רשת שלמה עם מודם אלקטל וHub/Switch - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת שלמה עם מודם אלקטל וHub/Switch

MotoCross

Recommended Posts

אני יודע שהנושא הוזכר כבר כמה פעמים כאן אבל אני לא ממש הצלחתי להבין בשלמות את העניין.

תקנו אותי אם אני טועה, האם כך צריכה להראות רשת שתפעל כמו שצריך עם חיבור ושיתוף קבצים:

ברשותי 2 מחשבים (בשתי קומות שונות), מודם אלקטל משודרג (פרו), כבל מוצלב שעובר דרך קיר ומאפשר חיבור בין שני המחשבים ושני כבלים ישרים.

מה שאני צריך לעשות זה לחבר את המחשב שבקומה העליונה עם כבל ישר לקיר (שבתוכו כבל מוצלב) ומהקיר ל-Hub שבקומה התחתונה.

לאחר מכן לחבר עם כבל ישר את המחשב שבקומה התחתונה ל-Hub. עכשיו אני נתקל בבעיה - אני במצב ששני המחשבים מחוברים אל ה-Hub,אחד פשוט בכבל ישר והשני עם כבל מוצלב וישר.

האם אני צריך לחבר את המודם אלקטל פרו ל-Hub עם כבל מוצלב או לא , כבר יש כבל מוצלב בקיר.

יכול להיות שיש בעיה שהכבל המוצלב בקיר מתחבר לכבל הישר ואז ל-Hub-האם זאת כנראה הבעיה שלי?

אגב, הבעיה היא שלפעמים המחשבים לא מזהים אחד את השני.-בשני המחשבים כתוב שהמחשב השני לא מחובר. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב לרכזת (HUB/Switch) מחברים עם כבל ישר.

הגיונית, אם יש לך כבל מוצלב בקיר, חבר כבל מוצלב מהמחשב לקיר, ושתי הצלבות יצרו כבל ישר.

את המודם אפשר לחבר לרכזת עם כבל מוצלב או עם כבל ישר, תלוי לאן ברכזת מחברים אותו.

אם מחברים את המודם ליציאה רגילה ברכזת, מחברים אותו עם כבל מוצלב.

אם מחברים את המודם ליציאת Uplink ברכזת, מחברים אותו עם כבל ישר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם אני מחבר שתי כבלים מוצלים אני מקבל כבל ישר.

חוץ מזה האם התיאור של בניית הרשת תקין?

ועוד שאלה- כדי לקבל חופשי (ללא צורך בהדלקת מחשב מסויים) אני צריך Hub או Switch-ושתיף קבצים.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם אני מחבר שתי כבלים מוצלים אני מקבל כבל ישר.

אני סגור על זה ב-99%. זה אמור להיות ככה, הגיונית. אף פעם לא ניסיתי זאת באמת. אם זה לא נכון, אני אשמח שיתקנו אותי.

חוץ מזה האם התיאור של בניית הרשת תקין?

כן. שני המחשבים מחוברים לרכזת, וגם המודם המשודרג לרכזת.

ועוד שאלה- כדי לקבל אינטרנט חופשי (ללא צורך בהדלקת מחשב מסויים) אני צריך Hub או Switch-ושתיף קבצים.

HUB ו-Switch שניהם עושים אותו דבר. שניהם יעבדו ברשת הזאת. ההבדל הוא לא במה שהם עושים, אלא באיך הם עושים זאת. תוכל לקרוא על ההבדל ביניהם במאמר החדש המצויין, שנכתב ע"י אחראי הפורום פה, udicol. בתמציתיות: Switch יותר טוב. אבל שוב, שניהם יעבדו ברשת הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר הזה מוסבר על כבל ישר לעומת מוצלב.

יש שם ציור שמסביר את ההבדל:

out1.gif

הסברה שלי מתבססת על זה שאם לוקחים שני כבלים מוצלבים, בסופו של דבר כל חיבור חוזר לאותו מקום ונוצר כבל ישר. ככה:

rj45-doublecross.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך במקרה המלצה כל שהיא על Hub/Switch?

כמו שאמרתי מקודם, Switch יותר מומלץ מ-HUB.

דאג לקנות Switch שתומך גם ב-10Mb וגם ב-100Mb (זה יסומן כ-10/100Mb), ולא רק ב-10 או רק ב-100. מפני שהמחשבים מתחברים ב-100 והאלקטל ב-10. לכן אם תקנה Switch שתומך רק באחד מהם, לא תוכל לחבר אליו הכל.

לי אישית יש Switch של Dynamode. יש לו 8 פורטים, 10/100Mb כמובן.

http://www.dynamode.net/products/hubs/sw-80010-d_main.htm

Switch מצויין. לא עשה לי מעולם בעייה. אני יכול להמליץ עליו. אני קניתי אותו ב-230 ¤.

אגב, לא עניתה לי אם CAT5 זה כבל ישר או מוצלב?

יכול להיות גם כבל CAT5 מוצלב, וגם כבל CAT5 ישר. CAT5 לא אומר אם הוא ישר או מוצלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מניח את שני קצוות הכבל, אחד ליד השני, באופן הבא:

rj45-cable.jpg

אתה תראה בתוך הפלסטיק בקצה חוטים צבעוניים. כל חוט בצבע אחר.

תבדוק מה הסדר של הצבעים בקצה אחד של הכבל, משמאל לימין.

אח"כ תבדוק בקצה השני את הסדר של הצבעים משמאל לימין.

אם הסדר הוא אותו סדר, הכבל ישר.

אם הסדר שונה (גיד מס' 1 הולך ל-3 בצד השני, 2 ל-6, 3 ל-1 ו-6 ל-2), הכבל מוצלב.

דוגמאות והסברים תוכל למצוא באתר הזה:

http://www.duxcw.com/digest/Howto/network/cable/cable5.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...