כושר - בבית או בחדר כושר? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כושר - בבית או בחדר כושר?

Alex89

Recommended Posts

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי.

עוד משהו אני אדם שאוכל המון - מכל כל.

אף פעם לא עשיתי דיאטה מיוחדת [אולם רק לאחר אימון אני משתדל לאכול פירות ולחם מלא בשביל למלא את מאגרי הגליקוגן] ואני אוכל המון דברים משמינים אך בכל זאת אני בעל מבנה גוף די שרירי וקוביות כאמור יש לי, האם אימון כפיפות הבטן יהיה אפקטיבי ללא דיאטה או הרגל אכילה מסויים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

עוד משהו אני אדם שאוכל המון - מכל כל.

אף פעם לא עשיתי דיאטה מיוחדת [אולם רק לאחר אימון אני משתדל לאכול פירות ולחם מלא בשביל למלא את מאגרי הגליקוגן] ואני אוכל המון דברים משמינים אך בכל זאת אני בעל מבנה גוף די שרירי וקוביות כאמור יש לי, האם אימון כפיפות הבטן יהיה אפקטיבי ללא דיאטה או הרגל אכילה מסויים?

כל עוד אתה אוכל מספיק חלבונים לבניית שריר אחרי אימון אין סיבה שהאימון לא יעבוד.

עריכה: (למקרה שמישהו עוד יקרא את זה) יש לי שאלה בנוגע לקוביות, יש לי את הOutline של הקוביות שהם כאילו במרכז הבטן, אבל אני רוצה שיהיה גם קוביות כאלו בצד.

ניסיתי לעשות קצת אלכסונים אבל אני לא רואה שיפור, יש המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך את האאוט ליין אז אתה צריך שני דברים

א. אתה צריך להגיע לאחוז שומן נמוך כלומר להוריד את שכבת השומן בבטן (בשכבה הזאת מסתירה לך את הצדדים) את זה עושים עם אכילה נכונה.. פה להסביר זה דיי ארוך אבל יש מלא פורומים בנושא אם הייתה דובר רוסית הייתי מביא לך אחד.

ב. רצוי להתחיל לעבוד עם משקולת ככה אתה מבליט יותר את הקוביות.... ורק שתדע קוביות זה לא עיניין של חודש אלא של שנה ואף שנתיים. יש לי ווידיאו של סופר סט על הבטן שאיתו אתה גם בונה וגם מחטב את הקוביות כשאני אעלה אותו אני יתן שלוחה.

עכשיו זה שאמר לבחור ללכת לחד"כ.

אומנם זה נותן המון מוטיבציה לראות ערימות שרירים מהלכות ובחד"כ יש לך מדריך צמוד אבל למה לעזזל להוציא כסף על מה שאתה יכול לקבל בחינם? יש מלא פורומים בנושא במיוחד ברוסית שמה אנשים מתאמנים מקצועי ככה שכשהם מגרדים את האוזן הם מרגישים את הביצפס בלכי... אם אלכס קורא בפורומים האלה ומתחיל להבין את הנושא הוא אפילו לא יזדקק לעצות שלנו.+ בפורומים יש תמונות של ארונות יותר גדולים מאלו שיש בחד"כ.

זה נכון שצריך ללכת לחדר אבל רק כשאתה מגיע לגבול שהמקסימום שאתה עושה בבית כולה מחזיק לך את הצורה ותו לו. רק אז הולכים לחד"כ. זה כמו העיניין עם הסטרואידים אין טעם להשתמש בהם עד שאתה מגיע לגבול שהגוף שלך חייב תמיכה צד שלישי וגם איתם כמו עם חדר הכושר אסור להגזים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

moon-mage קח זה הווידיאו

http://rapidshare.com/files/132549605/training.avi.html

למי שגם רוצה שיוריד זה לא ווירוס אל תדאגו אפשר לסמוך עלי. אגב זה לאנשים עם גוף מאומן ולא לאנשים עם לב חלש! תאמינו לי עם ה8 דקות שיש פו אפשר להפוך לחולה לב.... יש פה מקבץ תרגילים חשוב לעשות אותם בלי הפסקות כמו שעושים בווידיאו חלק מהתרגילים שורפים את שכבת השומן הלא נחוצה והחלק השני מחטבים את הקוביות בבטן... אלכס תוכל לעשות את התרגילים הללו רק אחרי חצי שנה של אימונים רצופים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את הפורום הזה וביינתים אנשים לא ממש עוזרים שם.

