יום ירושלים. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום ירושלים.

udicol

Recommended Posts

יום ירושלים אמור לחוג ביממה הקרובה בחגיגות ומופעים בבירה.

עקב הת'רד האחרון(אבו מאזן...) נוכחתי לדעת ולהכיר כי נערים וילדים רבים מביעים עודף -אי אמפטיה לבירת - ירושלים.

במקרים רבים הרגשתי זר בדיון הבעייתי היות ונאמרו שם דברים מאוד קשים בנוגע ללגיטימיות העיר כבירת .

זה לא נושא לויכוח דתי וכמובן אין ויכוח על לגיטימיות העיר.

מבחינתי מדובר בכישלון חינוכי נקודתי ולא יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:'(

בוא לא נהפוך את זה לעוד וויכוח פוליטי ושפוט נציין יום זה כיום קדוש וטוב, אנא מכם לא לכתוב דברי נאצה אלא פשוט לרשום מה ירושלים בשבילכם.

ירושלים בשבילי זה מעורב, לא רק בתור מנה של בשר אלא גם מעורב בתרבויות, באנשים בסוגים מגוונים של מגוון דברים, יש גיוון לכל דבר שיש בעיר הזאת, דתות, מאכלים, תרבויות, , היסטוריה. אפילו בסרט המטריקס מתייחסת לציון (ירושלים) כמשהו שהוא קדוש, משהו שאני כמהים אליו. כמובן שירושלים זה בית בשבילי, מקום שאני תמיד יכול לחלום עליו, להגן עליו ולהיות גאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה דווקא במטריקס היא לאתיופיה, בדיוק כמו שראסטאפארייז מדברים על ציון ומתכוונים לאי שם באתיופיה.

מקום ארון הקודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה דווקא במטריקס היא לאתיופיה, בדיוק כמו שראסטאפארייז מדברים על ציון ומתכוונים לאי שם באתיופיה.

מקום ארון הקודש.

אוף! מה הקשר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף! מה הקשר ?

הקשר הוא שארון הקודש שלנו , נמצא באיזה כנסייה מוקף בנוצרים !

שאנחנו נסכים לדבר כזה ? חס וחלילה!

הבעיה שהוא גם מוקף בשומרים חמושים... oh well... מישהו רוצה לפתוח במלחמה עם מדינה זרה בשביל הפריט היקר בעולם ? (וחפץ דתי חשוב גם כן...)

כל הכלכלה שלנו תלויה במבצע צבאי אחד קטן , גם התיירות..

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שהוא גם מוקף בשומרים חמושים... oh well... מישהו רוצה לפתוח במלחמה עם מדינה זרה בשביל הפריט היקר בעולם ? (וחפץ דתי חשוב גם כן...)

הינה הגיע החכם עם הגיגי חוכמת יתר.

להזכירכם לא מדובר בת'ראד של המטריקס והשלכותיו על ארץ . יש מספיק ת'רדים אחרים שעוסקים בנושא ולא פתחתי את הת'רד הזה כדי שידברו על השלכותיו המופלגות והמדהימות של הסרט המטריקס.

להזכירכם המטריקס בסך הכל סרט וגם אחריו יש חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה של לגיטמיות של ירושלים כבירת היא שאלה שאסור לשאול.

ביום בו נקבעה ירושלים כבירתה של מדינת כל מה שקשור לחלוקת ירושלים (או אי לגיטימציה של ירושלים כבירה) יורד מן הפרק מיידית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה הגיע החכם עם הגיגי חוכמת יתר.

להזכירכם לא מדובר בת'ראד של המטריקס והשלכותיו על ארץ . יש מספיק ת'רדים אחרים שעוסקים בנושא ולא פתחתי את הת'רד הזה כדי שידברו על השלכותיו המופלגות והמדהימות של הסרט המטריקס.

להזכירכם המטריקס בסך הכל סרט וגם אחריו יש חיים.

מטריקס? מטריקס?

מי מדבר על מטריקס בכלל?

דווקא ממך ציפיתי ליותר?

ארון הקודש של ארץ - היודע אתה איפה ממוקם הוא?

היודע אתה כמה שווה הוא?

אני מדבר על עובדות החיים (הקשות) פה - לא על מטריקס... ואם יש בכלל קשר קשר בין מטריקס לבין העובדה כי ארון הקודש שלנו לא נמצא בארצו (אך כנראה קיים , ומוגן בארץ אחרת) זה דווקא מעניין.. אולי היוצרים טרחו קצת לעין בדפי ההיסטוריה.

