התלבטות בין מסך 24" בתקציב של 3.5K לבין טלוויזית LCD "32 בתקציב 5K - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מסך 24" בתקציב של 3.5K לבין טלוויזית LCD "32 בתקציב 5K

Crash5

Recommended Posts

שלום חברים,

בשבועות האחרונים אני עסוק בהתלבטויות לא פשוטות בין רכישת מסך "24 LCD למחשב בתקציב של 3.5K לבין רכישת טלוויזית LCD "32 בתקציב של 5K.

הייעוד של הטלוויזיה הוא אינו לשמש כמסך מחשב אלא כאמצעי להצגת סרטים מהמחשב וחיבור לממיר של YES, במקרה זה אני אמשיך להשתמש במסך המחשב הנוכחי שיש ברשותי כיום.

לעומת זאת, הייעוד של מסך המחשב הוא לשמש כאמצעי להצגת סרטים, חיבור לממיר של YES וכמובן כמסך מחשב לכל דבר.

כפי שניתן לראות, הייעוד של כל אחד מהסכים הוא שונה בתכליתו ולכן גם הדבר מקשה על ההחלטה.

אני מתלבט האם ההכלאה הזאת, בין מסך לטלוויזיה משתלמת או שמא עדיף לשמור על ההפרדה הזאת בין ומסך מנת להנות משתי העולמות בצורה הטובה ביותר.

אשמח לשמוע את דעתכם ועצתכם בנושא על מנת להקל עלי בהתלבטות.

תודה רבה לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן האחרון מכניסים לפה קלישאות שכאלו שטלוויזיות LCD בעלות רזולוציה של 1366X768 יכולות להיות תחליף הגון למסך מחשב בעל רזולוציה גבוהה, שיכולה גם לשמש להקרנת 1080P ולא רק 720P.

לדעתי זהו משגה לקחת טלוויזית LCD לעבודות טקסט בעיקר בגלל בהירות גבוהה בעלת טווח כיוונון פחות יעיל ויותר מוגבל ביחס למסך מחשב 24" ואילך, וגם מכיוון שגודל הנקודה הגדול יחסית עומד על 0.51mm גורם לטקסט להיראות "שבור" ומפוקסל יותר בהשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן האחרון מכניסים לפה קלישאות שכאלו שטלוויזיות LCD בעלות רזולוציה של 1366X768 יכולות להיות תחליף הגון למסך מחשב בעל רזולוציה גבוהה, שיכולה גם לשמש להקרנת 1080P ולא רק 720P.

לדעתי זהו משגה לקחת טלוויזית LCD לעבודות טקסט בעיקר בגלל בהירות גבוהה בעלת טווח כיוונון פחות יעיל ויותר מוגבל ביחס למסך מחשב 24" ואילך, וגם מכיוון שגודל הנקודה הגדול יחסית עומד על 0.51mm גורם לטקסט להיראות "שבור" ומפוקסל יותר בהשוואה.

קראת בכלל מה הוא כתב?

הייעוד של הטלוויזיה הוא אינו לשמש כמסך מחשב אלא כאמצעי להצגת סרטים מהמחשב וחיבור לממיר של YES, במקרה זה אני אמשיך להשתמש במסך המחשב הנוכחי שיש ברשותי כיום.

אם המטרה העיקרית של הTV היא לצפיה בסרטים, אני לא רואה שום יתרון במסך מחשב של 24 אינץ'. למרות הרזולוציה הגבוהה יותר, אני חושב שההבדל בין 720P ל 1080P הוא די זניח, במיוחד בגדלים כאלה (מילא אם מדובר נגיד על פלסמה של 42 אינץ), שלא לדבר על כך שסרטי 1080P הם בסביבות ה 20GB ומעלה, כך שהם די נדירים.

אם לי היה את תקציב של 5K לא הייתי חושב פעמיים והייתי קונה בהחלט בגודל 32 (אפשר בתקציב כזה גם 37 סבירה בהחלט) שתהיה מחוברת בנוסף למסך המחשב הרגיל, במקום מסך של 24 אינץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת בכלל מה הוא כתב?

הצדק עימך. לפותח הדיון, סליחה על הבילבול.

אם יש רצון להמשיך להנות מהמסך הישן והוא אינו נמאס לשימוש, קיים מקום בחדר לטלוויזיית LCD 32" עבור הקרנת תכני 720P ומשחקי קונסולות, זהו פיתרון עדיף.

בכל מקרה התשובה שלי רלוונטית למי שמתלבט להחליף מסך מחשב ישן במסך טלוויזיה או במסך מחשב בעל רזולוציה גבוהה. רזולוציית 1920X1200 עדיפה לריבוי משימות, שכן לקריאת דפי pdf בשני עמודים בעת ובעונה אחת, לעבודה על מסמך טקסט לצד אתר או גיליון חישובים אלקטרוני יש תמורה לא מבוטלת . במרחק ישיבה של 1.5-2 מטר עדיין ניתן להנות בצורה טובה מסרטי HD במסכי 24" ואילך. ההבדל עדיין מובחן בין 1080P ל-720P בחידוד והבלטת פרטים בעצמים המצולמים, למרות שב-720P קיימת חדות לא רעה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לנצל את הדיון שפתחתי על מנת להוסיף עוד שאלה בהקשר.

האם צפייה בשידורי YES באמצעות מסך 24" איכותי כדוגמת DELL2408WFP תניב איכות צפייה טובה?

ברור לי כי רזולוציית השידור ב-YES (מישהו יודע מהי?) נמוכה משמעותית מהרזולוציה הטבעית של המסך (1920X1200)

האם הדבר יגרום לאיכות צפיה נמוכה?

אשמח לקבל תגובה ממישהו שהתנסה בנושא, אם אפשר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

מאחר והשאלה היא בתחום הנוגע לקולנוע הביתי , היתי ממליץ להכנס לפורום homethetre.co.il , או לפורום כאן הנוגע בסוגיות הקשורות בקולנוע ביתי.

לגבי השאלה עצמה , אני אישית מסכים עם מי שכתב כי טלויזיה 32 אינטש לא נועדה לעבודת מחשב , גם בגלל גודל הפיקסל.

רצוי לשמור על הפרדה ולקנות מכשירים שהיצרן תיכנן אותם מראש לעבודה מסוימת ולא ליצור הכלאה באופן פרטי בגלל שיקולי עלות.

סרטים , רואים בישיבה נוחה בכורסה או מיטה , מרחק הצפיה שונה , זויות הצפיה שונות וכו .

אני אישית ממליץ לסלונים בהם מרחק הצפיה מהטלויזיה\מסך הוא 3.5 מ' ומעלה ללכת על פלזמה טובה . יראו בה הרבה יותר טוב מאשר LCD ובעיקר כמובן מדובר בגדלים של 42 אינטש . בחדר שינה בד"כ מסתפקים ב- 32 אינטש ואז הטכנולוגיה היא LCD כמובן עם כניסת HDMI ומסך \ טלויזיה של HD READY המאפשר רזולוציה של 720P , על ידי מקור המבצע אפסקיילינג או חלופין , מנגן או מחשב המוציא אות HD אפילו של 1080 P .

ניתן ללכת היום גם על טלויזית HD מלא .

במידה ורוצים שמסך המחשב יהיה גם המסך לסרטים הרי שיוצרים לדעתי בעיה בבודה על המחשב מקרוב בגלים כאילה , ובעיה הפיקסלים וכו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...