רכישת מסך להורים, תקציב 1-2K, רצוי כמה שיותר גדול... - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מסך להורים, תקציב 1-2K, רצוי כמה שיותר גדול...

R_G

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני יודע שהכותרת מעט סתומה ("רצוי כמה שיותר גדול") אבל יש סיבה..

ככה - לאבי יש יום הולדת והחלטנו לקנות לו מסך למחשב..

אנחנו שני אחים וחשבנו כל אחד לשים עד 1K..

מדובר על מסך שישמש בעיקר למשחקי קלפים, משחקי קטנים אבל מהירים וגלישה באינטרנט.

לגבי עניין הגודל - סביר להניח שגם אמא שלי תנצל את המסך, אבל היא לקוית ראיה.. ולכן בשבילה עדיף כמה שיותר גדול (אם היה לי כסף האופטימלי היה מסך של 30 ומשהו אינצ'.. אבל יש גבול לכמה כסף יש לחייל ותלמיד תיכון).

אז אם לסכם..

תקציב - 1-2K, לא חייבים להשתמש בכל התקציב אם אין צורך

מדובר על מחשב לא לעיצוב או למשחקים כבדים וכו' ולכן אני לא רואה צורך בפאנל איכותי

צריך שיהיה כמה שיותר גדול בהתאם לתקציב ( לפי דעתי עדיף 22 עם פאנל TN מאשר 19 עם פאנל איכותי יותר במקרה זה, לא?)

בנוסף אני אשמח גם לחנות מומלצת לקנות בה את המסך.. (איזור המרכז)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה גודל הנקודה של מסך "22 הוא לא גדול יותר מזה של מסך "19, ולכן לדעתי אין לו יתרון של ממש במקרה הזה. אפשר ללכת על ה-943BM של שיש לו מובנים וארגונומיה משוכללת, או על ה-971P שיש לו פאנל איכותי אבל הוא יקר יותר (וניתן לקרוא עליו ביקורת באתר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגודל הפונטים/איקונים אפשר לשלוט בקלות דרך מערכת ההפעלה בלי כל קשר לרזולוציה של המסך או לגודלו הפיזי.

דווקא ככל שתיקח מסך גדול יותר פיזית ועם רזולוציה גבוהה יותר, תוכל להגדיל את הפונטים/איקונים ועדיין לקבל שטח עבודה מכובד.

הבעיה שכל המסכים הגדולים מגיעים בפורמט רחב שלא ממש שימושי במקרה שלכם ולכן קצת חבל על הכסף כי רק 24' ומעלה כדאי אם לא 19' בשל הרזולוציה/גודל האנכי.

לסיכום:

* אם אתם רוצים לחסוך - קחו מסך 19' רגיל מבוסס TN בסביבות 1000 ש"ח (או 22' רחב כי הפרש המחירים קטן והגודל האנכי דומה).

* אם אתם רוצים את המקסימום בתקציב קחו T240 או T260 של למשל (האחרון הוא 26' עם גודל נקודה גדול ורזולוציית FULL HD אך בחריגה קלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תודה על התשובות..!

אחרי מחשבה נוספת אני חושב שבאמת נסתפק ב-22 רחב

(אני מכיר את אבא שלי והוא יתלהב יותר מ-22 רחב מאשר 19 רגיל...את שאר התקציב ננצל לטובת נתב/כרטיס רשת וכו')

המלצות..?

חנויות מומלצות..?

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת..

עכשיו נזכרתי שהמחשב שאליו אנחנו הולכים לחבר את המסך הוא די ישן,

ובין השאר יש לו כ. מסך 4 420 MX... מאוד ישן..

זה יכול להוות איזושהי בעיה?

(אני אישית עדיין עם מסך מאג CRT מאוד מאוד ישן, ככה שאני לא הכי מבין בזה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה היא שאין לך יציאה דיגיטלית (DVI) ולכן תקבל איכות תמונה פחות טובה במעט - הבעיה שאין כרטיסי AGP זולים עם DVI בזמינות נרחבת כדי להחליף את הכרטיס המזדקן...

יש HD2400 בממשק AGP בסביבות 300 ש"ח (שעולה ~170 ש"ח ב-PCIE לשם השוואה) : http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=3818

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות תמונה פחות טובה במעט - לא נורא.. נחיה עם זה

פיזית - זה יתחבר ויראו תמונה?

(בכל זאת מדובר על ההורים שלי שישחקו משחקי קלפים ויגלשו קצת באינטרנט, לא מעבר... איכות התמונה לא כזאת משנה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום!

אז ככה..

רכשתי את המסך שהמלצתם - 2243BW .

בנתיים עושה רושם ראשוני די חיובי - תודה רבה לכולם! עזרתם מאוד!

אבל.. כמובן שתהיה איזושהי בעיה...

קצת קשה לי להסביר אותה, אז אני אשתדל לעשות את המקסימום..

יש את הכבל שמחבר בין המסך למחשב.

בסוף הכבל יש 2 ברגים (לחזק את הכבל למחשב).

הבעיה שהברגים לא נכנסים למחשב/כ. מסך.. הם לא מגיעים!

נוצר מצב שהכבל פשוט "מונח" במקומו במקום להיות מחוזק שם, וכל תנועה הכי קטנה גורמת למסך להפסיק להציג תמונה/להיות ורוד/להיות כחול..

בדקתי והכבל זהה לכבל של מסך מאג שיש לי.. מכאן שהבעיה לא בכבל, אלא במחשב/כ. מסך..

אבל במה יכולה להיות הבעיה? איך פתאום נוצר מצב שהברגים לא מגיעים??

מעבר לזה - האם יש לכם, חובבי המסכים, פתרון יצירתי לבעיה זאת?

הפיתרון היחיד שעולה לי כרגע זה להחליף כ. מסך, וקצת כבדה לי הוצאה נוספת של 300 ש"ח..

(במצב הנוכחי אי אפשר להמשיך.. כל תזוזה קטנה המסך לא מחובר, זה לא ריאלי..)

שוב תודה..![br]פורסם בתאריך: 17.10.2008 בשעה 18:34:46

טוב, הצלחתי לסדר את הבעיה האינפנטילית שהייתה לי...

אל תקשיבו לאנשים שאומרים לכם לא להשתמש בכוח.. לפעמים זה הפיתרון הכי טוב..

עכשיו זה מחובר חזק (:

והערה אחרונה לסיום -

רכשתי את המסך בבאג - ורציתי להמליץ בחום.

כזה שירות מעולה!

התקשרתי אליהם ביום חמישי, שלשום.. לא היה את המסך בסניף שרציתי (חולון).. אמרו תגיע, נזמין לך, 4-5 ימי עבודה..

הגעתי.. התקשרו לסניף ברחובות (היה רשום במחשבים שיש שם את המסך).. אהם קבעו שאחד העובדים מרחובות, שגר בראשל"צ, יקח את המסך איתו הביתה בערב..

המנהל של סניף חולון נסע בערב אחרי העבודה על חשבון הזמן הפרטי שלו לבית של העובד מרחובות (הם גרים קרוב יחסית)

וכבר היום בבוקר, אחרי אפילו לא 24 שעות, קיבלתי טלפון שהמסך מחכה לי בסניף ושאני אבוא לקחת.

מעבר לזה - הם גם היו מאוד אדיבים ונחמדים..!

זהו

אז שוב תודה לכולם על העזרה..!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...