שדרוג המחשב למטרות גיימינג, המהרה ושידרוגים עתידיים עד 1400 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג המחשב למטרות גיימינג, המהרה ושידרוגים עתידיים עד 1400 ש"ח

Blabber

Recommended Posts

תקציב כללי של 1400 שקל(ניתן להתגמש), למטרות של casual גיימינג והמהרת המחשב.

מה שאני צריך זה:

- זכרון 667 mhz,חשבתי על 2 ג'יגה של OCZ CL4 מצאתי ב 260 משהו באזור.

- קירור למעבד, אני חושב שה-Tuniq Tower הוא הבחירה הכי טובה, מצאתי ב 262 עם מאוורר.

- כרטיס מסך, אחרון ולא כ"כ חביב, אחרי שקניתי מסך חדש("22 רחב 1680X1050) הכרטיס שלי לא סוחב כבר, כאן כבר לא חשבתי על כלום כי מזמן לא התענייתי בחומרה והשוק פשוט מופצץ בכל מיני כרטיסים.

עריכה: את המפרט הנוכחי שלי ניתן לראות בטאב של המשתמש וכו'.

ועוד משהו, כנראה שאני אצטרך ספק חדש לכל הדברים הנחמדים האלה, כרגע אני עובד עם 300W של HEC שבא עם ה 6A19

עריכה: אני רוצה להבהיר קצת את האג'נדה שלי.

אני לא מחפש להחליף לוח אם\מעבד וכו', אם תשימו לב יש לי לוח אם מעולה שעוד לא התחלתי לדגדג אותו, בקשר לקירור למעבד,בחרתי בו כי אני רוצה לעשות OC לפחות ל 3.6, ובהבדל של 100 שקלים,לדעתי זה עדיף, מה גם שהקירור הזה יספיק לי גם אם ארצה לשדרג בעתיד.

בקשר לזכרונות, למה אתם מציעים במקום , או שבכלל אין הבדל בין השניים(אני דיברתי על CL4).

ועכשיו בקשר לכרטיס מסך, קראתי שה 8800GT עם הצ'יפ החדש הוא הבחירה הכי טובה שניתן לעשות בתוספת של כ 300 שקלים( לפעמים הוא אפילו עוקף את הכרטיס הכי יקר בביצועים). מה באמת ההבדל בין ה 9600 ל 8800 עם ה G92.

בקשר לספק, האם באמת צריך ספק חזק יותר? ואם כן, האם כדאי ללכת על Enermax/Thermaltake ודומיהם, או ספק ג'נרי כלשהו?

ועוד שאלה אם אפשר, אם אני משאיר את הזכרונות הקיימים שלי במחשב על ערוץ אחד ומחבר את הזכרון החדש עם הערוץ השני, האם כל הזכרון ירוץ לפי המהירות של הזכרון הנמוך יותר, או שכל אחד ירוץ לפי המהירות שלו?

נראה לי בערך הכל.

אשמח לתגובות.

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות ראשונה בשימוש בכל התקציב - כולל ספק חזק ומשתלם, קירור טוב מאוד וכרטיס מסך משתלם מאוד וחזק מעל ומעבר:

כרטיס מסך:

PALIT PCI-EX 2.0 Geforce 9600GT 512MB GDDR3 HDMI - RETAIL ¤813

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-2GBNQ ¤248

ספק כוח:

FSP 450W : ATX450-PNR ¤193

קרור למעבד:

ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 ¤113

הרכבת מחשב:

ללא הרכבה ¤0

מחיר סופי: ¤1367

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

לדעתי הספק שיש לך יספיק מעל ומעבר ולשימושים שלך ה-9600GT הוא אוברקיל מטורף!

אפשרות שניה, חסכונית, עם דגש על שקט, כרטיס מסך מספק מעל ומעבר וללא ספק (הקיים יספק בהחלט)

כרטיס מסך:

ASUS PCI-EX 2.0 RADEON HD3650 SILENT 512MB DDR3 : EAH3650 SILENT/HTDI/512M - RETAIL ¤489

זיכרון:

קרור למעבד:

SCYTHE KAMA CROSS - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤191

הרכבת מחשב:

ללא הרכבה ¤0

מחיר סופי: ¤928

אפשרות שלישיח ועדיפה בהרבה לטעמי בחישוב הכללי - כוללת שדרוג למעבד כפול ליבה מצויין עם קירור חרישי + לוח אם בתצורת Hybrid Graphics שיספיק לך מעל ומעבר. חלש משמעותית מה-9600GT אבל עם מעבד עדיף בהרבה ול-WoW ודומיו זה ממילא הרבה יותר מהנדרש.

