canceled - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

canceled

arkadur

Recommended Posts

אחרי זמן לא מועט, החלטתי להתחיל פרוייקט חדש

המון רעיונות התבשלו לי בראש מאז הפרוייקט הקודם, וגם כמה תכנונים שנגנזו ולא יצאו לפועל

הפרוייקט החדש אמור להקל עלי בכמה אופנים

1. המארז הנוכחי (XASER III ), ארוך מאוד, ובולט החוצה, ולכן הוא מפריע לי וגוזל מקום יקר

2. במארז החדש, יהיה לי מקום ל2 לוחות אם (המחשב הנוכחי, וגם הלוח המזערי , מהפרוייקט שבוטל)

אני מבסס את הפרוייקט הנוכחי על מארז MOZART TX של TT

נעבור לכמה תמונות:

המארז סגור

pc130237al2.jpg

מחוץ לקרטון

pc130238ic5.jpg

חזית

pc130239wq0.jpg

pc130240sf1.jpg

צד ימין (לוח MINI ITX, ספקי כוח, כוננים אופטיים)

pc130241qm5.jpg

pc130242vy0.jpg

מבט אחורי

pc130243ii1.jpg

צד שמאל (לוח "רגיל", כוננים קשיחים)

pc130244zz9.jpg

pc130245pu9.jpg

pc130246bh8.jpg

תקריב על המפרצים הקדמיים

pc130247ja7.jpg

פרטים יבואו בהמשך... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כמה מארז שפשוט מבקש לעשות לו מוד ואני פשוט יכול לדמיין איזה מים טוב יכול להיות שם

קירור המים יגיע בקרוב.. אני צריך קצת "להתאושש" מההוצאות עד כה.. (והוא יתחיל מקירור למעבד )

דבר נוסף שאני יכול "לגלות" הוא, שקירור המים בפרוייקט הזה יהיה מורכב מ2 מערכות נפרדות!

כלומר, 2 לופים שונים, כאשר לכל לופ אני אדאג לנוזל בצבע שונה :cool2:

הלוח השני שנמצא בMOZART הוא לא mini?

לפי מה שTT אומרים המארז מגיע בעצמו עם הכנה ל2 לוחות אם לא?

בקשר ללוח

המארז מגיע עם הכנה ל2 לוחות אם, הראשית היא לכל לוח (ATX mATX, BTX וכו')

המערכת המשנית היא MINI - ITX בלבד (למרות שלפי נקודת עיני, יש סיכוי לדחוף שם איזה מיקרו ATX,

ונעבור לעדכון קצר

לפני כל פרוייקט, אני אוהב להרכיב הכל במצב המקורי (סטוק) ולא להשאר עם המארז הקודם מכמה סיבות

1.אני אוהב להכיר את מבנה המארז, הפונקצונליות שלו, וכו'

2.לראות איך המערכת (מבחינת טמפ' וכו') התנהגה לפני המוד, כדי שאני אדע עד כמה יש שיפור לעומת המצב ההתחלתי

3. תקופת הסתגלות למראה החדש בחדר.

4. נראה אתכם מתאפקים כשיש לכם כזה מארז בחדר, ולא מרכיבים אותו :P

התחלת ההתקנה :המארז שוכב על המיטה

pc140250ys1.jpg

פותחים את הדלת

pc140251pk1.jpg

ושמים את המדבקות המצורפות על הבליטות (טוענים בTT, שהבליטות הנ"ל יכולים לקצר את הלוח.. לא שווה לקחת את הסיכון, נכון?)

pc140252qb3.jpg

מארז הXASER III הישן, בתהליך הפירוק, כל שנשאר הוא הלוח , וקצת חיווט

pc140253td8.jpg

המארז החדש מוכן לקלוט את הלוח

pc140255je8.jpg

הלוח מותקן במארז, כל שנשאר הוא להתחיל לחבר את הלוח לרכיבים השונים

pc140256dj4.jpg

ונעבור לצד השני של המארז, ונתקין את הספק

pc140259sm3.jpg

ואת הלוח המזערי

pc150262ta6.jpg

מבט מרחוק

pc150261vn7.jpg

המארז מוכן להפעלה!

pc150270yc1.jpg

תקריב על אזור הלוח, שימו לב לסידור הכבלים, המארז העצום הזה פשוט נוח!

pc150270ks7.jpg

ולסיום של אזור העבודה שלי

המארז פשוט יושב פיקס במקום! לזה התכוונתי שאמרתי בפוסט הראשון שאני לא רוצה שהמארז יבלוט החוצה, גם מבחינת עומק, גובה וצבע - המארז מתאים לי לחדר!

pc150263pz7.jpg

המפרץ האחרון נועד לכונן האופטי של הלוח הקטן

pc150264lj6.jpg

גג המארז בגובה הנכון כדי למקם עליו את המודם, כ.קול, ראוטר וסוויצ' של 1GB, כמו כן יש מספיק מקום בשביל המטענים של העכברים, וכו'

pc150265bx7.jpg

זאת המקלדת הישנה שלי (G15)

pc150267uj2.jpg

החלטתי להחליף אותה לG15 החדשה

pc150266ng9.jpg

מכיוון שיש לי 2 מחשבים, יש לי מקלדת ועכבר עבור כל מחשב (אני מעדיף את הסידור הנ"ל על KVM..)

