הנדסאי בצבא - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסאי בצבא

id3232

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש מסלול מיוחד בצבא שעיקרו לפריפריה שנקרא "פעמי עתידים" [קורס של חיל האוויר] אשר בו לומדים י"ג-י"ד לפני הצבא במכללה - לדוגמא בב"ש זוהי סמי-שמעון [פסיכומטרי ו4 יחידות מתמטיקה ואנגלית - חובה מינימום], במהלך השנתיים האלו אתה מקנה לעצמך 80 נקודות זכות (כמחצית התואר). חוזר לצבא לשרת 3 שנים + שנה ו3 חודשים שאתה חותם עליהם קבע (מינימום), ולאחר מכן אתה ממשיך שנתיים למהנדס. כל זאת ואתה משלם מדיי שנה כאלף שקלים כמדומני (ממש כלום !! הכל הצבא מממן, ואפילו יש מלגות למי שצריך, אני מכיר אחד שמקבל כל חודש 1200 ש"ח מילגה.)

המשכורת שלך בתור הנדסאי היא 700 ש"ח +- בהשוואה לחייל מקביל אליך שסיים י"ב שמרוויח 350 ש"ח +-.

הסיכויים שלך לצאת לקצונה טובים יותר.

וזהו נראה לי...כנראה שכחתי כמה דברים...אבל זהו...

לאור כל מה שכתבתי כאן, מעניין יהיה מאוד לשמוע טיעונים שאלו שנגד המסלול הנ"ל. אתה גם "עושה טובה" שמשלם כל שנה כ1K, לומד חינם מה שנקרא, יש לך משכורת גבוהה בצבא ביחסית למקבילים אליך, לומד רק שנתיים (בנתיים), יש לך אופציה לא להמשיך לתואר מהנדס, מקנה לעצמך חצי-תואר מהנדס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תקח בערבון מוגבל את כל אלו שנותנים לך תשובה חד משמעית של כדאי או לא כדאי. כמו כל דבר בחיים זה לא שחור ולבן.

בגדול זה תלוי מאוד איפה אתה "תיפול" ואם יש לך קומבינות להגיע לאיפה שאתה רוצה.

יש מספר מסלולים שאתה יכל לדעת מראש לאיפה אתה מגיע בשרות שלך. מידי פעם יש כנסי פרוייקטנטים ששם בוחרים מספר מועמדים ומי

שהצבא חושב לנכון שהוא מתאים לו הוא מוזמן לעשות את הפרוייקט במקצוע שלו ביחידה בסיוע והדרכה של אנשי היחידה ובסוף מגיע גם לשם.

אני לא יודע איך זה בחיילות אחרים אבל בח"א יש מקומות מעולים ברמה של תעשייה אזרחית בתחום האלק' שעושים שם דברים מדהימים.

ילדים בני 18 עושים פרוייקטים של מיליוני שקלים (שוב, זה לא בכל המקומות).

לגבי הקבע, אתה חותם לתקופה בת שתיים אם אינני טועה שזה נקרא קבע ראשוני (ר'). עם סיום השרות הסדיר המפקד שלך יכל להפעיל את הר'

בין אם אתה רוצה ובין אם לא לתקופה מסויימת. אתה כמובן יכל לבקש לא להפעיל אותו אבל זה תלוי במפקד שלך. אני מכיר כמה שכן הפעילו להם

בניגוד לרצונם וכמה שלא הפעילו להם.

בשורה תחתונה, תבדוק אילו מסלולים יש בתחום שאתה רוצה ובסוף שיהיה לך יותר מידע תעשה את ההחלטה שאתה חושב לנכון.

