על גזענות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על גזענות

HaEsrimVeArba

Recommended Posts

אפלייה קיימת בכל בכל מגזר, רק שלעתים היא מוסתרת ומוחבאת מעל פני השטח.

דוגמא: בטירונות שלי אחד החיילים סירב באחד המסעות להחזיק אותי על אלונקה. " אני לא סוחב את הרוסי הזה", כך הוא אומר.

רוב האנשים שאני מכיר שונאים או בוא נגיד ממש לא מחבבים הרבה שכבות מיעוט באוכלוסייה.hell, לא צריך ללכת רחוק- ערבים- פשוט תשאל אצל החברים

שלך כמה היו מוכנים לצאת עם בחורה ערבייה או מה תהיה התגובה שלהם אם הבן שלהם יהיה הומו .

ככה שהמצב הוא לא תמיד כמו שהוא נראה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ערבים- פשוט תשאל אצל החברים

שלך כמה היו מוכנים לצאת עם בחורה ערבייה

.

סליחה אבל דוגמא לא טובה. מה זה בכלל קשור?

אתה לא צריך לצאת עם ערביה בשביל לכבד את השונה.

אני למשל לא אצא עם ערביה, אבל כן אתן כבוד למגזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

סליחה אבל דוגמא לא טובה. מה זה בכלל קשור?

אתה לא צריך לצאת עם ערביה בשביל לכבד את השונה.

אני למשל לא אצא עם ערביה, אבל כן אתן כבוד למגזר.

אתה רואה? בזה התכוונתי שלפעמים הגזענות היא מושרשת וטבועה עמוק בתוכנו, שלפעמים אנחנו אפילו לא מבחינים בזה ישר, וד"א זה אצל הרבה אנשים ככה.

כל אחד יכול להגיד אני מכבד את זה ומעריך את ההוא אבל כשזה נוגע לבן אדם עצמו כאן הוא באמת נבחן בדעותיו. בחורה ערביה אינה שונה מיהודיה או נוצריה או

כל בחורה אחרת. ואם היא יפה חכמה ואינטלגנטית ויש בינינו קליק אז למה שאני לא אצא איתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביגלל שהיא ערבייה?

בגלל שהיא ערבייה!!

אתה רואה? בזה התכוונתי שלפעמים הגזענות היא מושרשת וטבועה עמוק בתוכנו, שלפעמים אנחנו אפילו לא מבחינים בזה ישר, וד"א זה אצל הרבה אנשים ככה.

כל אחד יכול להגיד אני מכבד את זה ומעריך את ההוא אבל כשזה נוגע לבן אדם עצמו כאן הוא באמת נבחן בדעותיו. בחורה ערביה אינה שונה מיהודיה או נוצריה או

כל בחורה אחרת. ואם היא יפה חכמה ואינטלגנטית ויש בינינו קליק אז למה שאני לא אצא איתה?

סליחה אבל אני יהודי מאמין וזה נוגד את הדת שלי.

לא אצא עם ערביה , לאו דווקא בגלל שהיא ערביה אלא בגלל שהיא לא יהודיה.

לכן, על אותו משקל לא אצא עם נוצריה או בודהיסטית, אלא רק עם יהודיה.

אין בכך ולו רמז להתנהגותי כאדם. אני לא אפגע לרעה באדם באשר הוא, בין מילולית ובין פיסית.

לא אשמיץ אדם על רקע מוצאו, דתו או צבעו, וודאי וודאי שלא אצהיר על חיסולו כעם או לאום.

אני לא אפלה לרעה אדם בגלל מוצאו ולא אשנא אותו על דתו.

עבורי כולם שווים, ואינני חייב לצאת עם ערבייה כדי להוכיח זאת, תהיה חכמה ויפה כמה שתהיה.

אתה זה אתה, ואתה תעשה מה שאתה רוצה. רק אל תגדיר מחדש את המושג גזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זה כור היתוך גדול ,

אני מאמין שבע"ה ככל שיחלוף הזמן ככה נאהב אחד את השני יותר

הפערים הולכים ומצטמצים בעיקר בדורות הצעירים והדורות שעתידים לבוא ,

אני עד לכך , איך הרבה צעירים יוצאים "מהגטו " והולכים לרכוש השכלה \מקצוע מכובד

לכן יש בי תקווה ואופטימיות שככל שיחלוף הזמן עם יהיה עם , עם הרבה פחות שנאה לשונה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שהיא ערבייה!!

סליחה אבל אני יהודי מאמין וזה נוגד את הדת שלי.

