תקציב: 1500-3000 שדרוג מחשב נוכחי, למטרות מגוונות. ת - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקציב: 1500-3000 שדרוג מחשב נוכחי, למטרות מגוונות. ת

davsil

Recommended Posts

המחשב הנוכחי שלי:

מעבד: DualCore Intel 2 Duo E6750, 2666 MHz

לוח אם: Intel Dragontail Peak DP35DP

זיכרון: 8121 MB (DDR2-800) Samsung M3 78T5663DZ3-CF7

כרטיס מסך:NVIDIA GeForce 8600 GT 512 MB

כרטיס קול:Razer Barracuda AC-1 Audio Card

דיסקים קשיחים:

WD2500JS (232 GB)

WD3200AAKS (298 GB)

WD5000AAKS (465 GB)

מסך: 2407WFP-HC

מערכת הפעלה: Ultimate 64-bit

ספק כוח: Enermax liberty 400W

יש ציוד היקפי, מקלדת-עכבר, רמקולים, (STEELSOUND 5H v2.. אחלה אוזניות!), אני לא יודע האם משתלם לעשות OC, ואם כן אז אשמח לעשות, הקירור שלי הוא מאוורר FREEZER-7.

הייעוד העיקרי של המחשב שלי:

לרוב אני משתמש בו בשביל תכנות ממש כבד בMATLAB, אני צריך אותו גם בשביל עיבוד תמונה בפוטושופ, ושיהיה מספיק טוב בשביל שכשאני רואה בו סרט 15 GB באיכות בלוריי (כמעט לא דחוסה) שהוא לא יעשה את זה באיטיות.

אני חושב שבשביל המטלאב (שבשבילו בעיקרון אני רוצה לשדרג, לפעמים הוא רץ שבוע על עיבוד, והייתי רוצה לקזז את זה בכמה אחוזים) חשוב לי מעבד עם 4 ליבות, כי זה אמור לשפר את הביצועים שלו באופן דרסטי. בזכרון, המטלאב צורך יותר מ3 ג'יגה לפעמים כשהוא רץ חזק. ואולוי גם כדאי לי זכרונות יותר טובים (אבל אני ממש לא מבין בטיב זכרונות). כרטיס מסך, אני בעיקרון לא משחק שום משחק כבד, אבל אומרים שבגירסה שעומדת לצאת של פוטושופ הוא עושה שימוש בGPU וגם כשאני יראה HD שזה יהיה קצת יותר בקלות אם זה יהיה כרטיס מסך טוב יותר. אז תודה על ההמלצות...

בזכות הפורום קניתי את המסך 2407 של , והוא מעולה!!!!

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, בתור משתמש ותיק מאוד של MATLAB - אין כמעט תועלת בריבוי ליבות וודאי שלא יותר משתיים, אולי מלבד ב-toolbox מסויימים מאוד בגרסאות האחרונות וגם זה לא מושלם. קרא בעיון כאן: http://tinyurl.com/yq326l

כפי שניתן לקרוא שם בבירור - לגודל הקאש, תדר הבאס (OC) וכמות הליבות יש השפעה זניחה עד אפסית על הביצועים.

ממה שאתה מתאר, אני מנחש שהמצב הוא אחד משניים:

1. הקוד שאתה כותב מאוד מאוד לא אופטימלי ומתודולוגית בעייתי (למשל שימוש ב-LOOP במקום עבודה וקטורית שמותאמת ל-MATLAB).

ראיתי את זה קורה רבות ולעיתים שינוי של רוטינה או שתיים מקצר את זמני הריצה בעשרות ומאות אחוזים.

תעשה profiling כדי לדעת איפה "מתבזבז" עיקר זמן הריצה שלך ולמה יש כזה שימוש מוגזם בזיכרון.

2. הקוד שלך מצויין אך המטלות איתן אתה מנסה להתמודד לא מותאמות כלל ל-MATLAB או כלל לא מתוכננות למחשב ביתי

אלא לתחנות עבודה מקצועיות ויקרות בהרבה.

ראיתי כבר מהנדסים רבים שממשים אלגוריתמים טוריים ב-MATLAB (מודמים למשל) במקום ב-C++ כי הם מפחדים מ-OO ולכן זמני הריצה הם

עד פי 100 ואף 200 בהשוואה וללא כל הצדקה.

OC רציני יכול במקסימום לתת לך שיפור של 10-20% בפועל, אלא אם צוואר הבקבוק הוא בקוד או בגישה לנתונים ולא בעיבוד עצמו.

מאוד לא מומלץ למערכת שנמצאת זמן רב בעומס גבוה, ודאי לא עם תוספת הביצועים הצפויה... OC מקסימלי לסביבות 4.2GHZ לאורך זמן ידרוש תקציב גבוה בהרבה ותחזוקה מקצועית ושוטפת.

זיכרונות יחייבו החלפת לוח ובפועל לא נותנים כל שיפור בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...