כמו בכל דבר יש יאמרו לך שהם מאוד נהנו ויש שיאמרו שסבלו כל דקה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מסלול מיוחד בצבא שעיקרו לפריפריה שנקרא "פעמי עתידים" [קורס של חיל האוויר] אשר בו לומדים י"ג-י"ד לפני הצבא במכללה - לדוגמא בב"ש זוהי סמי-שמעון [פסיכומטרי ו4 יחידות מתמטיקה ואנגלית - חובה מינימום], במהלך השנתיים האלו אתה מקנה לעצמך 80 נקודות זכות (כמחצית התואר). חוזר לצבא לשרת 3 שנים + שנה ו3 חודשים שאתה חותם עליהם קבע (מינימום), ולאחר מכן אתה ממשיך שנתיים למהנדס. כל זאת ואתה משלם מדיי שנה כאלף שקלים כמדומני (ממש כלום !! הכל הצבא מממן, ואפילו יש מלגות למי שצריך, אני מכיר אחד שמקבל כל חודש 1200 ש"ח מילגה.)

המשכורת שלך בתור הנדסאי היא 700 ש"ח +- בהשוואה לחייל מקביל אליך שסיים י"ב שמרוויח 350 ש"ח +-.

הסיכויים שלך לצאת לקצונה טובים יותר.

וזהו נראה לי...כנראה שכחתי כמה דברים...אבל זהו...

לאור כל מה שכתבתי כאן, מעניין יהיה מאוד לשמוע טיעונים שאלו שנגד המסלול הנ"ל. אתה גם "עושה טובה" שמשלם כל שנה כ1K, לומד חינם מה שנקרא, יש לך משכורת גבוהה בצבא ביחסית למקבילים אליך, לומד רק שנתיים (בנתיים), יש לך אופציה לא להמשיך לתואר מהנדס, מקנה לעצמך חצי-תואר מהנדס.

מה ייתן לך חצי מהנדס מסמי שמעון ? חוץ מלהשלים שם למהנדס שלא שווה הרבה בשוק העבודה -- כלום.

הרי לא יכירו לך כלום משם באונ' וספק אם באיזו מכללה אחרת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לילה טוב.

מה יתן לי חצי מהנדס? כבר אמרתי קודם.

אופציה ראשונה חצי-מהנדס , זה הנדסאי - כך שאתה יכול לבחור לא להמשיך בלימודים אחרי הצבא שנתיים למהנדס, ולצאת כהנדסאי ולעבוד באינטל לדוגמא, ושאר החברות שמחפשות הנדסאים בנרות. (הם מעדיפים הנדסאים על פני מהנדסים).

אופציה שנייה להשלים שנתיים אח"כ ללימודי מהנדס, חינם, ללא תשלום מצידך (או שאולי יגבו תשלום סימלי על סך 1K), וכך הרווחת בעצם לימודי מהנדס, ניסיון בצבא כהנדסאי, משכורת גבוהה יותר, ולימודים חינם.

אונ' אכן לא יכירו בחצי-מהנדס (לעומת זאת, אם סיום המהנדס שם אתה יכול להמשיך ללימודי תואר שני בתנאי שאתה עושה איזו השלמה או משהו באונ'. הרי האונב' רוצים להראות שהם כביכול עדיפים ומבוקשים יותר, לא?)

מכללות אחרת דווקא כן יכירו.

[למה נראה לי שאתה זורק כאן מילים ללא כיסוי? או שגם אתה בחור צעיר שמתעניין?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לילה טוב.

מה יתן לי חצי מהנדס? כבר אמרתי קודם.

אופציה ראשונה חצי-מהנדס , זה הנדסאי - כך שאתה יכול לבחור לא להמשיך בלימודים אחרי הצבא שנתיים למהנדס, ולצאת כהנדסאי ולעבוד באינטל לדוגמא, ושאר החברות שמחפשות הנדסאים בנרות. (הם מעדיפים הנדסאים על פני מהנדסים).

אופציה שנייה להשלים שנתיים אח"כ ללימודי מהנדס, חינם, ללא תשלום מצידך (או שאולי יגבו תשלום סימלי על סך 1K), וכך הרווחת בעצם לימודי מהנדס, ניסיון בצבא כהנדסאי, משכורת גבוהה יותר, ולימודים חינם.

אונ' אכן לא יכירו בחצי-מהנדס (לעומת זאת, אם סיום המהנדס שם אתה יכול להמשיך ללימודי תואר שני בתנאי שאתה עושה איזו השלמה או משהו באונ'. הרי האונב' רוצים להראות שהם כביכול עדיפים ומבוקשים יותר, לא?)