קרא פה על האפשרות הזו ביתר פירוט: http://tinyurl.com/5r47h4 (מה שמעניין אותך הם המספרים בעמודות הירוקות - אפילו UT3 וקרייסיס רצים יפה!).

מעבד:

AMD ATHLON 64 4200+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.2GHz 1MB CACHE - ADO4200DOBOX - BOX ¤320

לוח אם:

GIGABYTE GA-MA78GM-S2H ¤462

כרטיס מסך:

ASUS PCI-EX 2.0 RADEON HD3450 256MB DDR2 : EAH3450/HTP/256M - RETAIL ¤285

זיכרון:

קרור למעבד:

GLACIALTECH IGLOO 7310 LIGHT FOR AMD S754/939/AM2 - SILENT PRODUCT LINE ¤57

הרכבת מחשב:

ללא הרכבה ¤0

מחיר סופי: ¤1372

או מבוסס אינטל - פחות מומלץ לטעמי מהקודם:

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.0GHz E2180 : "SLA8Y" - BOX ¤387

לוח אם:

GIGABYTE GA-P31-DS3L ¤373

כרטיס מסך:

ASUS PCI-EX 2.0 RADEON HD3650 SILENT 512MB DDR3 : EAH3650 SILENT/HTDI/512M - RETAIL ¤489

זיכרון:

הרכבת מחשב:

ללא הרכבה ¤0

מחיר סופי: ¤1497

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שבין ה--ATi Radeon HD 3650 ל-nVidia 9600GT קיים פער גדול מבחינת ביצועים.

המפרטים החלקיים הראשון, והרביעי, הכי נראים לי, בעבור הפעלת משחקים, מבין כל הרביעיה הנ"ל.

ומספר הערות לגביהם :

- הזיכרון ב-IQPC מעט יקר (בפער של 10% בקירוב ממקומות אחרים).

מפרט #1 :

- אין מניעה לשנמך את ספק-הכוח ל-400W, ולחסוך מספר עשרות שקלים.

- אם לא מתוכננת (OC), אז ניתן לוותר על פתרון-הקירור למעבד - ולחסוך מעל 110ש"ח.

מפרט #4 :

- ספק-כוח של כ-300W יהיה מעט גבולי כאן, לטעמי. רצוי לכלול בעסקה ספק-כוח בהספק מזערי של כ-350W אמיתיים (כגון ה-FSP 350-PNR 350W, כ-130ש"ח).

- אותו לוח-ראשי בדיוק נמכר ב-SkyPC בכ-40ש"ח פחות.

- מומלץ לשנמך את המעבד-הראשי ל-E2160 - ואת היתרה להשלים בהמהרה קלילה, ולחסוך מספר עשרות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שלך בהחלט איכותי, רק חבל מאוד (מאוד) שהוא לא תומך בC2D.

בכל זאת עם המכפלה של המעבד (15) 800 פשוט וקירור איכותי לשמור על התנור אתה יכול להגיע די בקלות גם ל-4.5Ghz.

תוסיף לזה את הFSP 450 ו-9600 ויש לך מערכת לא רעה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Blabber - האמת? הבאת לי את הסעיף (בקטנה) :nono:

פתחת ת'רד עם דרישות שונות לחלוטין ממה שאתה באמת רוצה ואני כמו אדיוט עוד טרחתי לענות לך ברצינות תהומית :bash:

* גיימינג מינימלי WoW ואתה רוצה 8800GT עם "הצ'יפ החדש"? WTF לשם כך גם HD2400PRO ב-250 ש"ח מספיק מעל ומעבר!

* למה לא ציינת שאתה מעוניין ב-OC בסיפור? אנחנו אמורים לנחש לפי צורת העננים בשקיעה?! :nixweiss:

טרחת בכלל לקרוא את חוקי הפורום ו/או לחשוב 10 שניות לפני שפרסמת את הפוסט הראשון?!

אולי תטרח להחליט ולהודיע לנו מה אתה באמת רוצה?

עדכן במיידי את הכותרת + העדפות/שימושים אמיתיים בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - לפני שאני נועל את הת'רד המעצבן הזה!

דוגמאות כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחת ת'רד עם דרישות שונות לחלוטין ממה שאתה באמת רוצה ואני כמו אדיוט עוד טרחתי לענות לך ברצינות תהומית :bash:

* גיימינג מינימלי WoW ואתה רוצה 8800GT עם "הצ'יפ החדש"? WTF לשם כך גם HD2400PRO ב-250 ש"ח מספיק מעל ומעבר!

