כושר - בבית או בחדר כושר? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כושר - בבית או בחדר כושר?

Alex89

Recommended Posts

מה שהדברים האלה לא יהיו (אולי אני אקרא מחר, המוח שלי לא במצב טוב היום), אני לא חושב שהם יספיקו כדי לשכנע אותי

כי אני מכיר בן אדם שרואים עליו דיי טוב תוצאות

ואני ממש בספק אם הוא הלך לחדר בשביל הדבר הזה

על עידו פורטל שמעת?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

הרגת אותי

הוא הדוגמא הטובה ביותר לאימון לא נכון

מרוב שהבנאדם לא הפסיק להתאמן,

הוא בכלל לא התקדם, ורק התדרדר

שמתאמנים על כוח כל יום, ועושים כמה שעות קפואירה כל יום, אי אפשר להתקדם

ככה זה, עובדות החיים.

בסך הכל ילד עם גנטיקה סבבה, להגיד עליו את המילה מסה זה לזלזל בערך מסה

זה שהוא מחוטב זה לא אומר כלום, הבנאדם חסר מסה לחלוטין, כל יום שורף אלפי קלוריות.

לא בא להתלהב או משהו, אני מתאמן בחדר על היפרטרופיה 4 חודשים והגעתי ל"מסה" שלו, אמנם הוא יותר מחוטב ממני,

אבל הוא ממש לא דוגמא,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

הרגת אותי

הוא הדוגמא הטובה ביותר לאימון לא נכון

מרוב שהבנאדם לא הפסיק להתאמן,

הוא בכלל לא התקדם, ורק התדרדר

שמתאמנים על כוח כל יום, ועושים כמה שעות קפואירה כל יום, אי אפשר להתקדם

ככה זה, עובדות החיים.

בסך הכל ילד עם גנטיקה סבבה, להגיד עליו את המילה מסה זה לזלזל בערך מסה

זה שהוא מחוטב זה לא אומר כלום, הבנאדם חסר מסה לחלוטין, כל יום שורף אלפי קלוריות.

לא בא להתלהב או משהו, אני מתאמן בחדר על היפרטרופיה 4 חודשים והגעתי ל"מסה" שלו, אמנם הוא יותר מחוטב ממני,

אבל הוא ממש לא דוגמא,

הוא מאמן מוסמך, אני חושב שהוא יודע הרבה יותר ממך על אימון נכון ולא נכון

שמע, המאמנת שלי לומדת אצלו, גם אחותי למדה אצלו - כמו שציינת הרבה שעות קפוארה כל יום

נחש מה? הן דיי טובות

התקדמו, מאוד

אני מאושר לשמוע שאתה צחקת, אותי אישית זה מעציב לשמוע שטויות כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי היה מאמין שדיון פשוט על יוביל לכל כך הרבה שנאה :\.

אז יש מישהו שעושה דברים טיפה שונה, אולי זה טוב יותר ואולי לא, בכל מקרה למה להגיע למצב של צחוק על משהו שמישהו אומר?

שנאה?

סתם כל אחד רוצה להוכיח שהוא צודק, זה לא אומר שאנחנו שונאים אחד את השני... אני אישית לא שונא אף אחד ;D

קרא לזה חוסר הסכמה

אני פשוט לא חושב שיש מקום לויכוח בין מאמן מוסמך לבן אדם שלא למד את הנושא ולא מבין הרבה יחסית

אני לא שולל את האפשרות שגם אני וגם הוא טועים, אם כי זה מאוד לא סביר לדעתי :nixweiss:

אגב, יש גם את האפשרות שהוא מתאמן לא טוב בכוונה, ואז אני היחיד שטעה, אבל מה הסיכויים?^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור ולעיניין חברה... ניסיון של 100 שנה בערך (לא אני לא בן 100 ) סבא שלי ואבא שלי התעסקו בבודי בילדינג מקצועי. סבא ז"ל ואבא עבר סרטן ועכשיו הוא עם כלייה אחת ואסור לו להתאמן כמו שהיה לפני. אין טעם ללכת לחד"כ ממש בהתחלה. בשביל שהאימונים בחד"כ יניבו תוצאות אתה צריך בסיס. ובסיס עושים בבית נקודה. בנאדם שהגידים שלו לא חזקים מספיק והשריר עצמו לא חזק מספיק מסכן את הבריאות שלו בחד"כ. כל העצות שנתתם הן נכונות ואמיתיות אך לא לכולם לכל אחד יש גינטיקה שונה ומגבלות שונות.

