יש כאן משהו שמתפקד כטכנאי מחשבים ? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש כאן משהו שמתפקד כטכנאי מחשבים ?

redead

Recommended Posts

זה בכלל לא מוזר ... כאשר אתה גר במקום מרכזי בכל יום תיבת הדואר שלך מפוצצת פרסומות מכל הסוגים רוב הפרסומות מוצאות את מקומן על הרצפה ומלכלכות את הביניין

אני מזמן כבר חושב לפתוח חנות ....

אבל זה כאב חתיכת סיפור מהתחת וכאב ראש וגם קשה מאוד להתפתח לבד ללא שותף

ושותף זה מישהו שידפוק אותך מאחור כמה שלא תאמין לו !!!

חברים זה רק עד הקטע של הכסף רוצה לאבד חבר תלווה לו סכום כסף ואתה מאבד אותו ! :nono::bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נראה לי שאתה צריך פסיכולוג דחוף :-)

אני מזמן כבר חושב לפתוח חנות ....

אבל זה כאב חתיכת סיפור מהתחת וכאב ראש וגם קשה מאוד להתפתח לבד ללא שותף

ושותף זה מישהו שידפוק אותך מאחור כמה שלא תאמין לו !!!

חברים זה רק עד הקטע של הכסף רוצה לאבד חבר תלווה לו סכום כסף ואתה מאבד אותו ! :nono::bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני גם התחלתי לפני חודשיים לעבוד בתור טכנאי...

בהתחלה התקשרתי לאיזה מורה פרטי שביקש קצת עזרה עם המחשב, באתי אליו ותיקנתי לו ואז הוא רצה הסברים וכל החרא הזה, ואז הוא התחיל לשגע לי את השכל בנוגע לזה שאין לו הרבה כסף ובקיצור יצאתי משם עם 300 שקל (אחרי משהו כמו 8 שעות שמתחתקות ל-3 ימים).

אבל הלקוחות השניים שלי היו קצת יותר מסודרים - הם התקשרו אליי בנוגע למודעות שתליתי. באתי אליהם, פתחתי את המחשב וכל זה וניסיתי לבדוק מה הבעיה, הגעתי למסקנה שזה ההארד דיסק ואמרתי להם שהם צריכים לקנות אחד חדש. גם עשיתי להם גיבוי למחשב ולקחתי 100 שקל. ואז הם אומרים לי שהם התקשרו לטכנאי במטרה לקנות מחשב, אבל כרגע אחרי שהלכתי אין להם מחשב עובד והם לא מבינים למה הם שילמו על משהו שלא סידר את הבעיה...

אז לקחתי את המחשב אליי ואמרתי להם שאני יקנה דיסק (ואם גם 90% שהם יגידו לי לפרמט אותו, מה שיכניס עוד קצת כסף... :)).

אבל גם אצלהם, המצב הכלכלי לא משהו, והם אמרו לי שבינתיים הם לא יכולים להרשות לעצמם קניית דיסק קשיח חדש.

ודרך אגב אחרי ההארד דיסק בדקתי את המחשב אצלי וגיליתי גם בעיות ב-... שלא היה אפשר לגלות אותם על ההארד דיסק! ראו שהמחשב לא עולה (זה היה ההארד דיסק), אבל כשהוא מגיע לווינדוס יש מסך כחול ( אח"כ הבנתי שזה מהזכרונות). תחשבו מה היה קורה אם הם היו קונים הארד דיסק חדש וזה עדיין היה מתרסק להם????

עכשיו יש לי שאלה: לזה שעבד בתור טכנאי, לכמה אנשים היו בעיות חומרה ולכמה תוכנה?

נ.ב: למודעות שתלילי (ליד המכולת והדואר, אני גר במושב) א, אחד לא התקשר, אבל לקחו כמה פתקים (משהו כמו 10). הטלפון הראשון היה אחרי משהו כמו חודש וחצי, והשני שבוע לאחר מכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני מספיק מנוסה, תיקנתי ופירמטתי מלא מחשבים של המשפחה וחברים (לא הייתה בעיה בחיים שלא הצלחתי לפתור), אבל אני פשוט גרוע בנושא של לקחת כסף.... איך צריך לחלק את זה? לפי שעה או לפי עבודה? ואם לא מצליחים לסדר או שמסדרים ויש בעיה אחרת?

