יש כאן משהו שמתפקד כטכנאי מחשבים ? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש כאן משהו שמתפקד כטכנאי מחשבים ?

redead

Recommended Posts

אני הבנתי אותך טוב

לדוגמא

לקוח מתקשר אליך וקובע לך עובדה ו אומר לך בוא תפרמט לי יש לי בעיה במחשב

אתה בא מתחיל לפרמט ובאמצע ההתקנה מסך כחול או כל דבר אחר

מה תגיד ללקוח? מה תעשה? הלקוח מסתכל עליך מאחורי הגב קצת לחוץ קצת מלחיץ מה אתה עושה?

ובנוסף עבודה לא לא מסתיימת בפירמוט הלקוח שואל שאלות שאתה חייב לדעת אותם אחרת יסתכל עליך כלא מקצועי

בקיצור תנסה לעבוד עם משהו שיהיה לך נסיון ורק אז תעבוד כעצמאי

ופלוס פירמוט לוקח בן שעה ל3 שעות בערך תלוי במהירות המחשב,,תוכנות ספציפיות,גיבוי,ושאלות שהלקוח שואל ורוצה שגם תעשה

על אופניים? איך תסחוב ציוד איתך ספקים כרטיסים כוננים

זה מצחיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו כן אתה חייב לקנות דיסק חיצוני ע"מ לגבות קבצים שחשובים ללקוח.

אם אתה מגבה את הדברים על אמצעי חיצוני, עושה פורמט ובסופו של דבר לא מצליח להעלות עת מערכת ההפעלה מחדש, זה לא מספיק אם תגיד ללקוח שאתה לא מסתדר ולא תגבה ממנו כסף, יש לו קבצים חיוניים שגובו אצלך, מה אתה תעשה עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקוח מתקשר אליך אומר לך שיש לו בעיה.

אמרתי שאני לא מתעסק עם בעיות, רק דברים ממש פשוטים, אני הולך אליו הביתה אם זה לא משהו ממש פשוט, אומר לו שלום והולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, אנשים לא יתקשרו להזמין אותך בשביל שתחבר להם את הכבל של המסך שהתנתק, בצורה כזאת אתה תבזבז גם את הזמן שלך וגם את הזמן של הלקוחות שלך.

ומה אתה חושב, זמן זה כסף ויש אנשים שירצו פיצוי על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקוח מתקשר אליך אומר לך שיש לו בעיה.

אמרתי שאני לא מתעסק עם בעיות, רק דברים ממש פשוטים, אני הולך אליו הביתה אם זה לא משהו ממש פשוט, אומר לו שלום והולך.

scenario 1

בגלל פרמוט לא תקין או בגלל ספייק במהלך ההתקנה של המערכת [אתה יודע מה זה ספייק בכלל? :screwy: ]

נשרף הלוח אם והספק כח משום שאין UPS וכן הספק היה ג'נרי, אתה תהיה מוכן לקנות לו מחדש את הציוד שנשרף לכאורה בגללך?

אני בספק שלילד בן 14 [?] יש את האמצעים, וכן אתה לא יכול לקרוא לעצמך טכנאי כאשר אינך יכול לטפל בבעיות כאלה ואחרות ואתה מוכן רק לפרמט או להתקין נרו,

אני חושב שאתה צריך לעזוב את הרעיון הזה כי כמו שזה נראה זה ההשלכות של העניין לא יהיו טובות, לא כלפיך, ולא כלפי הלקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

scenario 1

בגלל פרמוט לא תקין או בגלל ספייק במהלך ההתקנה של המערכת [אתה יודע מה זה ספייק בכלל? :screwy: ]

נשרף הלוח אם והספק כח משום שאין UPS וכן הספק היה ג'נרי, אתה תהיה מוכן לקנות לו מחדש את הציוד שנשרף לכאורה בגללך?

אני בספק שלילד בן 14 [?] יש את האמצעים, וכן אתה לא יכול לקרוא לעצמך טכנאי כאשר אינך יכול לטפל בבעיות כאלה ואחרות ואתה מוכן רק לפרמט או להתקין נרו,

אני חושב שאתה צריך לעזוב את הרעיון הזה כי כמו שזה נראה זה ההשלכות של העניין לא יהיו טובות, לא כלפיך, ולא כלפי הלקוח.

התכוונתי לזה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אם אין לך עדיין רשיון אני ממליץ לך לעבוד רק בתוך השכונה. זה מה שאני עשיתי עד שהיה לי רכב.

ב. במקרים של בעיות חמורות ומעצבנות כמו BSOD במהלך התקנה של Windows יש כמה פתרונות אפשריים (כמו דיסק דפוק, כונן דפוק וכו...) למרות שבד"כ הבעיה הרבה יותר חמורה ובמקרים כאלה אתה מפנה את הלקוח לחנות שלו לאחריות ואם אין אחריות אתה מברר מי עושה את הבעיה (בד"כ הארדיסק או דפוקים) ומציע לו שאתה יכול להחליף לו. לו בטוח שזה יעבוד... בלה בלה בלה... אתה יכול לנסות אולי אם חלקים מהמחשב שלך וכו... (במשך הזמן אתה תצבור מלא חלקי חילוף).