רציתי לשתף אתכם בכמה דברים מאוד חשובים שמצאתי בכתבה אחת באותו אתר:

אין לאכול פחות מכמות הקלוריות במנוחה וצמצום הקלוריות לא יעשה מעבר לקצב שריפת השומן.

יש לבנות תפריט עם דגש על פחמימות מורכבות ובעלות ערך גליקמי נמוך, מצומצם בכמות השומן תוך "פיזורו" על פני כל הארוחות. המעיטו בבישול: ככל שהמזון פחות מבושל ויותר טבעי וחי כך העיכול שלו יותר ארוך.

יש לשאוף ל 4-6 ארוחות קטנות מפוזרות על פני היום.

ארוחת הבוקר היא הארוחה הכי חשובה של היום. ככל שנעשיר יותר את ארוחת בוקר ביחס לשאר ארוחות היום, הגוף יתכונן לשריפה מוגברת של קלוריות, דבר שיביא לירידה במשקל אם בסופו של היום אכלתם רק לפי התפריט היומי.

כמו בסעיף הראשון, יש להימנע מדיאטה דלת קלוריות ורצוי לבצע פעילות לפיתוח שרירים מלווה בתזונה מתאימה.

חשיבות הפעילות גופנית משרתת את מטרת שריפת הקלוריות הרבה מעבר לטבלת הקלוריות המיוחסת לתרגול. למרות שזה ישמע נדוש, שילוב של פעילות הגופנית הכרחי לשיפור המטבוליזם.

הקפדה על 7 שעות שינה בלילה תביא לחילוף חומרים טוב יותר במשך היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב...

אני יגיד לך את האמת

עדיף חדר .

למה?

כי בחדר יש לך מאמן צמוד שאתה יכול לשאול אותו שאלות ולהעזר בו.

כי בחדר יש לך מכשירים שאין לך בבית.

כי בבית קשה יותר להתמיד.

וגם בחדר יש לך יותר אפשרויות. קשה לי לחשוב איך לאמן שרירי גב או חזה בבית זה פשוט לא נוח שאין לך את כל המכשירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי רק על חלק מהת'רד וראיתי כל כך הרבה דיסאינפורמציה. אני לא מבין את הרצון של אנשים להטעות אחרים בנושאים שהם לא מבינים בהם. לפותח הת'רד ולקוראים כאן בכלל - אם ברצונכם לקבל מידע שימושי עדיף שתקראו בעצמכם כמה שיותר על הנושא\תתייעצו עם איש מקצוע. אני אנסה לשפוך מעט אור על הטעויות שהוצגו כאן, ובפרט ציטטתי הודעה שמאוד צרמה לי:

קשקוש, תרוץ 45-60 דק' ביום תאכל רגיל ואפילו קצת מעבר לזה ועדיין תרזה בגלל שתשרוף בסביבות ה1200-1000 קלוריות בריצה כל מה שדייאטה יכולה לעשות זה להאיץ את החיטוב מהספורט לא להיפך. וכמובן שדייאטה זה לא אומר להוריד את כמות האוכל אלא בעיקר את כמות השומנים שאתה אוכל וגם זה לא חובה אלא אם אתה טוחן סטייקים מרוחים בחמאה כל יום.

אם תתחיל לאכול סתם 1000 קלוריות פחות ביום ותאבד בעיקר שריר אחרי השבועיים הראשונים שלא נדבר שדייאטה סתם מורידה את קצב חילוף החומרים שלך עם הזמן ולוקח לו לחזור למצב רגיל פי כמה וכמה יותר זמן מאורך הדייאטה.

מהיכן השגת את האינפורמציה הזאת? ראשית, כמות הקלוריות(=אנרגיה) שאדם שורף בריצה תלויה בהמון גורמים. בריצה שאורכה 45-60 דקות ערך יותר הגיוני הוא כ600-900 קלוריות, אך שוב - הדבר תלוי בהמון גורמים נוספים שלא ידועים לנו.