מכללות אחרת דווקא כן יכירו.

[למה נראה לי שאתה זורק כאן מילים ללא כיסוי? או שגם אתה בחור צעיר שמתעניין?]

אתה תמים נורא.

יש לי קצת יותר נסיון ממך, ומה שרשמתי נכון... תנסה להתקשר לאונ' ותראה בעצמך.

ההשלמה לתואר II כביכול, היא בעצם להתקבל כרגיל מחדש לראשון ולהשלים 3 שנים מ-4.

ותבין עוד משהו... הנדסאי זה חצי מהנדס רק במכללות כי אתה לומד שם את החלקים הפרקטיים ללא תיאוריה והוכחות. כלומר תוכל לעסוק בתחומים שעוסקים בהם בעולם practical engineers ותו לא.

רק בוגרי האונ' עוסקים במחקר ופיתוח שזה לב ליבו של ההנדסה, ואפילו במכללות כבר למדו שחצי תואר בהנדסה לא יהיה שווה להנדסאי ואלה שלא למדו והשכילו לעשות כן נשארו המקומות הכי דפוקים ללמוד בהם כמו סמי שמעון (אין דברי כאמור הוצאת דיבה שהיא כנגד מכללה הנקראת סמי שמעון כמובן ;)).

ועוד משהו... אתה לא יכול להיקרא הנדסאי אם לא עשית פרוייקט הנדסאי מה שלא יקרה ומה שאומר שלא תקבל דיפלומת הנדסאי ולכן לא תעבוד באינטל כהנדסאי... חוץ מזה שלאינטל יש מדיניות של התיישנות בקטע של ההנדסאי שאם עברו 5 שנים מיום קבלת התואר אתה ז"ל מבחינתם כהנדסאי...

אז לפני שאתה פולט פה מידע ומטעה אנשים תשתה כוס מים ותלמד את האמת על בוריה ! :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם כמה אנשים שדיי מבינים בזה.

1)אמרו לי שאם אני שוקל ברצינות ללכת ללמוד מהנדס אחרי הצבא אז לא כדאי הנדסאי (יג יד') כי האוניברסיטות לא מקלות כמעט בכלל על הנדסאים והם מתקבלים כמו כל אחד ועוברים הכל מהתחלה באותה כמות זמן.

2)לעומת זאת הנדסאי שיש לו גם מהנדס נותן לו יתרון בקבלה לעבודה לעומת אחד שיש לו רק מהנדס.

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אותה דילמה.

אם עושים הנדסאי יש אחלה יתרון של נסיון,אבל אתה ב"פיגור" של שנתיים ויותר ובמילא תצטרך להשלים מהנדס כמו כולם 4 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם כמה אנשים שדיי מבינים בזה.

1)אמרו לי שאם אני שוקל ברצינות ללכת ללמוד מהנדס אחרי הצבא אז לא כדאי הנדסאי (יג יד') כי האוניברסיטות לא מקלות כמעט בכלל על הנדסאים והם מתקבלים כמו כל אחד ועוברים הכל מהתחלה באותה כמות זמן.

לא צריך "אנשים מבינים". אין פה מה להבין, את אותו הדבר אמרו לך כמה פעמים בתר'ד הזה כבר.

2)לעומת זאת הנדסאי שיש לו גם מהנדס נותן לו יתרון בקבלה לעבודה לעומת אחד שיש לו רק מהנדס.

בן אדם שהוציא מהנדס יכול לנגב עם תואר הנדסאי שלו. הנדסאי זה אפילו לא חצי מהנדס, ואל תסתכל על חצי שנות לימוד. שנתיים במוסד להשכלה גבוהה זה לא הי"ג י"ד.

אם שני התארים באותו המקצוע אז זה אפילו מצחיק להזכיר אותם בנשימה אחת. אם הם לא באותו מקצוע, ויש תפקיד שדורש מהנדס עם הסמכה כולשהי בעוד תחום אז אולי יהיה לזה משקל. נניח, מהנדס חשמל עם ידע בסיסי במכונות או משהו כזה.

