סקר: מה לדעתך צריך לעשות בנוגע למצב הביטחוני בארץ ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: מה לדעתך צריך לעשות בנוגע למצב הביטחוני בארץ ?

zorgi

מה לדעתך צריך לעשות בנוגע למצב הביטחוני ברצועת עזה ?  

2613 הצבעות

1. 1. מה לדעתך צריך לעשות בנוגע למצב הביטחוני ברצועת עזה ?

• הפצצות נרחבות מהאויר כתגובה על כול ירי קסאם/גראד/פיגוע
    • מבצע קרקעי נרחב (בדומה לחומת מגן,קצת יותר גדול)
    • פעילות נקודתית וסיכולים ממוקדים בלבד
    • הסכמה להפסקת אש - הודנא עם חמאס
      0
    • התנתקות חד צדדית נרחבת משטחי יהודה ושומרון,ושטחים נוספים
    • הפסקת כול פעילות התקפית מצידנו, ובו בזמן לנסות להגיע לשלום אמת עם הפלסטינאים
    • אחר

Recommended Posts

ברגע שאנחנו מחזירים אש אוטומטית למקורות הירי אף אחד לא יכול להגיד לנו כלום.

אזרח/תושב רואה שיורים משם קסאם? שיעוף משם כל עוד נפשו בו, הוא אמור להבין את זה לבד.

אם הם יקהלו אנשים במקומות השיגור, זה כמו בעצם להגיד לנו "מפה אנחנו עומדים לירות קסאם", ושום הסברה שבעולם לא תצדיק אותם גם אם נירה למקור הירי למרות שקיהלו שם אנשים, זו אחריותם ובעיה שלהם- החוק הבינ"ל מתיר אש למקורות הירי בלי שום הבחנות.

וזה לא כאילו יורים עליהם מטחי MLRS, אני מדבר על פגז בודד מתותח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית פעם פגז 155 מ"מ?

פגז 155 מ"מ שוקל 42 ק"ג ומכיל 7 ק"ג חומר נפץ, הרסיסים יכולים להרוג ברדיוס של 15-20 מטר בשטח פתוח.

בנוסף, קיים פיזור סטיסטי גם בירי ארטילרי מדויק. גם בשימוש בכוונת אופטית מדויקת ומכוילת היטב (בשימוש נכון, מדויקת יותר מהכוונת האלקטרונית שיש היום), הקפדה קנאית על חומר נפץ הודף מהסדרה המתאימה, פגז נקי עם מרעום מחוזק היטב וכו', הפגיעות יהיו ברדיוס של 20 מטר מהמטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

funigman, לא איכפת לי מה זה מסוגל לעשות, מצידי גם שיהיה לזה פוטנציאל להרוג את כל מי שבאותו הרחוב וקוראים לו אחמד, זה מותר עפ"י החוק הבינלאומי- וזה לגיטימי לגמרי.

אם אתה מספיק מפגר לעמוד 10-20 מטר ממישהו שמשגר קסאם, זו בעיה שלך לחלוטין. מי שרואה שמשגרים מולו קסאם לכיוון צריך לקחת את הרגליים שלו ולהסתלק משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ מה עם כאלו שלא יכולים להתחפף משם ? נניח זקנים / ילדים ?

החמאס ירה מעל גגות של בתי חולים ומתוך גני ילדים ובתי ספר או כינוסים המוניים שבהם הוא יעמיד את יכולת ההיתחפפות הציבורית במבחן שבו ישלמו היהודים ( ) והחלשים קרי זקנים / ילדים / חולים את המחיר מהחמאס לא ידרשו דבר הוא הרי אירגון טרור .

למרות ששוב הרעיון הוא נכון אש אוטומטית מבוססת מכ"ם ותותח ( כולשהו ) אשר יורה בצורה אוטומטית לחלוטין פגז , ( יתן זמן תגובה של 30 משניות פלוס מינוס ויהיה אפשר לשחק עם טווחי הזמנים אם ירצו ( הערכה שלי ) שיהיו כמובן שגיאות / החטאות שכמובן יצולמו ויועברו לתקשורת העולמית אבל שוב זהו משהו שצריך ללמד את המחבלים שאם הם יורים תוך שלושים שניות יפול לתא השטח פגז - יהיה תשלום מוסרי והסברתי שהישראלים יצטרכו לשלם ובזה עדיין איננו חזקים מספיק ( נכון יותר כושלים - מה שמצער אותי שאחד כמו אולמרט לא מגן על המדינה שלנו כמו שהוא מגן על עצמו - אבל זה נושא לתרד אחר ).