יש כל מני פתרונות ולא צריך לפחד. במשך ה4-5 שנים שעבדתי קרו לי רק כמה פעמים ספורות בעיות שכאלה ותמיד הסתדרתי איכשהו.

לפעמים כשהייתי בא ללקוח בלי לעשות שום דבר לא הייתי לוקח כסף (כולם היו גרים בשכונה), למרות שכמעט תמיד הם נתנו לי כסף רק בשביל הדיאגנוסטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לזה :P

אל תיתנשא, זה לא עושה טוב.

למה אתה הולך שלילי ? אני לא מבין מה הבעיה בלפרמט ולהתקין תוכנות פשוטות, ואני לא כזה בור במחשבים כמו שאתה מציג אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתנשא, בהחלט לא, אני רק מציג לך מצבים אשר אתה עלול להיתקל בהם, כי אני אישית כן נתקלתי בזה.

ולכן אם אינך מוכן למצבים שכאלה, עדיף שלא תעשה את זה, נכון שהסיכויים שזה יקרה נמוכים, אבל הם קיימים, זה רק לתשומת ליבך.

ואתה חייב להיות אובייקטיבי ולא לנפח לעצמך את האגו, אם אתה לא מסוגל לעשות זאת, אל תעשה, כי אתה באמת תבזבז את הזמן שלך, את זמן הלקוח, וכספי פיצויים שכמובן הלקוח ידרוש ממך.

וחלילה אני לא מנסה להוציא אותך קטן, אני רק מנסה להציג לך גם את הפאן שאולי שכחת או לא רצית לחשוב עליו.

מה לעשות, תמיד יש את המישהו הזה שהורס את המסיבה, במקרה הזה הוא אני.

למה אתה הולך שלילי ? אני לא מבין מה הבעיה בלפרמט ולהתקין תוכנות פשוטות, ואני לא כזה בור במחשבים כמו שאתה מציג אותי.

תהיה הכי טוב בעולם, אתה לא יכול לנבא מתי יהיה ספייק, מתי הפסקת חשמל ומתי יבוא ברק לביקור [בחורף].

ולא, בור אני לא מנסה להוציא אותך, כמו שאמרתי, אני מציג לך עוד מצבים שלא הציגו לך, עדיף לדעת אותם מראש מלהיתקל בהם במקרה לראשונה ואז להיתקע [במדיה ואתה לא ידוע מה לעשות].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך כולם עושים את זה בידיוק ? יש הרבה פה שהם טכנאים בגיל שלי (15), אני לא מבין הבעיה, ולמה שיהיה ספייק בידיוק עליי,

שלא נדבר על זה שזה לא אשמתי בכלל.. ואני הכי לא מנפח לעצמי תאגו, בגלל זה אמרתי שאני לא רוצה ליהיות טכנאי שפותר בעיות

כי אני לא בטוח ב 100% שאני אעמוד בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי הפחדנו את הילד יותר מדי

לך תנסה ותראה איך הולך אם לא לוקחים סיכונים לא מצליחים

אנחנו פה רק לייעץ אתה הוא המחליט

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה עליך? כי מורפי ביקר אותך.

לא אשמתך? אמת. אתה עבדת על המחשב באותו הרגע והלקוח הבור שקרא לך לא מבין את זה שזה בגלל שאין לו UPS והספק שלו ג'נרי,

את אותו הלקוח זה לא יעניין, כל שיעניין אותו זה פיצוי כספי לרכישת הרכיבים.

אז איך כולם עושים את זה בידיוק ? יש הרבה פה שהם טכנאים בגיל שלי (15), אני לא מבין הבעיה, ולמה שיהיה ספייק בידיוק עליי,

איך עושים? עושים שכונתי, חאפרי, כי רק ככה זה מתאפשר.

ואני הכי לא מנפח לעצמי תאגו, בגלל זה אמרתי שאני לא רוצה ליהיות טכנאי שפותר בעיות

כי אני לא בטוח ב 100% שאני אעמוד בזה.

אני חושב שפספסת את העניין פה.

ברגע שאתה מפרמט ללקוח את המחשב, משום מה ישנה נטיה לאותם הלקוחות לחשוב שמעכשיו הם יכולים להתקשר אליך בקשר לכל בעיה,

ואתה כמובן תצטרך לפתור לו אותה, או לחילופין לא תדע לפתור ואותו לקוח יראה אותך בתור לא מקצועי [לגיטימי].

הלאה, דבר שאני אישית לא מבין, כמו שנאמר קודם לכן, אתה בעצם רוצה לעשות עבודה כזו - לחבר את הכבל של המסך למחבר של כרטיס המסך ולקחת על זה כסף?

ובעיות רציניות אתה פוסח עליהן כי אתה לא יודע לפתור אותן [לגיטימי, אתה לא תזיין ללקוח ת'שכל שעתיים ואז תדרוש כסף על הזמן שלך למרות שלא פתרת דבר]

אז מה הרעיון של להיות טכנאי מחשבים?

כמו שאמרתי, אנשים יראו אותך לא מקצועי וקריירת טכנאי המחשבים שלך תיגמר די מהר.

-----

סך הכל, כמו שהבחור מעלי אמר, צא אל העולם ותתנסה, מקסימום אתה תביא ללקוח את המחשב שלך :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...