ואם צריך להחליף חלק במחשב שאין בו אחריות, אני צריך לעשות את זה או בעלי המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כמו שאמרת הלכת לבן אדם מסוים 3 ימים רצופים אז היית צריך לבקש כסף בסוף כל יום...

אם אתה לא מצליח לסדר זה רק הוגן שלא תיקח כלום.

ואם צריך להחליף חלק במחשב בשביל זה מן הסתם אתה שם לא?? ואם אתה לא יודע איך אז אל תתעסק בזה..

אני חושב שאני מספיק מנוסה, תיקנתי ופירמטתי מלא מחשבים של המשפחה וחברים (לא הייתה בעיה בחיים שלא הצלחתי לפתור), אבל אני פשוט גרוע בנושא של לקחת כסף.... איך צריך לחלק את זה? לפי שעה או לפי עבודה? ואם לא מצליחים לסדר או שמסדרים ויש בעיה אחרת?

ואם צריך להחליף חלק במחשב שאין בו אחריות, אני צריך לעשות את זה או בעלי המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתקן בעיה ספציפית כולם יודעים שורה תחתונה היא !

לאתר את התקלה !.

ואין דבר כזה מספיק מנוסה לפרמט גם ילד בן 7 יודע יש מדריכים וכ"ו

בנוגע לפירמוט הרבה מגיעים אלי אחרי שכבר ניסו לבד

בהגעה ללקוח לפני הכל . תתחקרו אותו מה עשה ומתי הרבה פעמים איתרתי תקלה רק על ידי שאלות

אם הוא לא יודע כלום

תקציבו לעצמכם גג חצי שעה מעבר לזה ואתם רואים שאתם מסתבכים אל תתבישו להסביר ללקוח שיש שהתקלה מסובכת ומכיון שאתם לא גובים תשלום בעבור הבדיקה אתם מעדיפים לוותר ... (כי בתאחלס שהוא ישבור את הראש וילך לחנות מחשבים ישאיר את המחשב 3-4 ימים ובחנויות בדרך כלל לא מעמיקים בבדיקה ומחליפם חלקים ושוחטים במחירים )

הייתי אצל המון לקוחות שאמרו לי שהם היו במעבדה ואמרו להם להחליף כרטיס מסך וכדומה והרבה פעמים יש תקלות מהתחת המיוחד עם מחשבים ישנים עם חומרה זבל כמו אסרוק ECC ועוד כל מני זבל סיני

לא למהר להסיק מסקנות

והכי חשוב תשארו אמינים !!! גם אם לא הצלחתם משהו והודתם בכך והסברתם ללקוח הרבה פעמים יזכרו אותכם לטובה ואולי עוד יקראו לכם

אה..

נראה לי שאתה צריך פסיכולוג דחוף :-)

כניראה לא קיבלת ת'כאפה שלך בחיים אה ... :)

[glow=red,2,300]עדיף כלב טוב מחבר כלב[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שחושבים שאם הם קונים מחשב זה יעבוד להם כל החיים.

ברור שזה יעבוד להם כל החיים

" האחריות על הזיכרונות+מעבדים לכל החיים " ( הכוונה היא לכל החיים של המוצר בפס הייצור שבימינו זה אפילו פחות מ אחריות על מזרון ים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה יעבוד להם כל החיים

" האחריות על הזיכרונות+מעבדים לכל החיים " ( הכוונה היא לכל החיים של המוצר בפס הייצור שבימינו זה אפילו פחות מ אחריות על מזרון ים )

הזכרתה לי משהו בקשר לתיקונים אצל לקוחות ...

יש לקוחות שאתה מתקן להם עם משלמים לך פעם אחת ואחרי זה הם משגעים אותך

חושבים שקנו אותך ב200 שקל לכול החיים ואתה הטכנאי הפרטי שלהם בחינם

זבביר ! :pissed:

יש לקוחות שאתה מתחתן איתם ....

