טכנאי מחשבים חדש בשוק . . . - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טכנאי מחשבים חדש בשוק . . .

My_Name

Recommended Posts

שמע

בעקרון

הכל תלוי בכסף ובכמה מקצועי אתה רוצה ליהיות

טכנאי מחשבים שיודע מה הוא עושה ולקח את העבודה ברצינות

יקח כל רכיב אוניברסאלי(שיפעל על כל מחשב) על מנת לנתר בעיות שאי אפשר לנתר סתם ככה

הוא יקח כרטיס מסך pci

כרטיס קול pci

כרטיס רשת

עכבר

מקלדת

למען האמת אפילו מסך(באוטו- lc פיצי)

cd/dvd drive

התקנות לכל רכיב ורכיב

ספק

הארד דיסק נייד

כל תוכנה על מנת לפתור בעיות כמו , קבצי מערכת הרוסים, ועוד שלל בעיות

זכרונות ddr1/ddr2(למרות שמאוד פשוט לעלות על בעיה בזכרונות)

ישנה הפצה שמצאתי לא מזמן הפצה מעולההההה לאנשים שנדבקו בהם שמאוד קשה להוריד

linuxdefender

ויש עוד מלא דברים שאפשר להוסיף

ישנו סדר עדיפויות לדברים שכבר כתבו לך אותו למעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סבבה, תודה לכולם על התגובות. הבנתי עכשיו פחות או יותר מה מומלץ שהיה עליי ואני מקווה לישם את הכל (עם הזמן . . .).

יש מצב אתם עכשיו מתיחסים לעוד סעיפים חוץ מ-"מה לקחת" :silly:

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, בגדול מהנסיון שלי בתחום, הכי חשוב בעולם זה להיות אדיב וסובלני, לעיתים אפילו יותר חשוב מתיקון התקלה.

לעיתים קרובות נפלתי על אנשים שאין להם מושג בגרוש בחומרה, עזבו, לפעמים קראו לי בגלל שהוורד לא עלה כי היה צריך איזה קובץ מהדיסק.

במקרים כאלו, לא להתבייש לומר "שמע, זו לא תקלה רצינית" וקח סכום סמלי מינימלי.

אתה אולי תרוויח באותו יום פחות אבל גם תרגיש יותר טוב עם עצמך, וגם המוניטין שלך יגדל, ותאמין לי שהפרסום הכי טוב זה מפה לאוזן.

ואל תצפה לתקלות רציניות מדיי, פעם אחת קרה שנשרף ספק, לא משהו יותר רציני מזה.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי מאוד גם מאוררים למעבדים, בעיקר 478,775 לא יקרים מדי, AC ALPINE7 עולה בסביבות 50 ש"ח באייבורי ואפשר גם למכור ללקוח במחר יותר גבוהה לשיקולך.

וכמובן משחה טרמית.

הכי טוב שפשוט תפיץ את עצמך מפה לאוזן וזה כולל שימוש בכל מי שאתה מכיר משפחה/חברים שפשוט יגידו לחברים שלהם שאם הם צריכים יש אותך.

ספק כוח לפחות אחד גם כן חובה.

אם אתה רציני ורוצה להרוויח כסף תחלק בכל האזורים . תתחיל מאזור הבית שלך ולך ברדיוס עד שיגמרו הפלייארים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו: עדיף שתעבוד באיזורים שאתה מכיר ששם ללקוחות הפוטנציאליים יש כסף לשלם לך.

אמנם זה לא ערובה לכך שלא יהיו בעיות תשלום (מכיר משפט "עשירים קמצנים?") אבל יש פחות סיכון.

חוץ מזה, תהיה ישר. לקוח מרוצה מספר ל 3 חברים ולקוח לא מרוצה מספר ל 15 חברים.

אתה לא רוצה לקוח לא מרוצה שיחסל לך את העסק.

תדאג שהלקוח יצא מרוצה בגבולות ההגיון (וגם לא על חשבון השכר שלך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון:

השגתי HD 80GB וקופסא כבר יש לי, אז סגרתי את הפינה הזאת.

השגתי איזה 3 מאוררים משומנים, ונקיים (כחדשים) שיהיה (12cm).

ספק כוח - יש.

קניתי חבילה קטנה של דיסקים לצריבה, וצרבתי את הבאים:

Windows XP SP2 En

Windows XP SP2 He

Windows XP SP0 En

Windows Ultimate

memtest

ERD

Hiren

Acronis BootCD (Disk Director + True Image)

Office 2007 En

Office 2007 He

Office 2003 En

Office 2003 He

וזהו נראה לי, יש מצב ששכחתי משהו, אתם מוזמנים לבדוק ולהעיר.

שמתי על ה-DOK שלי כמה דברים קטנים:

4U Download YouTube Video

7-Zip

Acronis

Avast

AVG

CCleaner

Codecs

CPU-Z

Driver Cleaner Pro

eMule

Everest

HijackThis

Kaspersky

Key Finder

Malwarebytes Anti-malware

Minidump

Nero

NOD32

Notepad

Registry Edits for XP

Restoration

S&M

Speed Fan

Spybot - S&D

Symantec AntiVirus

Sys Inspector

TweakUi Powertoy

Unlocker

Winamp

Winrar

Zone Alarm

100,000 Universal Drivers - יכול לחסוך הרבה זמן, אני משתמש בו כבר תקופה, ולא קרה שלא מצאתי בו דריבר (בעיקר לחומרה ישנה, שמעצבן לחפש דריברים בשבילה).