לא אצא עם ערביה , לאו דווקא בגלל שהיא ערביה אלא בגלל שהיא לא יהודיה.

לכן, על אותו משקל לא אצא עם נוצריה או בודהיסטית, אלא רק עם יהודיה.

אין בכך ולו רמז להתנהגותי כאדם. אני לא אפגע לרעה באדם באשר הוא, בין מילולית ובין פיסית.

לא אשמיץ אדם על רקע מוצאו, דתו או צבעו, וודאי וודאי שלא אצהיר על חיסולו כעם או לאום.

אני לא אפלה לרעה אדם בגלל מוצאו ולא אשנא אותו על דתו.

עבורי כולם שווים, ואינני חייב לצאת עם ערבייה כדי להוכיח זאת, תהיה חכמה ויפה כמה שתהיה.

אתה זה אתה, ואתה תעשה מה שאתה רוצה. רק אל תגדיר מחדש את המושג גזענות.

הגדרה של לגבי גזענות(לא שלי זה בטוח)

גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, המיוסדת על נימוקי גזע, צבע או אתניות, שמגמתן או תוצאתן יש בהן כדי לסכל או לפגום בהכרה, בהנאה או בשימוש על בסיס שווה של זכויות האדם וחרויות היסוד בחיים המדיניים, הכלכליים, החברתיים, התרבותיים או בכל תחום אחר בחיי הציבור.

וכמו שכבר אמר פה מישהו בדיון:

נכון מאוד.

במידה וזה עדיין לא שקע אצלכם: מדינת ועם הוא המקום הגזעני ביותר בעולם. סליחה, אני אתקן את עצמי: היהודים הם העם הגזעני ביותר בעולם. הוכחות לכך לא חסר ואנחנו מקבלים אותם על בסיס יומי.

וכן, דת היא דבר גזעני כי היא מתעדפת אנשים על בסיס אמונה או גזע על פני אינטלגנציה והשגיות.

ולא, אני לא אגיד לך איך לחיות את החיים שלך, אני רק שופך אור על העובדות הפשוטות של החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF אתם קופצים על זאם בגלל שהוא לא מוכן לצאת עם ערבייה כי זה נוגד את המוסר והערכים שלו, מה לעזאזל אתם רוצים? אני צריך לצאת עם בחור ערבי הומו כדי לא לצאת גזען שונא אדם, הומופוב ציוני מלוכלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה רק לא צריך לפסול אנשים מראש בגלל דתם או נטייתם או צבע עורם.

או בקיצור לא להיות גזען.

זאם אמר שהוא לא מוכן אפילו לשקול לצאת עם ערביה. הוא פסל אדם מראש בלי שהוא מכיר אותה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה רק לא צריך לפסול אנשים מראש בגלל דתם או נטייתם או צבע עורם.

או בקיצור לא להיות גזען.

זאם אמר שהוא לא מוכן אפילו לשקול לצאת עם ערביה. הוא פסל אדם מראש בלי שהוא מכיר אותה בכלל.

אז אני נופל בהגדרה הזאת בתור גזען, וואלה, לא יודע מה לומר לך, לא הייתי יוצא עם ערביה. זה נוגד את מה שאני מאמין בו וחושב שהוא נכון ואני לא הייתי עושה דבר כזה לפחות לפי ההשקפה שלי בתקופה הנוכחית של החיים שלי. לא שונא ערבים, לא עשיתי שום דבר רע לאף ערבי אף פעם, לא רוצה לצאת עם ערביה, תודה. תכניס אותי לכלא? לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערביה? נוצריה?

ומה בדיוק ישאר מהעם היהודי אם כל אלה יתנצרו ויתאסלמו? נעזור קצת ליהודים היקרים שיש פה.

כידוע, גזענות קיימת רק בשני תנאים המתקיימים יחדיו:

1. השבחת גזע - הטענה כי בני מוצא [גזע]מסויים הם משובחים יותר מבנימוצא אחר [כלומר, הם חזקים יותר, חכמים יותר וכדו'].

2.נחיתות גנטית - הטענה כי בני גזע מסויים הם נחותים יותר בגלל טבע המושרש בהם, [כפי שטבע העקרב הוא לעקוץ], טבע גנטי שאינו נתון לשינוי.

רק כאשר שני התנאים חלים יחדיו ניתן לקרוא לדת או אידיאולוגיה כלשהי - גזענות.

