באינטרנט] תהיה טובה. כרטיס המסך יהיה HD4850 או HD4870 [לאחר שאבחר מסך, אבחר את כרטיס המסך]. המסך צריך להיות יציב, שיהיה בעל הכי פחות בעיות [כמו זליגות אור, מריחות וכו'], שיגיע מכויל [או שלפחות ניתן יהיה לכייל אותו באופן לא מסובך מדי], והארגונומיה שלו לא כ"כ חשובה שלי [אם כבר ארגונומיה, אז כיוון גובה מספיק].

בימים האחרונים הסתובבתי כאן ובאתרים נוספים אחרים המציגים מידע על מסכים, אך לא הצלחתי להגיע להחלטה. דבר אחד שקלטתי מהשוטטות הזו הוא שהרזולוציה המקסימלית של רוב מסכי ה-22" זהה לזו של מסכי ה-20" [1680x1050]. האם זה אומר שאיכות הצפייה במסכי ה-22" נחותה מזו של מסכי ה-20"? או שיש לזה הסבר אחר?

בנוסף, האם בשביל משחקים לא כדאי שאקח מסך קטן [19"] שבו אוכל לשחק על הרזולוציה הטבעית של המסך במשך פרק זמן ארוך יותר?

אשמח מאוד אם תצליחו לגרום לי להגיע להחלטה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן הקרוב אני מתכנן קנייה של מחשב חדש שיכלול גם מסך. תקציב המסך, כמו שרשום בכותרת, הוא עד 1,300 ש"ח. המחשב יהיה מיועד בעיקר למשחקים, אך גם חשוב מאוד שאיכות הצפייה במסך לצרכים אחרים [כמו צפייה בסרטים וגלישה באינטרנט] תהיה טובה. כרטיס המסך יהיה HD4850 או HD4870 [לאחר שאבחר מסך, אבחר את כרטיס המסך]. המסך צריך להיות יציב, שיהיה בעל הכי פחות בעיות [כמו זליגות אור, מריחות וכו'], שיגיע מכויל [או שלפחות ניתן יהיה לכייל אותו באופן לא מסובך מדי], והארגונומיה שלו לא כ"כ חשובה שלי [אם כבר ארגונומיה, אז כיוון גובה מספיק].

הדרישות שלך למסך מכוייל בצבעים ובעל איכות צפייה טובה מאוד לא עולות בקנה אחד עם התקציב. מסכים רחבים בעלי צבעים טבעיים ללא צורך בכיול או "שבירת ראש בקיר" עולים היום בסביבות ה-4500 ש"ח (24"). אתה יכול להשיג כיול צבעים באותה רמה עם מסך 20" לא רחב אחד: LP2065 שעולה 2000 ש"ח. אולי ה-LG L2000CP בכ-1700 לא ייתן כיול זהה כמו ב-, אבל הצבעים שלו עדיין ברמה טובה משמעותית ממסכים שעולים עד 1300. אם אתה לא יכול להרשות לעצמך הקפצת תקציב, אז בחר דגם מתאים לטעמך בנעוץ של 22" מומלצים בראש הפורום.

בימים האחרונים הסתובבתי כאן ובאתרים נוספים אחרים המציגים מידע על מסכים, אך לא הצלחתי להגיע להחלטה. דבר אחד שקלטתי מהשוטטות הזו הוא שהרזולוציה המקסימלית של רוב מסכי ה-22" זהה לזו של מסכי ה-20" [1680x1050]. האם זה אומר שאיכות הצפייה במסכי ה-22" נחותה מזו של מסכי ה-20"? או שיש לזה הסבר אחר?

גודל נקודה גדול יותר ב-22" מפקסל יותר את הטקסט לעומת 20", אבל מצד שני אתה מרוויח גודל עדיף למשחקים.

בנוסף, האם בשביל משחקים לא כדאי שאקח מסך קטן [19"] שבו אוכל לשחק על הרזולוציה הטבעית של המסך במשך פרק זמן ארוך יותר?

לא כדאי 19". מסכי 22" זולים מאוד היום ויותר משתלמים למשחקים מאשר 19" (רחב או לא-רחב לא משנה). האספקט הרחב ב-22" נותן מימד שונה של חוויה לגיימר. אם כרטיס מסך לא מריץ טוב את המשחק, מבטלים AA ואפקטים לפני ירידה לרזולוציה רחבה נמוכה יותר. אם מכוונים לרזולוציה נמוכה למעבד שמבצע אינטרפולציה יש הצלחה בשיפור איכות התמונה. הוא לא נועד לשיפור חדות הטקסט. כרטיסי המסך HD4850 או HD4870 מתמודדים טוב אפילו עם רזולוציה טבעית של 24". לא צריך להיות מודאג. לדעתי הנושא של המירוץ אחרי FPS קצת מוגזם. אני משחק משחקים קצת ישנים עם ה-HD2400 Pro גם ברזולוציה הטבעית עם פילטרים (למשל Half Life 2) ברמה חלקה ב-1920X1200. לפעמים נהנה גם מ-Oblivion בלי פילטרים והמשחק שחיק בצורה סבירה.

אשמח מאוד אם תצליחו לגרום לי להגיע להחלטה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המקיפות. החלטתי בסופו של דבר ללכת על מסך 20" רחב, מהסיבה הפשוטה שההיגיון אומר לי שבאותה רזולוציה אך במסך טיפה קטן יותר, אני אקבל תמונה חדה יותר. בנוסף, אני כרגע עובד עם מסך CRT בגודל 17", כך ש-20" זה די והותר בשבילי. תוכלו להמליץ לי על מסכי 22" במחיר של עד 1,300 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה ה-22" המומלצים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=358671.0

לרוב לא ממליצים פה על 20" TN רחבים, מכיוון שלשימושי טקסט ממושכים עדיף לקחת 20" לא-רחבים, כמו ה-HP וה-LG שהמלצתי לך עליהם המבוססים על פאנלים איכותיים. 22" מומלצים עבור משחקים בהיקף שימוש של 80-90% מחיי המחשב. אם אתה בוחר בכל זאת ללכת על 20" רחב מבוסס TN, ה- 2043BW ייתן לך אותו יתרון של כיוון גובה כמו ב-2243BW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...