האם כדאי לקנות מסך CRT יד שניה? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקנות מסך CRT יד שניה?

wta

Recommended Posts

המסך הוא AH778 Mag

השאלה היא האם מסכים זה דבר שקונים יד שניה...

מציעים לי אותו ב130 ש"ח, והוא עולה ברגיל 520, האם יש סיבה לחשוד, או ששוק הCRT ירד ממש?

מצטערת אם זה לא הפורום המתאים, לא ידעתי איפה לשאול. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב CRT מ 2002 והכל אחלה אני שומר על שולחן עבודה שחור וכו כדי לשמור על האורך חיים שלו

אולי כדאי לך לקנות ואז תוכל להמתין קצת לירידת המחירים של ה LCD שצריכה לבוא בקרוב [השלב הראשון בחודשים הקרובים השלב הסופי בעוד שנה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי CRT משומשים אפשר למצוא בחינם.

עריכה: כמובן שישנה העלות של הנסיעה וההובלה אליך.

לא ראיתי מסכים בחינם. כמו כן לא כל מה שמוצע בחינם או בזול שווה את המאמץ,

כלומר יש מסכים שמלכתחילה כשהיו עוד חדשים היו גרועים , כגון מסכים רבים של MAG

כמו כן, יש מסכים ישנים עם פגמים שלא רואים במבט ראשון.

קשה לבדוק אותם בזמן הקניה, כי מדובר בהרבה כיוונונים שכל אחד מהם עלול להיות פגום.

אנשים לא ממהרים לזרוק מסך סתם כך, למי שיש קצת מקום בבית יכול לשמור מסך CRT עוד מספר

שנים בתור מסך רזרווי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מסך CRT שלא היה יקר בזמנו, ששירת אותי נאמנה 8 שנים, עד לפני כחצי שנה כאשר התחילו להופיע בעיות מסויימות. להגיד שאורך החיים של מסך כזה הוא 4 שנים זה לא מדוייק בלשון המעטה, אבל בכל מקרה זה הימור. יכול להיות שהמסך ישרת אותך עוד 3-4 שנים ויכול להיות שיתקלקל למחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המסכים שהיו לי עם שפורפרת trinitrin החזיקו לי הרבה יותר מ4 שנים.

יש לי מסך אחד מ 96 שעבר לחבר .. ורק בשנה האחרונה המסך התחיל לגמגם.

ויש לי מסך מ 2001 hitachi

19" מצויין.

כולם היו ועלו מעל הממוצע והתמורה בהתאם בכל קנה מידה ...

כולל שמירה על הראיה.

LCD זאת רק ירידה ברמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעי לך שלמנורת מסך CRT יש אורך חיים. כלומר לאחר כ4-5 שנים יש ירידה באיכות התצוגה.

מדידת הזמן היא בשעות עבודה, לא בשנים. כי אם מישהו משתמש במסך 3 שעות בממוצע ביום בעוד מישהו אחר משתמש במסך

9 שעות עבודה בממוצע ביום, הרי אצל הראשון מספר השנים בהן המסך יהיה תקין יהיה פי שלוש מזה של האחר.

רצוי לעשות כיבוי אוטומטי של המסך אם לא משתמשים בו זמן מה ,למשל כיבוי לאחר חצי שעה ללא שימוש במסך. שומרי מסך אינם

חוסכים חיי מסך. כמו כן, רקע מסך שחור, כלומר ללא תאורה , מאריך חיי המסך. מומלץ למי שלא חשוב לו רקע .

לפי נסיוני מסך מסוג גרוע מחזיק מעמד 15000 שעות עבודה ומסך מסוג טוב מחזיק מעמד 30000 שעות עבודה ויותר.

אמנם יש ירידה בבהירות ובבצבעים אבל אפשר על ידי כיול לשמור על איכות תמונה ב- 90 אחוז מזמן החיים של המסך.

לאחר מכן רצוי להחליף את המסך כדי למנוע כאבי עיניים וכאבי ראש.

רצוי לשמור בבית לפחות מסך רזרווי אחד, תקין או פגום, מספר שנים.

כמו כן, היום יכולים לתמוך ביותר ממסך אחד , לכן אפשר לקנות מסך חדש ועדיין להשתמש במסך הישן

לשימושים בהם המסך החדש לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי לשמור בבית לפחות מסך רזרווי אחד, תקין או פגום, מספר שנים.

כמו כן, היום יכולים לתמוך ביותר ממסך אחד , לכן אפשר לקנות מסך חדש ועדיין להשתמש במסך הישן

לשימושים בהם המסך החדש לא טוב.

בדיוק - כמו ההתקנה של CCC8.7beta או מצבים שבהם הטלויזיה עם חיבור דיגיטלי (DVI או HDMI) מתחיל לעשות בעיות. לא מזיק לשים אותו בצד עם איזה שקית באיזה בוידם :) - בדיוק היום שלפתי אותו !

או לשחק עם 2 מסכים...... בכל אופן, הוא לא מת עד כל עוד נשאר בו צבע ירוק ! איך שאני מתגעגע למסכים האלה שהיו לנו ביסודי בתקופת מלחמת המפרץ. :silly::cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ליCRT מ94 שעובד מצויין.

היה ליCRT שהתפגר כנראה מהפסקת חשמל...כשהוא היה בן 8.

היום אני עם CRT כי פשוט מבחינת איכות אין הרבה מסכי LCD שמתקרבים אליו (ואני מדבר על מסכים בתחום הכסף הנורמלי לא

ב2000+)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...