ולגבי ניסיון זה נושא בעייתי כמו שכבר הסברתי. זה שמבחינת צה"ל תשרת במקצוע זה לא אומר שאתה באמת תעשה מה שלמדת בתור הנדסאי, למעשה רוב הסיכויים שלא. אז מי שבונה על "ניסיון צבאי" כמשהו בטוח, עושה טעות. כן, יש מספיק תפקידים שניסיון בהם יכול להועיל באזרחות, למשל תקשורת סיסקו וכאלה אבל מי אמר שתקבל הצבה לשם. כדי להיות בטוח, את כל החושבים צריך לעשות בהנחה שלא תתקבל לתפקיד כזה...ואז או שדאגת למקרה כזה או שהרווחת וכן הגעת לתפקיד, בכל מקרה אתה בעמדה יותר טובה מאשר לחשוב שיהיה בסדר, לתכן הכל לפי זה ואז להיות מחסנאי באיזה חור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי ניסיון זה נושא בעייתי כמו שכבר הסברתי. זה שמבחינת צה"ל תשרת במקצוע זה לא אומר שאתה באמת תעשה מה שלמדת בתור הנדסאי, למעשה רוב הסיכויים שלא. אז מי שבונה על "ניסיון צבאי" כמשהו בטוח, עושה טעות. כן, יש מספיק תפקידים שניסיון בהם יכול להועיל באזרחות, למשל תקשורת סיסקו וכאלה אבל מי אמר שתקבל הצבה לשם. כדי להיות בטוח, את כל החושבים צריך לעשות בהנחה שלא תתקבל לתפקיד כזה...ואז או שדאגת למקרה כזה או שהרווחת וכן הגעת לתפקיד, בכל מקרה אתה בעמדה יותר טובה מאשר לחשוב שיהיה בסדר, לתכן הכל לפי זה ואז להיות מחסנאי באיזה חור.

אז אפשר עצות איך מגיעים למקומות כאלה שנותנים לך נסיון באזרחות?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר רשמתי לך, תנסה לברר מתי מתקיימים כנסי פרוייקטנטים. כמו כן איפה אתה הולך ללמוד? יש בתי ספר שמפנים תלמידים.

על איזה תחום בכלל אתה שוקל לעשות הנדסאי ? אלק' או מכניקה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין מאוד מתלבט אם לעשות בכלל.

האונ' היום לא מקלות בכלל על הנדסאים והם ממש כמו כולם לעניין הלימודים. וההנדסאי רק בן שנתיים יותר מבוגר והוא מסיים לימודים עם כולם רק יותר מבוגר בשנתיים.

עכשיו ברור שיש לו נסיון של ההנדסאי אבל אתם לא חושבים שאפשר "לכפות" על הנסיון הזה תוך שנתיים של אחד שלמשל גמר מהנדס ויוצא לשוק?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין מאוד מתלבט אם לעשות בכלל.

האונ' היום לא מקלות בכלל על הנדסאים והם ממש כמו כולם לעניין הלימודים. וההנדסאי רק בן שנתיים יותר מבוגר והוא מסיים לימודים עם כולם רק יותר מבוגר בשנתיים.

עכשיו ברור שיש לו נסיון של ההנדסאי אבל אתם לא חושבים שאפשר "לכפות" על הנסיון הזה תוך שנתיים של אחד שלמשל גמר מהנדס ויוצא לשוק?!

אין קשר בכלל, הנדסאי ומהנדס לא מתחרים על אותם משרות בכלל. אני לא מבין מאפה באה ההרגשה שלך שזה שווה ערך, או חצי ערך או כל דבר אחר. יש משרות להנדסאי, יש למהנדס. הניסיון שלך יכול לסדר לך אחלה עבודה או לתת עדיפות על הנדסאים אחרים, אבל אין מקום עבודה שיקח הנדסאי עם ניסיון על מהנדס. זה כמו, להדיף מכונית צעצוע על מכונית אמיתית במהלך מירוץ :) סתם, בצחוק אבל עם גרעין אמת.

בכל מקרה, לתת עצות איך להגיע למקומות טובים אני לא יכול...אני זרמתי עם מה שנתנו לי ובדיעבד הסתדר החלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...