דוגמאות לגזענות:

גרמנים טענו שהיהודים הם עם נחות מהעם הגרמני הארי. העם הגרמני נטען להיות עם חזק, מחושב וחכם מטבעו המשובח- בעוד היהודים נטענו להיות רעים מטבעם, גנבים, ערמומיים, בוגדים, רודפי בצעוטפילים המחלישים את החברה. על סמך כך טבחו הגרמנים ביהודים וביקשו להשמיד את כל בני העם היהודי, שלדעתם מהווה את כל בעיות העולם.

אמריקאים טענו שהאפריקאים כהי העור [הכושים -בני כוש] הם נחותים בטבעם מהאמריקאים המשכילים. לטענתם בני העור השחור הוא טיפש מטבעו, פרימיטיבי, בהמי ומגושם, בעוד האמריקאים הם חכמים, תרבותיים, מפותחים ומשכילים מטבעם. על סמך כך העבידו אמריקאים את הכושים מאפריקה בתנאים מחפירים שלא היו הולמים גם בעלי חיים.

בואו נראה האם היהדות יכולה להקרא גזענית:

1.השבחת גזע. הטענה שגזע מסויים הוא משובח יותר מגזע אחר, לדוגמה: חזק יותר, חכם יותר, מפותח יותר, וכדו'.

תורת ישראל והיהדות בכלל מעולם לא טענו שהיהודים נעלים מהגויים אפילו באחת מהתכונות הללו. יהודים מעולם לא טענו שהם חזקים יותר מהגויים או אפילו חכמים יותר. חז"ל [חכמי התלמוד] העריכו את חכמת הגויים ואפילו הורו לנו "חכמה בגויים - תאמין!", ואף הוסיפו וסיפרו שחכמה יתירה נתנה בבני יפת [כלומר הגויים היוונים, הפילוסופים].

למעשה טוענת התורה שהיהודי הוא נחות בכמה מהתכונות החשובות ביותר:

[שמות פרק לג, ה]: ויאמר ה' אל משה, אמור אל בני ישראל: אתם עם קשה עורף!"

[פס' ג]: "כי לא אעלה בקרבך כי עם קשה עורף אתה!"

[דברים פרק ט, ו]: "וידעת כי לא בצדקתך ה' אלוהיך נותן לך את הארץ הטובה הזאת לרשתה, כי עם קשה עורף אתה!"

[פס' יג]: "ויאמר ה' אלי לאמור: ראיתי את העם הזה, והנה עם קשה עורף הוא!"

העם היהודי נקרא "עם קשה עורף", כלומר עם שהולךאחרי יצריו בעיוורון, שונא תוכחה, לא צייתן, ביקורתי גם היכן שצריך להכנע ולציית לחכמים. כמה מהאשכולות בפורום זה מהווים הוכחה חיה לכך...

ראינו שהעם היהודי אינו טוען להיות מעולה או משובח יותר בתכונותיו מהגויים. היהודים אף מרבים להכיר ולכבד את כוחם וחכמתם של עמים אחרים.

רחמנות לעומת אכזריות:

ובכל זאת נאמרו גם מידות חיוביות על בני העם היהודי. מידות חיוביות שמשום מה אף עם או מדינה לא התפארו בהם מעולם... היהדות טוענת שבני העם היהודי הומאניים יותר.

"ביישנים, רחמנים וגומלי חסדים" [יבמות ע"ז א']

חז"ל טענו שהעם היהודי ניכר מהגויים בשלוש מידות: "בני העם היהודי הם רחמנים יותר, ביישנים יותר, וגומלי חסדים". ובאמת, ניתן להיווכח לאורך ההיסטוריה בעובדה שהעם היהודי מתנהג ברחמנות רבה יותר מבני העמים האחרים.

העם היהודי מעולם לא היכה, השפיל, רדה, עינהאוהכריח עם אחר בהיסטוריה לקבל את אמונתו. למעשה לאורך כל התקופות רדפו הגויים את בני העם היהודי ולא להיפך.

כל עם אחר עטור בסיפורי זוועות ואכזריות לאורך התקופות:

רודנים ומלחמות חורמה בסין,הודוויפן, שאין המקום להרחיב עליהם כאן.

האינקויזיציה ורודנותה הנוראה של הכנסייה הנוצרית,

המשטר הסובייטי של רוסיה ורצח מיליונים בסיביר,

שעבוד הכושים באמריקה, מלחמת וייטנאם האכזרית של ארצות הברית,

מלחמת ארצות הברית בסין, בה רצחה מדינת אמריקה באטום למעלה מ- 140,000אזרחים סינייםחפים מפשע מההירושימה כדי להראות את כוחה...