כמו כן, יש לי 2 מסכים, כאשר השמאלי הוא מחובר למחשב ה"גדול" בלבד, ואילו הימני משמש אותי עבור 2 המחשבים, וגם בשביל הYES (יש לו כמעט כל כניסה)

וכל שנשאר לי הוא לבחור את הכניסה הרצויה..

אני מצטער על הבלאגן, אך כך סביבת העבודה תראה בסופו של דבר

pc150268kt6.jpg

וכמובן, איך אפשר בלי תמונה של השולחן השני, המחשב שיושב שם הוא הSGI... (המשמש את אחי הקטן..)

pc150269hv8.jpg

תכנונים לזמן הקרוב:

כמו בSGI, לוקח קצת זמן כדי לעצב מארז שכזה, מכיוון שיש לו קו עיצובי , ואני צריך לחשוב על עיצוב\שינוי שיוכל להמשיך את הקו של המארז

לכן, אין לי יותר מידי רעיונות עבור החלק החיצוני של המארז, מלבד פרטים קטנים כגון

1. פנל הפעלה\אתחול +לדים עבור המחשב הקטן - שימוקם במפרץ הפלופי של המארז

2.מעל למפרץ הפלופי, יש מקום מיוחד עבור מסך הVFD של החברה, לצערי , המסך שלי לא מתאים למקום הייעודי מכיוון שיש לו PBC נוסף ששולט על המאווררים

לכן אני לא סגור אם אני מביא VFD ייעודי עבור המפרץ הנ"ל, או שמא אני מתקין שם פנל בקרה לתאורת המארז

3.במפרץ העליון של המארז (7"), יש תכנון עבור מסך LCD 7" של החברה, שעולה המון המון כסף

מכיוון שיש לי מסך כזה, נשאר לי להכין לו מתקן די פשוט (מסילות - כדי שהמסך יוכל לנוע החוצה, וצירים - כדי שאני אוכל לכוון את המסך לגובה)

יש לי תכנון עבור המתקן הנ"ל, נשאר לי רק לייצר אותו

בנוסף, יש לי מסך LCD 5" של PS, עבור המחשב הקטן, שימוקם על שולחן העבודה שלי.

כאשר יבואו לי רעיונות נוספים עבור העיצוב החיצוני - אני אעדכן

נעבור לעיצוב הפנימי

כאן, אני קצת תקוע

מכיוון שאני צריך למקם נוסף עבור הלוח הקטן , אומנם המארז גדול, אך אין מקום ייעודי עבורו

יש כמה מקומות במארז שאני יכול ל"דחוף" את הספק הסורר, אך ברוב המקרים, הדבר יבוא על חשבון דברים אחרים (הורדת מאווררים \ פחות כוננים\דיסקים קשיחים)

חשבתי להשתמש בספק הקטן שיש לי, אך אני זקוק לאמפרז' גבוה, שהספק הקטן מהפרוייקט הקודם - לא יצליח להחזיק

כמו כן, למקם את הספק השני מחוץ למארז -לא בא בחשבון

יש לי כמה סקיצות עבור קופסאות פרוייקטים שישמשו אותי עבור החיווט במארז, משום שיש המון כבלים ארוכים במארז, ואני לא רוצה בלאגן

חדי העין בטח כבר הבחינו בחלק העליון המבולגן של המארז

הסליבינג יהיה ייחודי, ולא רגיל, אני מבטיח - פרטים בהמשך ;)

כדי לקבע את הלוח הקטן, נעזרתי בספייסרים זכר נקבה (אותם ספייסרים שיש בין הלוח למגש)

הסיבה היא שאני זקוק להברגות מעל ללוח, משום ששם אני אצור פלטה ייעודית מפרספקס, ש"תצוף" מעל ללוח ועליה ישב אחד ממאווררי ה18 CM שלי

אני לא יודע אם אמרתי או לא, אך הצבעים שישלטו במארז הם אדום וכחול (כל הלדים במארז הם בצבעים הנ"ל, כמו כן הקטודות, וכמובן - נוזלי המים)

דבר נוסף הוא, בניית מתקן ייעודי מפרספקס, שישב על המארז, ובו יהיו תאים עבור כל אחד מהציוד ששוכב על גג המארז, ביחד עם מאוורר (שתמיד היה שם, אך כרגע אינו בתמונה)

הסיבה לקירור היא הראוטר, שמרבה להתחמם, והחום שיוצרים סביבו שאר הרכיבים, גורמים לו "לזייף" לפעמים

וגם בשביל הסדר הכללי של החדר.