דרך אגב תא שטח נחש 30*30 מטר ומציין פגיעה בול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאנחנו מחזירים אש אוטומטית למקורות הירי אף אחד לא יכול להגיד לנו כלום.

אזרח/תושב רואה שיורים משם קסאם? שיעוף משם כל עוד נפשו בו, הוא אמור להבין את זה לבד.

אם הם יקהלו אנשים במקומות השיגור, זה כמו בעצם להגיד לנו "מפה אנחנו עומדים לירות קסאם", ושום הסברה שבעולם לא תצדיק אותם גם אם נירה למקור הירי למרות שקיהלו שם אנשים, זו אחריותם ובעיה שלהם- החוק הבינ"ל מתיר אש למקורות הירי בלי שום הבחנות.

שילכו גם אם יש להם בית שם למשל?

דבר שני, זה הכל תלוי באיך מציגים ועד כמה טובה ההסברה... כשמדובר בערבים מתלהמים שמסלפים הכל (מצטער אבל ככה זה... ממש מעצבן לראות את הדוברים שלהם) אז יהיו אלה שיעמדו לצידם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם כנראה לא מבינים-

החמאס יורה מתוך בית?

בעיה של אותה משפחה שנתנו להם להיכנס לאותו הבית.

החמאס מכין ירי מתוך התקהלות? להכין משגרי קסאם ולשגר לוקח 2 דקות פלוס מינוס, יש די והותר זמן להתחפף משם למרחק בטוח של 100-150 מטר או יותר, גם זקנים עם הליכונים יכולים להספיק בקלות.

אתם שוכחים שהחמאס עלה לשלטון שם בבחירות, לא בהפיכה צבאית. יש לחמאס לפי הסקרים תמיכה של כ 70% מהרצועה, אז לא צריך להיות איכפת לנו בכלל מאיפה יורים, אנחנו מחזירים אש מבוססת מכ"מ, אוטומטית, והם צריכים להבין שגג 30 שניות אחרי שנורה קסאם נוחת שם פגז שמשטח את המקום.

כל מקום ממנו נורית אש אויב היא מטרה לגיטימית עפ"י החוק הבינ"ל, אפילו אם מדובר בפעוטון של דודה פאטמה, אז צריכים לעקוב אחרי הרעיון הזה באופן עיוור.

שום סוג של הסברה בעולם לא יכול לחוק הבינ"ל, וברגע שהם ימשיכו לירות קסאמים ואנחנו רק נחזיר, הרי הם אלו שמפרים את החוק הבינ"ל בצורה בוטה, ואנחנו רק מגיבים באופן המותר.

דעת הקהל תשתנה לטובתנו די מיידית (ובצדק), ושלא לדבר על זה שהרבה פחות ישמחו לסכן את התחת שלהם בשביל לשגר קסאם אחד אומלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אום שמום !

נמעס כבר מהחוק הבין לאומי הזה! שפגע הגארד בקניון באשקלון,לא האום ולא השמום עשו משהו בנושא. אני אפילו לא בטוח שהיה גינוי.

הבעיה שלנו היא שאנחנו הרגלנו את העולם לחוסר תגובה מצידנו כך שעכשיו, כול דבר קטן שנעשה ייראה כיוצא דופן ויגרור תשומת לב. אם היינו מחנכים את העולם שעל כול קסאם אחד שנורה מעזה תהיה תגובה כמו שתיאר אריאל שרון:"רעידת אדמה",והיינו מגיבים בעיקביות ובנחישות,לא רק שלא היו היום קסאמים אלה גם שאם היו, העולם היה מצדד בפעולות שלנו או לכול הפחות לא מפריע לנו.

ראו דוגמא: בשנת 2000(אם אינני טועה)בוצע ברמאלה הלינץ בשני חיילי המילואים. התגובה של לכך היתה בין השאר הפעלת מסוקי קרב אשר לפני כן, לא היו בשימוש במערכה הזו. אני זוכר טוב מאוד את תגובת העולם לכך: גינויים מסיבים ממדינות אירופה,ערב,רוסייה,האום ואפילו ארצות הברית. כולם התרעמו על השימוש ה"לא פרופרציונלי"במסוקי קרב. אבל מה? אחרי שהמשכנו להפעיל את המסוקים למרות ההזהרות הרבות, נשכחו פיתאום כול הגינויים והעולם התרגל והפך אדיש למצב.

עכשיו,אותו הדבר אבל בדיוק אותו הדבר קרה כשהתחלנו להפעיל מטוסי קרב. גינויים מכול העולם על שימוש מופרז בכוח, שנשכחו עם הזמן כאשר העולם התרגל לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...