ואגב שאלה שחכתי איך קוראים לזה אבל כשהתחלתי להתאמן עם משקולות (גיל 11) שקלתי בקושי (הייתי 167ס"מ)40.... בגיל 13 עם גובה 175 ס"מ שקלתי 80 קילו... כלומר בערך 25-30 קילו מסת שריר (תקנו אותי אם לא ) ולא ממש ראו עלי תוצאות... הגעתי למצב שאני מרים בתרגיל על הביצפס 20 קילו ליד אבל הביצפס המסכן חזק כמו בטון אבל לא רוצה לגדול.... איך קוראים לתופעה הזאת?

אני רואה מספר סיבות אפשריות

א. בגיל 13 עוד לא הגעתי לשיא התפתחותך, והגיוני מאוד שהתוצאות העיקריות יגיעו בגיל מאוחר יותר. המשקל שלך אגב מאוד גבוה וקשה לי להאמין ש'לא רואים עלייך', אלא אם מירב העלייה שלך מסתכמת במסת שומן ועצם.

ב. יש את הפקטור של הגנטיקה האישית. לא חסר אנשים עם בייספס ארוך\קטן מהרגיל. הכוח שאדם מפתח תלוי בהרגלת מערכת העצבים המרכזית ובגיוס יחידות מוטוריות, בנוסף על מסת השריר ממש. כלומר, יחס כוח-מסת שריר הוא לא לינארי תמיד.

ג. ייתכן והגעת לאימון יתר\אתה לא עובד כראוי. אולי כדאי לקחת כמה ימים הפסקה או להוריד עומס, וגם מומלץ להתייעץ עם מאמן בנוגע לטכניקה.

ד. תזונה.[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008 בשעה 23:38:32

gguyz, אמרתה שאימונים בבית לא יכולים להניב שום תוצאות . מה בכל זאת אני יכול לקבל מאימונים בבית?

אם אני עושה שכיבות סמיחה כאשר הידיים רחוקות מאוד אחת מהשנייה כך בעצם אני מאמן את השריר האחורי של היד וקצת את החזה נכון?

אם אני יקרב את הידיים אז אני יאמן את השריר שקידמי של היד?

זה לא שלא ניתן להניב שום תוצאות, אך התוצאות שתשיג יהיו מעטות מאוד ביחס לפוטנציאל האישי שלך.

אם אתה שואל לדעתי, אם בכל זאת אדם רוצה לבצע אימונים בבית ללא הוצאה כספית גדולה - שיקנה משקולות ידיים מתברגות(שתמיד יהיה אפשר להוסיף פלטות לפי ההתחזקות). אין תרגיל שלא ניתן לבצע עם משקולות ידיים בלבד(אך לרוב צריך גם ספה, אם כי אולי אפשר לאלתר).

מלבד משקולות תרגילים טובים הם - מתח, היות ולרוב אדם לא מסוגל לבצע יותר ממספר חזרות בכל סט(6-15 לסט. ואני לא מדבר על אלה שמקפצים כמו דגים עם הרגליים), מקבילים רחב מאוד עם הפנים למטה וירידה עמוקה - עובד טוב על חזה וגם על יד אחורית, ומקבילית צר שאת מירב הכוח מפתח שריר הטרייספס(יד אחורית).

בנוגע לשכיבות שמיכה - זה תרגיל שמתמקד ביד אחורית ובחזה. אתה הפכת מעט את היוצרות. ככל שתעשה את התרגיל צר יותר(יהלום זו הצורה הצרה ביותר), תעבוד יותר על יד אחורית ופחות על חזה. ככל שתעבוד רחב יותר - הדגש על החזה יגדל(כמובן שבפרופורציה. לשים את הידיים רחב מדי זה פשוט לא נוח ולא יעיל).