גם פה יש מצב ששכחתי כמה דברים, אתם מוזמנים להעיר.

אז מה דעתכם ? צריך עוד משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע- הכל טוב ויפה אבל כמו שאמרו, אתה יכול להיות מיקצועי או לא- מבדיל בין טכנאי "חאפר" לבין אחד שלא.. הכוונה היא שאתה יכול להתקין מערכות הפעלה בתשלום (וינדוס) בצורה חוקית ואתה יכול בצורה לא חוקית. אני מאמין שבצורה לא חוקית זה יותר כיף וקל אבל זה הייתה ותהיה הבעיה שלי שאני לא אהיה טכנאי עצמאי ברגעים אלו וזו הסיטואציה שעולה לי בראש כל הזמן..

לקוח בא אומר שהוא רוצה פירמוט כי ההרד דיסק שלו מלא ושטויות דומות ורוצה ניקוי ולהתחיל ת'מערכת מחדש..

אתה בא, מפרמט לו ת'מחשב- מוחק ת'וינדוס הכל טוב ויפה..

אתה בא לאיש ומבקש את הדיסק וינדוס ולאיש אין.. מה אתה עושה במקרה כזה?

אחד זה לא נעים ושנית זה בלאגן גדול .למה האיש המסכן שקנה ת'מחשב שלו ב-1000 שקל באייבורי לא ישלם עוד 400 שקל למערכת הפעלה חוקית שהוא קנה אצל חבר סופר טוב באיזה 100 שקל.

זה אחת מהבעיות שאני לא רואה פותר בקלות וזה לא בעיה במחשב זה בעיה אם אתה רוצה להיות מיקצועי ולעבוד בצורה חוקית או לא..

את זה אתה תחליט..

יותר מזה לא נראה לי צריכה להיות בעיה..

תדפיס פלייארים במדפסת על דף A4 ותחתוך אותו ל-4 חתיכות כאלה... תדפיס איזה 100 דפים או כמה שנראה לך שמספיקים ואז יש לך כפול 4 שזה 400 או כמה שתדפיס פליארים..

תרשום כמה אתה לוקח לפרמוט, סריקת מחשב, שעת עבודה וכו וכו...

בהצלחה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תביא איתך גם כמה זוגות של כבל קומקום (אלו שמתחברים לספק ולחשמל בקיר).

קרה לי פעם שקראו לי והבעיה הייתה "כבל פגום".. כן כן כבל :-X

בשביל תקלות טיפשיות וקטנות כאלו תבקש מחיר סימלי של 50~ ש"ח על הדלק, זהו זה.

או אם הבנאדם ממש קרוב אז פשוט תעשה לו בחינם, גם תרגיש טוב וגם הלקוח יהיה מרוצה וימליץ עליך לאחרים.

ד"א, משהו מאוד חשוב:

תשים על ה DOK חייגנים!

זה פשוט כאב ראש לפרמט למישהו את המחשב ולהיתקע בלי , ואח"כ צריך לחפש את השם משתמש ואת הסיסמא ולתחקר את הבנאדם בשביל לדעת באיזו ספקית / תשתית הוא נמצא בשביל להוריד את החייגן המתאים... סיפור.

לפני שאתה מפרמט תשאל אותו את האינפורמציה הזאתי, והכי טוב, תסתכל על החייגן שמותקן אצלו ועל השם משתמש,

ככה תדע ישר באיזו ספקית הוא נמצא.

ד"א, אפשר גם לחפש תוכנות קטנות ששולפות את הסיסמא מהחייגן, ככה הכי קל, בלי כאבי ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע- הכל טוב ויפה אבל כמו שאמרו, אתה יכול להיות מיקצועי או לא- מבדיל בין טכנאי "חאפר" לבין אחד שלא.. הכוונה היא שאתה יכול להתקין מערכות הפעלה בתשלום (וינדוס) בצורה חוקית ואתה יכול בצורה לא חוקית. אני מאמין שבצורה לא חוקית זה יותר כיף וקל אבל זה הייתה ותהיה הבעיה שלי שאני לא אהיה טכנאי עצמאי ברגעים אלו וזו הסיטואציה שעולה לי בראש כל הזמן..

