מיקרוסופט ואינטל זכו בפיס. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיקרוסופט ואינטל זכו בפיס.

nice-1

Recommended Posts

מקור

שערוריה לדעתי, גם אם הפיס מחליט ללכת על אינטל ומיקרוסופט.

במקום אפשר להסתפק יפה מאוד ב98, ובמקום - עבודתם של כל המחשבים בכל בתיה"ס שאני מכיר לא היתה מופרעת אם היו משתמשים בסלרון, אפילו בסלרון 1200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אופן אופיס על מה הבין אדם מדבר שם בכתבה הזאת????

התוכנה הזאת מלאה בבאגים ולא מתקרבת ליהיות מוכנה בכלל ובטח לא מתקרבת לרמת ה OFFICE מבית מיקרוסופט.

גם לגבי מחשבים עם מערכת ההפעלה לינוקס לא קול אחד יודע להשתמש איתה ובטח שלתחלזק מערכת כזאת צריך ליהיות מאוד מביני עיניין ומיקצועיים ולעיטים קרובות להבין בתיכנות כי כל דבר שלא קיים אתה צריך לבד לשבת ולבנות/לתכנת להגדיר מה שמאוד לא מקל את השימוש במערכת. מה גם שלא נשקח שהמחשבים האלו נועדו לאפשר הרצת תוכנות לימודיות בבתי ספר מוסיימים לשמש גם תלמידי מגמות טכנולוגיות כמו טכ:ם אשר לומדים שפות תיכנות ולא יכולים לתכנת על הלינוקס. קח שאין ברירה ואופציה היחידה היא ללכת על פלטפורמה של מיקרוסופט .

לגבי המחשבים אפשר בקלות לספק מחשבים זולים השאלה מה יהיה טיבם ומה איכותם אחרי הכל אתה רוצה לספק לכל מרכזי הפיס האלה מחשבים אמינים שלא יקרסו כל שניה ותצרתך בתור ספק המחשבים לבוא ולתקנם/להחליפם. עכשו למשל מכירת מחשב מבוסס אינטל סלורן או דורן של בהחלט תוזיל פה את העסק וכן שימוש בזיכרונות SDRAM גם תוזיל ודיסקים קשיחים הכי פשוטים גם תוזיל. לגבי התוכנות שמסביב עד כמה שידוע לי ניתן היום להתקין על שרת את רוב התוכנות כולל האופיס של מיקורוסופט ולאפשר לתחנת העבודה לטעון את כל התוכנות ישירות מהשרת ללא צורך בהתקנה לוקלית על אותה תחנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזוקה - גם חלונות - ובמיוחד במקומות כאילו בהם יש רשתות לא כל אחד יודע לתחזק,

ולה לתחזק ??

אמנם להתקין לינוקס ולהגדיר אותו זו משימה לא פשוטה אבל אחרי שהמערכת מותקנת ורצה היא רצה מצויין

ללא בעיות לא נפילות וכמעט ללא צורך בתחזוקה,

המערכת זולה ותומכת עברית וה אופן אופיס מסוגלת לספק את כל הצרכים של מקומות כאילו

אתה מוזמן לנסות את לינוקס

אבל עוד יותר אבסורד זו הבחירה המטופשת ב אינטל כאשר נותנים ללא ספק תמורה מלאה במחיר נמוך הרבה יותר

זה פשוט ברור שיש כאן העדפה שאינה נובעת משיקולים ענייניים או מקצועיים

ככה זה - כשאתה גדול אתה חזק :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מרגיש טוב?

חלונות 98 עולה בדיוק כמו HOME והיא גם כן שייכת למיקרוסופט.

סלרון 1200 עולה כמו סלרון 1700 ושניהם באים מאינטל.

אולי התכוונת לינוקס ודיורון ?

רואים שלא קראת את ההודעה שלי ואת הכתבה.

אמנם חלונות 98 עולה כמו home אבל לכל בי"ס יש כבר 98, והמחשבים החדשים יבואו להחליף מחשבים ישנים שכנראה יש להם כבר רשיון.

סלרון 1200 עולה כמו 1700, אבל הפיס החליט שלבתי"ס שלו מתאים רק .