אגב, אני ממליץ לבצע שכיבות שמיכה עם התנגדות נוספת. לדוגמא אדם נוסף ששם עליכם יד בעלייה על מנת ליצור תוספת התנגדות. כך תוכלו לעשות 10 חזרות עצימות - דבר שהינו אפקטיבי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מאמן מוסמך, אני חושב שהוא יודע הרבה יותר ממך על אימון נכון ולא נכון

שמע, המאמנת שלי לומדת אצלו, גם אחותי למדה אצלו - כמו שציינת הרבה שעות קפוארה כל יום

נחש מה? הן דיי טובות

התקדמו, מאוד

אני מאושר לשמוע שאתה צחקת, אותי אישית זה מעציב לשמוע שטויות כאלה

לא יודע מה המטרות שלו באימונים,

אבל אני יודע שהוא כמה שנים מתאמן ונמצא בדיוק באותה נקודה.

אולי אין לו שאיפות להתחזק, כל אחד והמטרות שלו

אבל מה לעשות, זו הפרנסה שלו, יכול להיות כמו שאמרת שהוא באמת יודע שהוא מתאמן לא בשיא האפקטיביות, אבל אין לו ברירה מפני שהוא צריך לאמן אנשים אחרים וגם את עצמו.

בקיצור מה שאני בא להגיד, שבכל השנים שהוא מתאמן לא נראה לי שבשנים האחרונות הוא התחזק,

לצורך העניין, בנאדם שמתאמן על מה שנקרא בשפת הרחוב הגוף, ובמקביל פאוור ליפטינג,

יכול סתם לצורך העניין להתחיל מסקוואט של 40 קילו, ובשנה להגיע ל140,

אני אישית עכשיו בונה מסה,

אני 178 ומתאמן כבר חצי שנה על מסה, הגעתי כבר ל88 קילו

אני מתכנן להמשיך עד הקיץ הבא, בשאיפה עד ל100 קילו, ומשם להתחטב

ואחרי זה, אני אוכל להתחיל להתאמן בכל ה"משחקים" למניהם (אומניות לחימה, משחקי כדור, קרוס פיט)

הנקודה שאני בא לתת היא:

לא רק מי שמתאמן לפאוור ליפטינג צריך לפמפם בחדר כושר

כל מי שיתאמן סתם נגיד שנה על מסה, ואז יתחטב חודשיים שלוש

יקבל נקודת התחלה מאוד חזקה בכל תחום שייבחר

תזכרו שמסה נותנת המוווווווון יתרונות בספורט,

למשל תכולת נוזלים גבוהה יותר, כנ"ל גליקוגן

מגדילה את מחזור הקלוריות הבסיסי ביום (דבר שחשוב מאוד לאנשים בעלי נטיה להשמנה שלא רוצים כל החיים לאכול סלטים)

פיזור מהיר יותר של חומצות בשריר בזכות שטח פנים גדול יותר למגע עם חמצן

סתם נקודה למחשבה, מסה עוזרת מאוד מאוד בכל תחום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע גיליתי שיש לו חדר סודי ם_O

(סתם, פשוט לא ידעתי שיש לו חדר קומה מתחת לאיפה שכל האימונים...)

אז הדוגמה שהבאתי לא מתאימה, אבל אני עדיין מאמין שאפשר בלי חדר כושר

(אם כי הפעם זה מבוסס על משהו אחר^^)

בכל מקרה, אני זוכר ששמעתי איפהשהו שהקטע של ניפוח שריר זה כשעושים מעט סטים אבל הרבה התנגדות

אבל יש סיכוי לא קטן שאני מתבלבל עם משהו אחר

מישהו יכול להאיר את עיני בנושא? אני אשמח גם להסבר למה זה ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בסטודיו שלו יש חדר , יש אולם, יש הכל

ניפוח זה הגדרה לא הכי מדוייקת

אבל בעקרון ע"מ לעלות במסה הכיוון הכללי הוא 3-4 סטים, של 6-12 חזרות, כמובן עם משקל שבסוף כל סט תגיע לכשל.

אבל שוב, הכל עניין של מטרות,

בנאדם שלא מעוניין לעלות במסה, אין לו מה לחפש בחדר ,

וההפך, בנאדם שרוצה לעלות במסה יוכל לעשות זאת רק בחדר , וכמובן עם תזונה מתאימה.