אבל כול עוד שהלקוח משלם זה בסדר עם לא רוצה משלם אומרים לו סלאמת ! חפש אותי מאחורי הסיבוב הבא ;D :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הישראלי המצוי :-)

הזכרתה לי משהו בקשר לתיקונים אצל לקוחות ...

יש לקוחות שאתה מתקן להם עם משלמים לך פעם אחת ואחרי זה הם משגעים אותך

חושבים שקנו אותך ב200 שקל לכול החיים ואתה הטכנאי הפרטי שלהם בחינם

זבביר ! :pissed:

יש לקוחות שאתה מתחתן איתם ....

אבל כול עוד שהלקוח משלם זה בסדר עם לא רוצה משלם אומרים לו סלאמת ! חפש אותי מאחורי הסיבוב הבא ;D :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם רוצה להתחיל, אבל אני לא רוצה ליפתור בעיות, רק לעשות התקנה של דברים ולפרמט,

אני ממש ממש פוחד מהקטע שאתה אומר ללקוח שאתה לא יודע, נגיד שבוע שעבר הייתה לי בעיה ממש ממש מסובכת,

הייתה הפסקת חשמל ואז נתקע אישהו תהליך בין המעבד ללוח אם או משהו כזה, החלפתי כל חלק אפשרי חוץ מהלוח אם והמעבד וזה לא עזר !

בסוף איזה איש חומרה אחד עזר לי, הוא ידע איכשהו לעשות DEBUG למחשב ואז זה לא בעיה לימצוא את הבעיה, אבל אין סיכוי שהייתי עולה על זה לבד...

אז ניראה לי שאני אעשה רק פירמוט, התקנה של , נרו, ושאר פשוטים וזה, הכי טוב לא ?

כמה כסף לוקחים על פירמוט בבית הלקוח ? 300 ניראה ממש ממש מוגזם, אני חשבתי על משהו כמו 100, זה טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 שקל בקושי יכסה את עלויות הדלק אל הלקוח ובחזרה.

קח מאה ש"ח, תוריד מזה 30 שקל דלק ו-10 שקל בלאי לרכב, ישאר לך 60 ש"ח, עבודה כזאת היא בערך שעתיים, כולל גיבוי של מסמכים לפני הפירמוט וכולל לחבר את הלקוח לאינטרנט (שיחה של 20 דקות למוקד התמיכה של הספקית כי הם אף פעם לא זוכרים את הסיסמה) והורדת מהאינטרנט (הם תמיד מאבדים את הדיסק), אז זה יוצא בערך 3 שעות כולל חצי שעה הלוך וחצי שעה חזור בממוצע, אז בשורה התחתונה יוצא שאתה מרוויח כ-20 שקל לשעה, שזה יוצא פחות משכר מינימום.

ואני אפילו לא מתחיל לדבר על 2-3 שיחות טלפון שהלקוח תמיד מתקשר אליך בשאלות כאלו ואחרות, במחיר הזה זה פשוט לא שווה את כאב הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואווו !! דלק ?!

בקושי יש לי אופניים...

ניראה לי אני אקח 150 ככה... ושפירמטתי לחבר שלי שהוא דבע לא קטן הה לא לקח 3 שעות זה לקח שעה וחצי כולל הכול !

ואיך תוכל בדיון לאבחן אם זאת בעיית חומרה או תוכנה אם אתה לא מבין

פירמוט 200-250

לא הבנת אותי, בלי בעיות בלי כלום, מישהו רוצה לפרמט, אני בא, מפרמט. בלי קשר לזה אני כמעט בטוח שאני אני אהיה טכנאי רגיל

את רוב הבעיות אני אצליח ליפתור, את רוב הבעיות שהיו לי הצלחתי ליפתור לפחות, אבל בגלל הכמעט הזה אני לא אהיה טכנאי רגיל,

ניראה לי אבל שבעיות קטנות ולא רציניות אני כן אפתור, כאלו של לפרמט וזהו או דברים פשוטים, זיכרונות לא במקום, כבל מנותק, ספק עולה באש,

כל מיני דברים שבנורמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...