אני צריך לקנות אופניים, ואין לי מושג בתחום! - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני צריך לקנות אופניים, ואין לי מושג בתחום!

malcolmx9

Recommended Posts

רק לפני יומיים קניתי את האופניים, וכבר התחילו להתפרק :-\.

אחד הפאדלים יצא מהמקום שלו בזמן נסיעה איטית, מזל שלא הייתי רחוק מהבית או במהירות גבוהה. לפי חבר שבדק את האופניים, הבן אדם שהרכיב אותם פשוט עשה עבודה קצת חאפרית, והברגים צריכים חיזוקים סך הכל. בכל מקרה, אני אסע אליו ביום ראשון שיטפל בזה.

אני יודע שהאופניים לא אמורות להיות הכי איכותיות במחיר של 600 שקלים, אבל בכל זאת, רק יומיים!!!

מוזר...

אני קניתי אופניים לפני כארבע שנים ב650 שקל

שיכוך מלא כלומר בולם מקדימה ובולם מאחורה

והוא לא התפרק ולא כלום הכיסא נוח

והוא עבר בהרים ובכביש ועובד טוב מאוד

הדבר היחיד שהיה זה פנצ'ר זהו

אז בקיצור תלך אליו ותסדר את העיניין איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחד הפאדלים יצא מהמקום שלו בזמן נסיעה איטית, מזל שלא הייתי רחוק מהבית או במהירות גבוהה. לפי חבר שבדק את האופניים, הבן אדם שהרכיב אותם פשוט עשה עבודה קצת חאפרית, והברגים צריכים חיזוקים סך הכל. בכל מקרה, אני אסע אליו ביום ראשון שיטפל בזה.

אני יודע שהאופניים לא אמורות להיות הכי איכותיות במחיר של 600 שקלים, אבל בכל זאת, רק יומיים!!!

כן, ככה זה שלא מקשיבים לי ...

היית משקיע עוד 300 שקל וקונה את המרידה, שום דבר לא היה מתפרק גם בעוד שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק,גם אופניים ב- 600 ש"ח לא צריכות להתפרק תוך יומיים.

כמו שכתבת - נראה כי מי שהרכיב לך אותם קצת פישל

מנסיון דברים אלו קורים באופנים בכל רמות המחיר ולא רק באופנים זולות:

יצאתי מחנות שמח וטוב לבב על אופניי החדשות, לאחר כמה מאות מטרים של רכיבה פניתי במהירות לכיוון שונה מהאופניים ונמרחתי לרצפה.

לא הידקו את ברגי הסטם כראוי

כמו שכתבת, לך לחנות שיסדר לך את זה ותתחיל להנות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק,גם אופניים ב- 600 ש"ח לא צריכות להתפרק תוך יומיים.

כמו שכתבת - נראה כי מי שהרכיב לך אותם קצת פישל

מנסיון דברים אלו קורים באופנים בכל רמות המחיר ולא רק באופנים זולות:

יצאתי מחנות שמח וטוב לבב על אופניי החדשות, לאחר כמה מאות מטרים של רכיבה פניתי במהירות לכיוון שונה מהאופניים ונמרחתי לרצפה.

לא הידקו את ברגי הסטם כראוי

כמו שכתבת, לך לחנות שיסדר לך את זה ותתחיל להנות :xyxthumbs:

לא הידק את הסטם?

מזל שהוא חיבר את הבלמים לפחות חחח.

העיקר שלא נפגעת וגילית את זה מהר לפני שנסעת מהר או ניסית להביא דרופים רציניים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הפרנציף הוא לא צריך להקשיב לך איך אני שונא שואמרים את זה

"אם היית מקשיב לי" :pissed:

גם אני שונא את זה אבל פה זה פשוט נכון...

מצאתי לו מציאה חד פעמית והוא ויתר... לא יודע למה ..

לא הידק את הסטם?

זה קורה הרבה פעמים, פשוט הסוג סטם עם הנעילה הפנימית יכול להיתקע ולהיראות מחוזק אבל בעצם הוא לא ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=339291.msg2944204#msg2944204 date=1213462874]

גם אני שונא את זה אבל פה זה פשוט נכון...

מצאתי לו מציאה חד פעמית והוא ויתר... לא יודע למה ..

כי בסוף שכנעו אותי שלהוציא כמעט 1000 שקל על אופניים שיביאו אותי רק למכון זה דבר מטומטם, והתכנון המקורי היה באמת להגיע רק למכון .

אם הייתי יודע שאני אהנה על האופניים ואתחיל לסוע כל יום עליהם בלי קשר, אז הייתי מקשיב לך מלכתחילה.

אבל אין טעם לבאס אותי יותר, כי גם כך מבואס :P.

נראה מחר מה יהיה אצל החנות שממנה קניתי, ובכל אופן, האופניים האלה עוברות לקרוב משפחה בקרוב ואני משתדרג לי לדגם הרבה יותר מתאים (טרק 4500/4400).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תצטער על השדרוג!

אני אישית הייתי בעלים של 4300 עד לפני חודשיים!

ורק תקח בחשבון שאופניים זה תחום ממכר....עכשיו אתה מתכנן שידרוג של 2.5-3K עוד חצי שנה זה יוכפל אם באמת תכנס לתחום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הידק את הסטם?

העיקר שלא נפגעת וגילית את זה מהר לפני שנסעת מהר או ניסית להביא דרופים רציניים :P

תודה על הדאגה, אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה לי בדרפים רצניים עם סטם לא מחוזק - ולמרות זאת...

אני בדיוק קופץ איזה דרופ רציני, בנחיתה נשברת לי שוב השלדה, הפעם המשולש האחורי ובנוסף לכך למזלי הרע גם הסטם לא מחוזק :pissed:

ממש בית חולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תצטער על השדרוג!