אני מאמין שאם קונים בסטוקים רציניים, הסלרון 1200 יעלה הרבה פחות (גם מבחינת לוחום אם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משרד החינוך לא ימחזר רשיונות כי אין שם אף אחד שמסוגל לזה.

הם רגילים לקנות מחשבים שלמים עם מערכת הפעלה ולזרוק את הישנים.

ביחס לדיורון או AXP כל סלרון יקר אם מתחשבים בביצועים.

אני לא יודע אם הכוונה היא באמת פנטיום או רק מעבד של . אם הם ממש מתכוונים לפנטיום זה סימן לבורות כי אין מצב שעושים שם משהו שדורש יותר מסלרון 500 מה"ז.

אני אוהב את החכמים האלו שבחיים לא נגעו במחשב אבל יש להם תעודה.

אגב, קראתי את הכתבה וכבר מישהו הביא את הלינק פה בפורום לפני כמה ימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא ראיתי הודעה עם יותר בולשיט מזה

האופן אומנם קצת יותר כבד ממיקרוסופט , אבל זה בגלל שהוא משתמש בג'אווה, אבל הוא הרבה יותר יציב והאפשרויות שלו למשתמש הרבה יותר טובות(אני יכול לייצא דברים לפלאש באופן , אתה במיקרושיט הצרוב שלך יכול?).

וחוץ מזה יש את KOFFICE שתוך באופן מושלם בעברית (הרבה יותר טוב ממיקרושיט אופיס) וגם הרבה פחות כבד ממיקרוסופט אופיס, נכון יש לו פחות אפשרויות, אבל כשאני השתמשתי בWORD השתמשתי אולי ב10% מהאפשרויות שלו, עכשיו אני משתמש ב 25% מהאפשרויות של KWORD.

בשביל להתקין או לתחזק אותה לא צריך לדעת כלום, אח שלי בן ה7 עובד יום יום על מנדרייק 9.1 בעברית, כשהראתי לו הוא אמר איכס.

אם אין משהו אתה לא חייב לתכנת אותו, אם אין לך משהו בחלונות אתה תתכנת אותו? אם לא, למה שתתכנת אותו ללינוקס? זה בדיוק אותו מקרה, למען האמת לפי מה שראיתי יש יותר תוכנות ללינוקס מאשר לחלונות, שלא נדבר שרוב התוכנות ללינוקס הן קוד פתוח, ובשביל תוכנות של אתה צריך לשלם, או כמו שכנראה אתה עושה להשתמש בעותק לא חוקי.

בקשר לתכנות, אתה מדבר בולשיט ענק, אפשר לתכנת בכל שפה ללינוקס, אפילו בVB של מיקרוסופט, למרות שזה באופן חלקי, אבל זה מסיבות ברורות.

אז אם אתה עובר ללינוקס, אתה חוסך בערך 6000 ש"ח על רשיונות לתוכנות (לא רק תוכנות של מיקרוסופט, גם צריכים דברים כמו פוטושופ שללינוקס הם חינמיים).

כלומר אפשר לקנות 3 מחשבים במקום 1, בנוסף לינוקס פחות כבדה מחלונות (אני מדבר מניסיון) ברוב המקרים, אז אפשר לקחת מחשבים יותר פשוטים באפילו 2000 ש"ח ליחידה, כלומר משהו כמו 4.5 מחשבים לאחד אם עוברים ללינוקס.

המעבר ללינוקס גם יגרום לירידה בפירטיות ובתלות המדינה במיקרושיט, בגלל שאם התלמידים יעבדו בבית הספר בלינוקס ויראו שזה טוב הם ינסו את זה גם בבית, וגם יתחילו להתשמש בתוכנות קוד פתוח, ילמדו יותר על מחשבים, אולי אפילו יבנו תוכנות או יעזרו בפיתוח בעצמם.

הכל בזכות מעבר למערכת הפעלה אחרת, שאותי משתמשת כבר מעל לשנה בלי בעיות ואני ממש שונא לעבוד בבית הספר בשיעורי מחשבים על .

