שאלה תאורטית בנושא מסע בזמן - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה תאורטית בנושא מסע בזמן

דיוגנס

Recommended Posts

מסע קדימה בזמן אינו בעיה - כולנו נעים קדימה בזמן. אדם X יכול לנוע קדימה מהר יותר בזמן ביחס לאדם Y אם ינוע קרוב למהירות האור בזמן ש-Y ישאר במנוחה ביחס אליו.

לפי תורת היחסות, רק בדיוק הפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי אין פרדוקסים בכול מה שקשור לחזור בזמן או לעבור לעתיד.

למשל עכשיו 2008 וחזרתה לפני התאונה שהייתה לך אתה תחזור עדין בלי יד ותשנה את היסטוריה של המימד שחזרתה עליו.

למשל המצאתה מכונה שמחזירה את כולם ביחד אחורה כולל ההתפתחות שלהם אז עדין היה בדיוק כמו שהיה ועדין תאבד יד בתאונה כי לא תדע שבעצם חזרתה בזמן וכול פעם שנגיע ל 2008 נחזור בזמן אחורה כולם כי אתה תחזיר אותנו עם המכונה שבניתה בישביל לנסות לימנוע את התאונה.

הראשונים בזמן הם אלה שקובעים הכול(אלה שהתחלו עם החיים לפני כולם).

למשל עכשיו אתה הולך ברחוב עם אח שלך ועוקצת אותו דבורה והוא מת ואחרי זה המצאתה מכונת זמן שתחזיר אותך לאותו תקופה .

ואז אתה הורג את הדבורה אז נוצרת לנו פה היסטוריה חדשה באותו מימד שהצלתה אותו.

ומה שנוצר בסופו של דבר זה היסטוריה חדשה .

מימד x. הצלתה את אח שלך (היסטוריה מישתנה )

מימד y. החיים ממשיכים כרגיל אחרי שעזבתה את המימד שלהם ועברתה למימד x.

.

היסטוריה הראשונה(מימד y) תישאר אותו דבר בלי שום השפעה מגורם אחר אלה עם כן אלה שבמימד x יעברו אותם בטכנולוגיה ויצליחו להגיע לעתיד ולהשפיע עליהם .

קיציר 90 אחוז לא יבינו אותי כי אני לא יודע ממש איך להסביר אבל בסופו של דבר מכונת זמן פשוט תיצור עוד היסטוריה שונה אחת.

וכול פעם שנחזור בזמן ניצור עוד היסטוריה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר, בעתיד שהמשאבים הטבעיים של כדור הארץ יתכלו, כל מה שהאנושות צריכה לעשות זה לבנות מכונת זמן עם תא מטען גדול.

לחזור אחורה בזמן ובכך ליצור מימד חדש..ואז לקצור את כל הבא ליד ולהשתגר בחזרה לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר' date=' בעתיד שהמשאבים הטבעיים של כדור הארץ יתכלו, כל מה שהאנושות צריכה לעשות זה לבנות מכונת זמן עם תא מטען גדול.

לחזור אחורה בזמן ובכך ליצור מימד חדש..ואז לקצור את כל הבא ליד ולהשתגר בחזרה לעתיד.

[/quote']

הנושא של מעבר למימדי זמן מקבילים כבר נדון בספרי מד"ב בהרחבה. אם אני לא טועה לפחות מאז שנות ה-50 ואולי אפילו לפני כן. בספר אחד נכתב שממשלה דיקטטורית עתידנית תשלח את האסירים הפוליטיים שלה חזרה בזמן למחנה עונשין בתקופת הקרטיקון, יש גם ספרים שמדברים על חזרה בזמן שפותחת ציר אחר לחלוטין (הנושא של חזרה בזמן שפותח עולם ספקולטיבי מקביל מאוד פופולרי למעשה - ע"ע סדרת האנימה "ז'יפנג" כדוגמא מייצגת).

קיים סיפור מד"ב קצר קלאסי שאני לא מסוגל לזכור את שמו ("איש אלף השנים" או משהו כזה) על אסטרונאוט שטס קדימה בזמן ומנסה לחזור, הסיפור עצמו מתקדם לאורך השנים בעוד שהאסטרונאוט נע אחורה. נקודת המוצא שלו שהייתה גם נקודת החזרה גרמה לשיחרור אנרגיה אדיר שהדליק מלחמת עולם גרעינית והסיפור שזור בתיאור של עולם פוסט-אפוקלפטי. סיפור גאוני שנותן נקודת מבט חריגה על מסע בזמן, עם הרבה מאוד דרמה אנושית, מד"ב משובח ביותר (ממש כואב לי הלב שברח לי שם הסיפור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול בקוי זמן ובפרדוקסים השונים, ואף אוסיף ואמר שאני כלל לא מאמין בשטות הזו שנקראת מסע בזמן, המימד הרביעי וכו...

מה זה השטות הזאת שנקראת "היתוך קר"? :nixweiss:

נגיד שעברתי תאונת דרכים, בעצם אבחר בנושא יותר אקטואלי למדינתנו: נחת עלי קסם, ובעקבות הפיגעה נאלצו לקטוע לי את יד ימין.

אני די בטוח שאוכל לתפעל מכונת זמן עם יד שמאל בלבד ( אני מאוד מוכשר, לפחות זה מה שאמא שלי תמיד היתה אומרת), לכן במקרה שאחזור לעבר, ואמנע מעצמי בדרך כלשהי את האירוע האם:

באותו רגע ששיניתי את המאורעות, ומנעתי מעצמי העבר את התאונה - ידי תופיע משום מקום, ואפילו הזיכרון שלי ושל מי שמכיר אותי בעתיד ישתנה וימחה כליל את דיוגנס יד מעץ.

או, שיווצרו שני קווי זמן מקבילים, באחד אני דיוגנס נשאר עם יד אחת, גם שאחזור לעתיד, וקו זמן אחר בו דיוגנס ניצל מהקסם ושתי ידיו שלמות.

אתה תישאר קטוע יד, אבל "אתה" האחר ינצל. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכל תלוי באיזה תיאוריה אתה משתמש

אחת אומרת ציר זמן יחיד וכאשר תלך אחורה בזמן ותהרוג את סבא שלך (למשל), אתה בעצם יוצר פרדוקס

משם יש 2 אפשרויות שאני חושב עליהם

או שפשוט תפסיק להתקיים (כי אינך יכול להתקיים כי אינך יכול להיוולד) או שהיקום יהרס מהפרדוקס (לדוגמא)

זה הכל עניין של איך לתקן את הפרדוקס

השנייה אומרת שהעולם מתחלק ל2 בכל בחירה כלשהי שמתקיימת בו כך שבעצם נוצר עץ עם אינסוף התפלגויות

ואז כאשר תחזור בזמן ותהרוג את סבא יפתח ציר זמן חדש

המקורי (שממנו יצאת) לא יושפע חוץ מהעובדה שאתה לא שם... אבל אתה עדיין תיוולד שהזמן יבוא

ואז אתה תישאר בקו זמן משלך ומשם חוזרים לדרכי פיתרון לפרדוקסים

זו דעתי לפחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מקווה שזה המקום) אם כבר מדברים על מסע בזמן, ידעתם שהמציאו מכונת זמן? די מזמן, בשנת 1604 למען האמת.

לצה"ל יש מכונת זמן שיכולה להחזיר את אירן אלפיים שנה אחורה.

דרך אגב, כל אחד יכול לנסוע למאה שערים ולחזור אלף שנה אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...