שאלה בפסיכיאטריה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בפסיכיאטריה

ccc

Recommended Posts

בוא בבקשה לא ניכנס לוויכוח אם אלוהים קיים או לא, אני עוד צריך לקום מחר ב6 בבוקר כדי לצאת לחברון (אוקי לאיזה התנחלות ליד חברון...) ואל תשווה את אלוהים לכח המשיכה בבקשה, את כח המשיכה את אולי לא רואה, אבל אתה כן רואה את ההשפעות שלו, אתה כן יכול למדוד אותו ולהרגיש אותו.

אלוהים לעומת זאת אם הוא קיים הוא מסתיר את עצמו טוב מאוד, מסתיר את עצמו מספיק טוב כדי שאני יוכל לחיות את כל חיי בלי לעלות אפילו על הדעת שמישהו אפילו חושב שיש משהו בסגנון... ובכך הוא באמת דומה לפנדה הצהובה שחורה, שניהם גם אם קיימים - אני לא ראיתי אותם, לא שמעתי אותם, לא הרגשתי אותם, ולא ראיתי כל עדות לקיומם.

אתה מסכים איתי שזה שמישהו לא מאמין שקיימים אנשים אחרים חוץ ממנו הוא חולה נפש, אבל מישהו שלא מאמין שאלוהים קיים המצב שונה? הוא לא חולה נפש פשוט כי הוא לא מאמין שאלוהים קיים כי הוא לא ראה שום סיבה שאלוהים קיים, ובכך (ואני מסתכן בכך שאני יחזור על עצמי בפעם הרביעית אם אני זוכר נכון) אלוהים הוא בדיוק כמו הפנדה האהובה עלינו, אם הוא קיים אז הבן אדם שלא מאמין שהוא קיים טועה, הוא לא חולה נפש, כי טעויות הם לא מחלת נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה סיפור עשית ממצב היפותטי....

מעצבן אותי אנשים כמוך שאפילו אם תגיד "מצב היפותטי" ואז תתאר מצב שלא יכול להיות הם יתווכחו איתך שזו "שאלה מטופשת" וש"אין צורך על זה כי זה לא אפשרי על פי חוק שקר-כלשהו" פשוט תתייחס להערה כמו שהיא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק, אם אלוהים קיים אז האתאיסטים טועים, הם לא מתעלמים מהמציאות כי אלוהים לא מתהלך ביננו ושואל אנשים מה שלומם, הוא מסתיר את קיומו, בגלל שהאתאיסטים בעצם לא רואים זכר לאלוהים אי אפשר להגיד שהם מתעלמים מהמציאות, כי במציאות הוא לא מופיע, הוא מסתתר, וכמו שאתה לא יכול להגיד שאני לא שפוי כי אתה לא מאמין שיש פנדה צהובה ושחורה(אוהדת ביתר?) שגרה במעמקי האוקיינוס, גם אם קיימת כזאת פנדה, כי אני לא ראיתי שום פנדה כזאת או כל זכר לפנדה הזאת. אם אחרי שאני לא יאמין לך אתה תוציא מיליונים על חיפוש הפנדה הביתריסטיט המצויה ותמצא אחת אז נדבר שוב על הקיום שלה.

אני מניח שאתה מתייחס לתאוריית "חד הקרן הבלתי נראה הורוד" ?

באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב:

The Invisible Pink Unicorn

תריצו חיפוש על זה.

הנה קישור לוויקיפדיה, אבל אם תמשיכו ותקראו, תראו שזה גאוני ומצחיק. אני עדיין ממליץ על הספר שהמלצתי בעמוד הראשון. ספר חובה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Invisible_Pink_Unicorn

וציטוט שמסביר כמה דת היא חסרת הגיון ובנויה כדי להצדיק את עצמה:

"Invisible Pink Unicorns are beings of great spiritual power. We know this because they are capable of being invisible and pink at the same time. Like all religions, the Faith of the Invisible Pink Unicorns is based upon both logic and faith. We have faith that they are pink; we logically know that they are invisible because we can't see them." - Steve Eley

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...