בהצלחה... ;)

אין מה לעשות |:

היום, אצל אחוז גדול מהאנשים קיימת מערכת הפעלה לא חוקית כזאת או אחרת. אם ללקוח יש רשיון חוקי, אין לי בעיה להתקין לו ולעשות לו אקטיבציה עם הרשיון שלו. אבל אם אני בא להתקין בבית של איזה משפחה שאין להם מערכת חוקית, אני לא יתחיל לשכנע אותם עכשיו להשקיע 400 שקל בשביל לקנות כי סביר להניח שזה לא ישפיע עליהם (למה לשלם שאפשר חינם). אז במקרים כאלה אין לי בעיה להשתמש בעותקים פרוצים, וזה לא קשור למיקצועיות. אם אני לא יתקין מערכות פרוצות, סביר להניח שבחיים לא יצא לי להתקין למישהו :s05:

וד"א, אם הבדל בין הקתנה של מערכת חוקית ללא חוקית, ואם כבר, אז תמיד עדיף להתקין חוקית ולעשות אקטיבציה ב-30 שניות מאשר להתחיל להתעסק עם קראקים.

תביא איתך גם כמה זוגות של כבל קומקום (אלו שמתחברים לספק ולחשמל בקיר).

קרה לי פעם שקראו לי והבעיה הייתה "כבל פגום".. כן כן כבל :-X

בשביל תקלות טיפשיות וקטנות כאלו תבקש מחיר סימלי של 50~ ש"ח על הדלק, זהו זה.

או אם הבנאדם ממש קרוב אז פשוט תעשה לו בחינם, גם תרגיש טוב וגם הלקוח יהיה מרוצה וימליץ עליך לאחרים.

ד"א, משהו מאוד חשוב:

תשים על ה DOK חייגנים!

זה פשוט כאב ראש לפרמט למישהו את המחשב ולהיתקע בלי , ואח"כ צריך לחפש את השם משתמש ואת הסיסמא ולתחקר את הבנאדם בשביל לדעת באיזו ספקית / תשתית הוא נמצא בשביל להוריד את החייגן המתאים... סיפור.

לפני שאתה מפרמט תשאל אותו את האינפורמציה הזאתי, והכי טוב, תסתכל על החייגן שמותקן אצלו ועל השם משתמש,

ככה תדע ישר באיזו ספקית הוא נמצא.

ד"א, אפשר גם לחפש תוכנות קטנות ששולפות את הסיסמא מהחייגן, ככה הכי קל, בלי כאבי ראש.

לא יצא לי עדין להתקל בכבל תקול :silly:

איך מזהים שהבעיה היא בכבל, יש עליו סימנים מזהים כלשהם, או שסתם ניחשת |:

בקשר לחייגנים, ב-HOT זה לא נראה לי בעיה, אני עכשיו יכנס ל-Welcome.hot.net.il ופשוט יוריד את החייגנים של כל הספקים.

ב-ADSL, בד"כ י חייגנים שמסופקים על דיסק ולא יצא לי להתקל בחייגן באינטרנט (גם לא כ"כ חיפשתי), וגם אפשר להגדיר חייגן חדש בצורה ידנית (למרות שזה תהליך מעצבן ).

אז אני עכשיו יעבור ספק,ספק על תשתית ו-HOT וישמור חייגנים, שרתי DNS, DG וגם הגדרות ידניות (שיהיה).

לפני שאני מתחיל בתהליך המתיש, יש אולי מישהו שכבר ריכז אתזה פעם ומעוניין לשתף :silly: ?

ו . . . חיפשתי גם אזיקונים קטנים כאלה (כדי לקשור כבלים של חשמל וכאלה, ע"מ לשפר טיפה את הסירקולציה במארזים חנוקים) אז איפה אפשר לקנות כאלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא קול של "זמזום" מהספק כבל פעם שהמחשב זז, החלפתי כבל, הסתדר :P

כמובן לפני שהחלפתי המחשב גם עשה ריסטרט וכו'..

הפלאג שהיה לו על הכבל שהתחבר לספק כח היה קצר מדי ולא היו מגעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנקס קבלות יש לך?

לפי דעתי, בלי להעליב, אין לך ידע מספק לפי התגובות שלך להיות טכנאי אמיתי. זאת האמת.

אפשר לדעת על מה אתה מבסס את זה ?

כי מבחינתי, אני מספיק כשיר בשביל לעבוד במקוצע. עדיין יש מה ללמוד (כמו לכולם) אבל במהלךהזמן הקצר שאני מתעסק במחשבים יצא לי לראות המון תקלות חומרה / תוכנה ואני יכול להתמודד בצורה נכונה עם הדברים בשטח.

יצא לא לא פעם לתקן מחשבים בבית של לקוחות (דוד של חבר של . . . ) ולא קרה לי עדיין שגימגמתי ולא ידעתי מה הבעיה, או מה לעשות כדי למצוא אותה ולפתור אותה.

אני לא אומר שאני מושלם, ושאני יודע הכל. אבל גם מול בעיות לא מוכרות אני מתנהל בצורה טובה ומגיע לפיתרון.

בכל אופן, אני אשמח לדעת למה אתה חושב שאני לא מוכן (אולי אני אלמד משהו).

תודה.

אין לי בעיה לקבל ביקורת, אבל שתיהיה ביקורת בונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשיג כבלים חלופיים. SATA, IDE, חשמל לספק, מפצל לספק. ומיקרופון בשקל תשעים לבדוק כ. קול, שואב אבק קטן (יש באופיס דיפו, עובד על רגילות) אזיקונםי בטח יש ב ACE או הום סנטר

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...