ובקשר למה שכתבת על הרצה מרחוק, בלינוקס זה אפילו יותר קל, אם יעשו את זה אפשר להוזיל את המחשבים עוד יותר ולקנות עוד מחשבים.

בקיצור, מפעל הפיס עושה טעות גדולה כשהוא מצטרף למיקרוסופט (אין לי בעיה עם האיחוד שלהם לאינטל, אני אפילו תומך בזה, בגלל שאינטל מעסיקה עובדים רבים בארץ ואם הרווחים שלהם עולים גם התקציב של המדינה עולה, וחוץ מזה אם משתמשים בסלרון במחשבים במקום AXP זה לא נורא, ההבדל הוא לא מורגש בכלל בסוג כזה של מחשבים)

וואי, כתבתי ממש הרבה.

ובשבילך, פעם הבאה אם אתה לא מנוסה בזה, אל תכתוב סתם בולשיט, אנשים כמוך גורמים לי לשנוא את עוד יותר(המבין יבין)

צודק בכל מילה וחבל שכל המוסדות הציבוריים לא משכילים לעבור לקוד פתוח ולחסוך הרבה מאוד כסף.

אגב נדמה לי שאין עדיין בודק איות עברי לkoffice או לאופן אופיס תקן אותי אם אני טועה (אם יש אני אוכל סוף סוף להפסיק לעבוד עם הפיכסה-סופט אופיס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משרד החינוך לא ימחזר רשיונות כי אין שם אף אחד שמסוגל לזה.

הם רגילים לקנות מחשבים שלמים עם ולזרוק את הישנים.

ואם הם היו שמים 98 במחשבים החדשים, הם היו יכולים לקנות מחשבים שלמים עם , לזרוק את הישנים ולשלם הרבה פחות.

מספיק פחות כדי להוציא שכבה ביסודי לטיול שנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניין המעבדים ..... אני לא יודע באיזה מעבדים הם בוחרים ומה העלות אז אני לא אשפוט, תזכרו שאת חבילות המחשבים קונים במכרז ולא בוחרים חלקים, רוב המכרזים הם על מעבדי פנטיום שאני לא מבין מה הבעייה.

לגבי מערכת ההפעלה ...... NICE-1 בן אדם, אפשר גם לעבוד על ווינדוס 3.11 ולמחזר מחשבים שצה"ל אפילו זרק (תאמין לי שדבר כזה לוקח המון זמן!) ולהפוך אותם לתחנות עבודה.

משרד החינוך משקיע בחידושים אז למה לא לפרגן ? למה שילד ילמד!!!!! דגש על ילמד! לעבוד על מערכת הפעלה משנת 98 שאנחנו באמצע 2003 למען השם ? ומחר הוא יראה אצל חבר ? ולא יהיה לו שמץ של מושג איך לעבוד על המערכת..... או שהוא ירצה לקנות מחשב חדש אז מה ? הוא יבקש 98 צולעת רק כי הוא לא יודע ? אני מתפלא על חוסר הפרגון הזה ?

לגביי האמרה "אפשר במחיר הזה להוציא שכבה שלמה לטיול שנתי" ..... אפשר גם לא לקנות ספרי לימוד ולטוס ליון אז מה ?

אני בתור אחד שאוכל את השיט הזה בצבא (פנטיום 200 95 ואופיס 97) בצבא מרשה לעצמי לתמוך בהחלטה ..... גם היא איזו "קומבינה" על מכרז מחשבים .... זה הולך למען מטרה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא דיבר על פנטיום 200, אלא על 1200/1700 במקום (כמו שמצוין בכתבה).

ואין שום דבר רע בללמוד איך עובדים עם win98. כל אחד שיעבוד איתה ידע להשתמש גם בXP.

יש מה להשוות לטיול שנתי לשכבה שלמה, כי למקומות כאלה בדיוק לא הולך הכסף, שאותו היה אפשר לחסוך בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שאנשים רגילים לחרא של . ::)

ותאמין לי, אני מסכים עם כל מה שנאמר כאן. צריך לעבור ללינקוס.

הבעיה היא שהילדים בבית הספר לא ידעו לתפעל את המערכת (זה לא קשה, אבל עדין - צריך ללמוד ולהתרגל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...