בסופו של דבר הקשר הוא דיי ישיר בין חיזוק השריר לעליה במסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול סתם לצורך העניין להתחיל מסקוואט של 40 קילו, ובשנה להגיע ל140,

להגיע ל-140 קילו בסקוואט תוך שנה זה קצת מוגזם. זה לא שזה לא אפשרי, אבל אני לא אתפלא אם האדם שמבצע זאת עושה תנועה חלקית בלבד, מה גם שאני מניח שמדובר ב-RM 1.

[br]פורסם בתאריך: 28.07.2008 בשעה 07:40:51

בכל מקרה, אני זוכר ששמעתי איפהשהו שהקטע של ניפוח שריר זה כשעושים מעט סטים אבל הרבה התנגדות

אבל יש סיכוי לא קטן שאני מתבלבל עם משהו אחר

מישהו יכול להאיר את עיני בנושא? אני אשמח גם להסבר למה זה ככה...

אין כזה דבר ניפוח שרירים. עוד לא הומצאה המשאבה שתנפח לך את תאי השריר. תאי השריר גדלים, באמצעות סינטזת חלבון וספיחת נוזלים.

מה שאתה מדבר עליו היא עבודה במשקל גבוה למעט חזרות בכל סט. שיטה זו הוכחה לעדיפה בהיפטרופיה(גדילת מסת השריר) בעיקר בגלל סיבי השריר שמעורבים בפעילות קצרה ועצימה. המושגים שהצעתי לך לקרוא עליהם בעמוד הקודם מדברים בדיוק על הנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר ניפוח שרירים. עוד לא הומצאה המשאבה שתנפח לך את תאי השריר. תאי השריר גדלים, באמצעות סינטזת חלבון וספיחת נוזלים.

מה שאתה מדבר עליו היא עבודה במשקל גבוה למעט חזרות בכל סט. שיטה זו הוכחה לעדיפה בהיפטרופיה(גדילת מסת השריר) בעיקר בגלל סיבי השריר שמעורבים בפעילות קצרה ועצימה. המושגים שהצעתי לך לקרוא עליהם בעמוד הקודם מדברים בדיוק על הנושא הזה.

חשבתי על זה אחרי שכתבתי את ההודעה (על זה שכתבת שאין כזה דבר ניפוח שריר)

הכוונה שלי הייתה כמובן לניפוח מבחינת מראה- שייראה מנופח

אני לא אומר שהשרירים מתנפחים כמו בלון כמובן

אני אסתכל היום על המושגים האלה, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה אני מדבר על מה שהיה בגיל 13... אני עכשיו בן 16 ובספטמבר אהיה בן 17.... אני מדבר על התופעה שהשריר לא גודל אלא ניהיה יותר צפוף(?) ברוסית קוראים לזה ייבוש.... וסתם למי שמעוניין היום אני 190 ושוקל 95 בערך... ועכשיו אני לא יכול להתאמן בגלל טראומה... האורטופד אמר לי שחודשיים אני בלי אימונים(מאניאק :pissed:).....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיע ל-140 קילו בסקוואט תוך שנה זה קצת מוגזם. זה לא שזה לא אפשרי, אבל אני לא אתפלא אם האדם שמבצע זאת עושה תנועה חלקית בלבד, מה גם שאני מניח שמדובר ב-RM 1.

דווקא דיי הרבה מתאמנים מגיעים לסקאווט 100 מהר מאוד,

האמת שאז כבר מתחילים להתקדם יותר לאט,

ולא בRM1

מי שעושה 5X5 יכול להגיע ממש ממש מהר למשקלים רציניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין סקוואט 100 ל-140. אכן כמו שאתה אומר באיזור ה-100 מתחילים להתקדם הרבה יותר לאט(בהנחה שאתה לא על חומרים).

אבל שוב אני אומר, יש חשיבות רבה לטכניקה. סקוואט זה מסוג התרגילים שמאוד קל לזייף בהם ולבצע רק חלק מהתנועה(וגם אותה בצורה לא נכונה ואף מסוכנת), היות וטווח התנועה המקורי גדול באופן יחסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...