דיאטה לא 'תאיץ' את החיטוב מהספורט, אם כבר להיפך. תזונה היא המרכיב העיקרי בכל דיאטה נכונה, הספורט נכנס כתוספת. בסופו של דבר גוף האדם מכיר שני מצבים הורמונליים עיקריים - 1. קטבולי - פירוק תאי - שריר, שומן וכו'(ייתכן וסטודנט\בוגר בנושא כימיה-ביולוגיה יוכל להציג זאת טוב יותר, אך זו התוצאה) 2. אנאבולי - בנייה תאית - סינטזת חלבון, אגירת שומן בתאי השומן וכדומה. במילים אחרות הגוף שלנו באופן כולל יכול להמצא או במצב של פירוק או במצב של בנייה. כמובן שבהתאם לפעילויות ההורמונליות הגוף עובר ממצב אחד לשני מספר פעמים ביום, אך התוצאה הכללית לאורך זמן תקבע לפי כמות הקלוריות הממוצעת שאדם צורך ליום.

ובקיצור, אדם שיצרוך פחות קלוריות מההוצאה היומית שלו(שמתחלקת לשניים - הוצאה במנוחה שנקבעת בהתאם למסת השריר בגוף, משקל, גיל וגובה, והוצאה קלורית ע"י מאמץ גופני) יוריד במשקל. אדם שיצרוך יותר - יעלה. במהלך חיינו אנו מגיעים למן פלאטו שבו אנו לא עולים ולא יורדים במשקל - אז אנחנו במאזן קלורי נייטרלי.

מהאמור לעיל משתמע שאם לא תאכלו תרזו, אך זה לא מדוייק, או בכל אופן לא כדאי. מסת השריר בגופנו צורכת כמות אנרגיה מאוד גדולה, ומאזן קלורי שלילי שמבוסס על תזונה לא מאוזנת(למשל מעט קלוריות אך כמעט בלי חלבון) תוביל לירידה במסת השומן בגוף אך גם ירידה גדולה במסת השריר, וזה לא רצוי - כי אז ניתן להעלות חזרה את המשקל בקלות רבה, וגם קשה להפטר משומן עיקש. אנשים רבים לא מצליחים להפטר מהשומן העיקש בבטן(בעיקר התחתונה), היות ועל מנת להעלים את ה'כרסונת' יש צורך בתזונה מדוקדקת, שכדאי מאוד שתהיה בשילוב ספורט - הן משקולות לשימור השריר, והן אירובי על מנת להגביר את ההוצאה הקלורית

ההודעה שציטטתי גם אומרת ש'כדאי' להפחית בשומן. דווקא אין צורך להפחית משמעותית בשומן(כמובן שלא מומלץ לאכול מטוגנים מכמה סיבות שלא אכנס אלהן כאן). דיאטה דלת שומן עלולה לגרום ללא מעט בעיות כמו ירידה חדה ברמת ייצור הטסטוסטרון. במילים אחרות לא יעמוד לכם הבולבול יותר מדי. הדיאטה הנכונה היא ברובה דלת פחמימות, עשירה בחלבון, ובעלת מינון סביר של שומן איכותי(קצת אגוזים\אבוקדו ביום, כף-שתיים של שמן זית ושאר המאכלים דלי שומן).

בנוגע לנושא הת'רד, האם צריך מכון או לא כדי לראות תוצאות? התשובה היא חד משמעית כן, אלא אם יש לכם גישה לכל הציוד הבסיסי - משקולות חופשיות במשקלים מספקים, ספה ומוט עם משקולות. אני לא אכנס לכל תורת האימון כאן, אבל בלי גירוי משמעותי לא תראו תוצאות של ממש. גירוי שכזה מתקבל על ידי קריעת התחת במכון עם משקלים גבוהים בטווח חזרות יחסית נמוך(6-15, ואפילו פחות), בהתבסס על תרגילים מורכבים וקשים ולא ביצוע עקר של מיליון כפיפות בטן ושכיבות שמיכה. כמובן שרמת האימון צריכה להיות לינארית לרמת המתאמן - ילד שמתחיל להתאמן במכון לא צריך לבצע מיד סקוואטים, דד ליפט ואולי אפילו לא בנץ' פרס וכדומה. להיפך, ישנה סכנה גדולה לפציעות ולאימון יתר. אין מה לעשות - הפתרון הוא או ללמוד מהניסיון ולקרוא, או ללכת לאנשי מקצוע

