כמה שאלות לגבי ביטוח (רכב) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי ביטוח (רכב)

IG

Recommended Posts

1. האם מותר למישהו שאין לו ביטוח (בכלל) לנהוג ברכב- כשבעל הרכב לידו (יש רישיון...)?

2. כמה עולה (בממוצע) ביטוח לנהג חדש? (פחות משנתיים מיום הוצאת הרישיון...)? ואיך בכלל מסתדר כל הקטע הזה היום? :P

תודה לעוזרים :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם מותר למישהו שאין לו ביטוח (בכלל) לנהוג ברכב- כשבעל הרכב לידו (יש רישיון...)?

2. כמה עולה (בממוצע) ביטוח לנהג חדש? (פחות משנתיים מיום הוצאת הרישיון...)? ואיך בכלל מסתדר כל הקטע הזה היום? :P

תודה לעוזרים :hi:

ביטוח הרכב לרוב כולל את הסעיפים שמי שמותר לו לנהוג הוא בעל הרכב, או כל מי שבעל הרכב מרשה לי לנהוג ברכב... הכלל השני תקף לנהגים ותיקים על הכביש בעלי רישיון נהיגה מעל שנתיים...

נהגים חדשים חייבים סעיף נוסף [בביטוח החובה לפחות] המאפשר לנהג חדש [ספציפי ברוב המקרים] לנהוג ברכב... במקרה שלי אבא שלי משלם תוספת של 150 שקל לביטוח החובה לפי מה שאני יודע....

קיצור אתה צריך לעשות ביטוח....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא. במקרה ותהיה תאונה, הביטוח לא יכסה כלום ויתבעו אותך לדין פלילי(לא תעבורתי) על פגיעה באחרים.

2.זה תלוי בחברת הביטוח, ברכב, ובמעמד של בעל הפוליסה.

לצורך העניין יש לי שני רכבים, על הרכב הראשון אני לא משלם (פוליסת עובדי מדינה) ועל הרכב השני אני משלם 400 ש"ח תוספת לנהג צעיר (עד גיל 24).

עריכה

כמו שאמרו מעליי, הביטוח הוא שמי לרוב על שם בעל הרכב ואכן יש סעיף שאומר "כל נהג שבעל הפוליסה מאשר לו", אך שים לב, כמו שאמרתי, אם אתה נהג חדש ועשית תאונה הביטוח לא יכסה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, עוד שאלה: יש ביטוח שהוא פר נהג? (יענו- אני עושה ביטוח על עצמי, ככה שאני אוכל לנהוג בכל שהוא, כשבעל הרכב איתי [שיכור :silly:], ובמקרה של תאונה יהייה לי כיסוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בסוג הביטוח,

יש ביטוח נהג יחיד וכשמו כן הוא ז"א הוא מבטח אך ורק את הנהג הרשום בחברת ביטוח

ויש ביטוח כל נהג וזה מבטח כל נהגד אשר ינהג ברכב (רק צריך לבדוק מגבלת גיל בבביטוחים האלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד עם ה"אטרקציות" שיש היום בביטוחים..אתה יכול לעשות ביטוח במגוון רחב של סעיפים...

החל מנהג ספציפי (ת.ז וכו) וע דמגיל מסוים עד גיל מסוים...זמני נסיעה..ימים וכו..

ולצערך בגלל שאתה נהג חדש (עד גיל 24) תצפה לשלם לפחות 1000+- שקלים יותר מהביטוח ללא נהג חדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, עוד שאלה: יש ביטוח שהוא פר נהג? (יענו- אני עושה ביטוח על עצמי, ככה שאני אוכל לנהוג בכל שהוא, כשבעל הרכב איתי [שיכור :silly:], ובמקרה של תאונה יהייה לי כיסוי)

קיים ביטוח כזה, הוא עלה המון, ממש המון, אתה מקבל שלט רישוי משלך, כאשר אתה נוהג על אוטו מסויים אתה שם את השלט ונוסע, ( לוחית רישוי עם מספר , כמו של אוטו במבחן אם יצא לך לראות פעם) .

ובשביל לעשות אותו צריך לדבר עם משרד הרישוי או משהו, לא זוכר בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה מתחלק ל 2

ביטח חובה- יתפוס כלומר נזקי גוף יכוסו וישולמו ע"י הביטוח. בתנאי שהרשיון שלך תקף או שהיה לך רשיון בשנה שקדמה לנהיגת כלי הרכב.

נזקי רכוש- אם אין לך תוספת נהג חדש הביטח לא ישלם לך אגורה על הנזקים שלך ושל צד ג והוא יתבע אותך ויזמבר לך את התחת.

המלצה :לך תעשה ביטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהגים חדשים חייבים סעיף נוסף [בביטוח החובה לפחות] המאפשר לנהג חדש [ספציפי ברוב המקרים] לנהוג ברכב... במקרה שלי אבא שלי משלם תוספת של 150 שקל לביטוח החובה לפי מה שאני יודע....

150 שקל תוס'? איזו חברה?

לא זוכר אצל איזה חברה אנחנו מבוטחים אבל נדרשנו לשלם פי 2 בשביל הנהג חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מפריע לאשכול אבל אם כבר דנים בנושא ביטוח יש לי שאלה.

כמה צריך להוסיף לביטוח לנהג צעיר (אני בן 21 עוד חודש) (יש לי מעל שנתיים רישיון) לרכב הונדה סיויק מודל 2008 ?

יש פרטים מסויימים שאני צריך לציין ? (אין תאונות ברזומה וכו'...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מפריע לאשכול אבל אם כבר דנים בנושא ביטוח יש לי שאלה.

כמה צריך להוסיף לביטוח לנהג צעיר (אני בן 21 עוד חודש) (יש לי מעל שנתיים רישיון) לרכב הונדה סיויק מודל 2008 ?

יש פרטים מסויימים שאני צריך לציין ? (אין תאונות ברזומה וכו'...)

1. לא. במקרה ותהיה תאונה, הביטוח לא יכסה כלום ויתבעו אותך לדין פלילי(לא תעבורתי) על פגיעה באחרים.

2.זה תלוי בחברת הביטוח, ברכב, ובמעמד של בעל הפוליסה.

לצורך העניין יש לי שני רכבים, על הרכב הראשון אני לא משלם (פוליסת עובדי מדינה) ועל הרכב השני אני משלם 400 ש"ח תוספת לנהג צעיר (עד גיל 24).

עריכה

כמו שאמרו מעליי, הביטוח הוא שמי לרוב על שם בעל הרכב ואכן יש סעיף שאומר "כל נהג שבעל הפוליסה מאשר לו", אך שים לב, כמו שאמרתי, אם אתה נהג חדש ועשית תאונה הביטוח לא יכסה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...