המשטר הנאצי בגרמניה שטבח מיליוני יהודים,

השואה שנעשתה בבני העם הארמני ועוד רבים נוספים.

עד היום ניתן לשמוע סיפורי זוועות מכל רחבי העולם על חוסר האחדות והשנאה שבין גויים, אפילו בני אותה מדינה! מעולם לא היתה קיימת אחדות או אכפתיות בין תושבים גויים: בכל יום נשדדים, נפצעים ונרצחים אנשים ברחובות[לעיתים אפילו במקומות הומי אדם], אנשים נפצעים וקופאים למוות ועוברים ושבים אפילו לא שמים אליו לב... וכל זאת במדינות "מפותחות" ומתקדמות...

אמי שתחיה היא ילידת צרפת ועברה את כל שנות צעירותה בצרפת. היא סיפרה לי שבתוכנית חדשות בצרפת היו מדריכים אנשים זקנים שאם הם נשדדים בידי פורציםעליהם לזעוק"שריפה! שריפה!" כי רק אז יאלצו שכנים לרדת בבניין וכךיתקלו בפורצים ויתעמתו איתם... [וזה עוד היה לפני יותר משלושים שנה! תארו לעצמכם מה המצב בימינו].

אמי שתחיה אמרה שזה היה דבר שבשגרה שיש אפתיה בין שכנים וכל אדם נחשב למסוכן. אסור לדבר עם אנשים ברחוב, אפילו אם יבקשו עזרה, רק ישאלו מה השעה או היכן נמצא רחוב מסויים. אדם יכול לשכב על הרצפה ימים ארוכים, ומאות אנשים יעברו לידו אך איש לא יושיט אליו יד.

לעומת זאת, בין בני כל העם היהודי יש קשר מיוחד - כל אדם יכול לבקש את עזרת חברו, ובעת צרה יגיעו אנשים רבים לעזרה. בצרפת יהיה זה נדיר שמישהו יעזור לעובר אורח תמים שהחליק על הרצפה. זקן אשר פרצו לביתו שודדים יצטרך לצעוק "שריפה" כדי שהשכנים יצאו בכלל מדירותיהם... לעומת זאת, אני יודע שבישראל די שיפול רוכב אופניים ומיד ירוצו ארבעה יהודים לעזרתו.

אם נשמע חלילה איזו זעקה לעזרה ממורד הרחוב, אני ועוד עשרות יהודים כמוני ירדו מיד לרחוב כדי לעזור או לפחות לקרוא לעזרה. יהודים רבים יהיו מוכנים להתעמת עד מוות עם אנס או גנב עבור איש או אשה הזרים להם לחלוטין.

מה שמשנה את העם היהודי מן הגויים הוא שהם היהודי רחמן יותר, צדיק יותר, ומכאן גם טהור וקדוש מכל העמים. לכן נבחר העם היהודי לקבל את התורה מכל העמים כולם [וזו גם כוונת הסיפור הידוע על המלאך שעבר ברחבי העולם והציע לעמים הגוייםלקבל את התורה.כל אומה סירבה לקבל את התורה מטעם אחר,מאחר שכתוב בה לא לגנוב או לא לרצוח... כי באמת אומות העולם היו אכזריות מאוד ולא ראויות לקבל את התורה, ועד היום ניתן לראות את ההבדל. וזה מה שנאמר בתורה, שבשל חטאי הגוייםעל אדמת הארץניתנה לנו הארץ].

גזענות, כפי שהסברנו לעיל, משמעה השבחת הגזע. ואילו ביהדות, אין השבחת גזע, ולעיתים גם להיפך.אומות העולם תמידטענו שהם החזקות ביותר, החכמות ביותר, המוכשרות ביותר, המפותחות ביותר. ואילו היהודים טענו לעומתם שהם הרחמנים ביותר, הצנועים ביותר, גומלי החסדים ביותר. הלזה יקרא גזענות?! הרי הגויים יותר ממזומנים להתגבש יחדיו, להראות לנו אחדות, רחמנות, חסד, ואהבה, כדי להוכיח לנו את ההיפך...

הוכחנו שהיהדות לא משביחה את בני העם היהודי על פני אומות העולם בכשרונות, ולכן היא לא יכולה להקרא גזענית. כעת נתייחס לתנאי השני של הגזענות.

2.נחיתות גנטית - הטענה כי בני גזע מסויים הם נחותים יותר בגלל טבע המושרש בהם מבריאתם, ואינו נתון לשינוי.

