שמועות - הדולר ירד ל 3 וחצי שקלים - ההשפעות על תחום המיחשוב - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמועות - הדולר ירד ל 3 וחצי שקלים - ההשפעות על תחום המיחשוב

avidan28

Recommended Posts

ובכן רבותי

האם אלה חדשות טובות או רעות.שער הדולר עומד כיום על 3.59.

כיצד זה יבוא לידי ביטוי בעולם המחשבים???.האם זה יגרום להוזלה או ייקור מוצרים?

לא לשכוח שלא הכל רואים במבט של צרכן.גם יבואנים רואים את זה וגם המדינה רואה את זה והשאלה מה עושים ?

עד לפני כמה חודשים הדולר עמד מעל 4.5 שקל והיום הוא איבד שקל מערכו.

אני רואה ירידה במחיר כרטיסי המסך אבל השאלה האם זו מגמה עולמית רגילה כפי שתמיד יש או שהיא קשורה לדולר שאינו יציב?

תשובותיכם בבקשה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היבואנים קונים מהספקים בדולרים, והיבואנים הגדולים גם מוכרים בדולרים, ככה שרוב הדרך עד ללקוח היא בדולרים.

המחירים יורדים כל הזמן לאט לאט, אתה לא תראה הוזלה פתאומית של מאות שקלים על כל מוצר....

נגיד יש מוצר שהספק מוכר ב 50$, הדרך למחיר הסופי היא כזו-

50 כפול דולר בשער קניה (כ 3.65), כפול מע"מ (1.155, שזה 15.5%) ולהוסיף אחוזי רווח של החנות, שתלויים בחנות, במוצר הספציפי וכו'. נגיד עוד 15% רווח (זה בערך הממוצע), ויוצא שמוצר של 50 דולר אמור לעלות ללקוח 242.5 ש"ח.

מן הסתם, ככל שהדולר יורד, המחירים ירדו. אבל כמו שאתה רואה, לא יהיה שום שינוי דרסטי.

המקום היחיד בו ניתן לראות שינוי הוא שוק המחשבים הניידים, שם המחירים אכן צונחים ברמה של מאות שקלים-

דוגמה מעולה היא R500 שעלה לפני חצי שנה כ 8900 ש"ח, ועכשיו עולה 7800 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מתעניין בשוק אחר לגמרי.

ניידים זה ממני והלאה.הייתי מגדיר את עצמי משתמש כבד.אני מניח שהתחום שלי לא יראה שינוי כלשהו.

אותי מעניין דיסקים קשיחים מהירים מארזי שרתים וכיוצא בזה.אם הדיסקים הקשיחים ירדו אני אקנה 2 500

אבל כמו שאתה מציין הסיכוי דיי נמון וגם זה יהיה בטח בכמה שקלים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכן יש לזה השפעה ובחלק מהמקריב גבוה

אבל עדיין במרחק פיזי אנחנו לא קרובים לארצות הברית והרבה מהיבוא לפה זה מאירופה והמזרח הרחוק

ככה שיותר חשוב מה הערך של היורו\ין\והמטבע של הסינים מאשר הדולר בהרבה תחומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא.

רק שתדע שרוב חלקי המחשב דווקא באים אלינו מארה"ב, וגם חברות מהמזרח- מוכרות בדולרים.

לדוגמה, חברת Scythe היפנית, שמייצרת קירורים, ספקי כוח, ועוד כמה דברים- מוכרת ליבואנים בארץ בדולרים.

ככה גם רובן המוחלט של החברות.

אירופה? מזה אתה בכלל יכול לשכוח, אחוז הדברים שמגיעים אלינו משם אפסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ תמתין 100 שבועות, ותצטרך לשלם רק על משלוח.

כל הקטע עם הדולר די טיפשי לדעתי, כשהדולר גבוה כולם מנפנפים בירוק, אם זה דירות, עורכי דין זמרים וכו' וכו'. ופתאום הופ! הערך של הירוק יורד משמעותית, וכולם מדברים על לעבור לשקלים...

יצא לי להתקל בתופעה של נניח איש מקצוע שלוקח 100 דולר על עבודה (היה כ450 שקל פעם), היום במקום לשלם לו כ360 שקלים הוא מבקש 100 דולר כפול 4.3 או משהו בסגנון... נו באמת :kopfpatsch:

בועת הכלכלה האמריקאית עלולה להתפוצץ, צריך לעבור לשקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...