השגת IP אוטומטית בחיבור לרשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השגת IP אוטומטית בחיבור לרשת

Meturlal

Recommended Posts

שלום לכולם :hi:

הבעיה שלי היא כזו: יש לי איתו אני מתחבר לרשתות מקומיות שונות בהתאם למקום בו אני נמצא (אני נמצא הרבה בדרכים ועובר כל יום בערך בין 4-8 רשתות).

פעם הייתי מקבל IP אוטומטית שהייתי מחבר את המחשב לרשת (פשוט מחבר את הכבל לשקע והכל היה נעשה אוטומטית).

לאחרונה אני לא מקבל IP באופן אוטומטי ואני נאלץ להגדיר בכל מקום IP בצורה ידנית (לפעמים אני לא יודע מה ה-IP של הרשת המקומית, ולפעמים כל IP שאני מנסה תפוס), אבל הוא מראה לי שאני מחובר ב-100MBit לרשת, רק אי אפשר להתחבר לאינטרנט או לכונני .

שאני בודק בעזרת ipconfig את ה-ip הוא אומר לי שהוא 0.0.0.0

אני משתמש בחלונות 2000, כרטיס רשת Mobile Pro/100 וההגדרות שלי מראות (לגבי ה-TCP/IP של כרטיס הרשת):

Obtain an IP address automatically וגם Obtain DNS server automatically.

(כמובן כאשר אני מגדיר IP ידנית, בגלל הבעיה, אני משנה זאת, אבל גם שאני משנה בחזרה את ההגדרות ומאתחל את המחשב שום דבר לא עוזר).

אם תוכלו לעזור לי לקבל IP באופן אוטומטי, כמו פעם, אני אודה לכם מאוד!

בתודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלת IP אוטומטית אינו תלוי במשתמש המתחבר לרשת. זה תלוי במדיניות האירגון שבו אתה מנסה להתחבר.

לחלופין אתה יכול להגדיר פרופילי חומרה במחשב שכך אם אתה מתחבר לרשת 1 אתה פשוט מפעיל את ה- לפי פרופיל 1 וכך הלאה...

איך עושים זאת?

פשוט בוחרים ב- properties של "המחשב שלי",אח"כ מגיעים ל- hardware->hardware profiles,

אם אתה מפעיל את זה פעם ראשונה , יופיע פרופיל יחיד. תעתיק אותו , ולאחר Boot תאלץ לבחור פרופיל משתמש.

לאחר שאתה מפעיל פרופיל משתמש, תגדיר את כתובת האינטרנט שלך ..., ואילו הפרופיל השני תגדיר ככתובת אחרת.

(כמובן אתה יכול להגדיר מאפייני חומרה אחרים לשימוש נרחב יותר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על העזרה.

קבלת IP אוטומטית אינו תלוי במשתמש המתחבר לרשת. זה תלוי במדיניות האירגון שבו אתה מנסה להתחבר.

זה כעקרון נכון, אבל בשבוע מאז התגובה, ניסיתי לבדוק את העניין, על ידי ניסיון לחבר מחשב אחר לרשת (לא את שלי) ולראות מה קורה.

אז חיברתי מחשב Compaq Presario 1700T (של עמית שלי) עם כרטיס רשת זהה לשלי, אבל עם מערכת הפעלה Windows ME ובכל הרשתות שניסיתי מלבד באחת, הוא קיבל IP אוטומטית ואני לא (באותה רשת, באותו זמן).

ברשת אחרת חיברתי (עוד פעם מחשב לא שלי) Latitude D600, עם חלונות 98 וכרטיס רשת Realtek והוא קיבל IP אוטומטית ואני שוב לא.

אז, נראה לי שזה בכל זאת בעיה (נסתרת) כלשהי על המחשב שלי.

אני אודה מאוד, אם למישהו יש רעיונות נוספים.

בתודה מראש!

הערה: לי יש Compaq Evo N160, עם כרטיס רשת Mobile PRO/100 וחלונות 2000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הולך לך תעשה את הפיתרון הכי טוב שיש

ForMat!!!!!

לעשות Format זה פתרון מאוד קיצוני, שלוקח המון זמן (להתקין מחדש את , להתקין מחדש את כל התוכנות, לכוון את ההגדרות בהתאם להעדפות ועוד) ושמור רק למקרים קיצוניים ביותר.

אם אני יכול לקבוע ידנית את ה-IP (ואני יכול), אז אין לי סיבה לבצע כזה פתרון קיצוני.

אבל אם יש אפשרות איך שהוא לסדר את העניין שאני שוב אקבל IP באופן אוטומטי, אז זה כמובן עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Format... טוב שלא הגזמנו.. תקנה מחשב חדש וזהו.. :P

בקשר לבעייה שלך, אולי הסרביס שאחראי על קבלת IP באופן אוטומטי הופסק אצלך מסיבה זו או אחרת.

Start >> Run >> services.msc

הסרוויס האחראי על זה הוא DHCP Client. חפש אותו שם ותוודא שהוא על Automatic ולא Disabled או Manual.

תדאג גם לבדוק שהוא Started, ואם לא תפעיל אותו ע"י לחיצה על Start.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...