גזענות פירושה השבחת גזע אחד על פני רעהו, כאילו היו היהודים גזע עליון ואילו הגוי גזע נחות. גזענות מטבעה טוענת שקיימים גזעים אשר נולדים נחותים ומשובחים ולא ניתן להחליף או לשנות ביניהם. כך נוצרה הגזענות האמריקאית לכושים השחורים מארץ כוש, כך נוצרה הגזענות של הגרמנים "הארים" ליהודים.

היהדות היא לא גזענית מהסיבה הפשוטה שכל גוי יכול בהחלטתו להפוך ליהודי. להבדיל, לשיטת הנאצים ימח שמם שוםיהודי שבעולם אינו יכול להחליט להפוך לגרמני,אפילו ידבר כגרמני, יתלבש כגרמני ויתנהג כגרמני. כנ"ל באוהל הדוד תום: שום "כושי" לא יכל להפוך את צבעו.

לעומת אלה, כל גוי יכול להחליט להתגייר ולהיות ליהודי, בניו יהיו יהודים, והוא אפילו יזכה להקרא "גר צדק"! היהדות מושרשת בין בני העם היהודי וכל מי שמבקש להצטרף אליו.

הסברנו לעיל מדוע העם היהודי נבחר לקבל את התורה. אך עדיין נשאלת השאלה, מדוע בכלל יש גויים ויהודים?

התשובה לכך פשוטה מאוד, ונענה באמצעות שתי שאלות -

1) האם מנהל בנק ופועל נקיון יכולים להתלבש אותו הדבר? האם הגיוני שיבוא פועל הנקיון לעבודה עם חליפה ועניבת פפיון? האם הגיוני שמנהל הבנק יגיע עם חולצת-מכנסיים מלוכלכת של פועל נקיון?

2) למה מבדילים את החיילים בצבא משאר העם בלבושם? ולא רק אותם - גם את המשטרה, מכבי האש וכו'.

האלוקים בחר בעם הרחמן ביותר, ואף על פי שהוא עם קשה עורף, הוא מסר לו מצוות רבות יותר מהעמים האחרים. לעומתו ברא את הגויים ולהם נתן מצוות מעטות [7 מצוות בני נח].

בעוד נוצרים ומוסלמים טוענים שליהודים אין חלק לעולם הבא,היהדות טוענת שלכל בני האדם, וגם לגויים, קיים גן עדן וגיהנום בהתאם למעשיהם, אלא שעל היהודי חיובים נוספים.

נסה להשוות זאת לפקיד בבנק לעומת מנהל בבנק. המנהל צריך לעבוד יותר קשה ולהחליט החלטות יותר כבדות משקל, אך משכורתו גבוהה יותר. פקיד הבנק לעומת זאת עושה עבודה משרדית גרידא אך משכורתו בהתאם.

אך גם פקיד בנק יכול להחליט להיות מנהל [לפחות בתיאוריה],כך גם יכול הגוי להחליט לקיים תרי"ג מצוות לאחר גיור, ולהיות ליהודי ירא שמים.

עם ישראל זכה למצוות רבות, ולגן עדן נכבד יותר מן הגוי. אך אין הדבר אומר שגוי לא יכול להיות יהודי ולזכות גם הוא בעולם הבא נעלה. לשם כך עליו לבחור באמת ולדבוק בה.

ראו הודעה אחרונה של רבי שענה לגוי

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=794392&whichpage=1&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הפוסט הארוך והנפלא ועדיין לא השתנתה דעתי? למה? משום שהדת אינה מה שכתוב בספרים אלא איך בני אנוש מפרשים אותה הלכה למעשה.

ות'אמת הם מפרשים אותה לכיוונים אחרים לגמרי, או לפחות כך נראה מהמציאות בשטח. יהודי, ערבי, נוצרי- אין ביניהם הבדלים חוץ מתגיות שאנשי דת מדביקים עליהם.

ובלי להכנס לדיון על הדת והאמונה(כי לא זאת הכוונה פה) אני חושב אם ישנו ברנש שם למעלה שדומה לאלוהים שכל דת בתורה רוצה להאמין בו הוא היה די עצבני

על כל הפולחניות הטיפשה שהתפתחה סביבו ולדעתי כוונתו המקורית הייתה- "אתם כולכם פאקינג אותו דבר! למה אתם מחפשים סיבות להתבדל ולהיות מיוחדים?!

תהיו בסך הכל אנשים אחד לשני וזהו, מה כבר ביקשתי? במקום זה כל אחד חייב להיות צודק.לא מבין את בני אנוש האלה". סוף מונולוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...