בעיית RPM גבוהה ב OC ... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית RPM גבוהה ב OC ...

DarkLloth

Recommended Posts

המפרט בצד.

כאשר אני מבצע OC דרך ה ל 3 גיגה הרץ , ה V1 מעלה RPM באופן ברור ומשמעותי מה שמגביר את הרעש ממנו במידה מאוד ניכרת (לפעמים זה קורה אחרי RESTART ולפעמים לא) , ניסית לבטל ב את האופציה של ה SMART FAN , אבל זה לא עזר , יש הצעות ?

כמו כן אחרי מס' אתחולים ה OC מתבטל דרך ה , הבנתי שזו בעיה שמתרחשת לפעמים בלוח אם ואין מה לעשות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המפרט בצד.

כאשר אני מבצע OC דרך ה ל 3 גיגה הרץ , ה V1 מעלה RPM באופן ברור ומשמעותי מה שמגביר את הרעש ממנו במידה מאוד ניכרת (לפעמים זה קורה אחרי RESTART ולפעמים לא) , ניסית לבטל ב את האופציה של ה SMART FAN , אבל זה לא עזר , יש הצעות ?

כמו כן אחרי מס' אתחולים ה OC מתבטל דרך ה , הבנתי שזו בעיה שמתרחשת לפעמים בלוח אם ואין מה לעשות ...

אם עושים DISABLE ל SMART FAN בביוס, המאוורר המחובר לשקע CPU יעבוד הכי מהר שהוא יכול ללא קשר לניהול הטמפ' / סל"ד שהפונקציה הזו מאפשרת כאשר היא ב ENABLE .

כאשר אתה עושה OC, הטמפ' של המעבד עולה ולכן פונקציית SMART FAN מעלה את הסל"ד בהתאם לטמפ' שעלתה מכיוון שנוצר צורך בקרור המעבד .

אם אתה רוצה לחמם את המעבד בכוונה ללא אפשרות קרור, פשוט תנתק את הכבל ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי אם היית רציני או שאמרת את הדברים בצניות , הכוונה שלי הייתה לקנות שקט ל OC , ולא דוב קוטב רדום שמתעורר משנת חורף.

הבנתי שאת ה SMART FAN אני משאיר ב ENABLE , השאלה שלי היא איך לגרום לקירור להסתובב באותה מהירות (1200) , כאשר יש OC ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי אם היית רציני או שאמרת את הדברים בצניות , הכוונה שלי הייתה לקנות שקט ל OC , ולא דוב קוטב רדום שמתעורר משנת חורף.

הבנתי שאת ה SMART FAN אני משאיר ב ENABLE , השאלה שלי היא איך לגרום לקירור להסתובב באותה מהירות (1200) , כאשר יש OC ...

המשפט השלישי נאמר בציניות כי השאלות היו קצת מוזרות ..... סתם להאט את המאוורר של המעבד כשדי ברור שהוא עובד מהר יותר בגלל שחם למעבד עקב ה OC .

באתר של היצרן מראים שיש אפשרות לשלוט בשני מצבי מהירות למאוורר של ה V1 עם פוטנציומטר.

מה הטמפ' של המעבד בזמן ה OC - במנוחה ובמאמץ כרגע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במנוחה - 30 מעלות מהירות סיבוב מאוורר 1115

במאמץ - 34 מעלות מהירות סיבוב מאוורר 1229

כרגע המאוורר עדיין חרישי , דרך אגב ב אופציית ה SMART FAN עומדת על AUTO ושם יש עוד 2 אופציות VOLTAGE ו PWM שווה לשנות את זה ?

פוטנציומטר ? איפה הוא נמצא בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במנוחה - 30 מעלות מהירות סיבוב מאוורר 1115

במאמץ - 34 מעלות מהירות סיבוב מאוורר 1229

כרגע המאוורר עדיין חרישי , דרך אגב ב BIOS אופציית ה SMART FAN עומדת על AUTO ושם יש עוד 2 אופציות VOLTAGE ו PWM שווה לשנות את זה ?

פוטנציומטר ? איפה הוא נמצא בכלל ?

לא. תשאיר על AUTO

הפוטנציומטר אמור להיות בקצהו של החוט השני שיוצא מהמאוורר [לא זה שמתחבר לשקע בלוח האם], מצ"ב קישור לתמונה ולדף המוצר.

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/Cl-P0401/+401_image/feature_21.gif

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/Cl-P0401/features.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי , אני מכיר את הוסת , לא ידעתי שלזה הכוונה , אני אנסה להוריד ל LOW כשהוא יתחיל להרעיש ...

תראה אם יש רק שני מצבים קבועים [HIGH/LOW], או שמה זה פוטנציומטר עם מהלך רציף שתוכל לווסת בדיוק במידה שהרעש יפסיק להפריע בלי שמהירות המאוורר תהיה הכי נמוכה שאפשר.

אל תשכח לנטר את הטמפ'... בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מומלץ שתכבה את השליטה האוטומטית על מהירות המאוורר בביוס, ככה המאוורר יסתובב ב-100% כל הזמן (=יקבל מתח מקסימאלי), וככה הוא ישלט אך ורק על ידי הפוטנציומטר. אם לא תעשה ככה, ברגע שתוריד את הפוטנציומטר, הביוס יעלה את המתח בשביל לשמור על מהירות סיבוב גבוהה ובעצם לא עשית כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מומלץ שתכבה את השליטה האוטומטית על מהירות המאוורר בביוס, ככה המאוורר יסתובב ב-100% כל הזמן (=יקבל מתח מקסימאלי), וככה הוא ישלט אך ורק על ידי הפוטנציומטר. אם לא תעשה ככה, ברגע שתוריד את הפוטנציומטר, הביוס יעלה את המתח בשביל לשמור על מהירות סיבוב גבוהה ובעצם לא עשית כלום.

[טעות שלי] צודק :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...