* למה לא ציינת שאתה מעוניין ב-OC בסיפור? אנחנו אמורים לנחש לפי צורת העננים בשקיעה?! :nixweiss:

טרחת בכלל לקרוא את חוקי הפורום ו/או לחשוב 10 שניות לפני שפרסמת את הפוסט הראשון?!

עדכן במיידי את הכותרת + העדפות/שימושים אמיתיים בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - לפני שאני נועל את הת'רד המעצבן הזה!

כפי שכבר אמרתי, באמת תודה על ההשקעה והיא ניכרת, אבל היא גם מוגזמת ולא נדרשת... ככה שאתה יכול לכעוס רק על עצמך.

טרחת לבדוק איזה יש לי לפני שאתה מציע לי להחליף אותו?

נוסף על כך, לגיימינג שאני עושה בגדול ,הכרטיס שלי הספיק בצורה מעולה. עד ש...קניתי מסך 22 רחב(כפי שציינתי!) והכרטיס שלי כבר בקושי תומך בו בוינדוס נראה לי.

אני רוצה להוסיף גם שאין צורך להעליב את האינטלגנציה של אף אחד, ככה שכו,אני חשבתי לפני שכתבתי.ואם כבר, אז היו שני גורמים שיכלו להראות שאני מתכוון לבצע , OC (למרות שלא התכוונתי שתנחש זאת). ולמרות שצורת העננים בשמיים היא בהחלט דרך מבורכת לבצע דברים, היא לא היתה אחד מהם.

בסופו של דבר, אני מתנצל אם גרמתי לך לבזבז זמן יקר, ואת השאלות העתידיות שלי(אם תהינה) אני אכתוב בצורה יותר מובנת.

בכל זאת עם המכפלה של המעבד (15) 800 פשוט וקירור איכותי לשמור על התנור אתה יכול להגיע די בקלות גם ל-4.5Ghz.

אם הוא לא תומך ב C2D,ז"א שיצרו אותו רק לפנטיום D?

ולוח האם שלי לא תומך ב 800 בכל מקרה.

זהו,עכשיו עידכנתי ושיניתי את מה שביקשת. אשמח לקבל עזרה בקשר לפוסט השני(כי שם כביכול הסברתי את עצמי טוב יותר).[br]פורסם בתאריך: 11.04.2008 בשעה 12:04:22

הקפצה ept
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכבר אמרתי, באמת תודה על ההשקעה והיא ניכרת, אבל היא גם מוגזמת ולא נדרשת... ככה שאתה יכול לכעוס רק על עצמך.

טרחת לבדוק איזה יש לי לפני שאתה מציע לי להחליף אותו?

נוסף על כך, לגיימינג שאני עושה בגדול ,הכרטיס שלי הספיק בצורה מעולה. עד ש...קניתי מסך 22 רחב(כפי שציינתי!) והכרטיס שלי כבר בקושי תומך בו בוינדוס נראה לי.

אני רוצה להוסיף גם שאין צורך להעליב את האינטלגנציה של אף אחד, ככה שכו,אני חשבתי לפני שכתבתי.ואם כבר, אז היו שני גורמים שיכלו להראות שאני מתכוון לבצע , OC (למרות שלא התכוונתי שתנחש זאת). ולמרות שצורת העננים בשמיים היא בהחלט דרך מבורכת לבצע דברים, היא לא היתה אחד מהם.

בסופו של דבר, אני מתנצל אם גרמתי לך לבזבז זמן יקר, ואת השאלות העתידיות שלי(אם תהינה) אני אכתוב בצורה יותר מובנת.

אם הוא לא תומך ב C2D,ז"א שיצרו אותו רק לפנטיום D?

ולוח האם שלי לא תומך ב 800 בכל מקרה.

זהו,עכשיו עידכנתי ושיניתי את מה שביקשת. אשמח לקבל עזרה בקשר לפוסט השני(כי שם כביכול הסברתי את עצמי טוב יותר).[br]פורסם בתאריך: 11.04.2008 בשעה 12:04:22

הקפצה ept[br]פורסם בתאריך: 12.04.2008 בשעה 16:16:45
הקפצהX2 [br]פורסם בתאריך: 13.04.2008 בשעה 12:35:31
עדיין כאן,ועדיין אשמח לקבל תגובה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...