ולמי שעדיין לא הבין אני מדגיש את עניין התזונה. מאזן קלורי חיובי, אך עם תזונה נכונה ולא סתם 'זלילה' יוביל לעלייה במסת השריר, אך גם לעלייה מסויימת במסת השומן(כמה ואיך תלוי בתזונה הכללית ובאימונים). זה מצב אנאבולי. מאזן קלורי שלילי יוביל לירידה במשקל - בהתאם לתזונה ולאימונים תוכלו לשרוף יותר שומן ופחות שריר. מצב של בניית שריר וירידה באחוזי השומן אינו אפשרי פרט אולי למתאמנים חדשים(בכמה חודשים ראשונים), ולאנשים הנוטלים סטרואידים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רץ 3 פעמים בשבוע, 4 קילומטר + 100X2 ספרינטים +מתח 10X2 + מתח ידיים צמודות 10, + מקבילים 10.

ובשאר הימים אני עובד על הבטן....

תוך חודש כבר ראיתי תוצאות...תוך חודשיים כבר קיבלתי גוף חטוב, תוך 3 חודשים כבר היו לי ריבועים בבטן.

הקטע בכל התרגילים בבית זה לא לעשות 100 בטן ו20 מתח\שכיבות שמיכה, אלא לעבוד לאט, כמה שעובדים יותר לאט- השריר מתאמץ יותר.

ריצה- שורפת שומנים , וגורמת לך להרגיש נהדר בתום האימון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להתייחס למה שGGuyZ אמר פה, שחד משמעית צריך מכון בשביל לראות תוצאות - שטויות

אם אתה מכיר תרגילים מתאימים, אין צורך כמעט בכלים, ואני כמעט בטוח שמשקולות זה לא פריט חובה

ומה הבעייה בסקוואטים? זה לא תרגיל כל כך קשה

אקדחים זה תרגיל קשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ^ ^ ^ ^

מן הסתם הוא מדבר על סקאווט עם מוט...

ואקדחים אי אפשר לעשות עם מוט

ולכל המצהירים על הריבועים והחיטוב שלהם בלי חדר , כנראה שאין לכם טיפה של מסת שריר

להיות חטוב זה דבר אחד, אבל להיות מסיבי זה דבר אחר.

ואי אפשר לבודד את השרירים ולאמץ אותם כמו שצריך ע"מ לצבור מסה, ללא תרגילים יעודיים עם מכשירים/משקולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ^ ^ ^ ^

מן הסתם הוא מדבר על סקאווט עם מוט...

ואקדחים אי אפשר לעשות עם מוט

ולכל המצהירים על הריבועים והחיטוב שלהם בלי חדר , כנראה שאין לכם טיפה של מסת שריר

להיות חטוב זה דבר אחד, אבל להיות מסיבי זה דבר אחר.

ואי אפשר לבודד את השרירים ולאמץ אותם כמו שצריך ע"מ לצבור מסה, ללא תרגילים יעודיים עם מכשירים/משקולות.

אה, טוב, צריך להתחיל בקטן...

אמממ, סלח לי, אבל למה נראה לך שאי אפשר לעשות את מה שציינת עכשיו בלי תרגילים יעודיים עם מכשירים/משקולות?

אני מאמין שאפשר להסתדר מצויין בלי משקולות ובלי מכשירים, רק כמה כלים קטנים (לא מכשירים עם משקולות כמו בחדר אלא סתם עזרים קטנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מדברים על מטרות שונות, ניפוח שריר וחיטוב הם דברים מאד מאד שונים, זה נכון שהרבה יותר קל ללכת לחדר אם אתה רוצה לנפח שרירים, אבל בשביל חיטוב אתה לא צריך כלום חוץ ממוטיבציה ואיזה מוט לעשות עליו מתח\מקבילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מדברים על מטרות שונות, ניפוח שריר וחיטוב הם דברים מאד מאד שונים, זה נכון שהרבה יותר קל ללכת לחדר אם אתה רוצה לנפח שרירים, אבל בשביל חיטוב אתה לא צריך כלום חוץ ממוטיבציה ואיזה מוט לעשות עליו מתח\מקבילים.

הגיוני... אם ככה, אתה יכול להסביר למה בקטע של ניפוח שרירים עדיף חדר כושר? (סתם סקרנות)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...