אני אישית הייתי בעלים של 4300 עד לפני חודשיים!

ורק תקח בחשבון שאופניים זה תחום ממכר....עכשיו אתה מתכנן שידרוג של 2.5-3K עוד חצי שנה זה יוכפל אם באמת תכנס לתחום!

מחזק. :xyxthumbs:

אחרי חודשיים עם 4400 אני כבר חושב על שדרוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה?

אני יכול להבין את הרצון לשדרג אופניים לא איכותיות שעלו 600 שקל, לאופניים מתקדמים יותר כמו הטרק. אבל מה זה נותן לשדרג מאופניי טרק 4400 למשל למשהו יקר יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי. כתבתי מהעבודה דרך יוזר של עובד אחר.

תמיד יש מה לשפר. RST Gila בלם מאד בסיסי. אני רוצה לשדרג לבלם יותר איכותי. גם בלמי חישוק זה דרעק ומבאס לרכב עם בלמי חישוק על אופניים ב-2,500 ש"ח כאשר כל אחד שקונה אופני מדבקה ב-500 ש"ח מקבל בלמי דיסק. (בלמי דיסק באיכות מאד ירודה, אבל עדיין הדרעק שלהם נראה יותר "פיצוצי" משלי).

אגב, 4500 לא משתלמים. Dart 2 יותר טוב מ-Gila, אבל עדיין בלם בסיסי. חוץ מ-27 הילוכים הכל אותו דבר. לא משהו ששווה תוספת של 700 ש"ח, לדעתי. אני בהפרש של 700 ש"ח מזמין מארצות הברית בלם הרבה יותר טוב + בלמי דיסק BB-7 של Avid.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה?

אני יכול להבין את הרצון לשדרג אופניים לא איכותיות שעלו 600 שקל, לאופניים מתקדמים יותר כמו הטרק. אבל מה זה נותן לשדרג מאופניי טרק 4400 למשל למשהו יקר יותר?

אז ככה, יש את עניין המשקל וכל החלקים המחוזקים שעשויים סיבי פחמן למיניהם(שלדות, פדלים קליפלס, סטמים ועוד שאר ירקות)(או ברמות נמוכות יותר אלומיניום מחוזק בצורותיו השונות), יש לך בלמי דיסק הידראוליים(יכולת עצירה שטובה בצורה מאד מאד משמעותית מבלמי חישוק ויכולת עצירה גם בתנאי רטיבות ובוץ[למרות שעם קצת מים נשפכים על הדיסק בכל מקרה הם יתאדו מאד מאד מהר :P]), הילוכים מסדרות טובות יותר שנותנים לך העברה חלקה יותר משקל נמוך יותר וחסינות גדולה יותר בפני מכות (Deore LX ודומיו), בולמים עם מהלך גדול יותר\מהלך "חלק" יותר, לאופני XC יש לך נעילות לבולמים כדי לא לאבד כוח בעליות\סתם למהירות במישורים.

זה מופנה בעיקר לאנשים שרוכבי רכיבה בשבילים, לנסיעות בעיר ההבדלים הם בעיקר משקל, נעילה לבולם ובלמים, למרות שבעיר לא באמת צריך בלמי דיסק והם בד"כ מוסיפים דיי הרבה למשקל.

בסה"כ לנסיעות בעיר הכי טוב זה אופניים ב2000+- ש"ח עם בולם קידמי בלבד ועם נעילה עם בלמי V קלים, אפילו הילוכים יקרים זה לא ממש קריטי למרות שאחרי שנוסעים עם 27 הילוכים קשה לרדת ל24)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי. כתבתי מהעבודה דרך יוזר של עובד אחר.

תמיד יש מה לשפר. RST Gila בלם מאד בסיסי. אני רוצה לשדרג לבלם יותר איכותי. גם בלמי חישוק זה דרעק ומבאס לרכב עם בלמי חישוק על אופניים ב-2,500 ש"ח כאשר כל אחד שקונה אופני מדבקה ב-500 ש"ח מקבל בלמי דיסק. (בלמי דיסק באיכות מאד ירודה, אבל עדיין הדרעק שלהם נראה יותר "פיצוצי" משלי).

אגב, 4500 לא משתלמים. Dart 2 יותר טוב מ-Gila, אבל עדיין בלם בסיסי. חוץ מ-27 הילוכים הכל אותו דבר. לא משהו ששווה תוספת של 700 ש"ח, לדעתי. אני בהפרש של 700 ש"ח מזמין מארצות הברית בלם הרבה יותר טוב + בלמי דיסק BB-7 של Avid.

השאלה היא מה אתה מצפה מהאופניים ??? ולמה הRST לא מספיק לך ??? הדגמים של טרק 43/4/500 הם דגמים של אופני כניסה ועל תצפה מהם ליותר מדי

ואם אתה רוכב בעיר אז אין שום צורך בבלמי דיסק במיוחד דגם פשוט שלא נותן שום יתרון על פני V-BRAKE !

ואם אתה רוכב קצת יותר אגרסיווי אז הברקסים במילא לא יעשו לך הבדל כ"כ גדול !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לאן אתם לוקחים את הדיון הזה ...

גם אם הוא ירכב הרבה בלי קשר למכון אז הוא לא צריך יותר מטרק 4300 ובטח שלא מה 4500 ...

Chymes

ה RST הוא אפילו פחות מבסיסי...

שאחרי שנוסעים עם 27 הילוכים קשה לרדת ל24

דווקא לא ... אפשר גם בקלות לרדת ל 9 ולהתרגל לזה תוך שבוע ...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...