את שם הפרוייקט עדיין לא בחרתי, השמות הראשונים שעולים בראש הם

COLD FIRE \ HOT ICE , עקב ניגוד הצבעים

אך אני מחפש שם מעניין יותר, וכמובן לוגו כלשהוא..

טוב... העדכון הזה היה די ארוך, אני מקווה שבעדכון הבא, אני אחזור עם סקיצות ראשונות, ואתחיל לעבוד בקרוב על המארז

אני מניח שיהיו לכם לא מעט שאלות, אז כרגל- תרגישו חופשי

שבוע טוב

ARKADUR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז נראה מדהים, והלוח אם הקטן ממש מגניב, אף פעם לא ראיתי אחד כזה, אני רק מדמיין מה הייתי יכול לעשות איתו... ::)

כל הציוד שלך מעורר תאווה, המקלדות... אך המקלדות.

יהיה נחמד לשים שני 2048 אחד ליד השני ככה בשביל שני המחשבים :P

לא ממש הבנתי בקשר למסכים, אתה הולך להוציא את המסך הקיים ולשים מסך של PS?

גם לא הבנתי בשביל מה אתה צריך מסך כזה, הרי יש לך שני מסכים + מסך בכל מקלדת...

בכל מקרה בהצלחה שיהיה לך! ואולי כדאי שתעזוב את המודינג קצת בצד ותתחיל לתרגל את אוצר המילים שלך :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז נראה מדהים, והלוח אם הקטן ממש מגניב, אף פעם לא ראיתי אחד כזה, אני רק מדמיין מה הייתי יכול לעשות איתו... ::)

כל הציוד שלך מעורר תאווה, המקלדות... אך המקלדות.

יהיה נחמד לשים שני 2048 אחד ליד השני ככה בשביל שני המחשבים :P

לא ממש הבנתי בקשר למסכים, אתה הולך להוציא את המסך הקיים ולשים מסך של PS?

גם לא הבנתי בשביל מה אתה צריך מסך כזה, הרי יש לך שני מסכים + מסך בכל מקלדת...

בכל מקרה בהצלחה שיהיה לך! ואולי כדאי שתעזוב את המודינג קצת בצד ותתחיל לתרגל את אוצר המילים שלך :lol:

תודה על התגובה, בקשר למסכים

בהחלט יש לי צורך בהם (2 רגילים , 2 קטנים, 2 VFD במארז, ועוד 2 במקלדות)

זה הרבה יותר נוח שהכל מופיע לך מול העיניים, ולא תמיד צריך לקום למחשב כדי לאתר נתון כלשהוא

בקשר למשפט האחרון שלך, לא בדיוק הבנתי מה לא בסדר עם האוצר מילים שלי? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, שני מסכים במארז בנוסף לPS? מגניב

אולי תוכל להשתמש במסך 5" כדי ליצור מן מערכת שליטה על המחשבים, אני לא ממש יודע איך אפשר לעשות את זה או על מה בדיוק לשלוט, אבל זה סתם רעיון שאולי כדאי לך לחשוב עליו...

בקשר לאוצר מילים, זאת סתם הייתה בדיחה, פשוט יש תמונה של המסך שכתוב עליו שהצלחת 45% במבחן אוצר מילים לפסיכו ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנת אותי

אז ככה:

על השולחן , 2 מסכי LCD, בגדלים של 19 ו15 אינטש

במארז:

נכון לעכשיו, יש מסך VFD אחד, וככל הנראה, יתווסף אליו אחד נוסף, במקום המיועד לכך במארז, ואז שני המחשבים "יהנו" ממסכי הVFD

בנוסף, במפרץ 7", ישכון לו מסך LCD, בגודל 7" שקניתי בעבר , וכל שנשאר לי הוא להכין את ההתקן עבורו

מסך חיצוני של PS1, ימוקם על המארז, על הספריה, עדיין לא החלטתי היכן.

בכל מקלדת G15 יש מסך גראפי צבעוני..

בקשר לאוצר מילים.. זאת אחותי.. היא התחילה ללמוד לפסיכומטרי ;) (אני את שלי כבר עשיתי)...

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...