על המקדש היהודי השני על גדות הנילוס שמעת?

על סיפור הברחת ארון הקודש מבית המקדש שמעת?

הגיגי החוכמה שהעלתי מקודם , הם בסך הכל דרך הומוריסטית של ראיית המצב - יתכן וארון הקודש קיים , יתכן ושוכן הוא באתיופיה , יש הרבה עובדות המצביאות על כך ולמעשה ירושליים יכולה להיות שלמה הרבה יותר כאשר אחד כזה שוכן בה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תקרא שורה שורה מהתחלה תבין איך התדרדר הת'רד הזה לשטויות של מאטריקס.

על מה נסוב הדיון ?

המגיב השני דיבר על מאטריקס, והמגיב השלישי החליט שהוא רוצה ל-"דייק בעובדות" שממש לא קשורות לת'רד הזה בקשר של ציון והמאטריקס.

ואז הגיע אדון נכבד ש-"דווקא ממך צפיתי ליותר..." שממש לא הבין על מה הוא הגיב וממשיך ו"מדייק בעובדות".

תנסה שוב לעבור ואז תבין.

אנסה לעזור לך:

:'(

בוא לא נהפוך את זה לעוד וויכוח פוליטי ושפוט נציין יום זה כיום קדוש וטוב, אנא מכם לא לכתוב דברי נאצה אלא פשוט לרשום מה ירושלים בשבילכם.

ירושלים בשבילי זה מעורב, לא רק בתור מנה של בשר אלא גם מעורב בתרבויות, באנשים בסוגים מגוונים של מגוון דברים, יש גיוון לכל דבר שיש בעיר הזאת, דתות, מאכלים, תרבויות, , היסטוריה. אפילו בסרט המטריקס מתייחסת לציון (ירושלים) כמשהו שהוא קדוש, משהו שאני כמהים אליו. כמובן שירושלים זה בית בשבילי, מקום שאני תמיד יכול לחלום עליו, להגן עליו ולהיות גאה.

המדייק בעובדות 1 :

מקום ארון הקודש.

ואז אני שואל : מה הקשר ? (בקשר של מאטריקס ...(כאילו דהההה)).

המדייק בעובדות 2:

עכשיו אתה מצליח להבין איך הדיון על יום ירושלים נסוב למאטריקס?

כל דבר דוחפים לנו את המאטריקס , בפירסומות בטלויזיה,בשלטי חוצות , כבר נמאס מהשלאגר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תקרא שורה שורה מהתחלה תבין איך התדרדר הת'רד הזה לשטויות של מאטריקס.

על מה נסוב הדיון ?

המגיב השני דיבר על מאטריקס, והמגיב השלישי החליט שהוא רוצה ל-"דייק בעובדות" שממש לא קשורות לת'רד הזה בקשר של ציון והמאטריקס.

ואז הגיע אדון נכבד ש-"דווקא ממך צפיתי ליותר..." שממש לא הבין על מה הוא הגיב וממשיך ו"מדייק בעובדות".

תנסה שוב לעבור ואז תבין.

אנסה לעזור לך:המדייק בעובדות 1 :ואז אני שואל : מה הקשר ? (בקשר של מאטריקס ...(כאילו דהההה)).

המדייק בעובדות 2:עכשיו אתה מצליח להבין איך הדיון על יום ירושלים נסוב למאטריקס?

כל דבר דוחפים לנו את המאטריקס , בפירסומות בטלויזיה,בשלטי חוצות , כבר נמאס מהשלאגר הזה.

אבל כוונתי הייתה שונה לגמרי , ללא קשר למטריקס..

רק אמרתי "הקשר הוא" ובעצם התכוונתי לדבר אחר...

ראה זאת בצורה הומוריסטית - או שכל דבר הקשור לירושליים או לארצנו או לעמנו או לדתנו חייב להגיע בהקשר של עצב??

ולכן "הינה הגיע חכם ... הגיגי חוכמה שלו..." - ממש אבל ממש לא היה במקום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת, אני חצוף, מעז לבלבל אתכם עם עובדות.

LOL

אבל הוא יותר דיבר על הרלוונטיות שלהן לדיון שהוא פתח...

הבעיה היא שגם כאשר אתה פותח דיון - אין לך חזקה מלאה לגבי תוכנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...